Ožujak 28, 2024, 17:00:21 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Još veći greben u Dubravi  (Posjeta: 27357 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #50 u: Ožujak 24, 2018, 21:04:40 poslijepodne »
Uhh odlični komadi, baš izgleda zdravo i živo. Sigurno nije baš jeftino ali za ovakav živi kamen se isplati.  :klap:

Gdje si kamen uzeo, preko nekog našeg shopa ili direktno, imaš link? Koliko si kg uzeo? Jesi si ostavio što svog starog kamena ili ide sve novo?
Uzeo sam kamen preko Marjana ( Aquarium Lesce ) iz Slovenije. Kamen ide kompletno novi i uzeo sam 150kg. Na tu količinu sam dobio vrhunsku cijenu od samo 10.8€ za kg. On je išao u Beč na aerodrom po kamen i našli smo se u Ljubljani dok se on vraćao iz Beča i preuzeo sam kamen.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #51 u: Ožujak 24, 2018, 21:47:30 poslijepodne »
Radio sam postolje od profila 80x60x3mm dedljina stijenke baš radi toga jer su mi rekli da za takve profile ne treba ništa dodatno, a zid je sa jedne i druge strane pa ne može nikuda :)

Staklo je 12mm a dno je 2x10mm

Hmm , profil sa tim dimenzijama nije sigurno problem ako gledaš da li može držati težinu ! To je sigurno ok al takav oblik bez pojačanja i na tu dužinu (malo nogara) se izbjegava ne zbog stabilnosti već vrlo lošeg , punktuelnog prenošenja težine na pod ( malo vertikalnih nosača  i malo horizontalnih pojačanja  ! Ja bi na tvom mjestu još razmislio ako već nisi a mislim da jesi puno dalje otišao  sa akvarijumima nego ova tema na forumu !
« Zadnja izmjena: Ožujak 24, 2018, 21:53:56 poslijepodne od josko »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #52 u: Ožujak 25, 2018, 01:20:33 prijepodne »
Uhh odlični komadi, baš izgleda zdravo i živo. Sigurno nije baš jeftino ali za ovakav živi kamen se isplati.  :klap:

Gdje si kamen uzeo, preko nekog našeg shopa ili direktno, imaš link? Koliko si kg uzeo? Jesi si ostavio što svog starog kamena ili ide sve novo?
Uzeo sam kamen preko Marjana ( Aquarium Lesce ) iz Slovenije. Kamen ide kompletno novi i uzeo sam 150kg. Na tu količinu sam dobio vrhunsku cijenu od samo 10.8€ za kg. On je išao u Beč na aerodrom po kamen i našli smo se u Ljubljani dok se on vraćao iz Beča i preuzeo sam kamen.


150 kg i sve novo! Mrak, svaka čast. :clap2:   Al će tu izlaziti živina iz tog kamenja, biti će ti milina gledati.  :a02m6:

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #53 u: Ožujak 25, 2018, 09:53:59 prijepodne »
Radio sam postolje od profila 80x60x3mm dedljina stijenke baš radi toga jer su mi rekli da za takve profile ne treba ništa dodatno, a zid je sa jedne i druge strane pa ne može nikuda :)

Staklo je 12mm a dno je 2x10mm

Hmm , profil sa tim dimenzijama nije sigurno problem ako gledaš da li može držati težinu ! To je sigurno ok al takav oblik bez pojačanja i na tu dužinu (malo nogara) se izbjegava ne zbog stabilnosti već vrlo lošeg , punktuelnog prenošenja težine na pod ( malo vertikalnih nosača  i malo horizontalnih pojačanja  ! Ja bi na tvom mjestu još razmislio ako već nisi a mislim da jesi puno dalje otišao  sa akvarijumima nego ova tema na forumu !

Sve mi je jasno šta pišeš ali stakak dolazi na beton, ne bude beton propao pod težinom od 300kg po jednoj nozi, bitno je da mi betonska deka može podnijeti toliku težinu a to može bez problema. Horizontalna pojačanja bi mu povečala sigurnost kod kretanja lijevo-desno a to me ne brine.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #54 u: Ožujak 25, 2018, 12:04:32 poslijepodne »
Radio sam postolje od profila 80x60x3mm dedljina stijenke baš radi toga jer su mi rekli da za takve profile ne treba ništa dodatno, a zid je sa jedne i druge strane pa ne može nikuda :)

Staklo je 12mm a dno je 2x10mm

Hmm , profil sa tim dimenzijama nije sigurno problem ako gledaš da li može držati težinu ! To je sigurno ok al takav oblik bez pojačanja i na tu dužinu (malo nogara) se izbjegava ne zbog stabilnosti već vrlo lošeg , punktuelnog prenošenja težine na pod ( malo vertikalnih nosača  i malo horizontalnih pojačanja  ! Ja bi na tvom mjestu još razmislio ako već nisi a mislim da jesi puno dalje otišao  sa akvarijumima nego ova tema na forumu !

Sve mi je jasno šta pišeš ali stakak dolazi na beton, ne bude beton propao pod težinom od 300kg po jednoj nozi, bitno je da mi betonska deka može podnijeti toliku težinu a to može bez problema. Horizontalna pojačanja bi mu povečala sigurnost kod kretanja lijevo-desno a to me ne brine.

Kod betonske deke ne sumljam da ima stabilnost ! Bočna kretanja nisu problematična po nozi 300 kg sigurno nije problem . Jedino to punktuelno oslanjanje 300 kg na 80 x 60 mm zbog raspodjele težine se računa drugačije nego recimo statično opterećenje po m2 kod betonske deke ! Znam da si puno “ smišljao “ i da imaš iskustva ali nikad ne treba podcijeniti sile i težinu koja djeluje na malu površinu a nije konstrukcijom spremna recimo pozadi stalka dijagonalno ( kao na  mostovima ) ili bočno  da podjeli sile koje djeluju na jedno mjesto ! Sve je ovo u granicama i da će deka držati i stalak ali meni bi osobno falili oni zadnji momenti sigurnosti i spokojstva ;)

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #55 u: Ožujak 26, 2018, 14:09:31 poslijepodne »
Ovako. U međuvrenenu razmišljam o rasvjeti. Mislio sam seliti svoju Led rasvjetu i dodati još jednu konzolu ali pala mi na pamet druga ideja. Imam u podrumu Giessmannovu metal halogenu rasvjetu od 250W koju sam sad upalio da osvjetlim kamen i to stvarno svijetli ko ludo. Onda mi je palo na pamet da za akvarij stavim 3 metal halogena reflektora od 250W i da dodam još par komada ledica royal blue od 50 ili 100W jer mi na metal halogenoj rasvjeti fali tog plavog spektra. Izgled reflektora i rasvjete mi uopće nije bitan jer ću kompletan gornji dio zatvoriti.

Šta mislite jel bi to bilo dosta rasvjete za acropore?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #56 u: Ožujak 26, 2018, 15:16:18 poslijepodne »
Ovako. U međuvrenenu razmišljam o rasvjeti. Mislio sam seliti svoju Led rasvjetu i dodati još jednu konzolu ali pala mi na pamet druga ideja. Imam u podrumu Giessmannovu metal halogenu rasvjetu od 250W koju sam sad upalio da osvjetlim kamen i to stvarno svijetli ko ludo. Onda mi je palo na pamet da za akvarij stavim 3 metal halogena reflektora od 250W i da dodam još par komada ledica royal blue od 50 ili 100W jer mi na metal halogenoj rasvjeti fali tog plavog spektra. Izgled reflektora i rasvjete mi uopće nije bitan jer ću kompletan gornji dio zatvoriti.

Šta mislite jel bi to bilo dosta rasvjete za acropore?

Upast ces u Crvnog korisnika na HEP-u hahaha. Salu na stranu mislim da 250 w halogenke + nesto leda bi moglo akropore dizat bez nekog problema. Gleda sam neke stare tankove na vanjskim forumima kada nije bilo leda vecinom se koristija MH i to je fino raslo.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #57 u: Ožujak 26, 2018, 15:40:09 poslijepodne »
Ovako. U međuvrenenu razmišljam o rasvjeti. Mislio sam seliti svoju Led rasvjetu i dodati još jednu konzolu ali pala mi na pamet druga ideja. Imam u podrumu Giessmannovu metal halogenu rasvjetu od 250W koju sam sad upalio da osvjetlim kamen i to stvarno svijetli ko ludo. Onda mi je palo na pamet da za akvarij stavim 3 metal halogena reflektora od 250W i da dodam još par komada ledica royal blue od 50 ili 100W jer mi na metal halogenoj rasvjeti fali tog plavog spektra. Izgled reflektora i rasvjete mi uopće nije bitan jer ću kompletan gornji dio zatvoriti.

Šta mislite jel bi to bilo dosta rasvjete za acropore?

Gorane ja bi na tvom mjestu kad već razmišljaš o MH razmislio dodati T5 uz to ! Staru provjerenu hybrid varijantu MH / T5 ! Idealno za SPS ! Istina nema plakativno  svjetlo za naše oko kao LED ali za koralje imaćeš perfektan spektar ! Čak i MH imaš sa plavim spektrom a ostali spektar možeš dobiti  kroz dobre cijevi ( ATI , Giesmann ,... ) ! Kod mladjih akvarista je ovo oldscool ali stari provjeren i za koralje idealni hybrid! Po mjerenjima (PAR , PUR ) još bolji od današnjih hibrida LED/ T5

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #58 u: Ožujak 26, 2018, 22:55:08 poslijepodne »
Složio bih se sa Joškom oko kombinacije MH i T5, no Bura je prilično iskusan s ledicama i siguran sam da zna da sa kombinacijom samo MH i T5 a bez  LED-ica neće dobiti  pop-up na koraljima kad ledice izvuku boju koju MH i T5 nažalost ne mogu.
Za pop-up dakle,  nekoliko royal blue ledica i boje riba i koralja biti će fantastične a sa MH i T5 dobio bi intenzitet (MH) i široku pokrivenost svjetla (T5).

Iako, mislim da bi Bura bio zadovoljan i sa samo MH i dobro pozicioniranim LED-om na mjestima gdje MH radi sjenu. ;)

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #59 u: Ožujak 27, 2018, 06:21:03 prijepodne »
Ovako. U međuvrenenu razmišljam o rasvjeti. Mislio sam seliti svoju Led rasvjetu i dodati još jednu konzolu ali pala mi na pamet druga ideja. Imam u podrumu Giessmannovu metal halogenu rasvjetu od 250W koju sam sad upalio da osvjetlim kamen i to stvarno svijetli ko ludo. Onda mi je palo na pamet da za akvarij stavim 3 metal halogena reflektora od 250W i da dodam još par komada ledica royal blue od 50 ili 100W jer mi na metal halogenoj rasvjeti fali tog plavog spektra. Izgled reflektora i rasvjete mi uopće nije bitan jer ću kompletan gornji dio zatvoriti.

Šta mislite jel bi to bilo dosta rasvjete za acropore?

Upast ces u Crvnog korisnika na HEP-u hahaha. Salu na stranu mislim da 250 w halogenke + nesto leda bi moglo akropore dizat bez nekog problema. Gleda sam neke stare tankove na vanjskim forumima kada nije bilo leda vecinom se koristija MH i to je fino raslo.
Živim u kući sa roditeljima i imamo dva brojila tako da ako bude potrebe i bude tih 20kw po danu onda si budem povukao kabel za rasvjetu od njih i njima plaćao jer oni nisu ni blizu tih 20kw.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #60 u: Ožujak 27, 2018, 06:31:52 prijepodne »
Da, radije bi išao na led royal blue nego na T5 iz dva bitna razloga. Jedan je kako je Renta rekao boje a drugi je bi trebao bar 4 komada T5 i to plavih a one najprije gube svoj spektar i onda su to još dodatne izmjene lampi.

Jučer sam isprobao MH na akvariju i puno mi bolje izgleda u bačvi sa kamenom kad gledam odozgo nego kad sam ju stavio u akvarij. Unutra je žarulja giesemann coral 14500K i to mi u akvariju izgleda dosta žuto i čak vuče na zeleno.
Pošto je to stara žarulja zanima me jel to radi starosti žarulje? Što MH žarulja gubi sa starosti? Jel gubi taj neki spektar koji je oku vidan ili gubi nešto što je bitno za koralje a boja ostaje ista?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #61 u: Ožujak 27, 2018, 08:55:47 prijepodne »
To je normalno, ja ti imam njihovu crystal zarulju, 17500 i isto dosta vuce na zuto. Uz nju dvije t5 cjevi, plava i plavo/bjela i dalje je zuckasti izgled dok mh radi.
Mislim da se spektar mjenja kod starih zarulja..

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #62 u: Ožujak 27, 2018, 09:18:40 prijepodne »
To je normalno, ja ti imam njihovu crystal zarulju, 17500 i isto dosta vuce na zuto. Uz nju dvije t5 cjevi, plava i plavo/bjela i dalje je zuckasti izgled dok mh radi.
Mislim da se spektar mjenja kod starih zarulja..
Koliko ti je stara žarulja?

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #63 u: Ožujak 27, 2018, 10:22:42 prijepodne »
1god iduci mj. Ali gori samo 6h na dan

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #64 u: Ožujak 27, 2018, 11:22:48 prijepodne »
Bura , MH / HQI definitivno gube spektar sa vremenom ! Da daju žućkasti boju tačno je al sve zavisi od same karakteristike svake MH “ žarulje “ ! Imaš ih koje idu na 17000 K i više  !
U onom komentaru sam se samo osvrnuo na spektar PUR ( talasne dužine korisne za koralje i fotosintezu  i šta koralji mogu da koriste a ne šta mi vidimo ) tu MH daje puno šta trebaju koralji ! Ako pričamo o nekom pop ap efektu tu pričamo prvenstveno o našem oku , sto nije pogrešno jer mi posmatrao taj akvarij ! Ako se naši afiniteti i i afiniteti i potrebe koralja podudaraju sve perfektno  i svi sretni !
 
Ako ideš na soluciju MH i LED sto je sasvim ok onda moje ( subjektivno )mišljenje  uradi kako treba ;)
Radiš danas akvarij pa koristi i današnje spoznaje o LED tehnici i spektru pogotovo za SPS koralje ( koje vjerovatno misliš kao dominantnu vrstu držati ) prvenstvenu mislim na ono prošireno ( kila ) bijelih i kila plavih ( Royal ) ! Znam da imaš iskustva pa preuzmi spoznaje vrhunskih rasvjeta kako pokrivaju  spektar ! Umjesto samo royal koriste barem 4-5 vrsta led ( plavog do uv podrucja )da bi izbjegli peak i rupe zbog fiksne talasne dužine i tako dobio i pop ap ili ti aha efekt i približio se spektru T5 cijevi ! Nije uvjek najbolja opcije crno - bijelo tj bijelo -royal plavo  ! Kad već radiš uradi  kako treba a ne ma svi rade pa i sam ti pa ću opet ! Akvaristika a i tehnika se razvija i treba je pratiti ( mislim na znanstvene  i mjerene spoznaje  ne na modne trendove )  mani se jedne plave već pokrij spektar  i biće ti koralji zahvalni !
Royal Blue je sigurno dobar ali samo kastrirana verzija šta može i treba zahtjevni koralj!
 
    Ako ti trebaju Podatci i literatura , znanstveno mjerna ili recimo mjerenje spektra u prirodi na acroporama ( i računanja spektra za rasvjetu )  i sve ostalo kako napraviti perfektna rjesenja kontaktiraj me da ti pošaljem  !

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #65 u: Ožujak 27, 2018, 11:24:23 prijepodne »
Bura, uvijek možeš uzeti MH veće Kelvinaže ako su ti ove koje imaš bijeložute.. naravno, to je opet novi trošak.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #66 u: Ožujak 27, 2018, 11:42:20 prijepodne »
Bura, uvijek možeš uzeti MH veće Kelvinaže ako su ti ove koje imaš bijeložute.. naravno, to je opet novi trošak.

Renta o čemu ti ,o troškovima :) :) ovdje pričamo o tanku  od par metara , opremom , da ne govorim o kasnijoj vrijednosti  koralja i organizama ! Svakako svi mi gledamo na troškove ali štediti na lampi tj svjetlu koji je i hrana i životni eliksir je štednja na pogresnom mjestu ! Jedna riba manje :) stare MH / HQI gube spektar i dobijaš efektivitet T8 ( osam )sa spektrom koji je nepredvidljiv  !
Sala na stranu ali sad pominjat stavku novih MH kao dodatno kostanje kod akvarijuma od par metara .... mislim  da neće projekat  “ srušiti “  8)
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2018, 11:54:36 prijepodne od josko »

Offline Miha

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 314
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: zg-nv
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #67 u: Ožujak 27, 2018, 12:22:16 poslijepodne »
Moja lampa je 4×54wT5 2×150 HQI,i bas radi te zuto/ zelene boje HQI,uzeo sam lampe od 20000k,boja savrsenstvo,bijelo/plavkasta.a T5 samo popunjava praznine.Cijena HQI dva(2)kom.je oko 250 kn

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #68 u: Ožujak 27, 2018, 12:46:08 poslijepodne »
Slažem se Joško da nakon troškova cijelog akvarija nove MH lampe su sića... no, spomenuh to jer kako sam shvatio Buru, on bi išao na MH samo zato jer ih slučajno ima doma neiskorištene, inače vjerojatno nebi ni razmišljao o njima..

Zato, kako sam gore naveo a i Miha je potvrdio, da sa promjenom Kelvinaže MH dobijemo željeni spektar - više plavi.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #69 u: Ožujak 27, 2018, 15:31:30 poslijepodne »
Vidjeli ste slike mojih SPS koralja u starom akvariju. Rast koralja je bio fakat ogroman i boje koralja su bile super. Rasvjeta je bila samo bijele i plave ledice i to kineske no name. Akvarij bi još ljepše izgledao da sam imao druge boje LEDica.
Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti. Danas sam na ebayu našao LED chipove od 100W sa raznim bojama i to su sve brendirani chipovi. Čak im možeš poslati koju kombinaciju boja želiš da ti slože.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322038432328&category=181880&pm=1&ds=0&t=1522157355929&cspheader=1

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #70 u: Ožujak 27, 2018, 15:47:27 poslijepodne »
Vidjeli ste slike mojih SPS koralja u starom akvariju. Rast koralja je bio fakat ogroman i boje koralja su bile super. Rasvjeta je bila samo bijele i plave ledice i to kineske no name. Akvarij bi još ljepše izgledao da sam imao druge boje LEDica.
Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti. Danas sam na ebayu našao LED chipove od 100W sa raznim bojama i to su sve brendirani chipovi. Čak im možeš poslati koju kombinaciju boja želiš da ti slože.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322038432328&category=181880&pm=1&ds=0&t=1522157355929&cspheader=1

Svidja mi se u kome pravcu razmišljaš , pogotovo ovo sve kaže : “.... Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti ... “
 A ove  nove generacije Matrix LED su dobar izbor !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #71 u: Ožujak 28, 2018, 07:58:30 prijepodne »
Vidjeli ste slike mojih SPS koralja u starom akvariju. Rast koralja je bio fakat ogroman i boje koralja su bile super. Rasvjeta je bila samo bijele i plave ledice i to kineske no name. Akvarij bi još ljepše izgledao da sam imao druge boje LEDica.
Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti. Danas sam na ebayu našao LED chipove od 100W sa raznim bojama i to su sve brendirani chipovi. Čak im možeš poslati koju kombinaciju boja želiš da ti slože.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322038432328&category=181880&pm=1&ds=0&t=1522157355929&cspheader=1

Na pico tanku imam takav isti modul samo od 36W, 12 ledica po 3W. Radi već drugu godinu. Ganjam sve na 45% snage da mi ne skuri koralje.
Ja imam na pico tanku LED-icu s tim modulom samo što je moj 32W (16 ledica po 2W). Jedino su kod mene odvojena 4 kanala.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #72 u: Ožujak 28, 2018, 09:35:40 prijepodne »
Vidjeli ste slike mojih SPS koralja u starom akvariju. Rast koralja je bio fakat ogroman i boje koralja su bile super. Rasvjeta je bila samo bijele i plave ledice i to kineske no name. Akvarij bi još ljepše izgledao da sam imao druge boje LEDica.
Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti. Danas sam na ebayu našao LED chipove od 100W sa raznim bojama i to su sve brendirani chipovi. Čak im možeš poslati koju kombinaciju boja želiš da ti slože.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322038432328&category=181880&pm=1&ds=0&t=1522157355929&cspheader=1

Na pico tanku imam takav isti modul samo od 36W, 12 ledica po 3W. Radi već drugu godinu. Ganjam sve na 45% snage da mi ne skuri koralje.
Ja imam na pico tanku LED-icu s tim modulom samo što je moj 32W (16 ledica po 2W). Jedino su kod mene odvojena 4 kanala.
Kakve su boje? Jel imaš kakav link da vidim koji je omjer boja?

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #73 u: Ožujak 28, 2018, 10:10:54 prijepodne »
Našao sam stari link, ipak je lampa kupljena 2015. godine.

Ledice su raspoređene u četiri reda/kanal.
1. 2xroyal blue, 1xblue
2. 2xwhite, 1xdeep red
3. 2xcyan, 1xgreen
4. 2xroyal blue, 1xUV

https://www.ebay.com/itm/EdgeBrite-Full-Spectrum-Cree-5-CH-36-Watt-Nano-Led-System-Nano-Reef-or-Planted-/121814700249?cp=1&euid=a4d77a358c064301b1b2925af8cb79e2&nma=true&si=bkOEweSD9enVtBlKdTHBlFt63II%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557

P.S. sad sam vidio da je otišao prije idobar i krivi post. Nisam se u startu mogao sjetiti koja je snaga pa sam napisao prvo krivo i nisam pobrisao. Znači, radi se o 36W i o 12 ledica :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2018, 10:17:08 prijepodne od trpimirovich »

Offline zarkec

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 312
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagorje zelene
Odg: Još veći greben u Dubravi
« Odgovori #74 u: Ožujak 29, 2018, 09:05:21 prijepodne »
Vidjeli ste slike mojih SPS koralja u starom akvariju. Rast koralja je bio fakat ogroman i boje koralja su bile super. Rasvjeta je bila samo bijele i plave ledice i to kineske no name. Akvarij bi još ljepše izgledao da sam imao druge boje LEDica.
Sad hoću koraljima pružiti još više i zato razmišljam o više mogućnosti. Danas sam na ebayu našao LED chipove od 100W sa raznim bojama i to su sve brendirani chipovi. Čak im možeš poslati koju kombinaciju boja želiš da ti slože.

http://vi.raptor.ebaydesc.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItemDescV4&item=322038432328&category=181880&pm=1&ds=0&t=1522157355929&cspheader=1

jel ispod toga idu i neke leće ili kako bi to slagao?
Sve je prolazno. Osim prolaznosti, ona je stalna.