Ožujak 28, 2024, 16:31:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne  (Posjeta: 2146 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« u: Travanj 11, 2011, 21:19:25 poslijepodne »
Želim vam pokazati par slika i pokušati dočarati atmosferu sa okupljanja akvarista foruma www.mojbiljniakvarijum.org koje je bilo ovu subotu u Novom Sadu u Srbiji.
Meni je ovo drugo druženje sa MBA ekipom.  :zagrljaj: Bilo nas je 40 i kusur, klopa fenomenalna,atmosfera još bolja. Količina bilja koja je doneta za razmenu bila bi dovoljna za popuniti veći dečji bazen  :klap: Neke biljke sam vidio prvu puta  :up:



Domaćini su po običaju bili vrlo ljubazni i susretljivi i pripremili nam dva iznenađenja - prvo je poseta  akvarističkoj prostoriji  (na koje smo prodž,njegova supruga i ja zakasnili zbog problema na granici sa zelenim kartonom) i takmičenje u slaganju skejpova na suvo.




Citiraću biobiofizičarev uvodu u MBA izveštaj nakon izložbe:

"Pa da krenem redom ali onako tajnovito i izokola.

Nikada veće društvo i po običaju odlično druženje i zezanje.

Gostiju (ma šta gostiju - prijatelja) iz Hrvatske i Slovenije nikada više - super ekipa
Hvala im što su došli i nadam se da smo bili dobri domaćini.

Jako mi je drago što je došla i dugo očekivana ekipa iz Subotice.
Doduše lutali su po ravnoj Vojvodini dok smo ih mi jadnici čekali na Novosadskoj košavi.  Ajde neka, nemari makar je bilo sunčano i vetrovito... Subotičani sve Vam je oprošteno jer ste sa sobom doneli odličan štimung.....

Bilo je tu i drugih što su kasnili - zaboravili zeleni karton za kola kod kuće...

Da ne bude zabune čekanje nije bilo smorno - naprotiv! Novosadski akvaristi su nam priredili prvorazredno akvarističko iznenađenje u jednom sobičku sa skoro 3 tone zastakljene vode... Sva ova zastakljena vodurina obilno je bila zalivena i zastakljenim pivom i zastakljenom radžom, tako da smo do prelepog restorana u svadbarskoj povorci automobila već stigli ohohooo veseli i razdragani...

Restorančić malen, simpatičan taman toliki da se osećamo kao jato neonki u nano akvarijumu.
Za stolovima se sedelo samo kada je stigla izvrsna klopa i tada se nije čula ni muva, samo zveckanje escejga i kucanje čaša pri nazdravljanju... . Ostalo vreme se zujalo u krug i naveliko zabavljalo. Pa dobro, pričalo se i mudrovalo i o akvaristici - nije da nije...

Ovde ću da stanem sa izveštajem - neka neko drugi nastavi - što fotkama - što rečima.

Reći ću samo da smo se igali kao deca u pesku...

I za početak evo jedna intrigantna fotka. Zašto li drug nam Arcus u jednoj ruci drži pivčugu a u drugoj panjčinu umesto svinjske nožice, a tako dobra klopa je bila na trpezi? "



Još jedna biobiova slika u kojoj je zamutio skejpove hehe  :D



Eto, osvojih prvo mjesto u brzopoteznom slaganju skejpova na suvom sa plastičnim biljem. Moram još jednom pohvaliti super ideju koja će biti praktivana i na ostalim okupljanjima akvarista sa MBA foruma.  :up: Na slici vidite moju nagradu, prekrasan sunkenroot panj kojeg sam sam izabrao i još nešto, člansku kartu, postao sam počasni član Akvarističkog Društva Srbije  :klap:



Tkođer, moram pohvaliti i ostale skejpere koji su složili jako interesante postavke u zadanih 15 minuta. Ma fenomenalno.
Na slici vam neće biti ni upola interesantni kao nama uživo koji smo se motali oko svakog skejpa i gledali ga u 3D.
Evo jedna dobra fotka na kojoj su Brancinko, Nikola Lulić i Ivica - dio ekipa iz Hrvatske.



Ovo su prodž i njegova supruga:



Evo malo slika sa pomenutog takmičenja. Hardscape:



Takmičenje otvara Kojot - odličan skejper čije skejpove možete pogledati na sajtu čuvenog Diega Sandovala . Netreba ga dalje hvaliti  :klap: U pozadini showman biobio animira i hvali se svojim plastičnim biljem  :D :up:



Kojotov skejp:



Rasta slaže - aquascaper iza koji su mnogi dobri skejpovi i odlični uspjesi na raznim svjetskim takmičenjima  :up:



Složio je odličan skejp:




Jedni ciklidaš koji je slagao je drlessa.
Odlično složeno:



Ovaj interesantni iwagumi složio je DraganKinez  :klap:



Zatim nastupa Kum, šta reći o njemu, pokazao je na akvarij.netu svoje skejpove  koji su vas sve oduševili. A i uživo je složio nešto interesantno, ovaj puta sa malo manje mahovine  :D



Kumov skejp:



Prodz je složio odličan iwagumi. Putić je prva liga  :up:



Moj skejp. Na kraju proglašen pobjedničkim mada mi nisu dozvolili da prepilim neke grane koje mi se nisu sviđale  :D  :nerv:



Kojot je složio još jednu majstoriju  :klap:



Miti je složio vrhunski iwagumi. Meni najbolji iwagumi od svih  :klap:





Na moju inicijativu, biobio je složio "Drvo 2". Šta reći o biobiu i njegovom poznatom "Drvetu", verovatno je to najbolji skejp koji na akvarij.netu.
Dobro sam gledao kako on to slaže. Bome ga je dobro složio ali je definitivno potrošio najviše hardscape mase  :D



Biobio je napravio ovaj odličan pregled svih skejpova:











Nadam se da će biti više zainteresiranih akvarista iz Hrvatske koji će ići na MBA okupljanja u Srbiju jer akvaristika ne poznaje granice, poznaju samo graničari i carinici ali oko njih nije bilo problema pa su neke nove biljčice završile u mom i prodzovom akvariju  :zagrljaj:
Za one koji ne znaju ja sam Arcus na MBA forumu  ;)

« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2011, 21:27:33 poslijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #1 u: Travanj 11, 2011, 21:39:09 poslijepodne »
ja ću se ranit! ovo je genijalno!  :up:

Offline GROF

  • Urednik morske redakcije
  • Administrator
  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3101
  • Dob: 48 Lokacija: Split
    • Grof - akvarij
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #2 u: Travanj 11, 2011, 21:44:03 poslijepodne »
Stvarno...ostao sam bez riječi!  :klap:
Odličan odaziv.....super hrana i predobra ideja: natjecanje u scapingu!  Svaka čast!  :up:


Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #3 u: Travanj 11, 2011, 22:08:33 poslijepodne »
Stvarno je bilo genijalno.  :klap: Mislim da je došao veći broj akvarista iz Slovenije nego iz Hrvatske. Koji su put prevalili ti ljudi,svaka im čast  :klap:
Nama iz Osijeka je trebalo malo više od sat vremena. Nadam se da će biti više zainteresiranih iz Hrvatske za buduća okupljanja. Pokazali su se MBA-ovci kao odlični domaćini, dobri prijatelji i akvaristi od kojih se može štošta naučiti a što se tiče aquascapinga, mislim da ih tu ne moram hvaliti, zander, Kum1229 i biobio su pokazali svoje akvarije na akvarij.netu   :klap: Nadam se a će i ostali.  :)
Karas Reef - morski akvarij

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #4 u: Travanj 11, 2011, 22:18:53 poslijepodne »
a ja mislio da se jedini na ovom bijelom svijetu zovem LJUBOMIR :D
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #5 u: Travanj 11, 2011, 23:08:10 poslijepodne »
a ja mislio da se jedini na ovom bijelom svijetu zovem LJUBOMIR :D

Nisi jedini  :D Malo sam se informisao o imenu, najranije zapisano ime Ljubomir je unuk sveštenika Stefana, oca  Svetog Save - Rastka Nemanjića. Po njemu koji se onda pretpostavljam prezivao Nemanjić, Ljubomir Nemanjić  je župa Trnovo (okolina Trebinja) dobila ime Ljubomir.
Na tim prostorima u  današnjoj  Republici Srpskoj dva mesta se zovu Vrpolje Ljubomir i Šćenica Ljubomir. Kasnije se to ima dosta proširilo u Srbiji, znam dosta ljudi sa našim imenom u Srbiji, a čuo sam da je i u Sloveniji dosta zastupljeno... Ima u mom kraju dosta Ljubomira, čak nas je dvojica u mojoj maloj ulici od 30ak kuća.
Mali oftopic ali moram drugu apis-u reći odakle mu dolazi ime  ;)

On topic:

Dobra slika Zandera i Kuma:



Napeto iščekujemo šta će kojot složiti



Nekoliko katjusinih slika iz akvarističke prostorije nazvane "TheProstor"  :up:















koje eksta ribe i fotke :up:  :klap:
« Zadnja izmjena: Travanj 11, 2011, 23:29:45 poslijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij

Offline apis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novi Grad,RS,BiH
    • www.szrapis.com
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #6 u: Travanj 11, 2011, 23:13:10 poslijepodne »
znam neke istorijske podatke :),cak sam i o svom prezimenu kovacevic istrazivao malo,ali ima nas od svakud.....npr,moje pleme je iz Like doslo.
Pcelarstvo Kovacevic,proizvodnja opreme za pcelarstvo

Offline biobiofizicar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 255
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #7 u: Travanj 12, 2011, 00:25:17 prijepodne »
Hvala Karasu sto je predstavio nase "malo" okupljanje. :up:
Radimo mi to par puta godisnje i svaki put je sve ludje, sve bolje, svaki puta nas je sve vise i ono sto me jako raduje sve je vise prijatelja iz okruzenja. Poziv je uvek otvoren, pa izvolite sledeci put.  :zagrljaj:
Ovaj put je povod okupljanja bilo otvaranje fish rooma "The Prostor" uredjenog od strane Novosadskih aquaentuzijasta, ma da istini za volju nama neki specijalni povodi nisu ni potrebni.
Kada sam vec imao nekog viska scaperskog materijala (10ak sunkenrootova i jedno 30kg kamenja i gomilu kineskih plasticnih biljaka - sa svojih pocetaka u biljnoj akvaristici  :-[ :D ) resio sam da svima priredim dopunsko iznenadjenje organizovanjem:

 "Šporet - Novi Sad 2011 takmičenja u suvom spolja i mokrom iznutra scapiranju" (skraćeno: ŠNSTSSMIS 2011)


Petnestominutno brzopotezno slaganje "pivskih" scapeova trebalo je da bude samo zabava i dodatno igranje u pesku za nas veliku decu, ali svi od reda su se ozbiljno prihvatili zadatka. I naravno rodilo se jako puno odlicnih postavki. Da sam znao da ce ucesnici tako revnosno i zaneseno prionuti na scapiranje obezbedio bih im nesto bolje uslove i za rad i fotkanje i vise piva za kreativnu inspiraciju...
Sledeci put - dobro nam dosli, pa da se zajedno igramo u mokrom pesku ... ;)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #8 u: Travanj 12, 2011, 09:22:56 prijepodne »
Bas vam je bilo lepo!  :up:

Nadam se da će se neke stvari poslužiti (i žena smilovati) pa da cu  ja jednom doziviti to okupljanje.
Taj prostor "The Prostor" je nešto sto se može viditi kad si u NS-u ili treba neka posebna dozvola?
Ima prelepih apistogramica...

Neke ljude prepoznajem sa slika, neke i znam, ali nisam na prvu prepoznao prodza sa kosom.   ;)

Karas čestitam!!

P.S. I moj tata se zove Ljubomir!   :up:
« Zadnja izmjena: Travanj 12, 2011, 09:40:37 prijepodne od ZliBrka »
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #9 u: Travanj 12, 2011, 10:04:14 prijepodne »
ŠNSTSSMIS 2011 je super ideja :klap:

svaka čast na izvještaju....

daj neke slike TheProstora ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #10 u: Travanj 12, 2011, 10:45:23 prijepodne »
Tebe ZliBrko i druga pravdu očekujem da idete sa nama na buduća MBA  okupljanja.  :up:





















Još fotki pogledajte na linku:pivkan:
« Zadnja izmjena: Travanj 12, 2011, 10:50:35 prijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #11 u: Travanj 12, 2011, 22:36:04 poslijepodne »
Jednom rječju - fenomenalno!!

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #12 u: Travanj 13, 2011, 01:19:10 prijepodne »


Svaka čast ekipi i akvarijima i scapeovima ali ona klopa ispod peke mi je najviše zagolicala maštu.  :)  :d015:

Offline prodz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #13 u: Travanj 13, 2011, 01:49:06 prijepodne »
da, klopa je bila odlicna! isto kao i okupljanje.
bas smo se dobro zabavili i stvarno je dobar osijecaj kada ljude koje svaki dan sreces i citas na monitoru, upoznas u zivo.
nadam se da cu i na iduce okupljanje opet moci doci (valjda cu do onda imati valjanu zelenu kartu za auto. hehe.)

Offline Brancinko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb-Jarun Lake
  • From the beginning !!!
    • Čarolija balona
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #14 u: Travanj 13, 2011, 06:22:44 prijepodne »
Dođoh, vidjeh i htio bi ponoviti.  :up:
Za domaćine sve same pohvale na gostoprimstvu i svemu drugome, od natjecanja u slaganju aquascapeova do The Prostor-a gdje imaju kolege svoj kutak pa do odlične klope. Šta reći nego da bih trebalo opet doći i to ponoviti.  :klap: :klap: :klap: Naravno upoznati kolege s kojima se svakodnevno čuješ i vidiš a napokon ih i upoznaš, naravno kolegama Nikoli i Ivici iz Osijeka hvala na gostoprimstvu i pruženoj postelji.
Bilo je jako lijepo i potrudit ću se opet doći.  ;)

Offline nikola lulic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Muški   Lokacija: Osijek
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #15 u: Travanj 13, 2011, 07:49:50 prijepodne »
Ja nemam šta da kažem dečke iz Srbije sam upoznao a u Novom sadu kao da samu Osijeku , svaki put sve je bolje i bolje svaka čast domćinima nadam se ponovnom susretu s dečkima za par nedelja jer opet moram za Novi sad, da posjetim prijatelje.
Pozdrav iz Osijeka... :)

Offline Crni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 918
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Rijeka
Odg: MBA okupljanje Novi Sad (Srbija) 09.04.2011. godne
« Odgovori #16 u: Travanj 15, 2011, 13:57:09 poslijepodne »
   Jebenti...ovo je pravi mali festival akvaristike i druženja...nemam riječi...svaka čast!