Ožujak 28, 2024, 12:19:33 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moj prvi 200l  (Posjeta: 19629 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #50 u: Studeni 25, 2016, 20:56:50 poslijepodne »
Hoće li mrežica smanjiti efikasnost rasvjete?
X

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #51 u: Studeni 25, 2016, 21:27:54 poslijepodne »
Ovako na oko mi se ne čini da ima razlike. Vjerovatno i ima nekog malog smanjenja, ali ne vjerujem da je previše. No ja i tako planiram staviti novu rasvjetu od 54 LEDice. što će u konačnici dovesti duplo više svjetla. :)

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #52 u: Studeni 26, 2016, 16:32:31 poslijepodne »
Evo napravio sam jednu sliku za usporedbu. Lijevo je bez mrežice, desno je sa mrežicom. Vidi se po zidu da se dio svjetlosti odbija od mrežicu, no u akvariju se skoro i ne primjeti razlika.

Offline klinac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: zagreb-martinovka
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #53 u: Studeni 26, 2016, 20:57:10 poslijepodne »
Prekrasno!
Baš se vidi da je bilje zdravo.
X

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #54 u: Studeni 26, 2016, 22:57:10 poslijepodne »
Evo napravio sam jednu sliku za usporedbu. Lijevo je bez mrežice, desno je sa mrežicom. Vidi se po zidu da se dio svjetlosti odbija od mrežicu, no u akvariju se skoro i ne primjeti razlika.
Na oko se nemoze primjetit, no vjerovatno postoji razlika, samim tim jer je zakrčeniji put. Ja sam pokušao s mrežom za komarnik, bila je vidna razlika. To sto kazes da ima vise svjetlosti na zidu, ja sam stavljao plexy, takodjer se dosta svjetlosti odbije, pa sam ga sklonuo, kontajući da mi umanjuje usmjerene zrake ka dole...

Svejedno, ja ne koristim nista od toga, zvog mojih nekih estecko/pedanterskih principa, ako to tako mogu da nazovem. Jednostavno sam odustao od amano kozica i sličnih harakiri zivotinja :)

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #55 u: Studeni 27, 2016, 21:16:27 poslijepodne »
Haha, harakiri uistinu. :D

Trebao si mi vidjet izraz lica kad sam vidio onu 5. kozicu (jedinu preživjelu od seta) kako šetkara po pločicama u kuhinji nekih 5 metara dalje od akvarija. Mislio sam da je žohar. :D

Ja si hoću te vražje kozice u akvarij, ali nemam sreće sa njima. Prvi put sam uzeo jedine 3 plave iz Vilija i sve tri su uginule iz meni nepoznatih razloga i onda uzeo 5 Amano pred nekoliko tjedana i 4 uginu zbog šetanja po suhom. Sad i ja naginjem prema odustajanju. :D

Ne znam za tvoje estetske principe, ali meni ovo izgleda čisto OK, zato sam tako i posložio, samo još moram staviti ručkice na mrežicu da mi ne visi ovako nakrivo. :D

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #56 u: Studeni 27, 2016, 21:39:54 poslijepodne »
Haha, harakiri uistinu. :D

Trebao si mi vidjet izraz lica kad sam vidio onu 5. kozicu (jedinu preživjelu od seta) kako šetkara po pločicama u kuhinji nekih 5 metara dalje od akvarija. Mislio sam da je žohar. :D

Ja si hoću te vražje kozice u akvarij, ali nemam sreće sa njima. Prvi put sam uzeo jedine 3 plave iz Vilija i sve tri su uginule iz meni nepoznatih razloga i onda uzeo 5 Amano pred nekoliko tjedana i 4 uginu zbog šetanja po suhom. Sad i ja naginjem prema odustajanju. :D

Ne znam za tvoje estetske principe, ali meni ovo izgleda čisto OK, zato sam tako i posložio, samo još moram staviti ručkice na mrežicu da mi ne visi ovako nakrivo. :D
Ja sam odustao od nerita puzeva, uginulo je 6/6, 3 gold aymoniera nemam poima zasto... 4 amano kozice, sve su izasle, jednu sam nasao u posudi za doziranje elemenata, da sam bar uzeo da smixam hr. elemente navecer, prezivila bi, ostale sam nalazio tako, u dnevnom, u spavacoj i sl... Imam sad red/rill chery, no nije mi to nesto, al bas silno zelim te amano ili neke malo "rijedje" koze. Imam gusto zasadjen dio akvarija sa sesiflorom, čak sam bio naručio plexy ploču, no neznam ni sam zasto nju nisam koristio...

Edit: moram spomenut, da mi je nivo vode, uglavnom 0,5-1cm od samog vrha akvarija.

Sent from my Huawei G8

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #57 u: Studeni 30, 2016, 21:52:43 poslijepodne »
Da bar te Amano nisu toliko skupe, dalo bi se to, al brate mili 30+kn po komadu i onda odšetaju u rajske vrtove... :P

Mislim da sam debelo pogriješio što sam kupio narančasti pijesak, sad me užasno bode u oči i čitav tank mi je nekako isprano žućkast zbog odsjaja tog pijeska. Da ne kažem da se sva sranja vide po njemu na kilometar. Trebao sam kupiti vražji crni. :(

Anyway, pao je šišanac i presađivanje. Sve što sam ošišao sam nanovo posadio, a sve ostalo iščupao skupa s korjenima jer je strunulo. Fascinantno je koliko biljaka čovjek može pošišat svaki tjedan. :P

Offline vidopulos

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #58 u: Studeni 30, 2016, 21:54:25 poslijepodne »
Lijepo izgleda! Koja ti je to biljka u sredini?

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #59 u: Studeni 30, 2016, 21:56:19 poslijepodne »
Naprijed je Hottonia Palustris, a otraga je Pogostemon Erectus.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #60 u: Studeni 30, 2016, 22:11:42 poslijepodne »
E i kod mene su poneki vrhovi sesiflore kao kod tebe, s tim da je kod mene neuporedivo gušća sa manjim razmakom listova.

Ova biljka sa dosta uskih listov mi je fora, imam i ja jedan pelcer, al nemogu se sjetit naziva, znam samo da je zahtjevnija.

Kad se razraste s novom rasvjetom, biti ce vrhunski. I ovako je meni super, sve dok je to ljepo slozeno, prirodno okruženje, ugodno za oko, nista te ne bode kad pogledas, nego čista harmonija.

Neki video da napraviš, ako nekad ufatiš vremena?!

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #61 u: Studeni 30, 2016, 22:31:11 poslijepodne »
Misliš na ove crvenkaste vrhove Sessiliflore? Mislim da ona crveni zbog jakog svjetla pri vrhu akvarija. Nije to ništa zabrinjavajuće, čak dapače, meni izgleda zanimljivo kad se tako zacrveni. :)
Pogledaj jednu moju staru fotku akvarija s početka osnivanja. Tamo mi je sve izgledalo tip top, ali nažalost, nije tako i ostalo. :(

Ako misliš na ovu skroz lijevu zelenu, to je Heteranthera Zosterifolia. Da zahtjeva jako puno svjetla, CO2 i nutrijenata, ali zato raste brže od Sessiflore. :D Svaki tjedan mogu ošišati pola količine i svaki tjedan će opet biti toliko. Ali je osjetljiva za popizdit.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #62 u: Studeni 30, 2016, 22:51:50 poslijepodne »
Misliš na ove crvenkaste vrhove Sessiliflore? Mislim da ona crveni zbog jakog svjetla pri vrhu akvarija. Nije to ništa zabrinjavajuće, čak dapače, meni izgleda zanimljivo kad se tako zacrveni. :)
Pogledaj jednu moju staru fotku akvarija s početka osnivanja. Tamo mi je sve izgledalo tip top, ali nažalost, nije tako i ostalo. :(

Ako misliš na ovu skroz lijevu zelenu, to je Heteranthera Zosterifolia. Da zahtjeva jako puno svjetla, CO2 i nutrijenata, ali zato raste brže od Sessiflore. :D Svaki tjedan mogu ošišati pola količine i svaki tjedan će opet biti toliko. Ali je osjetljiva za popizdit.
E baš ta, zesteriflora, ja imam jedan pelcer koji je u sjeni, pa valjda zato sporo raste, ali dobro izgleda, baca bočne izdanke. Kad budem radio generalno šišanje i presadjivanje, prebacit cu ga naprijed, pa možda nek zamjeni dobar dio sesiflore, ako se lijepo udomaci.

Kod mene se to isto desava, svjetliji listovi i djeluju crvenkasto u vrhu, i mislio sam da je jako svjetlo, pa je ošteti, a ustvari je suprotno...

Ma da, sjećam se onih slika s početka, baš sam se iznenadio kad sam vidio ovu zadnju sliku... Svejedno, i ovako dobro izgleda..

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #63 u: Prosinac 01, 2016, 09:18:52 prijepodne »
Što da ti kažem, 300+ ancistrusa naprave štetu.

Šteta što nemam sliku kad je bilo najgore stanje akvarija. Voda je bila toliko zelena da nisi 2cm vidio iza stakla unutra. I to se dogodilo praktički preko noći, kad sam ustao iz kreveta, imao što vidjeti. :D Naravno, sve su mi biljke požderali, jer treba nahranit tolike živine. Nakon toga je prošlo preko pola godine i još uvijek pokušavam akvarij dotjerati u prvotno stanje, ali ne ide i ne ide. :(

Ja mislim da sam prebrzo uletio u akvarij s ovim ultra-zahtjevnim biljkama, pa se ne mogu nositi s time. Ali čovjek uči na greškama, pa sam tako i ja popravio hrpu njih i sad se nadam poboljšanjima.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #64 u: Prosinac 01, 2016, 10:03:24 prijepodne »
Što da ti kažem, 300+ ancistrusa naprave štetu.

Šteta što nemam sliku kad je bilo najgore stanje akvarija. Voda je bila toliko zelena da nisi 2cm vidio iza stakla unutra. I to se dogodilo praktički preko noći, kad sam ustao iz kreveta, imao što vidjeti. :D Naravno, sve su mi biljke požderali, jer treba nahranit tolike živine. Nakon toga je prošlo preko pola godine i još uvijek pokušavam akvarij dotjerati u prvotno stanje, ali ne ide i ne ide. :(

Ja mislim da sam prebrzo uletio u akvarij s ovim ultra-zahtjevnim biljkama, pa se ne mogu nositi s time. Ali čovjek uči na greškama, pa sam tako i ja popravio hrpu njih i sad se nadam poboljšanjima.
Imaš 300+ ancistrusa? Pa čovječe ti imas čitavo stado krava, dobivas li kakav podticaj od drzave?! Imaš li neku sliku ancistrusa?

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #65 u: Prosinac 01, 2016, 10:22:46 prijepodne »
Imao sam M i Ž u početku. A oni su u 4 mjeseca popunili stadion. :D Kosu sam skoro počupao, kad sam skužio koliko ih zapravo ima, jer nisam znao dok nisu počeli izlaziti ispod panja. Skužio sam kad mi se jednom prilikom dogodilo sranje u akvariju s CO2 pa mi je razina skočila poprilično visoko i svi ančiji su završili na staklu. Mislim da čak i imam tu sliku negdje. Kao mala vojska su bili. ^^

Ali nemam ih više, uspio sam ih porješavati, nešto sam rasprodao za bagatelu, a nešto sam ispoklanjao, jer tank nije održiv s tako puno riba, zato mi se i dogodilo sranje. Da sam tad bio pametniji, ne bi tank izgledao kako danas izgleda. Bio bi ljepši. ^^

Sad više ne držim ribice koje se brzo razmnožavaju. Čak sam i gupike riješio, ali su mi ostale 2 skroz male od pola cm, tek rođene. I zamisli narasle su u M i Ž i sad opet rade pizdarije. Sad ih imam 5, iako bi ih bilo i više da nije ovih riboždera. ^^

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #66 u: Prosinac 01, 2016, 10:52:37 prijepodne »
Imao sam M i Ž u početku. A oni su u 4 mjeseca popunili stadion. :D Kosu sam skoro počupao, kad sam skužio koliko ih zapravo ima, jer nisam znao dok nisu počeli izlaziti ispod panja. Skužio sam kad mi se jednom prilikom dogodilo sranje u akvariju s CO2 pa mi je razina skočila poprilično visoko i svi ančiji su završili na staklu. Mislim da čak i imam tu sliku negdje. Kao mala vojska su bili. ^^

Ali nemam ih više, uspio sam ih porješavati, nešto sam rasprodao za bagatelu, a nešto sam ispoklanjao, jer tank nije održiv s tako puno riba, zato mi se i dogodilo sranje. Da sam tad bio pametniji, ne bi tank izgledao kako danas izgleda. Bio bi ljepši. ^^

Sad više ne držim ribice koje se brzo razmnožavaju. Čak sam i gupike riješio, ali su mi ostale 2 skroz male od pola cm, tek rođene. I zamisli narasle su u M i Ž i sad opet rade pizdarije. Sad ih imam 5, iako bi ih bilo i više da nije ovih riboždera. ^^
Ja imam 2x Ancistrus, mislim/nadam se, da su oba muška, imaju oba po 2 mala rogića.

U biti planirao sam imati 2 Ancistrusa, 1x LDA16 i 1x LDA Super Red, medjutim kad sam u prvoj turi kupovao ribe, bili samo obični i ja kupim 2 obična, jer u skorije vrijeme nisu ovi trebali doći.

Kasnije mu nenadano dosli LDA16 i LDA SR, pa kupim i ovog LDA16, tako da sad imam 3kom.

Ovaj LDA16 je stvarno lijepa riba, inače L-ova ima vrhunski, no preskupi su :)

Kad narastu, udomit cu ove obične vec negdje, ako ih uspjem ufatit, kad sam vidio u koliko malu rupu se zavuče- uff...

Volio bi vidjeti tu sliku, ako nekad nadješ...

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #67 u: Prosinac 01, 2016, 12:09:32 poslijepodne »
Meni su super L183 i L200, ali njih baš i nema za kupit ovdje kod nas, barem ja nisam nigdje vidio.

Potražit ću doma kad se vratim s posla, pa ću uploadati ako pronađem.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #68 u: Prosinac 01, 2016, 16:28:57 poslijepodne »
Meni su super L183 i L200, ali njih baš i nema za kupit ovdje kod nas, barem ja nisam nigdje vidio.

Potražit ću doma kad se vratim s posla, pa ću uploadati ako pronađem.
Možda ti ovo pomogne, pogledaj ribe dna, 2. i 3. strana. To mi ne poslao kolega s foruma. Cjene su, hmmm, ali...

http://www.aquashop.hr/Category-AKVARIJSKE-RIBICE_1446.aspx

Sent from my Huawei G8

Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #69 u: Prosinac 01, 2016, 17:44:39 poslijepodne »
Vidio sam, ali što je previše, previše je. :P

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #70 u: Prosinac 01, 2016, 18:10:28 poslijepodne »
Vidio sam, ali što je previše, previše je. :P
Ipak ces se drzati standardnih Ancistrusa? Hahaha, isto sam to rekao!

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #71 u: Prosinac 01, 2016, 18:14:25 poslijepodne »
A nije samo to, nego sam bio proučavao razne vrste ančija i shvatio da ne pašu isti uvjeti svima, a i da neki od njih mogu narasti malo više od drugih itd itd. Obzirom da nisam uspio nigdje naći one koji mi se sviđaju, uzeo sam standardne po 10kn komad.

Praktički se i hoću riješiti i ovih jer su male štetočine. Žvaću biljke, ne daju im da se oporave, a ovaj jedan stalno kopa po pijesku i baca mi zemlju po akvariju. Svako malo zamuti vodu.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #72 u: Prosinac 01, 2016, 18:20:55 poslijepodne »
A nije samo to, nego sam bio proučavao razne vrste ančija i shvatio da ne pašu isti uvjeti svima, a i da neki od njih mogu narasti malo više od drugih itd itd. Obzirom da nisam uspio nigdje naći one koji mi se sviđaju, uzeo sam standardne po 10kn komad.

Praktički se i hoću riješiti i ovih jer su male štetočine. Žvaću biljke, ne daju im da se oporave, a ovaj jedan stalno kopa po pijesku i baca mi zemlju po akvariju. Svako malo zamuti vodu.
Ma da, razumijem. Ja isto dosta gledam da je sve kako spada, no zbog zelje da imam neku ribu, zazmirim na neke sitnice :) Nekad to i nije najbolja varijanta...

Kod nas, obicni anči je 1€, slična je cjena...

Sent from my Huawei G8


Offline prime.4lpha

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 229
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #73 u: Prosinac 01, 2016, 18:31:08 poslijepodne »
Pokušao sam pronaći onu fotku sa svim ančijima na staklu, ali ne mogu pronaći. Možda sam obrisao. :(

Ali evo jedna iz tih dana. :)

Kod nas ančiji u pet centrima koštaju 50+kn, u oglasniku ima i po 5kn.

Offline LikssOn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 856
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Sarajevo
Odg: Moj prvi 200l
« Odgovori #74 u: Prosinac 01, 2016, 18:35:38 poslijepodne »
Pokušao sam pronaći onu fotku sa svim ančijima na staklu, ali ne mogu pronaći. Možda sam obrisao. :(

Ali evo jedna iz tih dana. :)

Kod nas ančiji u pet centrima koštaju 50+kn, u oglasniku ima i po 5kn.
Jao čovječe, koji su :D

Ja u pet shop-ove i ne ulazim, em nemaju poima, em su preskupi.

Kupujem kod čovjeka koji se privatno bavi akvaristikom i koji mi je dao ispravne smjernice kad je trebalo...

Sent from my Huawei G8