Ožujak 28, 2024, 09:44:18 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Reef 180lit  (Posjeta: 36985 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tarantula 87

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1673
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Varaždin
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #50 u: Srpanj 13, 2013, 14:46:52 poslijepodne »
Odlično,koja ti je rasvjeta unutra?

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #51 u: Srpanj 13, 2013, 16:00:31 poslijepodne »
Haqos Hang on 4x 39w, inace bude 2x aquastar i 2x coralstar, stim da mi je riknula jedna aquastar, pa su mi tad na videu radile 3x coralstar i 1x aquastar.. a sad je opet vracena na 2x2 kao inace..  :)


Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #52 u: Srpanj 13, 2013, 18:06:18 poslijepodne »
Prekrasni su ti :)

Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg:
« Odgovori #53 u: Srpanj 14, 2013, 10:16:07 prijepodne »
Prekrasan je akvarij!

Sent from my HTC Sensation Z710e

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #54 u: Srpanj 14, 2013, 12:49:36 poslijepodne »
mangupi, kako uživaju!
 :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #55 u: Srpanj 15, 2013, 19:38:33 poslijepodne »
jedno pitanjce.. odkako su poceli se valjat u anemoni dva veca nemaca su bila oke, stalno su bili skupa i vidjelo se da su upareni, a sad je potpuno druga prica, jedan drugog stalno ganja, tjera ga u kut, neda mu mira.. dal je to zbog anemone ili nesto drugo? obojica kad su zajedno tresu se, kao da se udvaraju, ali cesto ga naganja i neda mu cak nit jesti. ovaj jadan se skriva. ali nema nikakvih ozljeda po tijelu, peraje su citave.. zanima me dal ce to prestat? :(

a preko noci nema nikakve agresije, svi spavaju u istoj anemoni.
« Zadnja izmjena: Srpanj 15, 2013, 19:41:56 poslijepodne od alen_zgb »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #56 u: Srpanj 15, 2013, 19:47:54 poslijepodne »
neznam dali ce ti ista pomoci, i kod mene je bilo slicna, mozda cak i gora situacija. dok nisu skuzili anemonu, stalno su se drzali zajedno.

onda je prvi skuzio, pa je stalno ganjao drugoga, tukli su se nemilice, jednom cijeli dan nije mrdnuo ispod kamena, cim bi se pojavio, ovaj drugi dodje i opet tuca.

par dana kasnije su se smirili, sad  su opet nerazdvojni, i po danu i po noci, nimalo agresije, dijele jednu anemonu, iako imaju jos 2 slobodne na raspolaganju.

netko mi je rekao da ima veze s spolom, jaci ce biti ili vec je zenka, ovaj drugi jednostavno mora prihvatiti svoje mjesto i ulogu, i onda se stvari smire.

Offline MrEZica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #57 u: Srpanj 15, 2013, 20:24:29 poslijepodne »
nemaći su teritorijalni.

kada sam ih imao 4, 3 su se okomila na najmanjeg i lemali ga k'o vola u kupusu tak da nije izlazio van iz rupe.
Sada kad su dva nema problema.
Protected by BRT

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #58 u: Srpanj 15, 2013, 20:56:44 poslijepodne »
da, izgleda da ce tako i biti.. ali imam ih 4, stim da su dva manja i dva veca, ovi veci su cca 5,6cm a manji su oko 3cm i manji.. dva manja se drze skupa, tu i tamo se zakace, ali ova dva veca nemogu nikako se podnijeti.. sad dal ce to proci neznam.. volio bi da prođe jer ih je vrlo lijepo vidjeti zajedno.. do ulaska u anemonu su bili izvrsni, slagali se, a nakon anemone i valjanja u njoj, postali su agresivno posebno jedan najveci, izgleda da je zenka.. sad kad bi izvadio manje, neznam dal bi se stogod stanje smirilo, ili bi ostalo isto.. jer tad bi ostala dva veca.. sta ko misli?

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #59 u: Srpanj 15, 2013, 22:42:00 poslijepodne »
Pokloniš jednog velikog i u znak zahvalnosti ostala tri će se smiriti. :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #60 u: Srpanj 15, 2013, 23:06:40 poslijepodne »
mislis da kad bi ostala trojica da bi se smirili, pa tad nebi bili u paru, opet bi treceg rokali nakon nekog vremena..

Offline knut

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #61 u: Srpanj 16, 2013, 11:13:05 prijepodne »
Alene ,
mislim da ne bi trebao puno experimentirat da Nemicima nego malo sacekati i promatrati i tad po potrebi se "umjesati "
  Ovi dana sam procitao brdo strucne litarature o Nemicima , jako puno razlicitih informacija ali se skoro svi slazu u tank jedan par sve ostalo moze da funkcionise al je stvar srece i stvar individualnog temperamentna pojedinih Nemica ! Najcesci su sukobi dva muzijaka al nerjetko atakiranje na manje i mladje ribe ! Svakako da ima  akvarista sa drugim iskustvima ali to je vise stvar srece i iznimka nego pravilo !
    Moji su miroljubivi  :) i jedino sto mladji Nemo atakira i grize je moja ruka sa ostalim stanovnicima su miroljubivi !
Lijepo ih posmatrat kako zajedno spavaju u anemoni a pored zelena plocica anemona i dva mandarinca jedno na drugom
 Puno uspjeha sa prelijepim  tankom  :klap:
     pozdrav Branko M.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #62 u: Srpanj 16, 2013, 12:10:52 poslijepodne »
mislim da opet malo brzas sa zakljuccima i akcijama.  ;)

pusti, ne diraj, nestrpljenje je najteze pobjediti, ali suzdrzi se. imao si jedan "par" koji su bili kraljevi akvarija. dodao si jos njih, normalno da se cijela struktura poremetila, treba neko vrijeme da se sve smiri i dodje na svoje.

a ti odmah nemu u oglase.  ;) ;)

sacekaj malo, vremena za reakciju imas, ovako, maknut ces tog jednog, opet ces poremetiti odnose, i idemo ispocetka, uvijek ce jedan biti glavni.

ili si ostavi ova dva manja, ili si ostavi ova 2 veca, ali maknuti jednog, mislim da neces nista dobiti.

iako sam vidio primjere gdje i 6, cak i 8 komada ocelarisa savrseno funkcionira, ali slazem se da je to vise iznimka nego neko pravilo.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #63 u: Srpanj 16, 2013, 17:43:52 poslijepodne »
Sve vas ja razumijem, i hvala na potpori. Imao sam nemića dosta i znam da se zna dogoditi da se tu i tamo malo zakace, potuku i td.. ali ovo je preslo sve granice. Niste tu pa nevidite, nemać je bio izmoren da je lezao na podu kao da ce uginuti, a ovaj je i dalje kvocao po njemu.. tako da bolje da ga zastitim nego da ga ubije.. sigurno su se zamjerili jedan drugomu, jer taj agresivni uopce nedira druge, zajedno s njima dvojicom manjih boravi u anemoni, a tog cetvrtog svoje velicine roka ko budalu. Razumijem sve je to priroda, al kako je Mrezica, tj Ivan napisao tako je i kod mene stanje.. Znam da nebrzam i nekompliciram s njima, jer nemogu dopustit da ga izjede cijelog, to mi nije namjera i pustit pa nek bude sta bude.. Ja sam tu da pazim i gledam sto se događa.. to je isto kao da u akvariju imate ciklide i sad jedan dominantni muzjak roka drugoga, ovaj jadan nema pojma sto da radi, nemoze se nigdje pokrenuti, nesmije jest, nesmije ama bas nista i nakon nekog vremena zakrzlja i ugine.. ista stvar je kao kod mene kod nemaća.. tako da bolje sprijeciti nego lijeciti..  ;) Lp svima
« Zadnja izmjena: Srpanj 16, 2013, 17:51:57 poslijepodne od alen_zgb »

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #64 u: Srpanj 25, 2013, 19:30:15 poslijepodne »
mali update, nazalost jedan nemić je uginuo, uhvatila ga bolest nakon sto ga je drugi nemić istukao skoro do smrti i nakon toga ga je strefio izgleda šok, od kojeg je dobio bijele fleke po sebi i nakon par dana evo uginuo.. dva manja su ostala, ali također su zarazeni istom bolešću, pa sam promjenio oko 30l vode i ubacio cesnjak pa cemo vidjeti kroz koji dan, iako se ponasaju normalno, jedu normalno, valjaju se u anemoni kao inace, zaigrani su i td..

izgleda da se radi o bolesti Broklynella, na linku ispod vise o njoj..

http://www.ultimatereef.com/articles/brooklynella/

nazalost je tako, al sta je tu je, idemo dalje..

Offline natty

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Spol: Ženski   Lokacija: Rijeka
Reef 180lit
« Odgovori #65 u: Srpanj 25, 2013, 19:43:38 poslijepodne »
:( Bas mi je zao...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #66 u: Srpanj 26, 2013, 12:25:41 poslijepodne »
Alene zao mi je zbog toga sto se dogodilo, ali mi je drago sto pojedinci pisu i o problemima, te kako se sa njima nositi.
Vecina stavlja prekrasne fotke mameci nas na ovaj prekrasan hobi, a malo njih pokazuje drugu stranu medalje.
Alene drz se :up:

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #67 u: Srpanj 26, 2013, 22:51:47 poslijepodne »
A šta je tu je, u svemu postoji dobitak i gubitak, tako da nista nije bajno.. svaki hobi nesto donosi a nesto i oduzima, samo treba ici dalje, sve je to nista naspram te ljepote hobija..  Bit ce bolje..  :)  nadam se samo da ova dva manja nece otici, tj uginuti, jer dosta su zabavni kad se valjaju u anemoni, kao ribe na baterije..

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #68 u: Srpanj 29, 2013, 13:20:45 poslijepodne »
jedna dobra vijest, za sada se namaći oporavljaju, nestale su im bijele fleke po tijelu, tu i tamo jedva vidljivo da imaju pokoju bijelu tockicu, ali cesnjak radi cuda.. uz dadatak cesnjaka u hrani i u vodi bolest se smanjila, pa cak i nestala.. izmjene vode naravno su sigurno poboljsale stvar uz sve to, tako da su sada cisti bas onako kao sto su i dosli..  :zagrljaj:

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #69 u: Srpanj 29, 2013, 13:47:17 poslijepodne »
Jeli imas i kolac naostren iza vrata  :up:
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #70 u: Srpanj 29, 2013, 17:37:44 poslijepodne »
kakav kolac baja, nisam te bas razumio najbolje? znas bosanac sam pa dok ja skopcam stvari prođe vrijeme.. :D

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #71 u: Srpanj 29, 2013, 17:46:03 poslijepodne »
Kolega aludira na glogov kolac koji se zabija vampirima u grudi. To te zeza jer je očita tvoja zanesenost čudotvornim moćima češnjaka. :)
Nego, ja kad sam hranio ribe nekom diy hranom u koju sam ubacio česnjak, prostor mi je dosta zaudarao.
Kak je kod tebe stanje? U kojem obliku ga unosiš?

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #72 u: Srpanj 29, 2013, 19:05:45 poslijepodne »
Kolega aludira na glogov kolac koji se zabija vampirima u grudi. To te zeza jer je očita tvoja zanesenost čudotvornim moćima češnjaka. :)
Nego, ja kad sam hranio ribe nekom diy hranom u koju sam ubacio česnjak, prostor mi je dosta zaudarao.
Kak je kod tebe stanje? U kojem obliku ga unosiš?
:up:
Hheeheh.  ,,,zahebavam se bitno dq eu bolje
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #73 u: Srpanj 29, 2013, 19:56:07 poslijepodne »
Kolega aludira na glogov kolac koji se zabija vampirima u grudi. To te zeza jer je očita tvoja zanesenost čudotvornim moćima češnjaka. :)
Nego, ja kad sam hranio ribe nekom diy hranom u koju sam ubacio česnjak, prostor mi je dosta zaudarao.
Kak je kod tebe stanje? U kojem obliku ga unosiš?

ma znam da me baja malo zahebava... ;)

a sto se tice cesnjaka, nimalo se neosjeti u sobi, cak ni vodu kad pomirises neosjeti se da je unutra, niko me nista nepita kad uđe u sobu.. stavio sam ga u vodu, recimo na sredini tanka, kraj streamice, tam gdje uvlaci vodu i izbacuje, tu se negdje nalazi, da malo baca po tanku, da nestoji na mirnom mjestu.. svaka 24 sada ga promjenim i sve 5.. a u hranu sam ga smiksao i neosjeti se previse kad ih hranim, ali naravno kad diram hranu osjete se ruke kasnije po njemu..

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Reef 180lit
« Odgovori #74 u: Kolovoz 07, 2013, 23:00:57 poslijepodne »
evo nesto sitno novih slika s pokojim koraljcekom i od mene.. :)

slikano pod Ati-evim lampama sa mobitelom HTC Desire HD.. Poprilicno dosta izrazeniji efekt boja sa ati-evim lampama nego od sylvanie (aquastar i coralstar)..
« Zadnja izmjena: Kolovoz 07, 2013, 23:12:10 poslijepodne od alen_zgb »