Travanj 28, 2024, 18:03:47 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dionea muscipula  (Posjeta: 3966 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Dionea muscipula
« u: Lipanj 19, 2007, 23:27:00 poslijepodne »


Možda to i nije biljka koju biste stavili u terarij, ali biljkanavodno dobro uspijeva u terarijujer traži puno vlage,pa možda ovdje uspijem naći odgovor na pitanje koje postavljam bezuspješno po internetu!


Nedavno sam kupio spomenutu biljku Dionaea muscipula ili po domaći Venerina muholovka. Budući da sam, svugdje gdje sam čitao, pročitao da je biljku potrebno presaditi jer zemlja u kojoj je dobivamo kada je kupimo ne valja, zanima me gdje potražiti podlogu za biljku. Zemlja se sastoji od mješavine tresetne mahovine pH vrijednosti 3-4,5i od perlita (posebno tretirani sitni bijeli pijesak vulkanskoga porijekla). Ako tko zna gdje pronaći te dvije komponente, bit ću jako zahvalan na informaciji!


Ako netko uspiješno uzgaja navedenu biljku neka piše svoja iskustva, svaka informacija je dragocjena.


Hvala!


Evo najbolji link koji sam uspio naći,sa desetak filmića o tome kako je uzgojiti, pa možda još koga zainteresiram za biljčicu :





http://www.expertvillage.com/interviews/venus-fly-traps.htm
 

Offline Gogec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 357
  • Spol: Muški   Dob: 43
Dionea muscipula
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2007, 06:54:00 prijepodne »
Ja sam je kupio prije nekoliko dana, za sada mi raste u običnoj zemlji za bilje a za klopu je dobila 2 muhe.
Crni Lug, Gorski kotar
Hrvatska

Offline Bogica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Dionea muscipula
« Odgovori #2 u: Lipanj 20, 2007, 09:20:00 prijepodne »
Pozdrav!
Ja sam sveze registrovan ali dugo vec posecujem ovaj forum! Pa da odgovorim na pitanje,

To je biljka koja trazi direktno sunce ali koje ne przi, vlaznost vazduha mora biti najmanje 50% ,kao podloga treba mesati beli treset sphagnum (mahunasti treset) i pesak.
Biljka koja se ne djubri, kod zalivanja treba obratiti paznju jer treba potapati saksiju u kisnicu svaka tri dana tako da joj se ne pokvasi lisce.
Zivotni vek je 1 do 3 godine.
Sphagnum i perlit imas u svim bolje opremljenim poljoprivrednim apotekama, samo sto ces tesko naci male kolicine jer to uglavnom ide na dzakove!
Ja sam skoro kupio sphagnum (pH 3.5-4.5),dzak od 250l i platio sam manje od 15e a perlit od 100l je nekih 7-8e!

Pozdrav!
 

Offline Bogica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Dionea muscipula
« Odgovori #3 u: Lipanj 20, 2007, 09:51:00 prijepodne »
I jos, perlit koji se koristi za bilje(ne gradjevinski) je velicine 3-4mm, on sluzi da prihvata visak vode a kad je biljci potrebna voda ona ga izvlaci iz perlita!
 

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Dionea muscipula
« Odgovori #4 u: Lipanj 23, 2007, 12:31:00 poslijepodne »


Nisam još našao ništa od potrebnoga, al sam našao na internetu stranicu firme koja na veliko prodaje zemlju, pa sam tako našao i taj mahovinski treset. (po onome kaj sam čitao, čini se da je bijeli mahovinski treset ono kaj ja trebam:


http://www.ersek.hr/treset.php), pa sam adresu uvalio jednom poznaniku koji ima specijaliziranutrgovinu.


Još samo imam problem sa nabavljanjem tog perlita, stvarno ga nigdje nema. Možda uspijem negdje u Zagrebu naći drugi puta kada budem išao! (ako je netko to vidio u Zg -cijenim svaku informaciju)
 

Offline Bogica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Dionea muscipula
« Odgovori #5 u: Lipanj 23, 2007, 18:37:00 poslijepodne »
To me bas cudi ,ovde kod nas ga ima svuda!