Ožujak 28, 2024, 18:55:12 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terarij, rat-rack, CO2 komora  (Posjeta: 2607 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dmalnar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Terarij, rat-rack, CO2 komora
« u: Veljača 08, 2014, 23:19:32 poslijepodne »
Pozdrav !

 :offtopic:
Korisnik sam ovog foruma oko dvije godine i večinom sam iz njega i naučio čitajući tuđe postove i odgovore. Dugogodišnja mi je bila želja držati zmju kao kućnog ljubimca. Pa sam tako prije dvije godine nabavio sebi mladog kraljevskog pitona 0.1 normala. Pri nabavci korisnik "kelis1" uputio me dobrom uzgojivaču "igzu”, kojima bih se još jednom zahvalio na pomoći.

Eto, znam da vama nisu u centru pažnje "normalni" kraljevski pitoni pošto ima stotine prelijepih morfova, no ja sam se potrudio oko ove moje i dao sam si truda kako bih joj omogućio sve potrebne uvjete i svakim mi je gramom sve draža. Trenutno ima oko 1500g, jede srednje štakore (žive, ubijene, odmrznute), i boravi u novome terariju dimenzija 110x60.




Kako nisam imao stalnog uzgojivača štakora u blizini Rijeke od kojeg bi uzimao, napravio sam  :up: rat-rack za uzgoj štakora tako da imam za sebe uvijek zalihe veličine proporcionalno mojoj zmiji. Napravljen je od drva sa šest kutija dimenzija 60x40, iznad kojih je mreža 1x1cm. 

Napravio sam također i :nuclear: plinsku komoru (CO2)  kako nebi trebao "ručno" ubijati štakore za duboko zamrzavanje kojih imam viška (za koje sam trebao kupiti drugi zamrzivač kako bi mojoj ljepšoj polovici bilo srce na mjestu). Komora se sastoji od plastične kutije koja je hermetički zatvorena, boce koja sadrži CO2 plin te cijevi koja dovodi plin unutar kutije i kroz napravljenu rupicu na vrhu kutije prazni kisik.

 :up:Terarij je dimenzija 110x60cm a napravljen je od punog drva sa otvorenim prednjim i bočnim stranama. Terarij se otvara sa gornje strane koja je osigurana sigurnosnim klinom. Ventilacija se nalazi na zadnjem dijelu terarija i to četiri otvora. Na dnu terarija se nalazi stirodur - za zadržavanje topline na kojemu se nalazi grijači kabel od 50w koji je spojen sa termostatom i pokriven limenom podlogom radi pravilnog širenja topline, i na limu kao podlogu koristim treset i kokosovu koru. Pozadina, bazen i sklonište napravio sam od pur pjene, lijepila za pločice i fugirne mase.

Nakon silnog teksta neke slike od gore-navedenih stvari.


Offline Chip

  • Trade Count: (+1)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novska - Zagreb
Odg: Terarij, rat-rack, CO2 komora
« Odgovori #1 u: Travanj 30, 2014, 00:28:42 prijepodne »
moze li koja slika plinske komore??

Offline dmalnar

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Terarij, rat-rack, CO2 komora
« Odgovori #2 u: Svibanj 06, 2014, 21:07:20 poslijepodne »
Naravno  ;)
Kutija je kupljena u Pevecu za 40kn a bocu sam dobio od prijatelja koja je inače bila od kisika, ali smo u nju pretočili CO2.

Offline Chip

  • Trade Count: (+1)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Novska - Zagreb
Odg: Terarij, rat-rack, CO2 komora
« Odgovori #3 u: Svibanj 08, 2014, 22:03:28 poslijepodne »
Hvala ti na slikama, vec dugo gruntam kako napraviti plinsku komoru ali nikako da smislim kak. sad cu kopirati dizajn