Travanj 28, 2024, 15:53:19 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zoomania  (Posjeta: 3732 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Romi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Zoomania
« u: Svibanj 07, 2004, 14:13:00 poslijepodne »


Upravo sam bila tamo i tip je rekao da ce postavit nove akvarije tj.da će se proširit i da će malo urediti sadašnje stanje!!!I to vrlo brzo jer je već neke premještao. Živi bili pa vidjeli!


P.S.


Ima dosta ribica i ponešto biljčica!
Rijeka / Hrvatska

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #1 u: Svibanj 07, 2004, 15:03:00 poslijepodne »


I jos si nesto zaboravila...


Stanje u sadasnjim akvarijima se nije nimalo popravilo, a uocila sam cca desetak mrtvih riba po akvarijima!
Rijeka :-)

Offline Bravo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1339
Zoomania
« Odgovori #2 u: Svibanj 07, 2004, 15:47:00 poslijepodne »
Bio u četvrtak;
oprema jeftina, hrana jeftina, ribe jeftine, stanje akvarija katastrofa.

Nadam se da će nakon tog proširivanja malo bolje održavati akvarije jer jadni ti diskusi.


Ah da, primjetio sam bijele točkice nanekim ribamaEdited by: Bravo

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #3 u: Svibanj 07, 2004, 16:14:00 poslijepodne »
onda se stanje opet pogoršalo, jer zadnji put kad smo bili Zike i ja akvariji su bili baš O.K.
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #4 u: Svibanj 07, 2004, 16:47:00 poslijepodne »
e da, rekao je da ce bit oko 20-tak novih akvarija i da ce svaku vrstu ribe drzat u posebnom akvariju. I u svakom tom akvariju bi po onome sta je rekao trebao bit po jedan borac. Sve u svemu, kad bude gotovo mozda i bude izgledalo kako treba. Po meni, tip bi se prvo trebao posvetit detaljnom ciscenju postojecih akvarija, a tek onda razmisljat o nabavi drugih. A dobro bi mu dosao i malo veci prostor.
Rijeka :-)

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #5 u: Svibanj 07, 2004, 19:46:00 poslijepodne »
Evo ja bio danas po klopu za riba, jedna nova stvarcica u rijeci tetra delicia mix i svidja mi se. Sta se tice onih akvarija novih sta sam gledao da radi to su akvariji od nekih 20 litara u kom ce kolko sam shvatio drzati samo borce. hm valjda ce bit jos nesto s njima unutra. Sto se tice riba, botia marachanta je dobila bijele tockice po sebi i to u onom akvariju s akarama a u ostalim je riba ok, samo je problem sta je taj sustav vode spojen ( cjeli red akvarija na isti filter.
Rijeka/Hrvatska

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #6 u: Svibanj 07, 2004, 21:22:00 poslijepodne »


moš ga hebat onda.... onda je svuda...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #7 u: Svibanj 08, 2004, 14:33:00 poslijepodne »
jap.
Rijeka/Hrvatska

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #8 u: Svibanj 18, 2004, 18:47:00 poslijepodne »


update iz zoomanije:


sad sam navratio po aquatan (33kn za veæe pakiranje , za pripremu 1000 l vode), i upravo rasturaju akvarijski dio, pripremaju za pituravanje, presložiæe i akvarije, biæe ih više, ali manjih. Filtraciju æe napravit preko zajednièkog sumpa.


Od riba niš novo, jedino ima ful mladih sijamaca, i jako lijepih axelrodi neonki. Ima i nešto ciklida... Nešto novog bilja, èak ni ne izgleda loše, mislim da je po 28 kn košarica.


Uglavnom, kreæe se na bolje... pohvale i samo neka tako nastave!Edited by: SandmanRI
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline WAMP

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Zoomania
« Odgovori #9 u: Svibanj 19, 2004, 12:13:00 poslijepodne »
radi se radi bit ce bolje!!
 

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #10 u: Svibanj 20, 2004, 08:24:00 prijepodne »
WAMP a ko si ti ako smijem pitat, od kud ?
Rijeka/Hrvatska

Offline WAMP

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Zoomania
« Odgovori #11 u: Svibanj 20, 2004, 14:11:00 poslijepodne »
pa iz rijeke sa trsata!!moje ribe imaju naj pogled u gradu he,he
 

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #12 u: Svibanj 20, 2004, 19:04:00 poslijepodne »
nice, onda moras doc na okupljanje koje bi moglo biti ovaj vikend
Rijeka/Hrvatska

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Zoomania
« Odgovori #13 u: Svibanj 21, 2004, 07:47:00 prijepodne »
u nedjelju da budemo precizniji

Offline acancar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Zoomania
« Odgovori #14 u: Svibanj 21, 2004, 08:43:00 prijepodne »


neni stvarno nije jasno zasto pljujete ducane(nije bitno koji) ako vi misli te da mozete bolje onda vi otvorite neki ducan, baratajte se velikim brojem ribica i biljem i pokusajte koju kunu zaradit!


ali nezaboravite uvijek ce se naci neka b..ala koja ce pljuvat i po vasem ducanu!!!


toliko od mene!
zagreb/zapad

Offline Romi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
Zoomania
« Odgovori #15 u: Svibanj 21, 2004, 09:52:00 prijepodne »
Citat: acancar



neni stvarno nije jasno zasto pljujete ducane(nije bitno koji) ako vi misli te da mozete bolje onda vi otvorite neki ducan, baratajte se velikim brojem ribica i biljem i pokusajte koju kunu zaradit!


ali nezaboravite uvijek ce se naci neka b..ala koja ce pljuvat i po vasem ducanu!!!


toliko od mene!








Slažem se s tobom...Mislim da nije lako imat dućan, a naročito uspjeti zadovoljiti svačije ukuse. Uvijek će netko imat nešto šta mu se neće sviđati!
Rijeka / Hrvatska

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #16 u: Svibanj 21, 2004, 10:51:00 prijepodne »


jedno je pljuvanje, a drugo je konstruktivna kritika.


Mi svi znamo da Dario (gazda Zoomanie)prati ovaj Forum, i stalo mu je do mušterija (to je svojim stavom uvijek dokazivao). Vjerujem stoga da je jedan mali dio u radnjama koje se sad odvijaju u tom šopu imala i naša kritika (koja je za sve koji znaju o čemu je riječ, bila opravdana). Vjerojatno je dosadašnje stanje isto tako imalo svoje opravdanje, ali to nije razlog da ja ne iskažem svoje neslaganje s takvim stanjem.
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline acancar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 165
Zoomania
« Odgovori #17 u: Svibanj 21, 2004, 11:56:00 prijepodne »


ima i akvarija koji se drze po doma pa izgledaju 100x u losijem staju i to je sam 1 jer covijk nestigne ocitit, a onda imas ducan sa 50 akvarija i 2 covijek koja svaki dan mrdaju po akvarijima i nestignu sve,


sto se tice kritika moje misljenje je da kazes vlasniku ili osobi koja radi, cij ovaj kvari ti nije uredu, ili tu ti se je pojavila ihtija ili nesta u tom smislu!


a ne na forumu javno vrijedanje i kritiziranje, jer i ovako nekoliko ljudi kritizira ducan(E) i onda gosti ovoga foruma neidu u ducane a i tijerate mustreije!


nemojte misliti da ja imam ducan nemam ga jer je to jako velika briga, kao mali zelja mi je bila imati svoj ducan, ali kad sam vidio koliko ima brige i posla oko toga i truda onda se nade neko i pocne BLA BLA BLA!


TO SE NEODNOSI SAMO NA OVAJ DUCAN NEGO NA SVE DUCANE U HRVATSKOJ!
zagreb/zapad

Offline Adrian

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
Zoomania
« Odgovori #18 u: Svibanj 21, 2004, 12:15:00 poslijepodne »
Slažem se sa Acancar-om, najlakše je pričati i biti pametan sa strane, na nepravilnosti treba upozoriti ali ipak možda na malo diskretniji naćin.
Velika Gorica

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #19 u: Svibanj 21, 2004, 12:47:00 poslijepodne »


Acancar, mislim da si malo pregrubo to shvatio.


Ako se uhvatiš nekog posla, onda preuzimaš i rizik kritike, pogotovo javne kritike. Meni su prijatelji akvaristi važniji od profita zoo šopova, i radije ću ih upozoriti da se pripaze prilikom kupovine u XY šopu ako zamijetim neku bolest, nego šutit i pravit se da me se ne tiče. Time bi samo tjerao vodu na mlin nesavjesnim vlasnicima šopova.


U svakoj temi koja se ticala šopova u Rijeci (i ograničavam se samo na Rijeku) uvijek se tražila dobra i loša strana svakog šopa. Ako malo pomnije pogledaš teme vezane uz šopove, uvijek se uz kritiku poslovnog prostoraZoomanije našla i pohvala vezana uz njihove cijene te ponudu akvaristike te gazdinu suretljivost i znanje. Uz šopna Viškovu kritika se odnosila na skupoću, ali je naglašena kvaliteta ribe i ponude. Šop na Rastočinama ocijenjen je kao prekrasan, super uređen, solidne cijene, ali je ponuda sterilna, malo noviteta i rijetkih riba. No, zato su prodavači jako dobro obučeni i imaju vrlo solidno akvarističko znanje. Neću dalje jer svaki šop ima svoje dobre i loše strane...


A rasprave i pljuvanja vezana uz akvarističke šopove u Zagrebu ili bilo gdje drugdje me se ne tiču, i nisam se tamo usuđivao niti se uključiti u raspravu.
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Zoomania
« Odgovori #20 u: Svibanj 21, 2004, 13:02:00 poslijepodne »


imam povratne informacije sa nekoliko strana da su se nakon rasprave na temu shopova od prije par mjeseci stvari u Pet Shopovima malo popravile...Glas javnosti čini svoje ljudi...i isto tako ona stara "dobar glas daleko se čuje a loš i dalje"


Što će reći da je Forum na određeni način ispunio svoju svrhu, a to je unapređivanje akvarističkog hobija ( i to ne samo među akvaristima nego i prodavačima)


U svakom slučaju , raspravljajte i dalje, a ja idem malo spavat na lovorikama



Offline WAMP

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 87
Zoomania
« Odgovori #21 u: Svibanj 21, 2004, 13:16:00 poslijepodne »
al se zakuhalo!može li neko javiti za okupljanje vrijeme mjesto da nevičem po brodu znak raspoznavanja karanfil i to he,he hvala
 

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Zoomania
« Odgovori #22 u: Svibanj 21, 2004, 19:43:00 poslijepodne »


stavićemo temu kad se bude znalo točno vrijeme...


Wamp, možeš mi PM-at broj mobitela da ti SMS-am vrijeme sastanka u nedjelju, jer očito će početak sastanka u nedjelju biti kliznog karaktera...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline Bravo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1339
Zoomania
« Odgovori #23 u: Svibanj 21, 2004, 21:11:00 poslijepodne »


Citat: SandmanRI
Meni su prijatelji akvaristi važniji od profita zoo šopova, i radije ću ih upozoriti da se pripaze prilikom kupovine u XY šopu ako zamijetim neku bolest, nego šutit i pravit se da me se ne tiče. Time bi samo tjerao vodu na mlin nesavjesnim vlasnicima šopova.






Potpisujem

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Zoomania
« Odgovori #24 u: Svibanj 21, 2004, 21:52:00 poslijepodne »
Pa ovako kad neko govori da pljujemo po ducanima, ja jos ni jednog nisam ispljuvao, npr kazem ovaj je skup, a ovaj ima losu ponudu, dok kod nekih kojima znam gazde recem ljepo ako je sta lose ili bolesno da se pobrinu. U dosta sljucajeva svi shopovi zive na hrani za pse i macke tako da se vecina prodavaca a i neki gazde ne kuze najbolje u ribe. Onaj dan npr u zoomaniji ja sam reko onom decku sta je tamo radio da su ribe bolesne, odmah je stavljen ljek i bilo je receno da ih 10 dana nece prodavat, sad dali su ih prodavali ili ne neznam ali korektno su postupili.  Tako da se rijetko bas pljuju shopovi, mozda tako zvui ali ne mislimo bas tako, a kad smo kod toga ipak shopovi zive od nas musterija a ne mi od njih, tako da i to treba gledat na taj nacin
Rijeka/Hrvatska