Travanj 28, 2024, 04:21:22 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: chondro i regius  (Posjeta: 16954 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #25 u: Studeni 17, 2008, 07:01:23 prijepodne »
nevjerovatno!!lezi jadna na toj kori vec 3mj!! >:( >:( :down:
 
da zna bit nezgodno sa zivom hranom..
dobila je 2 puta zivog stakora a ovaj drugi joj je zabio ocnjake direkt ispod donje celjusti!!krvi je bilo ko u filmu,htio sam si kosu pocupat!!od tad dobija samo miseve.
iako znam da nije dobro davat po 4-5 komada nego bi je trebao zasitit stakorom,jednostavno ga nemam srca ubit!
misevi mi tu i tamo zbrisu,pa ih hvatam po sobi al im je ugriz gotovo bezazlen iako je pustila krv i zbog jednog misa..
svejedno hvala na savjetima!

Prvi puta je najgore ubit štakora. Poslje niti ne razmišljaš. Bolje ti štakora nego štakor zmiju.

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #26 u: Studeni 17, 2008, 08:59:38 prijepodne »
nevjerovatno!!lezi jadna na toj kori vec 3mj!! >:( >:( :down:
 
da zna bit nezgodno sa zivom hranom..
dobila je 2 puta zivog stakora a ovaj drugi joj je zabio ocnjake direkt ispod donje celjusti!!krvi je bilo ko u filmu,htio sam si kosu pocupat!!od tad dobija samo miseve.
iako znam da nije dobro davat po 4-5 komada nego bi je trebao zasitit stakorom,jednostavno ga nemam srca ubit!
misevi mi tu i tamo zbrisu,pa ih hvatam po sobi al im je ugriz gotovo bezazlen iako je pustila krv i zbog jednog misa..
svejedno hvala na savjetima!


Gledaj to ovako: kada ga ti usmrtiš, činiš to puno brže i bezbolnije nego zmija.


Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #27 u: Studeni 17, 2008, 15:34:09 poslijepodne »
da,sve stoji kaj ste rekli..a svijestan sam da cu morat,prije ili kasnije..
a varijanta sa eterom?samo malo pod njusku i ponudim joj ga?ili je to pre riskantno?

Offline agama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Hrvatska/Požega
  • terarist
Odg: chondro i regius
« Odgovori #28 u: Studeni 17, 2008, 22:27:55 poslijepodne »
Jel možete reći kako  ubijate štakore,na koji način.
sta je tu je!

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #29 u: Studeni 17, 2008, 22:52:31 poslijepodne »
Ima puno nacina ja sam prihvatio onaj s vrecicom jer mu je to najmanja muka a i meni ja najlakse...mislim vecina ljudi ne uzima zmiju upravo iz tog razloga jer nemogu ubit ili gledat misa...je tesko to priznam ali samo prvi put a ak vec imas zmiju ako si ju nabavila onda nemoj dopustit da ti na tak jadan nacin bude ozljedjena ili nedaj boze ugine
A to kaj ti kazes mali misek mali stakor pusti ti vragice mene je beba staksija ugrizla i to do krvi nas kak brutalno...ti mali vrageci papaju orahe kukuruz psenicu a probaj ti prsima razbit ljusku oraha, pogledaj kak s lakocom grickaju kuruzu....premocna celjost i fakat nebi vise prisutio nasim da se slobodno izrazim mutavim zmijama da same ubijaju pljen...
Neznam kak bi se drugacije izrazio ali fakat su mutave jer pljen ulove za ono kaj im je prvo pri ustima tak da ak staksija copi za guzu nebu bas dobro prosla a ja sam gledo kod svoje da opce ne bira a da ne kazem da oko njega napravi samo jedan kolut tak da neznam ni kak bi ga ubila da joj dam zivog...vjerojano se vec naucila da se netreba puno trudit ali opet
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #30 u: Studeni 17, 2008, 23:19:15 poslijepodne »
Jel možete reći kako  ubijate štakore,na koji način.

Štakor u vrečicu i lup po štengi.

Offline n.e.n.o.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: chondro i regius
« Odgovori #31 u: Studeni 18, 2008, 11:57:23 prijepodne »
meni je isto bio u početku problem ubit miša...do neki mjesec sam ih držao kao ljubimce...al ovo
prije navedeno s vrećicom i ubijanjem je super...stavi ga u vrećicu
okreni glavu i mlatni jednom po zidu i sve super...kod mene to djeluje....

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: chondro i regius
« Odgovori #32 u: Studeni 18, 2008, 12:48:31 poslijepodne »
to je takozvana "Stričekova metoda"  :D :D :D :D :D :D :D

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #33 u: Studeni 18, 2008, 20:39:38 poslijepodne »
to je takozvana "Stričekova metoda"  :D :D :D :D :D :D :D

Vis nisam to znao  :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #34 u: Studeni 18, 2008, 21:33:06 poslijepodne »
to je takozvana "Stričekova metoda"  :D :D :D :D :D :D :D

Vis nisam to znao  :D

Je stričekova i to jako dobra metoda.

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #35 u: Studeni 18, 2008, 21:37:57 poslijepodne »
za 3 dana idem i ja isprobat tu metodu..kad vidim da ju svi prakticiraju onda mora bit ucinkovita!
znaci:u vrecu i pljus!jel bude krvi?

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #36 u: Studeni 18, 2008, 21:54:38 poslijepodne »
Kako kad. Ako i ima, ima malo.

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: chondro i regius
« Odgovori #37 u: Studeni 18, 2008, 23:06:27 poslijepodne »
Pazi i ne treba udariti prejako. Pazi da ti se štakor ne raspeljisne :f080:

Offline El Djapo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Beogradski pašaluk
Odg: chondro i regius
« Odgovori #38 u: Studeni 19, 2008, 00:24:38 prijepodne »
Ja miša ubijam tako što ga uhvatim za rep i omlatim o ivicu stola, a pacova tako što ga iz sve snage bacim na zemlju i u oba ova slučaja su trenutno mrtvi...

I u principu mi to ubijanje ne pada teško, jer ti glodari koji se uzimaju za hranjenje nebi ni postojali da ih neko nije razmnožio upravo zbog toga da budu hrana... Znači to im je sudbina, a ja im čak i učinim uslugu jer se ne muče toliko koliko bi se mučili od posledica trovanja ili davljenja...

Možda će ovaj pristup pomoći nekom da lakše predje preko i tog dela ovog našeg hobija...

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #39 u: Studeni 19, 2008, 18:00:28 poslijepodne »
ja mislim da je zenka,zato sam ju i nazvao atena..
znam da vas ima gro koji ce te po repu znat odredit spol pa evo par slika..
nadam se da joj necu morat mijenjat ime :roll:

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #40 u: Studeni 19, 2008, 19:44:29 poslijepodne »
Nema teoretske šanse da ti netko sa stopostotnom sigurnošću može reći koji je spol!

Ako hoćeš ja ću ti ju/ga sondirati.

Offline ivborosa

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #41 u: Studeni 19, 2008, 22:20:00 poslijepodne »
Ja svaki put onak posteno lupim i jos nikada nije bilo krvi kod ubijanja a stavim u onu tanku vrecicu za zamrzavanje da mi nema amortizacije jer zelim bit brz i ucinkovit...zapravo mis mrtav izgleda isto ko i kad je ziv samo ne mrda i ne grize( koji zakljucak :doh:)
Matija zestoka metoda fakat neznam kaj bi bez tebe...mislim da bi mi svi stokovi od vrata bili sk'rhani od udaranja XD
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline S.Q.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
Odg: chondro i regius
« Odgovori #42 u: Studeni 21, 2008, 08:02:53 prijepodne »
Au... kako ste brutalni s tim ubijanjem štakora, a jel ko od vas razmišljao da kad uzmeš štakora ili miša i staviš ga u vrečicu, možda bolje u plasticnu kutijicu na kojoj nema rupica za zrak da će taj mali štakorćić bit mrtav za od prilike dvadesetak min. bez da ga nabacuješ po stepeništu i trgaš mu kosti. :D i onda ga jednostavno poslužiš još toplog zmiji za rucak.

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: chondro i regius
« Odgovori #43 u: Studeni 21, 2008, 08:08:02 prijepodne »
Nisam terarista ali smatram da možda je ovo brutalan način ubijanja štakora ali definitivno bezbolniji od ovog sa gušenjem u vrećici ili plastičnoj kutijici. Pri jakom udarcu mu ili pukne kralješnica ili se ošteti mozak i ugiba isti tren. A gušenje kako je već poznato svima jako bolna i mukotrpna smrt e pa  sad ti vidi šta je brutalnije....

Offline igzu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
Odg: chondro i regius
« Odgovori #44 u: Studeni 21, 2008, 08:17:34 prijepodne »
Au... kako ste brutalni s tim ubijanjem štakora, a jel ko od vas razmišljao da kad uzmeš štakora ili miša i staviš ga u vrečicu, možda bolje u plasticnu kutijicu na kojoj nema rupica za zrak da će taj mali štakorćić bit mrtav za od prilike dvadesetak min. bez da ga nabacuješ po stepeništu i trgaš mu kosti. :D i onda ga jednostavno poslužiš još toplog zmiji za rucak.


M23_Vu ti je sve rekao...

Zamisli samo, koliko bi vremena trebalo za nahraniti 20 - 30 zmija na taj način?

P.S.
Kako je zmijica?

Offline S.Q.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
Odg: chondro i regius
« Odgovori #45 u: Studeni 21, 2008, 18:12:55 poslijepodne »
Nisam terarista ali smatram da možda je ovo brutalan način ubijanja štakora ali definitivno bezbolniji od ovog sa gušenjem u vrećici ili plastičnoj kutijici. Pri jakom udarcu mu ili pukne kralješnica ili se ošteti mozak i ugiba isti tren. A gušenje kako je već poznato svima jako bolna i mukotrpna smrt e pa  sad ti vidi šta je brutalnije....

Daleko od toga, sve šta si napisao/la je točno, ali kad pogledaš u krajnjem slučaju kad ga i živog daš zmiji, taj miš ili štakor umire na jedan brutalan način GUŠENJA,lomljenja kosti itd.. Osim toga ja sam ovo samo napisao kao jednu od metoda za one slabijeg želuca kojima i nije tako ljepi prizor kad staviš miša u vrešicu, udariš po zidu i dobiješ miša u tekućem stanju :D ne baš uvijek, al zna se dogodit da puste krvi... Isprobao sam sve metode hranjenja i nekako mi se ovo činilo naj... ljepo staviš štakorića u kutijicu on se nakon nekog vremena umiri i utone u san.. i to ti je to. mislim svako ima svoje i ne želim o tome raspravljat, udario ti njega po zidu ili ugušio u vrečici on će tako i onako umrijet, e a s druge strane tu sam ja koji zna da će on bit papica mojoj zmiji i ja ne tražim način na koji će taj miš uginut manje bolno ili skroz bezbolno jer je gotov tako i onako, to gledam s druge strane da je meni to što manje gadljivo i nekako mi je lakše stavit ga u kutijicu di ga ne vidiš i ne čuješ nego kad ga klepim po zidu pa ga još takvog krvavog moram izvadit van i dat zmiji.
Znam da to može funkcionirat kod mene jer imam jednu zmiju i stavit ga u kutijicu pola sata prije hranjenja mi i nije neki problem, za vas koji imate više zmija trebalo bi puno više vremena zato ljepo udri milo po zidu kolko ti je volja. ;)

BTW zmija je super.. jako je znatiželjna, više nema napade straha, možeš s njom radit kaj god želiš... dosta hendlam s njom pa se vjerovatno već navikla...
Prije dva tijedna se zadnji put presvukla..
Budem ubrzo stavio slike zmije i svojih beštija samo da nadjem kabel od fotića.
pozzzzz

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: chondro i regius
« Odgovori #46 u: Studeni 21, 2008, 19:00:11 poslijepodne »
ljepo staviš štakorića u kutijicu on se nakon nekog vremena umiri i utone u san..

da da..utone u san..  :roll: a prije toga agonija koja traje... daj molim te zamisli ostanak bez kisika... nije baš da utone u san..više je to onak.."grebanje po zidovima"...

udarac u tvrdu podlogu ga riješi u djeliću sekunde....

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: chondro i regius
« Odgovori #47 u: Studeni 21, 2008, 19:15:46 poslijepodne »
Svako ima svoju metodu. ja to mogu prokomentirati samo sa medicinskog stajališta jer sam u medicini nekih 9 godina,a meni nije ništa gadljivo samo kažem šta je bezbolnije ali znaš i sam da svi maštaju o brzoj i bezbolnoj smrti, a gušenje i ugriz zmije to nisu(ali to je hranidbeni lanac zar ne?)pa se slažem da je što se tiče štakora najbolji izbor jaki udarac pri kojem odmah ugiba, a za tebe možda da nekom daš da to obavi umjesto tebe ako ti je žao da se štakorčić muči....

Offline S.Q.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 42
Odg: chondro i regius
« Odgovori #48 u: Studeni 21, 2008, 19:59:44 poslijepodne »
Svako ima svoju metodu. ja to mogu prokomentirati samo sa medicinskog stajališta jer sam u medicini nekih 9 godina,a meni nije ništa gadljivo samo kažem šta je bezbolnije ali znaš i sam da svi maštaju o brzoj i bezbolnoj smrti, a gušenje i ugriz zmije to nisu(ali to je hranidbeni lanac zar ne?)pa se slažem da je što se tiče štakora najbolji izbor jaki udarac pri kojem odmah ugiba, a za tebe možda da nekom daš da to obavi umjesto tebe ako ti je žao da se štakorčić muči....
mislim da je ovo krenulo krivim putem , ja ne marim za život tog štakorčića on je tako i onako uzgojen da bi ga na kraju pojela zmija, znači umro on od gušenja u mojoj kutijici ili od udarca u zid meni je sve jedno. ja ne biram i ne tražim neki MORALAN način na koji će taj štakorčić umrijet nego samo tvrdim da mi je ovo puno jednostavnije, ne udaram po zidovima sa mišem u vrečici nego ga ostavim u kutiji, izvadim ga van i poslužim kao hranu zmiji i to je to, ako me neko krivo shvatio ponavljam nije problem šta će taj štakorčić uginut i nije mi ga žao šta će se on mučit nego mi je jednostavnije ostavit ga da krepa nego da ga udrim u zid. ja tu govorim samo o načinu ubijanja a ne o moralnosti tog dijela...

Offline Parisopolis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
Odg: chondro i regius
« Odgovori #49 u: Studeni 21, 2008, 21:52:13 poslijepodne »
ides kak si hladnokrvan.. ;)