Travanj 28, 2024, 15:03:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: nasi discusi  (Posjeta: 6687 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline vlado53

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 188
  • Spol: Muški   Lokacija: Rijeka
Odg: nasi discusi
« Odgovori #25 u: Listopad 22, 2013, 21:04:48 poslijepodne »
Bravo Mario neka ovi novi diskoljupci vide kako se postiže prava veličina diskusa, ali ako više vole u zabljenom akvariju sa ne adekvatnom filtracijom   i to ima svojih draži  ;)

Offline Grunfo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
  • Dob: 56
Odg: nasi discusi
« Odgovori #26 u: Listopad 22, 2013, 21:59:39 poslijepodne »
postovanje prijatelji discusa, vec dugo se nismo culi, moje su ribe vec davno odrasle i vec dugo razmisljaju o podizanju potomstva. Odvojio sam red rose od red melon da se uparuju ribe iste varijante, pa da vam pokazem i dominantni par red melon koji se vec skoro godinu dana mrijesti u zajednickom akvariju (sa ostalih 5 discuca) u vodi tvrdoce vise od 25 dh i ph 7,5 . Nakon niza neuspijesnih pokusaja, muzjak i zenka su se uskladili i vise ne jedu ikru i larve i uspjesno cuvaju moguce potomke od drugih riba, ukljucujuci ancistruse, barem 4,5 dana. Sigurno vam je neobicno cuti da se ikra moze uspjesno razviti u tako tvrdoj vodi ,sa visokim ph, ali vjerujem da i medju vama ima onih koji imaju slicna iskustva sa mrijestom diskusa u zajednickom akvariju gdje voda nije pripremljena po standardima za uzgoj diskusa. Par red melon nije ujednacene boje i oblika, ali oni su se sami izabrali,uparili, u grupi riba koje su manje vise svi vema slicni ovom paru. Zenka je vise crvena od muzjaka, koji ima vise tijelo od nje i malo je krupniji.

Nije ništa neobično za čuti. Barem meni. Moji se non-stop mrijeste u vodi slične dh, samo što je meni ph idealna za njih 6,5. Jest da od mogućeg potomstva nema ništa ali barem se trude  :D.

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: nasi discusi
« Odgovori #27 u: Listopad 23, 2013, 09:19:35 prijepodne »
Bravo Mario neka ovi novi diskoljupci vide kako se postiže prava veličina diskusa, ali ako više vole u zabljenom akvariju sa ne adekvatnom filtracijom   i to ima svojih draži  ;)


 :klap: