Ožujak 28, 2024, 11:45:31 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Pomoć oko termostata  (Posjeta: 34154 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #25 u: Siječanj 14, 2012, 15:10:17 poslijepodne »
koliko si to platio

Takvi uredjaji idu za nekih cca 100kn

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #26 u: Siječanj 14, 2012, 15:10:40 poslijepodne »
dali se na njemu može namjestiti da drži stalnu temperaturu?

Prema histerezi,najmanje moguće odstupanje je 1 stupanj(grijanje ili hlađenje) od postignute namještene temperature, pa do ponovnog uključivanja releja.Dakle ne može se namjestiti na 30,pa kad temperatura padne na 29.9 da se ponovno uključi,pošto ne bi imalo smisla,jer grijač jedno vrijeme još uvijek isijava toplinu.Histereza se može namjestiti od 1-5 stupnjeva odstupanja prije ponovnog uključivanja.S druge strane,koliko će dugo držati/gubiti toplinu,zavisi od temperature prostorije.
« Zadnja izmjena: Siječanj 14, 2012, 16:14:52 poslijepodne od poseidon80 »

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #28 u: Siječanj 14, 2012, 16:00:03 poslijepodne »
a nije skupo mozda narucim jednog hvala

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #29 u: Siječanj 14, 2012, 18:29:33 poslijepodne »
Ja sam se mjesec dana zezal i konacno sam skuzil kak se to cudo namjesti...

Uglavnom otvoril sam ga i otkinul zvucnik jer je nemoguc, toliko glasno pištanje da se susjedi bude. Mozda to nije bas pametno ali jednostavno nemogu dopustit da to pocne pistat kad sam ja npr cijeli dan na faksu jer niko nebu znal ugasit, a prostorija je ionak na 23-25 tak da nebu stetnih posljedica za zmijetine

Ja sam se bas dugo igral s tim i sad mi pali na 30 a gasi na 32 sto je meni zadovoljavajuce. Moze se narihtat i na 1 stupanj promjene ali onda je interval paljenja stvarno prebrz
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #30 u: Siječanj 14, 2012, 20:43:40 poslijepodne »


Ja sam se bas dugo igral s tim i sad mi pali na 30 a gasi na 32 sto je meni zadovoljavajuce. Moze se narihtat i na 1 stupanj promjene ali onda je interval paljenja stvarno prebrz

to bi i ja htio napraviti na 31 pali a 32 gasi.ili da je stalno 31,5.ali nemam pojma kako to namjestiti
ex.rudios

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #31 u: Siječanj 16, 2012, 14:46:32 poslijepodne »
LS stavis na 31 a Hs na 32...i onaj D na 0. Koliko sam ja skuzio taj d odznacava koliko je odstupanje od zadanih temperatura a LS je namanja temperatura Hs najveca

To bi trebalo onda radit ovak kak si ti zamislil...skini uputstva s neta pa ce ti bit puno jasnije imas PDF fajl s uputstvima na engleskom
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #32 u: Siječanj 16, 2012, 15:34:42 poslijepodne »
LS stavis na 31 a Hs na 32...i onaj D na 0. Koliko sam ja skuzio taj d odznacava koliko je odstupanje od zadanih temperatura a LS je namanja temperatura Hs najveca

To bi trebalo onda radit ovak kak si ti zamislil...skini uputstva s neta pa ce ti bit puno jasnije imas PDF fajl s uputstvima na engleskom

uspio sam namjestiti.ne baš na ovaj način ali uz pomoć te D funkcije.hvala
« Zadnja izmjena: Siječanj 16, 2012, 17:19:05 poslijepodne od Maja_Rudy »
ex.rudios

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #33 u: Siječanj 17, 2012, 16:23:33 poslijepodne »
LS stavis na 31 a Hs na 32...i onaj D na 0. Koliko sam ja skuzio taj d odznacava koliko je odstupanje od zadanih temperatura a LS je namanja temperatura Hs najveca

To bi trebalo onda radit ovak kak si ti zamislil...skini uputstva s neta pa ce ti bit puno jasnije imas PDF fajl s uputstvima na engleskom

uspio sam namjestiti.ne baš na ovaj način ali uz pomoć te D funkcije.hvala

da,kad histerezu staviš na 1 stupanj,onda je se stalno/pali gasi kako se grijač hladi

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #34 u: Siječanj 22, 2012, 14:46:54 poslijepodne »
je jeftin.. 15$ ali kako stari ljudi kažu kolko para tolko muzike... jednostavno me dovodi do ludila kolko mu je relej glasan...

pogledajte si ovaj termostat..   http://www.ebay.com/itm/2-Socket-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-50C-/270877017521?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f118745b1#ht_3992wt_1344

  30-tak dolara košta ali je stvarno vrhunski.. ja sam ga kod nas platio 100 dolara prije 4-5 godina.. i još uvijek mu je takva cijena.. al je tih, precizan i kvalitetan!  i može primiti na sebe više grijača.. čak do 1200W što je odlično za nas koji imao više zmija.. :)

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #35 u: Siječanj 22, 2012, 15:27:34 poslijepodne »
je jeftin.. 15$ ali kako stari ljudi kažu kolko para tolko muzike... jednostavno me dovodi do ludila kolko mu je relej glasan...

pogledajte si ovaj termostat..   http://www.ebay.com/itm/2-Socket-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-50C-/270877017521?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f118745b1#ht_3992wt_1344

  30-tak dolara košta ali je stvarno vrhunski.. ja sam ga kod nas platio 100 dolara prije 4-5 godina.. i još uvijek mu je takva cijena.. al je tih, precizan i kvalitetan!  i može primiti na sebe više grijača.. čak do 1200W što je odlično za nas koji imao više zmija.. :)

daj se odluči u kojoj temi ćeš pisati :D

pazi i taj rade kinezi,koji si naveo u linku  :up: a sad kolko je logički sklop bolji,o tom potom,trebalo bi rastavit jedan i drugi pa usporedit

Može i ovaj termostat primit više grijača,ako mu napraviš više utičnica .

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #36 u: Siječanj 22, 2012, 15:49:48 poslijepodne »
Nekuzim koja je poanta imat i do 1200W grijača, znaci cak do 20 ako imaš samo jednu sondu? Znaci da ce ti odstupanje na tolikom broju terarija bit otprilike ko i da nemas termostat pogotovo ako su ti terariji jedni na drugima odnosno poslagani vertikalno.

Tvoj najveci problem je kaj spavas s pitonima i onda ti gotovo nebitne sitnice stvaraju probleme. Ovi moji termostati su samo mrvicu glasniji od ovog "skupljeg" kojeg takodjer imam ali ja ne spavam u toj sobi pa mi nije problem. Ti po meni moras ulozit u skuplju tehnologiju jer si u situaciji u kojoj jesi. Jesi razmisljo o izbacivanju staraca iz kuce? :D

Ja nemogu shvatit kak neko moze takve zivine imat u spavacoj, tam ti treba mir za spavanje....

Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #37 u: Siječanj 22, 2012, 16:29:27 poslijepodne »
je jeftin.. 15$ ali kako stari ljudi kažu kolko para tolko muzike... jednostavno me dovodi do ludila kolko mu je relej glasan...

pogledajte si ovaj termostat..   http://www.ebay.com/itm/2-Socket-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-50C-/270877017521?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f118745b1#ht_3992wt_1344

  30-tak dolara košta ali je stvarno vrhunski.. ja sam ga kod nas platio 100 dolara prije 4-5 godina.. i još uvijek mu je takva cijena.. al je tih, precizan i kvalitetan!  i može primiti na sebe više grijača.. čak do 1200W što je odlično za nas koji imao više zmija.. :)

... a kad to počne pištati... ajmeeeee :) ... inaće meni su se takva dva pokvarila, dok ovi ne. I od drugih ljudi sam čuo da im se ti skuplji kvare.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #38 u: Siječanj 22, 2012, 22:21:26 poslijepodne »
Nekuzim koja je poanta imat i do 1200W grijača, znaci cak do 20 ako imaš samo jednu sondu? Znaci da ce ti odstupanje na tolikom broju terarija bit otprilike ko i da nemas termostat pogotovo ako su ti terariji jedni na drugima odnosno poslagani vertikalno.

Tvoj najveci problem je kaj spavas s pitonima i onda ti gotovo nebitne sitnice stvaraju probleme. Ovi moji termostati su samo mrvicu glasniji od ovog "skupljeg" kojeg takodjer imam ali ja ne spavam u toj sobi pa mi nije problem. Ti po meni moras ulozit u skuplju tehnologiju jer si u situaciji u kojoj jesi. Jesi razmisljo o izbacivanju staraca iz kuce? :D

Ja nemogu shvatit kak neko moze takve zivine imat u spavacoj, tam ti treba mir za spavanje....



:D od kud ti to? u spavačoj sobi trenutno imam samo jedan terarij sa bradonjom kojem ne trebaju nikakvi termostati ni ništa :) ...a zmije imaju posebnu prostoriju u kojoj su smještene.. i pauci posebnu prostoriju ;) taj termostat, odnosno relej je toliko glasan da se njegovo škljocanje čuje u stan ispod.. stari je došao u 2h ujutro i molio me da ga izgasim jer nemože spavat od tog škljocanja..onda si možeš zamislit kolko se to čuje..

aa odstupanje neće biti nikakvo ako je grijanje u svim terarijima složeno na isti princip ;) kod mene je tako već godinama i nikada nije bilo problema... meni je tako zakon..zamisli da za svaki ter.moraš imat posebni termostat.. :)


poseidon80 na sve strane pišete o tim termostatima i spominjete mene i moj problem sa njime pa više ne znam di bi se okrenuo :D :D :D

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #39 u: Siječanj 22, 2012, 22:24:11 poslijepodne »
je jeftin.. 15$ ali kako stari ljudi kažu kolko para tolko muzike... jednostavno me dovodi do ludila kolko mu je relej glasan...

pogledajte si ovaj termostat..   http://www.ebay.com/itm/2-Socket-Temperature-Controller-Thermostat-Aquarium-50C-/270877017521?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f118745b1#ht_3992wt_1344

  30-tak dolara košta ali je stvarno vrhunski.. ja sam ga kod nas platio 100 dolara prije 4-5 godina.. i još uvijek mu je takva cijena.. al je tih, precizan i kvalitetan!  i može primiti na sebe više grijača.. čak do 1200W što je odlično za nas koji imao više zmija.. :)

... a kad to počne pištati... ajmeeeee :) ... inaće meni su se takva dva pokvarila, dok ovi ne. I od drugih ljudi sam čuo da im se ti skuplji kvare.

Sale kažeš da nije dobar taj?  -? misliš da ipak ima nešto u samom imenu proizvoda?

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #40 u: Siječanj 22, 2012, 22:47:02 poslijepodne »
Ja sam mislil da imas u sobi kad ti smeta skljocanje...onda imaš neke mutave, moji se cuju ali niš pretjerano
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline toncek12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1877
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ogulin
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #41 u: Siječanj 22, 2012, 22:49:57 poslijepodne »
Ja sam mislil da imas u sobi kad ti smeta skljocanje...onda imaš neke mutave, moji se cuju ali niš pretjerano

ma ne.. imam stan u potkrovlju i zmije su skroz na drugoj strani u posebnoj sobi.. :)

Offline Chip

  • Trade Count: (+1)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novska - Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #42 u: Veljača 01, 2012, 16:11:08 poslijepodne »
a da ga jednostavno zvucno izoliras i rijesio si problem

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #43 u: Veljača 01, 2012, 16:53:30 poslijepodne »
a da ga jednostavno zvucno izoliras i rijesio si problem

ja sam stavio u kuvertu sa onim mjehuričima za puckanje i omoto širokim selotepom,
i sada se čuje ali puno puno manje.
ex.rudios

Offline Chip

  • Trade Count: (+1)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novska - Zagreb
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #44 u: Veljača 02, 2012, 06:31:12 prijepodne »
samo pazi da ti ne pregori, jer se dosta grije, barem moj

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #45 u: Veljača 02, 2012, 10:45:20 prijepodne »
a da ga jednostavno zvucno izoliras i rijesio si problem

ja sam stavio u kuvertu sa onim mjehuričima za puckanje i omoto širokim selotepom,
i sada se čuje ali puno puno manje.

onda nema strujanja zraka

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #46 u: Veljača 02, 2012, 10:46:05 prijepodne »
samo pazi da ti ne pregori, jer se dosta grije, barem moj

moj model je wh7016c,mlačan je konstantno cijelo vrijeme,uopće se ne pregrijava,jako sam zadovoljan ,a zmija reko bih još zadovoljnija  :D
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2012, 10:51:30 prijepodne od poseidon80 »

Offline Djomlinjo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #47 u: Svibanj 14, 2012, 12:44:27 poslijepodne »
molio bih za pomoć kod postavljanja temperature na termostatu stc-1000.

upute s neta su mi malo zbunjujuće pa bih molio ako netko može da mi objasni kako namjestiti željenu temperaturu i temperaturu kod koje će se palit grijač.

unaprijed hvala.

pozdrav

Offline Filipxyz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 286
  • Spol: Muški   Lokacija: Cakovec
    • http://www.akvarij.net
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #48 u: Svibanj 22, 2012, 18:52:49 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu.. trebam pomoc oko spajanja termostata, pa ako netko ima takav ili se kuzi u spajanje nek pomogne
Cakovec

Offline Filipxyz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 286
  • Spol: Muški   Lokacija: Cakovec
    • http://www.akvarij.net
Odg: Pomoć oko termostata
« Odgovori #49 u: Svibanj 22, 2012, 18:54:24 poslijepodne »
ako sam u pravu u 4 i 5 spajam struju, sondu spajam u 11 i 10, grijac u 9 i 11 ili?
Cakovec