Svibanj 13, 2024, 00:40:42 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: parenje Boa c. imperator?  (Posjeta: 872 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
parenje Boa c. imperator?
« u: Siječanj 26, 2011, 21:10:59 poslijepodne »
daklem počela sam se malo ozbiljnije interesirat oko ove teme.

ipak je Dea već dama (leglo 1.12.2005) pa mi se zadnjih...well...2 godine (lol) vrzma poglavi ideja "pimp the snake".

e sad, u prvom redu me zanimaju iskustva jer mi teorije već na uši idu van a i sama znam koristit gugl i čitat o parenjima dotičnih zmija...

e sad, štos je u tome da na koju god stranicu odem, tj koj god uzgajivač opisuje parenje svojih constrictora ima vlastiti pristup tome.
gotovo da im ništa nije zajedničko.

daklem, od toga da im se temperatura treba snizit na par tjedana, drugi ju drže istom cijele godine.
neki drže zmije odvojeno, drugi skupa cijele godine.
neki ženki ubace više mužjaka jer su navodno ljeni pariti se pa više mužjaka potiće rivalstvo i pojača želju za parenjem.
nekima je pak jedan mužjak dovoljan.
zatim jedni govore kako je baš zbog te njihove "ljenosti" bolje ženku ubacit mužjaku da se njega što manje zbunjuje i seljakanjem...

pa sve do stranice od frajera koj ima sad već zavidan broj constricora u svim mogućim morfovima koje je svoje prvo leglo dobio na način koj bi se mogao nazvati "kad tuke imaju sreće".
naime, kupio je 10 godina staru ženku (koju je tada imao već godinu dana) i 6godina starog mužjaka (kojeg je imao svega 2mj).
držao ih je skupa na grijačem kablu, znaći, bez ikakvog snižavanja temperature i raznoraznih rituala oko parenja koje drugi uzgajivači rade.
zmije su se relativno brzo sparile i dobio je, ako me memorija služi, 16 beba

ugl, moja Dea je dobirh 6mj bila zatvorena sa jednim mužjakom  (zapravo je trebala biti samo mjesec dana dok se terarij nije sredio ali daj još malo daj još malo i zmija maltene ostala lol)
ugl, on je plazio uzduž i popreko nje gotovo čitavo vrijeme a ona ni da bi.
0 bodova
mislim, nije da sam tada uopće ciljala na parenje ali se čovjek zamisli lol

u biti mene najviše zanima jedan podatak koj nikako ne mogu pronać a to je...
znaći, ona ne jede svih tih 8mj (možda ali kao rijetke su te koje će jest) ergo ja bi ju prije eventualnog parenja trebala fino utovit.

koliko bi ona, na svojih metar i 60 što ima trebala biti teška da bi mogla podnjet eventualnu gravidnost?

to je u biti pitanje koje me najviše mući kada sve ove priče raznih uzgajivača govore "ako se hoću parit, parit ću se, ako ne - ne, and you can kiss my scaely ass"

edit: još jedno pitanje...
slike koje viđam po netu uvijek prikazuju malog mužjaka (ne mlaodg nego rastom malog) i bar...5x veću ženku...
a moje (tj moja i frendoca) su skoro pa u cm iste.
i dužinom i debljino i...svime...

dal veličina ženke naspram mužjaka također igra neku ulogu?
« Zadnja izmjena: Siječanj 26, 2011, 23:34:51 poslijepodne od Kisa »

Offline vrba73

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Zagreb
Odg: parenje Boa c. imperator?
« Odgovori #1 u: Siječanj 27, 2011, 21:29:53 poslijepodne »
nemoj me krivo shvatiti ali zasto zelis parit Bou? frend mi ima 38 beba od toga je prodao 2, poklonio 1, i sada ima 2 odrasle + 35 beba Bc!!! Sta ces s bebama???
Predsjednik Udruge Ljubitelja Egzotičnih Životinja

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: parenje Boa c. imperator?
« Odgovori #2 u: Siječanj 27, 2011, 21:55:03 poslijepodne »
polako, nisam rekla da ću je sutra ubacit mužjaku, ne? :)
što ima loše u interesiranju?
nije da imam ni gdje stavit bebe a kamo li nahranit trenutno.
a pitanje dal ću i do kraja godine da mi se primjerice sutra spari.

a i nije da Dea neće živjet još bar 15 godina XD

da imam mjesta i hrane (ok, za hranu lakše nego za mjesto) otvorila bi temu još pred 2 godine a i tko zna dal bi do sada uopće išta pokušala

samo
sam
pitala
jer želim znat  :)

nego... misliš da bi jedna curka od metar i 60 mogla izbacit 36 bebba ili je tvoj frend imao veliku B.c.c a ne B.c.i?

ne znam baš da bi toliko stalo u nju :D

ili bi?  -?
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2011, 22:01:55 poslijepodne od Kisa »