Ožujak 28, 2024, 21:11:11 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: moj iwagumi 2012  (Posjeta: 6389 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
moj iwagumi 2012
« u: Rujan 29, 2012, 00:47:15 prijepodne »
Pozdrav ekipo.
Prvo da se zahvalim na vašoj pomoći i na sudjelovanju u iwagumi scape u sa sljemenskim kamenom . Nakon eksperimentiranja sa hardscapeom i sljemskim kamenom ipak sam odlučio uzeti neko ljepše kamenje poput dragon stona. U akvariju je sad oko 5 kila dragon stona , a podloga je aqua basic plus od JBL - a i preko toga JBL manado. Od biljaka je unutra HC , eleocharis sp. mini, pogostemon helferi , rotala wallichii i nešto slično kao green cabomba . Prilikom slaganja scapea pridržavao sam se iwagumi pravila . Za sad sam donekle zadovoljan  ali me zanimaju još vaše mišljenje, ideje i kritike .  8)

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #1 u: Rujan 29, 2012, 02:09:08 prijepodne »
Prekrasno!

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #2 u: Rujan 29, 2012, 14:56:56 poslijepodne »
kamenje si dobro posložio, jedino mala zmajerka na ravnu podlogu... probaj malo podići podlogu prema iza ako je ikako moguće, dobit češ na dubini

čekamo da se razraste

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #3 u: Rujan 29, 2012, 15:34:00 poslijepodne »
Zeleni trenutno imam premalo manada da bi dizao ali mogo bi uzeti još dvije kile  prije nego se bilje razraste

Offline AhJaK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Sveta Nedelja
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #4 u: Rujan 29, 2012, 15:41:58 poslijepodne »
Sviđa mi se kamenje i ideja, brinu me alge  -? Moglo bi biti problema...Doduše ne znam koliko ti je svjetla okačeno i koliko dugo radi dnevno.... Lako je dedi složit iwugami kad odmah zabilji 80% akvarija i šiša flašu Co2 dnevno. Mi smrtnici se patimo >:(
Držim fige da sam u krivu  :up:
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2012, 15:57:09 poslijepodne od AhJaK »

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #5 u: Rujan 29, 2012, 16:17:15 poslijepodne »
Sviđa mi se kamenje i ideja, brinu me alge  -? Moglo bi biti problema...Doduše ne znam koliko ti je svjetla okačeno i koliko dugo radi dnevno.... Lako je dedi složit iwugami kad odmah zabilji 80% akvarija i šiša flašu Co2 dnevno. Mi smrtnici se patimo >:(
Držim fige da sam u krivu  :up:

Ovaj puta bi mogla biti u krivu  jer sam naučio nešto iz zadnjeg setupa di sam gnojio u velikim količinama u samom startu di je akvarij bio ne zabiljen . Sad nema gnojidbe 2 tjedna pa ćemo vidjet , a i probat ću nešto oko co2 još eksperimentirali . Sve u svemu trebalo bi biti daleko manjih problema nego prije . Oko 9 sati mi svijetli .
« Zadnja izmjena: Rujan 29, 2012, 16:21:54 poslijepodne od kova.aq. »

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #6 u: Listopad 01, 2012, 06:57:57 prijepodne »
Lako je dedi složit iwugami kad odmah zabilji 80% akvarija i šiša flašu Co2 dnevno. Mi smrtnici se patimo >:(
Držim fige da sam u krivu  :up:

ovo prvo si u pravu..drugi ne baš.. deda ne uvodi co2 prvi tjedan, deda čak i ne gnoji do prva tri tjedna, al to se pripisuje aquasoilu koji bogat nutrijentima..deda ne prži tankove s rasvjetom. tom barr je mjerio s par metrom dedine tankove i svi spadaju u low light, pogledaj kak je rasvjeta kod dede dignuta iznad tanka ;)


Ovaj puta bi mogla biti u krivu  jer sam naučio nešto iz zadnjeg setupa di sam gnojio u velikim količinama u samom startu di je akvarij bio ne zabiljen . Sad nema gnojidbe 2 tjedna pa ćemo vidjet , a i probat ću nešto oko co2 još eksperimentirali . Sve u svemu trebalo bi biti daleko manjih problema nego prije . Oko 9 sati mi svijetli .

nisi naučio :D

boldano će ti bit problem..smanji rasvjetu na 6 sati dnevno i čekaj 2 - 3 tjedna da se bilje primi , onda diži polako svaki tjedan za pola sata do kojih 8 sati dnevno ;)

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #7 u: Listopad 01, 2012, 14:22:36 poslijepodne »
Lako je dedi složit iwugami kad odmah zabilji 80% akvarija i šiša flašu Co2 dnevno. Mi smrtnici se patimo >:(
Držim fige da sam u krivu  :up:

ovo prvo si u pravu..drugi ne baš.. deda ne uvodi co2 prvi tjedan, deda čak i ne gnoji do prva tri tjedna, al to se pripisuje aquasoilu koji bogat nutrijentima..deda ne prži tankove s rasvjetom. tom barr je mjerio s par metrom dedine tankove i svi spadaju u low light, pogledaj kak je rasvjeta kod dede dignuta iznad tanka ;)


Ovaj puta bi mogla biti u krivu  jer sam naučio nešto iz zadnjeg setupa di sam gnojio u velikim količinama u samom startu di je akvarij bio ne zabiljen . Sad nema gnojidbe 2 tjedna pa ćemo vidjet , a i probat ću nešto oko co2 još eksperimentirali . Sve u svemu trebalo bi biti daleko manjih problema nego prije . Oko 9 sati mi svijetli .

nisi naučio :D

boldano će ti bit problem..smanji rasvjetu na 6 sati dnevno i čekaj 2 - 3 tjedna da se bilje primi , onda diži polako svaki tjedan za pola sata do kojih 8 sati dnevno ;)




Dogovoreno smanjit ću rasvjetu na 6 sati . Znači samo mjenjaje vode svaki tjedan oko 40 % jel tako ?

Offline Kiki007

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
  • Spol: Muški   Lokacija: Šenkovec-Čakovec
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #8 u: Listopad 01, 2012, 20:59:34 poslijepodne »
Dodavat ćeš Co2 kroz pravi sustav(boca,ventili...) ?
Isprazni inbox pp ;)

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #9 u: Listopad 01, 2012, 22:02:55 poslijepodne »
Dodavat ćeš Co2 kroz pravi sustav(boca,ventili...) ?
Isprazni inbox pp ;)

Evo ispraznio sam inbox  . Vjerojatno će ić co2 boca .

Offline AhJaK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Sveta Nedelja
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #10 u: Listopad 02, 2012, 05:13:49 prijepodne »
Lako je dedi složit iwugami kad odmah zabilji 80% akvarija i šiša flašu Co2 dnevno. Mi smrtnici se patimo >:(
Držim fige da sam u krivu  :up:

ovo prvo si u pravu..drugi ne baš.. deda ne uvodi co2 prvi tjedan, deda čak i ne gnoji do prva tri tjedna, al to se pripisuje aquasoilu koji bogat nutrijentima..deda ne prži tankove s rasvjetom. tom barr je mjerio s par metrom dedine tankove i svi spadaju u low light, pogledaj kak je rasvjeta kod dede dignuta iznad tanka ;)


Sorry... mislio sam na Co2 općenito, ne na sami početak. Gledano na youtube-u Co2 piči sve u 16 preko difuzora. Uspoređujem to sa svojih preko 2,5 mj/sek na 96l akvariju pa si računam  -? Jes da nemam ADA difuzor od 100 eurića ali ipak....
Što se svjetla tiče vjerujem da ne prži kad mu fenjeri stoje daleko višlje nego naši pod poklopcima, ali da li je to stvarno moguće s nekim biljkama ili on ipak koristi nešto jaču rasvjetu kod nekih postava pitanje je sad?!? Ako su stvarno svi low light zašto meni nije uspjevalo bilje pod 2 lampe jednako kao pod 3?....E, sad sam ga stvarno  :-X  :-[

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #11 u: Listopad 02, 2012, 08:49:50 prijepodne »
ovo je sad za neku drugu temu, al da odgovorim

potšo sam dosta čitao o dedi i smatram ga genijem, a i imam njegove knjige o tankovima..
za usporedbu, on na tank od 90x45x45 piči 4 mjehurića co2 preko svojeg diffusora (koji ako pogledaš i nije bog zna što po kvaliteti mjehurića, mislim nije prašina), al samo 10 sati dnevno, ostalo je ugašeno..
druga stvar sa svjetlom, nema ga puno, a tebi ne uspjeva zbog same vode, deda ima i koristi vodu sa gh2-4, pa eto zašto mu sve ide bolje i zašto ne treba toliko drmat i sa svjetlom i sa gnojenjem, a k tome koristi i aquasoil i ostale điđe miđe, koji itekako utječu na kvalitetu vode ;)

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #12 u: Listopad 02, 2012, 10:41:08 prijepodne »
Super samo da si podigao vise podlogu,  kasnije dobijes bolju dubinu, kad bilje prekrije pijesak. Al eto sta je tu je, tjeraj do kraja sretno... :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline merlin

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 217
  • Spol: Muški  
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #13 u: Listopad 02, 2012, 10:47:54 prijepodne »
Dobro izgleda.
Znači, stari setup je rasturen?

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #14 u: Listopad 02, 2012, 14:41:54 poslijepodne »
Super samo da si podigao vise podlogu,  kasnije dobijes bolju dubinu, kad bilje prekrije pijesak. Al eto sta je tu je, tjeraj do kraja sretno... :up:


Morat ću danas , sutra kupit još bar dvije i pol kile manada i podignut malo zadnji dio. Co2 sam pičio 3 bps dok sam ga imao u boci ali sad ubacujem ec 2.5 ml svaki dan pa ćemo vidjet još malo pa ide 40 % promjena vode .

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #15 u: Listopad 02, 2012, 15:21:19 poslijepodne »
Dobro izgleda.
Znači, stari setup je rasturen?

Da zbog granulacije i loše podloge

Offline pepi21

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1876
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Đakovo
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #16 u: Listopad 02, 2012, 22:13:37 poslijepodne »
Ako imaš premalo manada, ispod toga sloja možeš stviti bilo kakav šljunak ili pijesak a preko toga zakamuflirati manadom. Jer jako je bitno uzdignuti pozadinu i na taj način 3D slika bolje dođe do izražaja. ;)

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #17 u: Listopad 02, 2012, 22:21:37 poslijepodne »
Ako imaš premalo manada, ispod toga sloja možeš stviti bilo kakav šljunak ili pijesak a preko toga zakamuflirati manadom. Jer jako je bitno uzdignuti pozadinu i na taj način 3D slika bolje dođe do izražaja. ;)

Pepi ti si kao neki iskusan  :D :D :D . Mislio sam da će biti dosta 2, 5 kg aqua basica i 5 kg manada jer je manado lakši ali stavit ću još 2.5 kg manada nije problem .

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #18 u: Prosinac 27, 2012, 23:42:52 poslijepodne »
Nakon nekog vremena sve je krenulo super i napala me prvo cijanobakterija pošto nisam nabavio odmah eritromicin koji sad čekam da dođe kroz par dana u međuvremenu napravila se fuzzy alga i crna čupava skoro me akvarij bacio u totalnu depresiju. Nikada takvo nešto nisam imao u svojih 6 godina akvaristike. Pomagajte da li da radim novi srtup ili da prvo ubijem cijanobakteriju ako je to ona  sa eritromicinom ,crnu čupavu da mehanički izbacim kao i ovu fuzzy algu ? Molio bih prjedloge i sugestije na temelju slika.
« Zadnja izmjena: Prosinac 27, 2012, 23:46:19 poslijepodne od kova.aq. »

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #19 u: Prosinac 27, 2012, 23:57:20 poslijepodne »
Uf  :dead:
sve mi smrdi na lošu filtraciju, previše fosfata, premalo bilja i CO2.
daj sve podatke o akvariju - litraža,  rasvjeta, filtracija, gnojenje, parametri, održavanje?

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #20 u: Prosinac 27, 2012, 23:59:48 poslijepodne »
uf  :dead: nikad nisam imao tak losu situaciju.
Nego jel nemas nis vise osim onog hang on filtera?

Offline kova.aq.

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 251
  • Spol: Muški   Dob: 31
  • Lokacija: ZG
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #21 u: Prosinac 28, 2012, 01:15:24 prijepodne »
Nikada ni ja nisam imao lošu situaciju i ovo je prvi put da me napala cijanobakterija i ta fuzzy alga .Akvarij je 63 litre, filter je vanjski aqua clean 20-80 litre ja mislim filtracija mi je osrednja, rasvjeta je oko 1 w po litri 10 000 k i 4000 k . Akvarij je star mjesec dana odustao sam od održavanja slabo gnojim inače sam stavljao svaki tjedan easy life profito . . Prije ovog postava je bilo sve u redu . Da li je moguće da je od nove podloge novog bilja i novog kamenja došla ta cijanobakterija ? stavljo sam svaki dan easy carbo 2 ml . trenutno nemam co2 bocu . Nemam ništa osim tog filtera nažalost.
« Zadnja izmjena: Prosinac 28, 2012, 01:22:31 prijepodne od kova.aq. »

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #22 u: Prosinac 28, 2012, 06:56:10 prijepodne »
Nije bitno kako je došla jer je prisutna svugdje tako da je ima u svakom akvariju, ako nigdje onda ju se može vidjeti u podlozi uz staklo, ali neće izbiti van jer su joj uvjeti nepovoljni.
Filtracija ti je slaba, rasvjeta prejaka u odnosu na gnojenje i CO2  -?

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #23 u: Prosinac 28, 2012, 07:57:16 prijepodne »
Osim toga podloga je nova i vjerovatno ispušta u v.stup, a nema brzorastućeg bilja da to pokupi.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: moj iwagumi 2012
« Odgovori #24 u: Prosinac 28, 2012, 11:12:35 prijepodne »
Nikada ni ja nisam imao lošu situaciju i ovo je prvi put da me napala cijanobakterija i ta fuzzy alga .Akvarij je 63 litre, filter je vanjski aqua clean 20-80 litre ja mislim filtracija mi je osrednja, rasvjeta je oko 1 w po litri 10 000 k i 4000 k . Akvarij je star mjesec dana odustao sam od održavanja slabo gnojim inače sam stavljao svaki tjedan easy life profito . . Prije ovog postava je bilo sve u redu . Da li je moguće da je od nove podloge novog bilja i novog kamenja došla ta cijanobakterija ? stavljo sam svaki dan easy carbo 2 ml . trenutno nemam co2 bocu . Nemam ništa osim tog filtera nažalost.
mislim da sa tim filterom nikako neces dobiti to kaj si htio. Ja sam imao aquaclear 50 na 54l sa samo 15W i bez gnojenja pa opet, nije to to.