Svibanj 13, 2024, 08:07:33 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: grinje u terariju sa brašnarima  (Posjeta: 2302 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
grinje u terariju sa brašnarima
« u: Rujan 22, 2009, 22:25:15 poslijepodne »
ma nakotilo se masu malih bijelih bubica u manjem terariju u kojem uzgajam brašnare.činjenica je da sam zadnje vrijeme vlažio u tarariju kako su bile vrućine, a znao bi i ubaciti komad sezonskog povrća za hranu brašnarima pa su se majstori nakotili da je to jedno čudo!
imate li kakav prijedlog kako im bar smanjiti broj?razmišljam o generalnom čišćenju tog malog plastičnog terarija, ali postoji li koji manje drastičan način jer je trenutno pun crviju od brašnara?
i da li je netko od vas imao neugodna iskustva sa njima? primjetio sam da mi znaju par njih šetkati po ruci nakon što malo čačkam po tom terariju...

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #1 u: Rujan 22, 2009, 23:40:09 poslijepodne »
To ti je neizbježno. Ja ih imam sa malim fobasima, kod velikih nema, valjda i pojedu, ne znam. To ne možeš očistiti, opet će doči.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #2 u: Rujan 23, 2009, 07:13:32 prijepodne »
sve baci..i povuci vodu...  :D

brašnare drži na suhom... poželjno bez poklopca da se dobro ventilira..i ne pretjerivat sa voćem i povrćem... dat im onolko kolko će sigurno pojest kroz par sati...

osim tog terarija trebaš očistit i okolni dio prostora..jer grinje se šeću...

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #3 u: Rujan 23, 2009, 08:40:02 prijepodne »
sve baci..i povuci vodu...  :D

brašnare drži na suhom... poželjno bez poklopca da se dobro ventilira..i ne pretjerivat sa voćem i povrćem... dat im onolko kolko će sigurno pojest kroz par sati...

osim tog terarija trebaš očistit i okolni dio prostora..jer grinje se šeću...


...u je8emti...danas odmah krećen u akciju!!!

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #4 u: Rujan 23, 2009, 10:30:27 prijepodne »
to su ti inaće.."obične kućne grinje".. i njih ima u svakoj kući.. (koja ne koristi kvalitetne insekticide  :D :D :D)

broj im se povećava u toplim vlažnim prostorima.. osobno sam imao kvalitetnih problema sa njima... morao sam se riješit skoro svih insekata... i dobro "raskužit" dobar dio kuće zbog njih...  :D :D :D al eto..sad mogu reć da je to bilo davno... i ne pružam im više uvjete da se razmnože...  ;)

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #5 u: Rujan 23, 2009, 12:08:24 poslijepodne »
u biti kuća je "osigurana" kvalitetnim insekticidom (pjena od raida protiv mrava) jer u zgradi postoje mali žuti mravi i svako malo na kritičnim mjestima posprejam,a oko malog terarija naročito jer mravci koji probiju sve barijere vole ušetati u njega jer nalaze hranu sa kojom hranim brašnare, a i uginuli primjerci su im gozba...tako da se nadam da nisu previše grinje izlazile vani...nadam se kažem...
p.s. evo se cijelo jutro češkam jer brijem da su po meni hehehehe (odvratan feeling)
p.p.s. neće više dijelovi paprika u terarij, samo salata koja se osuši isti dan!!!

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #6 u: Rujan 23, 2009, 14:08:42 poslijepodne »
....čitam da ne podnose sunce...e pa terarij će odsad provoditi velik dio vremena na balkonu!!

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #7 u: Rujan 23, 2009, 17:34:02 poslijepodne »
....čitam da ne podnose sunce...e pa terarij će odsad provoditi velik dio vremena na balkonu!!

Baš ni brašnari ne podnose sunce. Drži ih normalno, kao i do sada, ali poslušaj Matijin savjet: ključno je da ih uzgajaš u dobro ventiliranim kutijama (bez poklopca) i ograničiš voće/povrće na količinu koju mogu konzumirati maksimalno za nekoliko sati.

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #8 u: Rujan 23, 2009, 17:40:32 poslijepodne »
....čitam da ne podnose sunce...e pa terarij će odsad provoditi velik dio vremena na balkonu!!

Baš ni brašnari ne podnose sunce. Drži ih normalno, kao i do sada, ali poslušaj Matijin savjet: ključno je da ih uzgajaš u dobro ventiliranim kutijama (bez poklopca) i ograničiš voće/povrće na količinu koju mogu konzumirati maksimalno za nekoliko sati.


e trebali ste viditi male vampire kad sam danas stavio terarij na direktno sunce na balkonu.svi su se počeli iskrcavati van terarija.par stotina brašnara sam pokupio pincetom jedan po jedan, ostatak sadržaja terarija ispraznio u kesu, sve doooobro usisao u okolini,vreću direktno u kontenjer, a terarij se još namače u kadi.nadam se da sam ih bar smanjio na razuman broj ako ih nisam već istrijebio.
da, tek sad kužim da im se broj povećao nakon što sam počeo davati komade paprike crvima (a kad je vole jesti) jer je puna vode.prošlo ljeto ih nisam vlažio ali sam ih zato imao i masu manje i crviju i grinja...
a bumo vidli sad...
opaki mali gadovi...

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #9 u: Rujan 23, 2009, 20:13:27 poslijepodne »
a bumo vidli sad...

Mirko - purger  :D :D :D

Offline mirkozd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zadar
Odg: grinje u terariju sa brašnarima
« Odgovori #10 u: Rujan 23, 2009, 20:36:38 poslijepodne »
a bumo vidli sad...

Mirko - purger  :D :D :D

a to ja malo da me bolje razumite... :) :)
a na kraju krajeva boravio sam u vašim krajevima punih 10 godina... fax,vojska,posao...bil sam dečec iz dubrave donje...