Travanj 23, 2024, 16:19:01 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Početnički diskus aquarium - pitanja  (Posjeta: 1581 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PepyFishies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Ženski   Dob: 25
  • Lokacija: Ljubuški, Bosna i Hercegovina
  • Goldfish forever ♥
Početnički diskus aquarium - pitanja
« u: Travanj 10, 2013, 07:39:49 prijepodne »
Kako su mi se i starci kao i ja zaljubuli u akvaristiku, htjeli su jedan veci akvarij u dnevnom boravku. Ovako je to islo :
Prvo su htjeli mix toplvodnih sitnijih ribica, pa su od njih odustali
Drugo su htjeli barbuse, pa su i od njih odustali
Trece su htjeli zlatice, pa su i od njih odustali
...
I evo nas na diskusima. :P Vidjeli oni na internetu diskuse, pretrazili sve o njima dok se ja nisam probudila. I dosli oni meni, ipak necemo zlatice, diskuse cemo. Kad sam to cula, pomalo sam bila i ushicena ali se sjetih koliki im akvarij treba. Objasnih im ja sve, od svjetlosti, hrane, bolesti, parazita, brige pa do litraze akvarij. Oni jos vise zapeli za njih, hoce diskuse i gotovo.. xD Kazu da nije problem negdje smjestiti 250-300 litarski akvarij..Pitam ja za novce, oni meni : ' imat cemo ih do ljeta.' I tako to zavrsi. Od malesnih ribica do kraljeva akvarija u par dana..Cudo jedno.  :roll:

Citam ja svo ovo vrijeme svakakve stvari o duskusima, hrani, svjetlosti itd. Vidim da im treba slabija svjetlost, temperatura od 27-30 stupnjeva, da ih je najbolje hraniti mix goveđim srcem, da sa njima mogu neke tetre i cistaci dna, da ih treba biti vise jer su ciklidi bla bla. Sada me zanimaju dvije stvari:
1. Ako su ciklidi, smeta li im tvrđa voda?
2. Pa koliko tocno treba trajati cikliranje akvarija?? Citam po portalima, forumima, neki kazu 5 tjedana, neki kazu 3 mjeseca, neki 6 mjeseci, neki godinu dana.  :rolleyes:
3. Koliko wati treba imati rasvjeta?
4. Koliko te ribice zapravo kostaju kod uzgajivaca?

Ajde ovi iskusniji ljudi koji drze diskuse, mozete li mi molim vas malo pojasniti njihovo odrzavanje, nabavku, jeli podnose duzi transport, i koliko mora cikliranje zapravo trajati? Hvala!!
« Zadnja izmjena: Travanj 10, 2013, 07:45:27 prijepodne od PepyFishies »
Everything will be okay in the end.
If it's not okay, it's not the end. ♥

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: Početnički diskus aquarium - pitanja
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2013, 10:54:44 prijepodne »
1. Ne smeta im tvrđa voda ako su domaći uzgoj (? koliko tvrda)
2. Vrlo jednostavno-čim dulje to bolje,
3.  Ovisi o veličini akvarija i da li će unutra biti bilje i kakvo bilje?
4. Od 8-50E komad, pristojni su oko 10-15 E, I klasa i više... preedlažem ti (penang eruption- osijek- najkvalitetniji diskusi) u Hrvatskoj. za prijevoz se dogovori obzirom da si iz hercegovine.. neznam kako i koliko.?

Offline PepyFishies

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 161
  • Spol: Ženski   Dob: 25
  • Lokacija: Ljubuški, Bosna i Hercegovina
  • Goldfish forever ♥
Odg: Početnički diskus aquarium - pitanja
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2013, 11:02:53 prijepodne »
1. Ne smeta im tvrđa voda ako su domaći uzgoj (? koliko tvrda)
2. Vrlo jednostavno-čim dulje to bolje,
3.  Ovisi o veličini akvarija i da li će unutra biti bilje i kakvo bilje?
4. Od 8-50E komad, pristojni su oko 10-15 E, I klasa i više... preedlažem ti (penang eruption- osijek- najkvalitetniji diskusi) u Hrvatskoj. za prijevoz se dogovori obzirom da si iz hercegovine.. neznam kako i koliko.?

1.Nista onda za tvrdju vodu. Mislila sam staviti kamenje sa slapova u njihov akvarij, koje se topi u vodi..ali najbolje da se s tim ne zezam.
3. Nece biti puno biljaka, najvjerojatnije cu staviti par Aponogethona. Pitam za rasvjetu zato jer znam da diskusi ne vole prejako svijetlo.
4. Odlicno, hvala na odgovorima!
Everything will be okay in the end.
If it's not okay, it's not the end. ♥

Offline Tetak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Požega, Hrvatska
  • symphysodon aequifasciatus
    • eGo elektroničke cigarete
Odg: Početnički diskus aquarium - pitanja
« Odgovori #3 u: Travanj 10, 2013, 15:19:42 poslijepodne »
Kolega jurgen ti je već sve objasnio u kratkim crtama i ne treba tu puno izmišljati.
Diskus je obična riba koja zahtjeva samo malo više pažnje nego ostale!

NIKAKO ne stavljati išta (naravno ako nije akvaristički preparat ) što se topi u akvarij, pogotovo vapnenačko kamenje ili pijesak.

Sretno  :up: