Travanj 27, 2024, 15:41:28 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: uređenje ria 180 - 100 pitanja  (Posjeta: 10717 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tbusljet

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb-malesnica
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #25 u: Svibanj 21, 2008, 12:53:43 poslijepodne »
btw. nakon tjedan dana cikliranja sam mjerio parametre vode (mislim da je tetrin 5u1 test) i podaci su slijedeci...

NO3 - 10
NO2 - 0
GH - >10
KH - 15
PH - 8.4

jedino me malo zabrinjava ph, u subotu cu ponovno mjerit parametre pa cemo vidjet!

btw. ako netko ima Glossostigme ili neke bijke za "tepih" pliz da mi pokloni koji pelcer...  :D

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #26 u: Svibanj 21, 2008, 13:10:45 poslijepodne »
dobar početak  :klap:...... sviđa mi se jako panj....... ja sam imao sličan takav u istom akvariju, pa sam ga na kraju izvadio jer mi je bio prevelik....... nadam se da ćeš ga ti bolje od mene uspjet uklopit s biljkama........

mislim da ti testeri (5 u 1) nisu baš pouzdani.......

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #27 u: Svibanj 21, 2008, 18:50:19 poslijepodne »
lijepo si ti to složio,samo i ja se slažem sa nininom mamom u vezi panja, nadji mu neki prirodniji položaj, malo mahovine ili riccie po njemu i bit ce za 5.
ako misliš imat corye, bit ce ti problem imat glossu ili nesto slično jer oni dosta ruju po podlozi pa če ti čupat bilje.
u večim akvarijima se lijepo da slozit prednji plan pomoću sagittarije ili nećeg sličnog, nije kao tepih ali lijepo izgleda...

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #28 u: Svibanj 21, 2008, 19:27:35 poslijepodne »

decko koji mi je to pokonio kaze da je to Echinodorus tenellus, ali mi biljka djeluje nakako previsoko... mozda zbog slabog osvjetljenja... vidjet cemo kako ce se kod mene razrast kad budu radile sve 4 neonke (0,76w/L)  ;)

Pozdrav :)
Oprosti, ipak se radi o Sagittariji subulati, pomijesao sam ih. Kada sam kupovao biljku u pet shopu su mi je prodali pod E. tenellus. S obzirom da ih je teze razlikovati dok su jos male mislio sam da je to stvarno tenellus. Uz dovoljno svjetla ova biljka nece previse rasti u visinu, kod mene je 4x30W i visoke su u prosjeku 5-7cm. Druga tepih biljka koju sam ti dao je Cryptocoryne parva, za nju treba imati strpljenja jer ce poceti rasti i pustati mladice tek nakon 6 mjeseci kada se dobro ukorijeni. Kombinacijom ovih biljaka dobijes jako lijep i gust tepih kojeg nije tesko odrzavati (za razliku od tepiha sa Glossom ili Eleocharis parvulom koje moras pikati sa pincetom).
Ovo je krasan panj za Anubiase :D

Masni film na povrsini ce ti nestati kada se akvarij stabilizira, to je uobicajeni "sindrom" novog akvarija. Inace zracna pumpa ti nece trebati jer ona samo izbija CO2 iz vode.
Sto se riba tice za biljne akvarije su najbolja jata malih riba (npr. tetra). Svakako stavi par ancistrusa i sijamskih algojeda, samo nemoj pretjerati sa brojem riba.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Frida

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1745
  • Dob: 46
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #29 u: Svibanj 21, 2008, 20:53:16 poslijepodne »
Za nimljiv panj.Super će izgledati ako dozvoliš bilju da prekrije te ravne rubove.

Offline tbusljet

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb-malesnica
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #30 u: Svibanj 21, 2008, 23:30:08 poslijepodne »
Za nimljiv panj.Super će izgledati ako dozvoliš bilju da prekrije te ravne rubove.

ovo je najpametniji savjet sta se tice panja... kad se biljke malo razrastu pokusat cu pokrit te "odrezane" rubove... planirao sam ubaciti jos neku biljku sirih listova npr. nymphaea lotus ili neki echinodorus... savjet molim...  :D :D :D

btw, uzicat cu od cure malo anubiasa (njen redovito pusta listove (svakih 2 tjedna po 2 lista)) pa cu povezat po panju.. btw, ako netko ima mahovine viska slobodno recite - necu se ljutiti  ;) ;)



mislim da ti testeri (5 u 1) nisu baš pouzdani.......

pa koje testere mi preporucate? pa ovi nisu bas ni jeftini da bi krivo pokazivali parametre... -? -? -?

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #31 u: Svibanj 21, 2008, 23:41:36 poslijepodne »
ja koristim tetrine pojedinačne testere...... a pitanje je koliko su i ti točni... tako su me svi savjetovali kad sam došao na forum...... a sad ne znam ...... za te 5u1 pišu da nisu točni.........  -?

što se tiče biljaka dobro si razmisli da li želiš neki veliki Echinodorus, koji će ti pustiti korijenje kroz pola akvarija i vizualno će ti smanjiti prostor........ ali evo nekoliko vrsta ..... Echinodorus ×barthii, E. amazonicus, E. ozelot, Echinodorus 'Red Flame'........ a ja bi ti osobno savjetovao da staviš Anubias barteri, on ti ima malo veće listove i ne raste tako brzo..... a možeš  ga  staviti na ovaj veliki i lijepi panj......
« Zadnja izmjena: Svibanj 21, 2008, 23:57:33 poslijepodne od Boby »

Offline tbusljet

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 376
  • Lokacija: zagreb-malesnica
Odg: uređenje ria 180 - 100 pitanja
« Odgovori #32 u: Svibanj 26, 2008, 19:40:24 poslijepodne »
ako nadjem neki lijepi anubias mozd i uzmem... panj mi je stvarno nekako prevelik, a i neki dan sam ga izvadio iz akvarija jel je pun algi... panj cu prokuhat, mozd ga prepolovim jel je stvarno sirok... btw. jel netko zna kakve su ovo alge? bilo ih je malo, i prije par dana sam pojaco rasvjetu na 0,76w/l i vec drugi dan je bilo duplo vise algi.... a i na sljunku se pocelo zelenit.. grrrr.....