Ožujak 28, 2024, 13:39:14 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: sv.nikola  (Posjeta: 7206 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
sv.nikola
« u: Prosinac 06, 2010, 09:32:57 prijepodne »
svim mojim dragim imenjacima želim sretan imendan,našim pomorcima mirno more i sigurnu luku, a svoj djeci ovoga svijeta zakrilje puno ljubavi i sreće
..jeste i vi kome napunili čizmicu? dali nekome pusu?? baš da čujem...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: sv.nikola
« Odgovori #1 u: Prosinac 06, 2010, 10:02:16 prijepodne »
ofkors... čimbica napunjena prvi put :)
pusu maloj nisam dao jer sam bolestan ko pas :(

Offline Venom

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1977
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Okolica Splita / Kaštela
  • Juwel Rio 180 !
Odg: sv.nikola
« Odgovori #2 u: Prosinac 06, 2010, 10:03:55 prijepodne »
svim mojim dragim imenjacima želim sretan imendan,našim pomorcima mirno more i sigurnu luku, a svoj djeci ovoga svijeta zakrilje puno ljubavi i sreće
 :up:  :up: Također  :up:  :up:
Nikka sretean imendan  :zagrljaj:
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2010, 10:07:58 prijepodne od Venom »

Offline ninci

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1232
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pustike, Turopolje
Odg: sv.nikola
« Odgovori #3 u: Prosinac 06, 2010, 10:08:44 prijepodne »
Uvalila sam dragom u svaku cipelu jedan bounti!!!  :D

A nažalost nečake neću vidjeti do Božića... tako da...  :-X ... su ti bountiji domet!

Ali ja sam dobila od kolegice čokoladnog svetog Nikolu!!!  :zagrljaj:
Dočekao me na radnom stolu kada sam jutros ušla u ured!
Pustike, Turopolje

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: sv.nikola
« Odgovori #4 u: Prosinac 06, 2010, 10:10:19 prijepodne »
e da vi vidite koje  su to prvcedure ovde u nizozemskoj da sam konaćno zahvalio bogu da je gotovo   u svakom slućaju djeca sretna svi sretni   đep  otanjio  jer se ovde bogami kupuju stvari koje nsetanu baš u ćizmu  e ako nepratiš trend  onda kad ode dijete u školu i ćuje što je drugima donio sveti nikola  djetetu se srce slomi  e a to  niko od roditelja neće pa  se ovde nevjerojatno veliki novci potroše za  5 .12  ...  
ahhhhhh   sve za djecu   :heart:
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: sv.nikola
« Odgovori #5 u: Prosinac 06, 2010, 10:47:28 prijepodne »
prokleti konzumerizam :D :D

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: sv.nikola
« Odgovori #6 u: Prosinac 06, 2010, 11:07:55 prijepodne »
upravo tako..moj je jutros naša punu čizmicu ali bombona i čokoladnog sv nikolu..bez obzira na okolinu zna da nikola nosi ili slatkiše ili šibu kao i sv luca...ali propaganda i kako je ceh rekao školska (vrtićka) pričanja  ubijaju sa pričom tko je šta dobio..gubi se prvotna vrijednost svih blagdana pa tako i ovoga...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: sv.nikola
« Odgovori #7 u: Prosinac 06, 2010, 11:52:06 prijepodne »
moja je dobila šibu, lutkicu Geogea iz Peppa Pig crtića, ali nismo kupili nego smo stavili staru kloju je imala ko beba ali je nije doživjela, jer nije gledala crtić i jedan slatkiš...i roktala je od sreće.. :D :D

inače smo joj planirali kupit novu četkicu za zube ( obožava prat zube, ne znam zakaj)  i Peppa Pig lutku, ali u fckn City centru One nije bilo apsolutno ničeg osim šibe :D :D

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: sv.nikola
« Odgovori #8 u: Prosinac 06, 2010, 12:06:28 poslijepodne »
tata...to pripremi za božić...djed božićnjak nosi darove..bar djeci do 7 godina...moj mi je reka da ga ne zezam jer zna da sam uvijek ja ta koja podmeće darove a da nikole,mrazovi božićnjaci ne postoje..do lani je još palilo ali od ove godine više ne....

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: sv.nikola
« Odgovori #9 u: Prosinac 06, 2010, 13:47:28 poslijepodne »
Naravno da sam napunil čizmice :D Moje troje klinaca čeka već par dana Nikolu :D (ovaj najstariji baš i ne)

Ceh; daj reci kakvi su to pokloni -?  Koje vrste. Šta bi recimo moja Josipa (4 god.) dobila od Sv. Nikole da živimo u Nizozemskoj???
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Jurupari

  • Hrvatska udruga ciklidofila
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3111
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Rijeka
  • Marko Lenac
Odg: sv.nikola
« Odgovori #10 u: Prosinac 06, 2010, 13:53:35 poslijepodne »
djecu treba darivati do kad god se može jer kad narastu je prekasno.  :zagrljaj:

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: sv.nikola
« Odgovori #11 u: Prosinac 06, 2010, 16:48:23 poslijepodne »
mi smo svojima (ups... Sv. Nikola je....) darovao nove (prve) papuče :) i sad su si ful happy i nemoraju nosit cipelice cijeli dan :) i šibe naravno, nisu bili baš tak jako dobri....  ;)
a slatkiše još ne jedu (bar ne čokoladu) pa če to mama i tata popapat.... 

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: sv.nikola
« Odgovori #12 u: Prosinac 06, 2010, 17:04:39 poslijepodne »
Mi inače za Nikolu ne darujemo puno,malo slatkiša,šibu,sad su dobili flomastere i crtiće traktor tom,ništa posebno,za božić se malo više potrudimo i osluškujemo želje,pa ako smo u mogućnosti to ispuniti,zašto ne.Sa Emom(6.5g) nema problema,nije nikada bila zahtijevna,ali me strah Marka(3)taj jako dobro zna što hoće i moram priznati da u šoping ne idemo bez dogovora i prijetnji da će sam ostati u autu ako se bude kreveljio i bacao po podu,za sada to pali.Eh da,sretan imendam svima kojima je to danas  :D
« Zadnja izmjena: Prosinac 06, 2010, 20:34:33 poslijepodne od pravda »

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: sv.nikola
« Odgovori #13 u: Prosinac 06, 2010, 17:23:33 poslijepodne »
Šiba, malo slatkiša i nekakva slagalica (ne Lego, neki Blocks) kamion-cistac ulice.... Drugi put ce valjda Nikola bit pametniji pa nece donijet nesto sto tata treba dva i pol sata slagat, srecom po prilozenom uputstvu  :rolleyes: :D :D....
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline BULL77

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 171
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Kvarner
Odg: sv.nikola
« Odgovori #14 u: Prosinac 06, 2010, 20:27:08 poslijepodne »
Dobio sam parfem, a nisam nikom nista kupio-nema se para  :zagrljaj:

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: sv.nikola
« Odgovori #15 u: Prosinac 06, 2010, 20:59:54 poslijepodne »
ja sam od svojih dobio 50 KM,jer me smatraju dovoljno odraslim da mi ne trebaju igračke :D :)
ee da sretan imendan svima koji to dans slave!
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: sv.nikola
« Odgovori #16 u: Prosinac 07, 2010, 08:01:51 prijepodne »
Naravno da sam napunil čizmice :D Moje troje klinaca čeka već par dana Nikolu :D (ovaj najstariji baš i ne)

Ceh; daj reci kakvi su to pokloni -?  Koje vrste. Šta bi recimo moja Josipa (4 god.) dobila od Sv. Nikole da živimo u Nizozemskoj???

evo slućajno imam annu  od 4  pa da navalim
kolekcija pet shop  figurica     samo postolje kosta 29 eura  i svaka figura 3  eura  a ima ih milon   i djeca žele sve
    mega mendi odijelo  koje kosta 36-37  eura nisam siguran
   e propadalo par pahuljica   pa naravno želi sanke   koje koštaju 40 eura
pa na kraju da bi sveti nikola donio mojoj kćeri   kasu ono iz super marketa naravno  igraćku koja košta 60 eura
 plus  nešto donio za tatinu dušu    helikopter  na daljinsko upravljnje  koji košta 44  eura  (ovo  priznajem sam kupio više  sebi neg njoj  jer na omotu piše    12+   :D )
e tu su ćokolade i bombone   plus što sam morao platit nekog da sve to donese to jest dase obuće ko sveti nikola  e to košta 50 eura

eto ikota  prijatelju  kako se ovde djeca razmazila   žalosno jer sam ja dobio kesicu bombonba  i veseliose njoj a ovi se više i nevesele  samo potvaraju poklone i bace u sobu da skupljaju prašinu
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline vaclo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
Odg: sv.nikola
« Odgovori #17 u: Prosinac 07, 2010, 13:19:39 poslijepodne »
Naravno da sam napunil čizmice :D Moje troje klinaca čeka već par dana Nikolu :D (ovaj najstariji baš i ne)

Ceh; daj reci kakvi su to pokloni -?  Koje vrste. Šta bi recimo moja Josipa (4 god.) dobila od Sv. Nikole da živimo u Nizozemskoj???

evo slućajno imam annu  od 4  pa da navalim
kolekcija pet shop  figurica     samo postolje kosta 29 eura  i svaka figura 3  eura  a ima ih milon   i djeca žele sve
    mega mendi odijelo  koje kosta 36-37  eura nisam siguran
   e propadalo par pahuljica   pa naravno želi sanke   koje koštaju 40 eura
pa na kraju da bi sveti nikola donio mojoj kćeri   kasu ono iz super marketa naravno  igraćku koja košta 60 eura
 plus  nešto donio za tatinu dušu    helikopter  na daljinsko upravljnje  koji košta 44  eura  (ovo  priznajem sam kupio više  sebi neg njoj  jer na omotu piše    12+   :D )
e tu su ćokolade i bombone   plus što sam morao platit nekog da sve to donese to jest dase obuće ko sveti nikola  e to košta 50 eura

eto ikota  prijatelju  kako se ovde djeca razmazila   žalosno jer sam ja dobio kesicu bombonba  i veseliose njoj a ovi se više i nevesele  samo potvaraju poklone i bace u sobu da skupljaju prašinu

pa kak onda božić izgleda  :roll:

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: sv.nikola
« Odgovori #18 u: Prosinac 07, 2010, 18:46:34 poslijepodne »
E moj CEh!!!!!

Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: sv.nikola
« Odgovori #19 u: Prosinac 07, 2010, 19:11:04 poslijepodne »
Predlažem Cehu da se preseli u Hrvatsku..tu i da hoće nemre pretjerati s poklonima. :diablolol:          s obzirom na standard jel..

Offline kostica1

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb-centar
Odg: sv.nikola
« Odgovori #20 u: Prosinac 07, 2010, 19:50:26 poslijepodne »
@Ceh Bože dragi. Pa roditelji meni nebi tolko platili za Božič, a kakvog tek Svetog Nikolu. Zbilja su razmažena ta djeca u Nizozemskoj. Moji su valjda osim slatikiše potrošili 50 kn, a ti negdje 1000

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: sv.nikola
« Odgovori #21 u: Prosinac 07, 2010, 21:02:32 poslijepodne »
šta ti je civilizirani svijet ,a ne ko ovaj naš primitivni i ograničavajući balkan u kojem su standardi na vrlo niskoj razini... X-(
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline vaclo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 147
Odg: sv.nikola
« Odgovori #22 u: Prosinac 07, 2010, 22:08:53 poslijepodne »
e mali kolko si ti s oproštenjem pizdarija napiso u tako malo teksta. to što se tu im manje love znači da smo primitivni? govori za sebe, ja primitivan nisam. primitivni su mi oni ameri kaj kite svoje kuće da izgleda ko u betlehemu, dobivaju aute za božić, a kad bi ih pitao što je zapravo božić i koji je njegov cilj oni bi rekli pokloni. pokloni su sporedni stari. ovo nije neka isprazna spika, najozbiljnije ti govori. ima li išta više ispunjavajuće nego otić na polnoćku pa nakon nje s obitelji sjest za stol na kojem su fine stvari, svi super raspoloženi, svi sretni i što je najbitnije svi zajedno. zar to nije bit? al dobro još si klinac, ima nade za tebe. živciraju me starci koji poput tebe blagdane povezuju samo sa što većim poklonima, a ne nečim što je iznutra.

ne znam za tebe, al ne volim se poistovjećivat s balkanom. prečest je izgovor za loše stanje u državama ovog prostora.

Offline luxy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 933
  • Spol: Muški   Dob: 27
  • Lokacija: Mostar,BiH
Odg: sv.nikola
« Odgovori #23 u: Prosinac 07, 2010, 22:20:45 poslijepodne »
ne govorim ja za količinu poklona i to...
ja mislim na općenito kulturu ljudi i njihovu osviještenost prema prirodi u takvim zemljama,a i one pozitivno utječu na ljude dajući im financijske i poticaje i mogućnost rada,a kod nas je društvo ograničavajuće,te ne daje priliku svima ljudima za zapošljavanje,te prije svega diskriminira manjine:npr. rome,homoseksualce itd...
to su puno kulturniji ljudi nego što će mo mi (većina) ikad biti...
ovo s poklonima mi je samo dalo povod da napišem što mislim o tim zemljama...
i meni je bit blagdana druženje sa obitelji,ali prije svega proslava rođenja Isusa Krista...
sorry što si me krivo shvatio,uopće nisam mislio na poklone...
p.s. skrenuli smo s teme... :)
« Zadnja izmjena: Prosinac 07, 2010, 22:26:11 poslijepodne od luxy »
yesterday,all my troubles seemed so far away,now it looks as thought they are here to stay,oh i believe in yesterday...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: sv.nikola
« Odgovori #24 u: Prosinac 07, 2010, 22:28:59 poslijepodne »
živciraju me starci koji poput tebe blagdane povezuju samo sa što većim poklonima, a ne nečim što je iznutra.


kako ne..današnjoj djeci također je bitno ono Iznutra..moja odmah idu otvarati poklone.. :D :D
a šta ćete..tu masovno grade Molove..a od nas čine Volove.. X-( :dead:

Eto baš prošetao jučer Arena molom....i sve mi se više gadi cijela zamišljena koncepcija...ajde osim mladih teta prodavačica koje mi slučajno protrče ispred očiju. :D :D
« Zadnja izmjena: Prosinac 08, 2010, 03:29:31 prijepodne od Renta »