Travanj 28, 2024, 13:07:51 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Korisnicima Easy-Carba ?  (Posjeta: 3415 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« u: Listopad 23, 2007, 20:23:00 poslijepodne »
Od prije tri tjedna sam počeo koristiti Easy-Carbo prvenstveno kao algicid (u startu).
Prva faza duga tjedan dana je bila debelo overdoziranje(4x uobičajena) zbog zelenih končastih algi - dojmovi - spržene sve alge ali i poneko bilje (rotalla wellichii je malo stradala,no izlječivo)
Druga faza isto kroz tjedan dana .... normalno doziranje (preporučeno),pearling vrlo,vrlo smanjen no po rastu ili izgledu bilja nisam primjetio negativan efekt,sve uredno zdravo i brzo raste ????

e sad ... tu je i pitanje,imao je tko sličan efekat smanjenog pearlinga usljed normalnog doziranja Carba ?

Dodajem ga uz CO2,drop-checker je u žuto/zelenoj boji,tako da nema govora o nedostatku CO2,a ne fali ni makro/mikro elemenata
 

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #1 u: Listopad 24, 2007, 00:25:00 prijepodne »
kod mene sve normalno...dapače pearling je na nivou. Promijeni 50 % vode pa vidi.I 4 x overdose je gadna stvar, dobro da ti nisu krepale ribe. Sjecam se da je profa imao pomor svih riba u akvariju kod 3 x overdoesea.
ZG,Vrapče

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #2 u: Listopad 24, 2007, 09:46:00 prijepodne »
Svaki tjedan se mjenja 50-60% vode ! ovo je drugi tjedan normalnog doziranja,i dalje je umanjen pearling (bez vidljivog oštečenja bilja)

5. dan overdosa su uništene bakterije u filteru (zamučenje vode) i tada sam stao !

Usput ... ne raditi overdose u otvorenim akvarijima ! barem ako boravite u toj sobi,isparavanja "Glutaraldehyd-a" su vrlo toksična,ja sam osjetio na svojoj koži    iako su živinice herojski pretrpile

 

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #3 u: Listopad 24, 2007, 10:45:00 prijepodne »
Šta je Profa radio ribama neznam ali često sam u početku korištenja easy carba išao s dozama 4 put večim od maksimalno preporučenih bez problema s ribama. Promjene u ponašanju riba su nastupale tek nakon 5-7 dana uzastopnog overdoziranja. Vjerojatno je stvar u tome da su pojedine vrste osjetljivije.
Bilje je nešto drugo. Dosta sam ga uništio u tim eksperimentima.
I ja sam imao zamučenje vode nakon par dana ali  neznam baš da je uzrok tome  pomor bakterija u filteru. Da je to slučaj za ponovno uspostavljanje ravnoteže bi trebalo dva do tri tjedna a kod mene su stvari dolazile u normalu odmah nakon izmjene vode.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #4 u: Listopad 24, 2007, 10:48:00 prijepodne »
Aegis kak si osjetio probleme s Easy Carbom na sebi? Ja sam ga dosta mrljao po rukama i mirisao ali nisam osjetio ništa.
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #5 u: Listopad 24, 2007, 11:11:00 prijepodne »
Čitao sam po APC-u da su ljudi uništili bakterije drastičnim overdosom,što sam i ja učinio,no nakon promjene vode; uspostavljena je koliko toliko ravnoteža
A,što se toksičnosti tiče ... problemi su bili respiratorni,te osječaj mučnine i ono što dolazi s mučninom  

Akvarij je u sobi u kojoj spavam i provodim dosta slobodnog vremena,isparavanja su velika,tako da sam se dosta toga nadisao
 

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #6 u: Listopad 24, 2007, 11:29:00 prijepodne »
koristim easy carbo i nisam ga nikada overdozirao a svejedno imam zamucenje vode tako da nebi rekao da je uzrok easy carbo kojeg koristim i u drugom AQ di je voda kristalno cista. vec 15 dana se borim sa barskom vodom, mislio da cu rjesiti izmjenama vode ali ni to mi nije pomoglo, jucer sam ubacio UV lampu i kad sam sve iskemijao sa cijevima skuzio da ne radi, pregorila lampa

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #7 u: Listopad 24, 2007, 11:36:00 prijepodne »
Voda je bila kristalno čista prije experimenta (govorimo o overdosu) nakon promjene vode i normalnog (preporučenog ) doziranja,sve se vratilo u normalu.

Svi simptomi overdosa su prepoznatljivi kod puno ljudi,zaključi sam !

Što se toksičnosti tiče

Wiki
 

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #8 u: Listopad 24, 2007, 12:43:00 poslijepodne »
  Meni je easy carbo nedavno slučajno dospio u usta... 3 dana nisam osjećao usnicu i jezik...    
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #9 u: Listopad 24, 2007, 13:05:00 poslijepodne »
...i opako isparavanja peku oci

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #10 u: Listopad 24, 2007, 13:21:00 poslijepodne »
Ček,toliko ljudi je imalo simptome ?
Ništa ... dodatno zdrastveno osiguranje ne gine  
 

Offline Tuljan

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1504
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #11 u: Listopad 24, 2007, 15:51:00 poslijepodne »
A ja mislio da sam ja nemaran s kemikalijama koje bacam u vodu     . U svakom slučaju nisam imao zdravstvenih problema a jedno vrijeme sam ga koristio zbilja puno. Količine koje ga dospiju u akvari čak i kod drastičnog overdosa su ekstremno male. Računajte da ga na 100 l dodajete maksimalno 10ml (uglavnom bitno manje) a u tih 10ml je svega 2.5% isomera glutaraldehydea. To sve još podijelite s volumenom sobe u kojoj je akvari, pa dodajte da se ne ispari sav odjednom i da mu je vrijeme raspada u vodi 24 sata. Neznam ali čini mi se da trebao biti toksičniji od sarina da bi izazvao bilokakve smetnje.

S obzirom na to kak ga opisujete trebao bi na boci imati oznake otrovnosti (barem veliki X) a koliko se sječam nema ništa od toga. Edited by: Tuljan
ZAGREB-SESV. KRALJEVEC/HRVATSKA

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #12 u: Listopad 24, 2007, 15:57:00 poslijepodne »
"S obzirom na to kak ga opisujete trebao bi na boci imati oznake otrovnosti (barem veliki X) a koliko se sječam nema ništa od toga. "

I crveni trokut za one koji ga slučajno popiju    
 

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #13 u: Listopad 24, 2007, 16:11:00 poslijepodne »
A sad bez zajbancije - svakodnevno ga doziram po 5ml s onim originalnim cepom o vec sam par puta prilikom utakanja uspio malo prolijati po stolu; nakon par minuta se dobro osjeti kako stipa za surlu i pecka oci ako si u blizini prolivenog mjesta.

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #14 u: Listopad 24, 2007, 16:25:00 poslijepodne »
Činjenica - aktivni sastav Carba je definiran kao toksičan,te kao takav treba oprezno s njim i tu nema zaj.Edited by: aegis
 

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #15 u: Listopad 25, 2007, 09:55:00 prijepodne »
Ima li tko smanjen pearling od Carba i prilikom normalnog doziranja ?
Meni se gotovo upola smanjio
 

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #16 u: Listopad 25, 2007, 10:33:00 prijepodne »

Citat: Tuljan
Šta je Profa radio ribama neznam ali èesto sam u poèetku korištenja easy carba išao s dozama 4 put veèim od maksimalno preporuèenih bez problema s ribama. Promjene u ponašanju riba su nastupale tek nakon 5-7 dana uzastopnog overdoziranja. Vjerojatno je stvar u tome da su pojedine vrste osjetljivije.

Bilje je nešto drugo. Dosta sam ga uništio u tim eksperimentima.

I ja sam imao zamuèenje vode nakon par dana ali  neznam baš da je uzrok tome  pomor bakterija u filteru. Da je to sluèaj za ponovno uspostavljanje ravnoteže bi trebalo dva do tri tjedna a kod mene su stvari dolazile u normalu odmah nakon izmjene vode.

gle sad...profino 3 x vjerojatno znaci 6 x, ali krepalo mu je 15-ak otocinclusa i 5-6 sijamaca koliko se sjecam...
ZG,Vrapče

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #17 u: Listopad 25, 2007, 19:26:00 poslijepodne »
koristio sam pola preporucene doze i neke vrste bilja su mi pocele propadat nakon 4 mjeseca koristenja, onda mi je nestalo easy carba i microsorum windelow i pogostemon helferi su se nevjerovatno brzo oporavili

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #18 u: Listopad 25, 2007, 19:55:00 poslijepodne »
Sto se tice perlanja, nisam vidio nikakve pomake, ni prema dolje ni prema gore. Tri dana sam davao 2.5 x overdose, a odonda krenuo normalnim dodavanjem. Crna cupava je spaljena, glossa je krenula u vis, a mahovina prezivila.

Je li EasyCarbo samo neka koncentracija Glutaraldehyde-a (kolika?) ili sadrzi jos neke pomocne sastojke?



DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #19 u: Listopad 25, 2007, 20:21:00 poslijepodne »


J ga koristim dva mjeseca i iznimno sam zadovoljan, imam 54 litarski akvarij gusto zasađen i doziram svaki dan 1,5-2 ml. Nisam primjetio smanjenje perlanjaniti nikakav negativanučinak. Overdosiram ga samo prilikom promjene djela vode i onda ga stavljam dva dana po 3ml.


A kaj se tiče isparavanja...meni to tak miriši da bih ga najradije popio. Doziram ga sa špricom i nikad mi nije kapnulo sa strane tako da osim meni ugodna mirisa nisam vidio nikakvih drugih simptoma.


Jedino kaj mi se jednom dogodilo to je da mi je nakon jedne promjene vodeHM postao proziran i u roku dva dana propao. Još sad se oporavlja od toga ali nisam siguran da je od EC-a


Co2 dodajem diy i imam ga u jutarnjim satima oko 25ppm-a a u večernjima naravno nešto manje. ( po tablici usporedbe kh ( 10 )i ph koji varira od 7,0 -7,4)









Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #20 u: Listopad 25, 2007, 23:55:00 poslijepodne »
Pojavio nam se omiljeni otrov i u Hr    zajedno s cijelom ponudom Easy-life proizvoda
 

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #21 u: Listopad 25, 2007, 23:58:00 poslijepodne »
daj vise informacija i neki link

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #22 u: Listopad 26, 2007, 00:13:00 prijepodne »

Citat: aegis
Pojavio nam se omiljeni otrov i u Hr    zajedno s cijelom ponudom Easy-life proizvoda

Gdje i znaš li neke cijene?

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #23 u: Listopad 26, 2007, 00:14:00 prijepodne »
Elegance reef ! dakle svi prizvodi tipa ferro,profito .... ponešto i za morsku akvaristiku.

Cijene su vrlo vrlo o.k   Edited by: aegis
 

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Korisnicima Easy-Carba ?
« Odgovori #24 u: Listopad 26, 2007, 00:17:00 prijepodne »
Ideeeeš..