Svibanj 04, 2024, 13:25:01 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Stalci ili ormarići za akvarije  (Posjeta: 6522 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nass

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb/Novi Zagreb
Stalci ili ormarići za akvarije
« u: Studeni 30, 2010, 01:14:39 prijepodne »
Da li mi može netko reći gdje se mogu naručiti raditi stalci ili ti ga ormarići za akvarije na području Zagreba?
Ili da li ima neka trgovina koja ih drži a da nisu od "renomiranih" proizvođača po 2000kn minimum X-(
Naime,trebam stalak 150cm-160cm dugačak,50cm-55cm širok,visina "uobičajena a takav mi nude jedino od Juwela koji košta prek 2000kn... :down:
Nemam frenda kovinotokara a sve koje sam kontaktirao i ne kuže baš spiku ili traže oko 1700kn(samo železo,di je još oblačenje u iveral),niti imam dvorište di bi to sam mogal slagat niti imam alat  :D

Pa zar je moguće da ak već ima tolko akvarističke ponude da baš niti jedna trgovina ne izrađuje stalke(kao akvarijska stakla)ili se bilo tko bavi time,makar u fušu. :nerv:

Jel zna netko nekakav akvaristički shop ili firmu koja se bavi takvim stvarima?Mislim...ipak je to cca 450litara pa i nije zgodno da radi bilo tko...Gledam onaj Juwel stalak,kaj to stvarno drži 500-600KG,nigdje niti jednog železnog ojačanja,niti drvo,ljepljeni iveral kolko ja vidim.... il sam ja čorav :a030:?
Aj,plz,ako netko zna nekaj po tom pitanju! :bc:

Offline selce

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 144
  • Spol: Muški   Dob: 56
  • Lokacija: Selce
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #1 u: Studeni 30, 2010, 11:47:48 prijepodne »
Bok ! imao sam isti problem i na kraju sam u Slo kupio Juwel rio 180 za 330€ komplet sa ormarićem i prijatelj koji ima kuću u Selcima mi dofural ! kod nas jednostavno ormarić ne stave u komplet nego ga prodaju za neku nebuloznu cijenu!?!
evo ako ti pomaže našao sam neki dan slučajno  , mislim da se isplati a "taman" tvoja dimenzija  :up:

http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-ljubimci/stalak-akvarij-oglas-2005683
odeš na izlet ili dogovori HP
lp !

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #2 u: Studeni 30, 2010, 15:03:28 poslijepodne »
Prodaje ti i 985plavi takav stalak u oglasniku.

Offline Nass

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb/Novi Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #3 u: Prosinac 01, 2010, 03:53:51 prijepodne »
Uff nije baš takav,fali jedno 30cm-40cm u dužinu i jedno 10cm u širinu.Nisam baš siguran da je onda predviđen i za tu težinu,razlika je....
U svakom slučaju fala! :up:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #4 u: Prosinac 01, 2010, 06:18:32 prijepodne »
Da li mi može netko reći gdje se mogu naručiti raditi stalci ili ti ga ormarići za akvarije na području Zagreba?
Ili da li ima neka trgovina koja ih drži a da nisu od "renomiranih" proizvođača po 2000kn minimum X-(
Naime,trebam stalak 150cm-160cm dugačak,50cm-55cm širok,visina "uobičajena a takav mi nude jedino od Juwela koji košta prek 2000kn... :down:
Nemam frenda kovinotokara a sve koje sam kontaktirao i ne kuže baš spiku ili traže oko 1700kn(samo železo,di je još oblačenje u iveral),niti imam dvorište di bi to sam mogal slagat niti imam alat  :D

Pa zar je moguće da ak već ima tolko akvarističke ponude da baš niti jedna trgovina ne izrađuje stalke(kao akvarijska stakla)ili se bilo tko bavi time,makar u fušu. :nerv:

Jel zna netko nekakav akvaristički shop ili firmu koja se bavi takvim stvarima?Mislim...ipak je to cca 450litara pa i nije zgodno da radi bilo tko...Gledam onaj Juwel stalak,kaj to stvarno drži 500-600KG,nigdje niti jednog železnog ojačanja,niti drvo,ljepljeni iveral kolko ja vidim.... il sam ja čorav :a030:?
Aj,plz,ako netko zna nekaj po tom pitanju! :bc:


2000 kn su ti stvarno troškovi ako je željezo ispod,to ti je 500 kn materijal,računaj 60 kn farbu,
magneti ili pante 100 kn,računaj ivericu bar 1100 kn ako je abs
i računaj kvake 50 kn.o radu da ne pričam

ali to je stalak bomba
za razliku od juvela koji daje najftiniju ivericu.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #5 u: Prosinac 01, 2010, 08:07:59 prijepodne »
Da li mi može netko reći gdje se mogu naručiti raditi stalci ili ti ga ormarići za akvarije na području Zagreba?
Ili da li ima neka trgovina koja ih drži a da nisu od "renomiranih" proizvođača po 2000kn minimum X-(
Naime,trebam stalak 150cm-160cm dugačak,50cm-55cm širok,visina "uobičajena a takav mi nude jedino od Juwela koji košta prek 2000kn... :down:
Nemam frenda kovinotokara a sve koje sam kontaktirao i ne kuže baš spiku ili traže oko 1700kn(samo železo,di je još oblačenje u iveral),niti imam dvorište di bi to sam mogal slagat niti imam alat  :D

Pa zar je moguće da ak već ima tolko akvarističke ponude da baš niti jedna trgovina ne izrađuje stalke(kao akvarijska stakla)ili se bilo tko bavi time,makar u fušu. :nerv:

Jel zna netko nekakav akvaristički shop ili firmu koja se bavi takvim stvarima?Mislim...ipak je to cca 450litara pa i nije zgodno da radi bilo tko...Gledam onaj Juwel stalak,kaj to stvarno drži 500-600KG,nigdje niti jednog železnog ojačanja,niti drvo,ljepljeni iveral kolko ja vidim.... il sam ja čorav :a030:?
Aj,plz,ako netko zna nekaj po tom pitanju! :bc:


Ako ti se neda trosit hrpa love na postolje mozes si ga slozit za 200-300 kn od YTONG cigli i daske. Standardne cigle su ti dimenzija negdje 60*15*25 cm (ima i debljih) i lako se daju skratiti. Naslazes devet cigli u tri reda po tri cigle koje međusobno povezes npr. ljepilom za plocice i pricvrstis ih za dasku. Cigle je moguce obuci u nesto, prebojati, a i mozes cijelu konstrukciju obuci u neki tanki plocasti materijal pa postici izgled ormarica. Ovo je akvarij 160*50*50 cm koji stoji na 6 YTONG cigli koje su radi estetike omotane crnom tapetom:







I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline sti

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
  • Lokacija: zadar
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #6 u: Prosinac 01, 2010, 14:40:28 poslijepodne »
Bok ! imao sam isti problem i na kraju sam u Slo kupio Juwel rio 180 za 330€ komplet sa ormarićem i prijatelj koji ima kuću u Selcima mi dofural ! kod nas jednostavno ormarić ne stave u komplet nego ga prodaju za neku nebuloznu cijenu!?!
evo ako ti pomaže našao sam neki dan slučajno  , mislim da se isplati a "taman" tvoja dimenzija  :up:

http://www.njuskalo.hr/oprema-kucni-ljubimci/stalak-akvarij-oglas-2005683
odeš na izlet ili dogovori HP
lp !
ovo je moj stalak pa ako kog zanima neka se javi preko PP

Offline Nass

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb/Novi Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #7 u: Prosinac 05, 2010, 02:20:44 prijepodne »
Dobra fora ovo s ciglama!
Stvarno ima maštovitih ideja! :up:

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #8 u: Prosinac 07, 2010, 17:32:05 poslijepodne »
Probaj se kod nekog stolara  raspitat  trebalo bi bit jeftinije, ovak sam ja sebi slagao
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2010, 17:35:55 poslijepodne od Brljator »

Offline cimbi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Lokacija: sveta nedelja
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #9 u: Prosinac 07, 2010, 18:55:33 poslijepodne »
za postolje od 150 dužine samo te matrijal dođe cca 1200kn,jedina ušteda su ti tvoje ruke.od alata ti ništa netreba osim aku bušilice
jer ti oni di narućiš matrijal sve naprave,
netreba ti metalna konstrukcija za tu težinu.

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #10 u: Prosinac 07, 2010, 22:04:30 poslijepodne »
Ne bih se složio, nismo jednom pročitali "upomoć, ormarić se raspada!". A da je skupo, skupo je, ali opet jeftinije od gotovog smeća.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #11 u: Prosinac 08, 2010, 09:25:59 prijepodne »
susjed mi ima bravarski obrt, meni je radio stalak za 150x50x65v i sama zeljezna konstrukcija je dosla 450kn - njegov materijal i osnovna boja... i zbilja je ok napravio, danas narucis - sutra je vec gotovo... nismo ga oblacili u iveral, s prednje strane sam stavila zavjesu i tojto do daljnjega... :)

ako si zainteresiran za takvo sto, posalji mi pp pa cu ti poslati njegov broj... :)
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #12 u: Prosinac 08, 2010, 11:48:27 prijepodne »
Ne bih se složio, nismo jednom pročitali "upomoć, ormarić se raspada!". A da je skupo, skupo je, ali opet jeftinije od gotovog smeća.
nije istina ja imam stol na kojem mi je akvarij i drži ga več dobar niz godina a drugi mi se raspao nakon 2 mj. po mom mišljenju sve je u kvaliteti drva i znanju stolara

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #13 u: Prosinac 13, 2010, 17:34:07 poslijepodne »
nije istina ja imam stol na kojem mi je akvarij i drži ga več dobar niz godina a drugi mi se raspao nakon 2 mj. po mom mišljenju sve je u kvaliteti drva i znanju stolara

Mala anegdota...Poplava Zagreba  šezdeset i neke... Ujček moje mame (bačvar) žali svojeg zeta kojem će se sav namještaj raspasti, a kad su se vratili zetov stoji a njegov je samo hrpa dasaka nasred sobe.
Točno je to Koštica, ali kvalitetno masivno drvo je skupo i malo ima pravih stolara danas. Puno je jeftinije napraviti željezni okvir i obući ga u jeftinu ivericu, i biti miran za sva vremena. Jedno je kad ti se poćne raspadati ormarić ispod 100 l akvarija a posve druga priča ako se to dogoi ispod 450. Ja sam već imao 200 litara vode i podloge u sobi ne bih htio da se to ponovi.

A evo, željezna konstrukcija je gotova  :a02m6:
Sad još u Eger pa u Vili :a02m6:




Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #14 u: Prosinac 13, 2010, 18:06:12 poslijepodne »
Ova konstrukcija izgleda stvarni dobro. Jesi to negdje dao izraditi ili si sam?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #15 u: Prosinac 13, 2010, 18:22:06 poslijepodne »
Nekakvu stelažicu bih sam, ali ovo je prozbiljna stvar i zima je vani, pa sam dao majstoru. Hvala Pandorici za "vezu".

Offline Nass

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 36
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb/Novi Zagreb
Odg: Stalci ili ormarići za akvarije
« Odgovori #16 u: Prosinac 21, 2010, 13:18:52 poslijepodne »
Evo rješio sam pitanje stalka pa bi se ovim putem htio zahvaliti članu sti koji je sa šogorom pičio za Samobor iz Zadra :brod: ali mu nije bio problem s kombijem potegnut i do Novog Zagreba da mi donese stalak!Pa čak su ga i donjeli do stana :g065:.Svaka čast momci,malo je takvih danas :up:.Ako Vam šta treba u budučnosti rado ću Vam pomoć  :sm_alkashi: