Ožujak 28, 2024, 09:36:52 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Povratnik  (Posjeta: 3837 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Povratnik
« u: Siječanj 07, 2021, 02:40:08 prijepodne »
Ako je još netko živ ovdje, hajde da se i ja malo pohvalim. Nisam četiri godine ovdje bio, i praktički se nisam četiri godine bavio akvarijima osim što sam održavao jeda 96 litarski u kojemu su multići. Ali evo, stisla me karantena, pop*zdio i sredio si stalak, filter, svjetlo i na to krknul staru krntiju od 54l i eto. Slika je malo starija od trenutačnog stanja, ali to je eto pri ruci.

Veličina: 54l
Filter: Hydor 700L/h
Rasvjeta: Aquael Leddy Slim Sunny ne-znam-kolko-wata-sad-napamet-al-ne-puno
Grijač: neki stari EHEIM od 50w
Podloga: Tropica Aquasoil 9L
Bilje: Sagittaria subulata
         Cryptocoryne wendtii var.tropica
         Cryptocoryne wendtii var."brown"
         Hygrophyla corymbosa
         Limnophila sessiliflora
         Anubias nana (nekoliko varijateta)
         Bucephalandra sp.
         Microsorum pteropus
         Vesicularia dubyana


Ne doziram CO2, stavljam samo gnojivo od Tropice koje nema dodatne fosfate i nitrate i dnevnu dozu EasyCarbo. Alga gotovo da nema, manji outbreak onih "staghorna" sam imo ali su pokrepavale skoro sve. Limnophila mi je požutila i počela trunuti, pa sam ju odrezo u nadi da ponovno nikne, ali nije baš uspijela najbolje.

Životinje: 10x Neonske tetre
                5x Corydoras panda
                5x "Amano" kozice
                5x Neocardina davidi
                10x Nerinitina spp. (rogati, prugasti itd...)

Do sada za živinom nikakvih problema osim jednog bolesnog koridorasa. Mislim da je imao *možda* kostiju ili nešto slično; uglavnom stavljen je u karantenu i tretiran s lijekovima. Malo mi se čini dezorijentiraniji od ostalih i još uvijek ima djelove kože koji se gule, vratio ga natrag pa šta bude bit će. Ostale ribe u savršenom stanju tako da se ne bojim pandemija haha.

Daljni plan je potencijalno dodati još narančastih kozica i/ili puževa, te zamijeniti Limnophilu i/ili Hygophylu s nekom drugom biljkom koja je malo uža jer mi se čini (pogotovo na širokoj Hygrophyli) da im fali svjetla, a Limnophila je propala. Mogao bi probati s H.polysperma ili možda Rotalom ili Bacopom. Osim toga, prezadovoljan za što je manje-više moj prvi pravi biljni akvarij (one abominacije od prije dok sam bio klinac ne brojim hahaha).

P.s.
Ako netko želi multiće (ciklidi koji žive u kućicama puževa) neka mi se slobodno javi! Rado bih i veliki akvarij isto zabiljio! Također, vidim da je forum nažalost malo zamro, je li se ekipa na preselila na Facebook ili Instagram ili?


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Povratnik
« Odgovori #1 u: Siječanj 07, 2021, 10:03:00 prijepodne »
sjecam te se dok te tata vozio do mene po bilje.....

Offline Frenki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Spol: Muški   Dob: 24
  • Lokacija: Križ
Odg: Povratnik
« Odgovori #2 u: Siječanj 07, 2021, 20:47:26 poslijepodne »
Uf, davna vremena hahaha...

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Povratnik
« Odgovori #3 u: Siječanj 11, 2021, 09:52:47 prijepodne »
Fino pošumljen akvarij, lijepo bilje...

A što se tiče foruma, vidim i ja da je totalno zamro, mene isto nije bilo cca 4-5 godina, i ovo što je od foruma ostalo nije ni sjena onog što je bilo tad... U čemu je problem, jel ekipa negdje otišla drugdje ili??

Ja se planiram vratiti lagano u ovaj hobi, barem s nekakvim malim akvarijem za početak, a kasnije ćemo vidjeti...

Offline kliker

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1155
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Donja Lomnica VG
Odg: Povratnik
« Odgovori #4 u: Siječanj 11, 2021, 14:43:29 poslijepodne »
Većina ih je na Facebook iskreno ni ja nisam dugo nešto objavio a i dalje imam akvarije.
Tu i tamo stavim koju sliku na face

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk


Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1218
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Povratnik
« Odgovori #5 u: Siječanj 13, 2021, 16:29:53 poslijepodne »
Ako je još netko živ ovdje, hajde da se i ja malo pohvalim. Nisam četiri godine ovdje bio, i praktički se nisam četiri godine bavio akvarijima osim što sam održavao jeda 96 litarski u kojemu su multići. Ali evo, stisla me karantena, pop*zdio i sredio si stalak, filter, svjetlo i na to krknul staru krntiju od 54l i eto. Slika je malo starija od trenutačnog stanja, ali to je eto pri ruci.

Veličina: 54l
Filter: Hydor 700L/h
Rasvjeta: Aquael Leddy Slim Sunny ne-znam-kolko-wata-sad-napamet-al-ne-puno
Grijač: neki stari EHEIM od 50w
Podloga: Tropica Aquasoil 9L
Bilje: Sagittaria subulata
         Cryptocoryne wendtii var.tropica
         Cryptocoryne wendtii var."brown"
         Hygrophyla corymbosa
         Limnophila sessiliflora
         Anubias nana (nekoliko varijateta)
         Bucephalandra sp.
         Microsorum pteropus
         Vesicularia dubyana


Ne doziram CO2, stavljam samo gnojivo od Tropice koje nema dodatne fosfate i nitrate i dnevnu dozu EasyCarbo. Alga gotovo da nema, manji outbreak onih "staghorna" sam imo ali su pokrepavale skoro sve. Limnophila mi je požutila i počela trunuti, pa sam ju odrezo u nadi da ponovno nikne, ali nije baš uspijela najbolje.

Životinje: 10x Neonske tetre
                5x Corydoras panda
                5x "Amano" kozice
                5x Neocardina davidi
                10x Nerinitina spp. (rogati, prugasti itd...)

Do sada za živinom nikakvih problema osim jednog bolesnog koridorasa. Mislim da je imao *možda* kostiju ili nešto slično; uglavnom stavljen je u karantenu i tretiran s lijekovima. Malo mi se čini dezorijentiraniji od ostalih i još uvijek ima djelove kože koji se gule, vratio ga natrag pa šta bude bit će. Ostale ribe u savršenom stanju tako da se ne bojim pandemija haha.

Daljni plan je potencijalno dodati još narančastih kozica i/ili puževa, te zamijeniti Limnophilu i/ili Hygophylu s nekom drugom biljkom koja je malo uža jer mi se čini (pogotovo na širokoj Hygrophyli) da im fali svjetla, a Limnophila je propala. Mogao bi probati s H.polysperma ili možda Rotalom ili Bacopom. Osim toga, prezadovoljan za što je manje-više moj prvi pravi biljni akvarij (one abominacije od prije dok sam bio klinac ne brojim hahaha).

P.s.
Ako netko želi multiće (ciklidi koji žive u kućicama puževa) neka mi se slobodno javi! Rado bih i veliki akvarij isto zabiljio! Također, vidim da je forum nažalost malo zamro, je li se ekipa na preselila na Facebook ili Instagram ili?

Fino je pošumljen.. :) Jako lijepo..
If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Povratnik
« Odgovori #6 u: Siječanj 13, 2021, 18:12:31 poslijepodne »
Ja niš ne komentiram iz čiste ljubomore!
Da ovak znam složit akvarij, možda bi složil bar jedan biljni!  :D
A da ne govorim da dečko ima 20 let, kad se setim kaj je moj akvarij zgledal kad sam imal 20...  :D

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Povratnik
« Odgovori #7 u: Siječanj 13, 2021, 18:38:30 poslijepodne »
imaj spremno staklo..... bum ja malo zapustil pa kad podrezem mozes barem 5 dana imati biljni  :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Povratnik
« Odgovori #8 u: Siječanj 13, 2021, 19:08:59 poslijepodne »
imaj spremno staklo..... bum ja malo zapustil pa kad podrezem mozes barem 5 dana imati biljni  :D

Pravi akvarista uvijek ima jedno staklo spremno!!!  :a045k:
Al znaju meni neke biljke i po mjesec dana trajat!
 :D :D :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Povratnik
« Odgovori #9 u: Siječanj 13, 2021, 20:57:28 poslijepodne »
A što se tiče foruma, vidim i ja da je totalno zamro, mene isto nije bilo cca 4-5 godina, i ovo što je od foruma ostalo nije ni sjena onog što je bilo tad... U čemu je problem, jel ekipa negdje otišla drugdje ili??

Ovaj forum još uvijek funkcionira, skoro pa besprijekorno!  :a045k:
Nema više ni približno tolko postova, al nas par se još uvijek trudi da svako ko želi dobit kvalitetnu informaciju o akvaristici ovdje to i dobije.
A opet, nekad se zna i zaigrat pa se i ja začudim kolko bude novih tema, odgovora, a naravno i zajebancije između nas starih raga ovog foruma...
Ovaj forum je uvijek bio najbolji na ovim prostorima, a sad je nažalost ostao i jedan od rijetkih preživjelih...
No mi se nedamo!  8)



Većina ih je na Facebook iskreno ni ja nisam dugo nešto objavio a i dalje imam akvarije.
Tu i tamo stavim koju sliku na face

Neki su ošli u Njemačku, neki na taj Facebook... Za Njemačku znam di je, a za taj Face mi nikad nije bilo jasno kaj to je...
Pital sam neke... Pa su rekli da je to nekaj kaj stavljaš svoje slike i pišeš kaj radiš tak da svi mogu znat di si i kaj radiš...  :nerd:
Kad sam pital; Kaj koga boli kur.. di sam ja i kaj radim, niko mi nije znal reć odgovor...  -?


Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Povratnik
« Odgovori #10 u: Siječanj 14, 2021, 00:25:01 prijepodne »
Al znaju meni neke biljke i po mjesec dana trajat!
 :D :D :D




 :D :D :D

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Povratnik
« Odgovori #11 u: Siječanj 14, 2021, 21:28:07 poslijepodne »
Otprilike tako si i ja to zamišljam...  :D

Offline papicdu1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb
Odg: Povratnik
« Odgovori #12 u: Siječanj 24, 2021, 20:02:36 poslijepodne »
Lijepe biljke