Travanj 28, 2024, 13:39:45 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: chondro i regius  (Posjeta: 16955 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: chondro i regius
« Odgovori #50 u: Studeni 21, 2008, 22:06:19 poslijepodne »
Pa slažem se sa tobom da su glodari koji se koriste u ishrani reptila uzgojeni
samo zbog toga, i da inače ne bi ni postojali, ali takodje smatram da su to ipak
živa bića koja eto nisu imala sreće, i da ako već moraju da izgube život za dobro
naših ljubimaca zašto onda da to ne bude brzo i "bezbolno" :cekic po bulji:...

Ponavljam da meni nije problem da ih ubijem, ali se ipak trudim da im koliko toliko
"olakšam" jer kao ljubitelja životinja to me ipak ne ostavlja skroz ravnodušnim...

Zaključak cele raspravke koja se vodi oko ovoga je ta da ti S.Q. koliko sam shvatio imaš samo
jednu zmiju, tako da ti tvome pacovu možeš da puštaš i klasičnu muziku dok ne ugine od dosade ;),
ali nama koji imaju više zmija to je neizvodljivo, i ne vidim razloga da više raspravljamo
oko ovoga jer svako od nas ko je odgovorio na ovo pitanje, izneo je svoje lično mišljenje
i iskustvo koje mu pomaže da lakše predje preko tog ubijanja, a na "početnicima" je da iz
toga izvuku zaključak koji način njima najviše odgovara, a ne da sada tu non-stop raspravljamo
ko od nas "ubija bolje"...
« Zadnja izmjena: Studeni 22, 2008, 00:20:17 prijepodne od El Djapo »

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #51 u: Studeni 22, 2008, 16:22:56 poslijepodne »
tako je djapo,svidja mi se prvi dio posta  :klap:
iako sam ja za ovu najprirodniju metodu:bacis joj klopu pa neka se bori,to joj je u krvi...

evo ja sam konacno nasao razumnu kolicinu treseta u prodaji od 50l(svugdje prodaju po 250-300l)malo ga speko,i sad je moj regius konacno oslobodjen udisanja kojekakvih toksina..

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: chondro i regius
« Odgovori #52 u: Studeni 22, 2008, 17:03:27 poslijepodne »
najjednostavnije i najbrze je copit misa/stakora pincetom za vrat na podu, primit ga za rep i naglo cuknut, odma je mrtav i najmanje se muci. bar ja tak radim.
R-46

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: chondro i regius
« Odgovori #53 u: Studeni 22, 2008, 23:09:07 poslijepodne »
Tu metidu sam i ja vidio i ona mi je najbolja, već je bilo priće o tom.
sta je tu je!

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: chondro i regius
« Odgovori #54 u: Studeni 23, 2008, 00:33:20 prijepodne »
tako je djapo,svidja mi se prvi dio posta  :klap:
iako sam ja za ovu najprirodniju metodu:bacis joj klopu pa neka se bori,to joj je u krvi...


Nema ništa lepše nego posmatrati u terarijumu kako to zmija završava na prirodan način,
ali poenta ubijanja glodara nije ta da bi im se skratila patnja i muka, već da bi im se
uskratila mogućnost da povrede zmiju...
Miševi i nisu toliko strašni, ali pacovi i zamorci mogu unakaziti, pa čak i ubiti zmiju...

Ja sam nekada često hranio živim plenom sve dok mi se nije desio peh sa odraslim mužjakom
Crotalus durissusa kome je pacov pri ujedu izvrnuo vilicu naglo skočivši i plus ga je ujeo
ispod glave što je posle nepunih desetak minuta dovelo do toga da mu se glava nadula kao
teniska loptica...
Ne mogu opisati strah za svog ljubimca narednih 14 dana koga sam nosio i kod prijatelja
na rengen i 10 dana sam mu davao inekcije protiv infekcije u rep sve dok se na moju veliku
Sreću konačno nije izvukao, i od tada za hranu u obzir dolaze samo mrtvi pacovi i zamorci,
a miševi u zavisnosti od veličine i spretnosti zmije koju hranim...


Video klip tog hranjenja i trenutak povredjivanja, i rengenske snimke glave ću postaviti u
mojoj galeriji, da ne bi baš skroz pokvario ovu tvoju temu koja se pretvorila u temu o hranjenju
i načinima na koji se glodari ubijaju ;)


« Zadnja izmjena: Studeni 23, 2008, 00:48:04 prijepodne od El Djapo »

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: chondro i regius
« Odgovori #55 u: Studeni 23, 2008, 01:39:53 prijepodne »
je djapo ak  je otrovnica u pitanju ili neka veca udavka, ali manje udavke.... riskantno je, kao recimo bilo koji lampropeltis....
R-46

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #56 u: Studeni 24, 2008, 23:02:33 poslijepodne »
evo malo da skrenem temu..
jucer smo regius i ja otisli kod igzua da konacno utvrdimo spol...nadao sam se da ce mi rec da je zenkica,i toliko sam to htio cut da i kad ju je sondirao i utvrdio da se radi o muzjaku nisam htio povjerovat!kasnije ju je sondirao oped,i onda sam se morao pomirit s cinjenicom da je i prvi put bio u pravu :'(
htio sam zenkicu zbog njene krajnje duzine i tezine.a sad moram smisljat nacin na koji da velim staroj zasto cu uskoro ubost zenkicu i dofurat ju doma...

usput mi je pokazao zavidnu kolekciju regiusa i demonstrirao kako se stakora ubija bez puno muke.
za rep golom rukom i pljus u pod.gotovo za sekundu.
tako sam i ja danas uzeo stakora i skupio snage za "krstenje".
stakora sam dobio u malom tetrapaku u kojem se jedva mogao okrenut,i u njemu je proveo cca5h.al na zalost il na srecu taman kad sam sve pripremio za masakar i isao ga izvadit,bio je krepan i oslobodio me muke!bar do iduceg hrannjenja.. :)
evo majstora!

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #57 u: Prosinac 02, 2008, 21:56:30 poslijepodne »
evo ubio sam ga. :(
prvo kad sam dosao kuci,i pripremio teren za egzekuciju stakor mi je pobjegao (dobro sam se preznojio da ga ulovim)..
primam ga za rep,pljus!
prezivio je!oped bum!i tako 4 puta!!
krvi po svukud a jadan jos dise.. :down:
nisam vise mogao udarat s njim i nudim regiusu onakvog krvavog i napola zivog stakora a majstor mi se sklupca u lopticu i veli mi da nije gladan!!
na kraju je stakor zavrsio u smecu.
kebes ti to,vracam se ja na hranjenje zivim misevima pa makar mu ih morao dat 10! X-(   

Offline Filipxyz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 286
  • Spol: Muški   Lokacija: Cakovec
    • http://www.akvarij.net
Odg: chondro i regius
« Odgovori #58 u: Prosinac 02, 2008, 22:05:54 poslijepodne »
moj predlog ti je da ga ne bacis u smece nego da mu ostavis u terariju kroz noc jer se zna dogoditi da tijekom noci pojedu i mrtvog ...ako do jutra ne pojede onda ga baci
Cakovec

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #59 u: Prosinac 02, 2008, 22:10:53 poslijepodne »
Hmm ja fakat ne kuzim...ubijo sam i miseve i stakore i nikada nije bilo ni kapi krvi...Uzmi obicnu vrecicu za zamrzavanje za skrinju onu prozirnu stavi stakora unutra i pljusni svom snagom o stepenicu (nek bude betonska barem prvi put) garantiram ti da nebude krvi a boge nebu ni prezivio fakat je jednostavno....nemoj ga roknut u cosak negdje po stepenici jer tak se moze ogrebat pa bude krvi nego jednostavno na ravnu podlogu onak tupi udarac i sve je gotovo u milisekundi

fakat ne kuzim kak je prezivio 4 udarca i kak mu je isla krv....jer bio cosak stepenice? i udarac u trbuh?   treba jace i cjelim tjelom
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #60 u: Prosinac 02, 2008, 22:36:28 poslijepodne »
uf...filip nadam se ce upalit..
ak zbog niceg drugog onda zbog toga kaj sam sad morao kopat ispred zgrade po smecu,i po ovoj kisi..uzas

udarao sam ga u uteg od bench klupe,betonsku stepenicu i ormar!!masakar
polomio sam ga cijelog a on je i dalje ziv
nema tog dijela tijela kojim nije udario..
na kraju sam mu od jada i cvrgu puknuo u nadi da ce ga dokrajcit..nista!!


Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #61 u: Prosinac 03, 2008, 07:06:16 prijepodne »
Hmm ja fakat ne kuzim...ubijo sam i miseve i stakore i nikada nije bilo ni kapi krvi...Uzmi obicnu vrecicu za zamrzavanje za skrinju onu prozirnu stavi stakora unutra i pljusni svom snagom o stepenicu (nek bude betonska barem prvi put) garantiram ti da nebude krvi a boge nebu ni prezivio fakat je jednostavno....nemoj ga roknut u cosak negdje po stepenici jer tak se moze ogrebat pa bude krvi nego jednostavno na ravnu podlogu onak tupi udarac i sve je gotovo u milisekundi

fakat ne kuzim kak je prezivio 4 udarca i kak mu je isla krv....jer bio cosak stepenice? i udarac u trbuh?   treba jace i cjelim tjelom

Tu metodu i ja koristim i nikad ni kapi krvi nije bilo. Jest da sam ih samo desetak do sad sredil, ali ako nije do sad bilo krvi nebi trebalo biti ni ubuduče. Čak ne treba niti prejako lupit. Možda ima neke terminator štakore koji  se ne mogu ubit ;)

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: chondro i regius
« Odgovori #62 u: Prosinac 03, 2008, 11:44:27 prijepodne »
atena..to ti znači da si ga preslabo udario... uzmi veću vrečicu... i onda dobro zamahni i pras u tvrdu podlogu... pod ili zid.. nema šanse da preživi...
i kako ti je filip rekao.. ostavi ga unutra kod zmije..pogotovo ako ti je zmija plašljiva i sklupća se brzo...

prebrzo odustaješ od nećega što je dobro za tvoju zmiju... ima ona još puno hranjenja do kraja života..i samo jednom je dovoljno da krivo uhvati glodavca i da ju izgrize... izvadi oko ili takva neka pizdarija...

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #63 u: Prosinac 03, 2008, 12:41:46 poslijepodne »
ali uzmi tanku vrecicu najbolja ona za skrinju...ja sam prvi put probo s konzumnom nemres; jednosavno zrak i nabori amortiziraju udarac ovak s onom za skrilnju stavis misa istisnes zrak tak da bude na dnu i da nema puno zraka oko njega i oderes
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #64 u: Prosinac 03, 2008, 15:39:32 poslijepodne »
ali uzmi tanku vrecicu najbolja ona za skrinju...ja sam prvi put probo s konzumnom nemres; jednosavno zrak i nabori amortiziraju udarac ovak s onom za skrilnju stavis misa istisnes zrak tak da bude na dnu i da nema puno zraka oko njega i oderes

Eheeeeee ide i sa konzumovom vrečicom. Ja njih koristim. treba samo istisnuti zrak.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #65 u: Prosinac 03, 2008, 20:44:08 poslijepodne »
ostavio sam ga preko noci...
i ujutro sam da nasao tamo di sam ga i stavio,nije ga ni pogledala...
mozda joj nije fino mirisao..
ja prva 2 udarca stakora nisam ni stavio u vrecicu,primio sam ga za rep i pljus..
udarci su vjerojatno bili za nijansu pre slabi,zato jer nisam htio da prokrvari..
nemam ja srca za to..
dobijat ce on miseve,i malo vitamina i valjda ce bit dobro..
jel probao ubacit netko regiusu zebicu ili kanarinca?pilica?

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: chondro i regius
« Odgovori #66 u: Prosinac 03, 2008, 20:57:18 poslijepodne »
ostavio sam ga preko noci...
i ujutro sam da nasao tamo di sam ga i stavio,nije ga ni pogledala...
mozda joj nije fino mirisao..
ja prva 2 udarca stakora nisam ni stavio u vrecicu,primio sam ga za rep i pljus..
udarci su vjerojatno bili za nijansu pre slabi,zato jer nisam htio da prokrvari..
nemam ja srca za to..
dobijat ce on miseve,i malo vitamina i valjda ce bit dobro..
jel probao ubacit netko regiusu zebicu ili kanarinca?pilica?
vidis.... dobro pitanje.... al ne sam regiusu neg bilo kojoj koja je navikla na mrtvu hranu
R-46

Offline Filipxyz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 286
  • Spol: Muški   Lokacija: Cakovec
    • http://www.akvarij.net
Odg: chondro i regius
« Odgovori #67 u: Prosinac 03, 2008, 21:32:31 poslijepodne »
prebrzo odustajes od stakora ... mozda ce ti uspjeti nakon 6 puta ali se isplati ,sta dok ti naraste onda mu misevi nisu dosta ..sta se tice pilica i toga mislim da stakor ima bolje meso a i lakse nabavis ...gle ja svoje hranim mrtvim stakorima i jucer dok sam ih hranil njih par mi nije htjelo jesti odmah ostavil kroz noc i sve pojele osim jedne i ne zamaram se s time jer dok ce biti gladna ona ce jesti sigurno

velim nemoj odustajati od stakora a kaj se tice ubijanja stavis u vrecicu i jako maznes po podu i gotovo nema mucenja niti niceg
Cakovec

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: chondro i regius
« Odgovori #68 u: Prosinac 03, 2008, 23:30:59 poslijepodne »
ali uzmi tanku vrecicu najbolja ona za skrinju...ja sam prvi put probo s konzumnom nemres; jednosavno zrak i nabori amortiziraju udarac ovak s onom za skrilnju stavis misa istisnes zrak tak da bude na dnu i da nema puno zraka oko njega i oderes

nemožeš sa "konzumovom" ak si nesposoban... baš me zanima kakve ti to vrećice za meso imaš..  :D :D :D

komplicirate oko takvih jednostavnih stvari da to nije normalno...

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #69 u: Prosinac 06, 2008, 13:42:26 poslijepodne »
sada ce se moj regius konacno moc prosetat kako spada...
                "made in dubrava"
i ja sam na slici cisto da se stekne dojam kakav je...

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #70 u: Prosinac 14, 2008, 11:53:40 prijepodne »
evo malo i chondra..
sa njim hvala bogu nikakvih problema-redovito jede,ne boji se nicega i za sad sve 5!
gotovo svugdje citam da su regius i kuruza jednostavne za drzat tj da su zmije za pocetnike,al mislim da to nije tocno..
chondru omogucit optimalne uvijete za zivot je puno jednostavnije...svakom bi za prvu preporucio njega
evo gle kak je sretan! :)

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: chondro i regius
« Odgovori #71 u: Prosinac 14, 2008, 12:15:49 poslijepodne »
Prelep je :klap: :klap: :klap:

Offline Philosopher

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Lokacija: Dugo Selo Okolica Zagreba
  • Ja sam greska, legalizirajte pobacaj.
    • I.T. - Internet Temporary
Odg: chondro i regius
« Odgovori #72 u: Prosinac 14, 2008, 12:26:50 poslijepodne »
Izgleda zdravo lijep je :up:
Kakvi su me ucili mogo sam ispasti jos gori.

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: chondro i regius
« Odgovori #73 u: Prosinac 14, 2008, 13:10:02 poslijepodne »
gotovo svugdje citam da su regius i kuruza jednostavne za drzat tj da su zmije za pocetnike,al mislim da to nije tocno..
chondru omogucit optimalne uvijete za zivot je puno jednostavnije...svakom bi za prvu preporucio njega
evo gle kak je sretan! :)


Ozbiljno se nosim mišlju da i ja nabavim jednog chondra, da imam i ja nešto neotrovno i da mogu
s vremena na vreme malo da ga držim po rukama... Ali pošto nisam baš upoznat sa uslovima
u kojima se čuva takva zmija, a čuo sam razne priče od kojih neke kažu da nije baš jednostavan
za čuvanje, još uvek se dvoumim i ne znam šta da radim???

Ako i budem uzimao neku neotrovnicu, samo chondro dolazi u obzir, i ništa više!!!

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: chondro i regius
« Odgovori #74 u: Prosinac 14, 2008, 13:15:40 poslijepodne »
Da sam ja na tvom mjestu ja bih isto uzeo chondra,trebas imat nesto neotrovno doma pored one 22 otrovne zmije... :D

P.S. Atena super ti jue malac,papa k´o mali prasac :P :up: