Travanj 20, 2024, 01:21:24 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: second experience  (Posjeta: 2238 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
second experience
« u: Studeni 18, 2014, 23:03:13 poslijepodne »
pozdrav pipl....
eto da i ja predstavim svoj akvarij i počnem vodit nekakav dnevnik....
tehnikalije:
akvarij je juwel rio 125,filtracija haqos EXPRO 1200,rasvijeta 2x18w+14 no name ledica 3w,co2 boca +nutrafin ljestve
od bilja ima svašta nešto,nažalost onaj dio u mozgu koji pamti imena bilja mi ne funkcionira najbolje tak da rijetko koju biljku zapamtim kak se zove... :'( :'(
ribe su stanovnici ovog akvarija već godinu,dvije,neke i tri....ima svega:neonke,limun tetre,botia macracanthus,corydoras sterbai,nekoliko crnih molija,aymonieri vulgaris i bicolor...
podloga je mix vulkanita i  tetra complete substrate,preko toga keramički pijesak....
inače naslov je takav jel je prvi postav trajao tri godine i sad napokon krečemo u novu avanturu
u te tri godine prošao svašta,od totalne nekontrolirane đungle...



pa malo uređenije varijante....





pa borbe sa raznoraznim algama,pokušaji raznih varijanti gnojenja,co2 ovakav,onakav.....itd,itd
u globalu glave mu došla crna čupava alga s kojom nisam uspio dobit bitku...
prošli vikend kompletno rasturanje.....sve van i novi početak.....
trenutačno to izgleda ovak....





za sad ne gnojim,drop checker u svijetlo zelenom......
svaki savjet i kritika dobrodošli.... :zagrljaj:

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: second experience
« Odgovori #1 u: Studeni 19, 2014, 22:17:23 poslijepodne »
A što reći -?, meni se ova prva đunglovita varijanta više sviđa, nekak mi ovi "kamenjari" ne sjedaju, nekako su mi neprirodni i sterilni, al bu se i ova druga varijanta razrasla pa bu onda to bilo pravo :up:, što manje kemijanja to bolje, barem ja tako mislim, jer kad vidim te silne preparate i aparate koji se drukaju u akvarije skroz se zbunim, mislim da netreba puno kemijat sa svim tim. Bit će ovo ok :up:

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
Odg: second experience
« Odgovori #2 u: Studeni 20, 2014, 18:45:43 poslijepodne »
A što reći -?, meni se ova prva đunglovita varijanta više sviđa, nekak mi ovi "kamenjari" ne sjedaju, nekako su mi neprirodni i sterilni, al bu se i ova druga varijanta razrasla pa bu onda to bilo pravo :up:, što manje kemijanja to bolje, barem ja tako mislim, jer kad vidim te silne preparate i aparate koji se drukaju u akvarije skroz se zbunim, mislim da netreba puno kemijat sa svim tim. Bit će ovo ok :up:
definitivno je i prošli postav imao svojih čari.....al jednostavno mi dosadilo....
nadam se da se bude i ovaj fino razrastao....može i u đunglu.... :P

Offline ent

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 592
  • Spol: Muški   Lokacija: Našice
Odg: second experience
« Odgovori #3 u: Studeni 20, 2014, 20:04:46 poslijepodne »
Predpostavljam da si gađao iwagumi style ili nešto slično tome kad si slagao?Ako jesi trebao si malo bolje izabrati kamenje,ovo je dosta jednolićno i iste veličine,brzo će ga bilje pojest.
Sretno dalje,pratim  :up:

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
Odg: second experience
« Odgovori #4 u: Studeni 20, 2014, 20:35:29 poslijepodne »
Predpostavljam da si gađao iwagumi style ili nešto slično tome kad si slagao?Ako jesi trebao si malo bolje izabrati kamenje,ovo je dosta jednolićno i iste veličine,brzo će ga bilje pojest.
Sretno dalje,pratim  :up:
ma nisam gađao ništa....sjetio sam se gdje ima kamenja,pa rekoh  ajd da nekaj od toga složim....u principu jedino sam htio na zadnjem lijevom dijelu napraviti "terasu"...nakon par dana skužim da ju baš i nisam dovoljno dignuo da se ističe....hebiga, neiskustvo u slaganju.....
sad znam za idući put....
hvala... ;)

Offline Mirokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
  • Spol: Muški   Lokacija: Koprivnica
  • Ribe su zakon!
Odg: second experience
« Odgovori #5 u: Studeni 20, 2014, 21:08:06 poslijepodne »
Ako ti se ne dopada, opet možeš promijeniti postav. Za sada ostavi malo, možda će ti se s vremenom više svidjeti.

Offline zullu

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rakitje
Odg: second experience
« Odgovori #6 u: Studeni 20, 2014, 21:14:23 poslijepodne »
Ako ti se ne dopada, opet možeš promijeniti postav. Za sada ostavi malo, možda će ti se s vremenom više svidjeti.
ma neeeee.....trenutačno mi je mrak ovako.....to su  samo mali nedostaci koji mi nemogu  pokvariti guštanje u novom izgledu akvarija... :zagrljaj:
kad se razraste sve opcije su otvorene... ;)

Offline Lady Jana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 38
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: second experience
« Odgovori #7 u: Studeni 21, 2014, 09:45:09 prijepodne »
Joj i mene je ta crna alga kostala biljaka i ponajvise zivaca da sam nakraju pomisljala imat akvarij bez biljaka >:(
Sada imam u svom malcu par biljcica koje ce nadam se uspjeti bolje jer sam stavila i podlogu te malo konkretnije gnojim i brinem okvariju.
Meni je ona druga postava kad si malo rascictio akvarij nekako najbolja