Travanj 27, 2024, 09:01:17 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: ...rasvjeta za 15l...  (Posjeta: 626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
...rasvjeta za 15l...
« u: Prosinac 06, 2010, 19:21:56 poslijepodne »
Preporučite mi nekakvu rasvjetu za mali akvarij od nekih 15tak litara, osmerokutni. Nema nikakav poklopac, samo staklo kojim je prekriven da bi se smanjilo isparavanje. Inače mi je služio kao "prva pomoć" prilikom radova u velikom akvariju, već neko vrijeme zjapi prazan pa sam razmišljao da od njega napravim kozičnjak ili nešto budući da imam svu potrebnu aparaturu (osim rasvjete)!

Hvala!

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: ...rasvjeta za 15l...
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2010, 19:32:36 poslijepodne »
kupi neku lampu sa stipalicom (hvataljkom ) ili jos povoljnije u konzuma,onih vecih ,je bilo stolnih lampi za 30kn,ja je imam 2g na radnom stolu i ok je.ima obicno grlo,tj e27,kupi najslabiju TEZ-ovu zarulju od 6700k ili neku drugu slicnog raspona kelvina i to je to.mislim da ne moze jeftinije
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...

Offline alen051

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 956
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Rijeka
Odg: ...rasvjeta za 15l...
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2010, 20:14:29 poslijepodne »
E to sam si mislio, neku sa štipalicom koja se okači za rub akvarija. A u Konzumu nisam vidio, tj. veće lampe su oko 150kn, to mi je bilo malo too much... Moram točno vidjeti kolika je visina akvarija. Ne mislim nešto komplicirano držati, ali nisam siguran ako bi jedna obična žarulja bila dovoljno jaka!

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: ...rasvjeta za 15l...
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2010, 20:37:58 poslijepodne »
obična žarulja od 30W je duplo prejaka za takav akvarij, tako da bi bila i više nego dovoljno. Samo je treba malo podignut od podloge i sve bu štimalo

Offline Modrag

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zadar
Odg: ...rasvjeta za 15l...
« Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2010, 20:50:24 poslijepodne »
Ja sam pretražio sve dućane po Zadru dok sam našao takvu da mi paše za mali AQ  :frown:. Na kraju u nekom malom dućanu kupio baš takvu sa štipalicom , dobra je može se podešavati pokretati na sve strane  :up:. Platio sam je 49 kuna . Imala je jaču žarulju od 50 W koju sam odmah skinuo i stavio slabiju . Stoji već 20 dana i izgleda da  dobro radi svoj posao . Biljkice rastu odlično , ribice su vesele :) . Temperatura vode u aq se digne za 1,5  °C u odnosu na okolnu temperaturu .

Offline Area5189

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1854
  • Spol: Muški   Lokacija: Dubrovnik/Zagreb
Odg: ...rasvjeta za 15l...
« Odgovori #5 u: Prosinac 08, 2010, 14:39:39 poslijepodne »
ne znam kako ce ic s obicnim zaruljama,tj sa zarnom niti,ja koristim stedne od tez i super su mi ,pogotovo za mahovine microsorum i anubiase jer siticu zelenkastu boju
... Šaka suza, vrića smija, ča je život vengo fantažija? ...