Travanj 27, 2024, 17:55:12 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Canon EOS 30D ili EOS 450D???  (Posjeta: 11626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #25 u: Travanj 20, 2008, 20:56:20 poslijepodne »
Jer mi prema onim Maxovim fotkama to izgleda ista stvar, ili nije?

Manje vise je to sve ista stvar, cak i u Lightroomu mos' pristojno urediti slikicu glede suma.
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #26 u: Travanj 20, 2008, 20:59:58 poslijepodne »
Slično je, ali malo jednostavniji.... uglavnom ja u njemu peglam šum, a šarpam ga direktno preko filtera... :)

Ma tak i ja... usharpen mask mi otkrice, sad stalno s time prckam  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vorka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 908
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
    • www.23whiskeystreet.com
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #27 u: Svibanj 02, 2008, 21:34:28 poslijepodne »
.. max... moram ti priznam da to lepo ispeglao :), nego druž da li možda koristiš plugin Imagenomic  za ps cs? Jako dobra stvar pa peglanje i stavranje dodatnog šuma..... 

Sto jes, jes ... Imagenomic Noiseware PRO ... mnogo mocna i krasna stvarcica   ;)  :D


Isprobao i ja, odličan je i hvala za preporuke
"I find television very educating. Every time somebody turns on the set, I go into the other room and read a book. "

Offline x-max

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Lokacija: Lovran
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #28 u: Svibanj 07, 2008, 21:24:54 poslijepodne »
30 D zakon pravi je stroj :up: :up: :up:
Lovran

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #29 u: Svibanj 08, 2008, 12:32:29 poslijepodne »
30 D zakon pravi je stroj :up: :up: :up:

Sve ovisi za što treba. Ja mislim da je pametnije kupiti neki xx0 aparat tipa 450D ili sl + super objektiv nego 30D+ lošiji objektiv, pošto tijelo mjenjaš a objektiv ostaje. Ja atm imam 1d MK II, 40D od tijela te čitavu hrpu objektiva (17-40f4.0L. 24-70f2.8L, 70-200f2.8L, 100-400f4.5-5,6L, 100mm f2.8 macro i tako dalje i tako dalje)...

Isto tako noviji aparati (tipa 450D, 40D, 1dMKII) koji imaju Digic III senzor omogučavaju slikavanje do ISO 1000 bez velikog šuma dok lošiji već na ISO 400 imaju hrpu šuma, a to dolazi do izražaja u mračnim uvjetima (meni ofc uvjek kad slikajem sport u dvorani ili pod umjetnom rasvjetom)...
« Zadnja izmjena: Svibanj 08, 2008, 12:34:36 poslijepodne od Bkaradza »

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #30 u: Svibanj 09, 2008, 02:40:47 prijepodne »
Moram priznati da je vrlo zbunjujuca cijela situacija... Koliko mi se nekad cini jednostavna i mislim si ma uzimam to i to e onda  nesto opet pocinjem kalkulirati i tako... Uglavnom u skorije vrijeme bi trebao nesto uzeti. Dvoumim se izmedju 450D + nesto dodatne opreme, 40D ili eventualno ako izadje D90 ili D80x. Sacekat cu jos malo, dobro razmisliti, u medjuvremenu sakupiti nesto love i odluciti se. U svakom slucaju reko bi da se treba dobro ispraksirati i nauciti sa tom opremom raditi, a ostalo ce doci samo po sebi, valjda.  :)

Citao sam malo o objektivima i sve si razmisljam da uzmem objektiv u kitu EFS18-55IS i mozda EFS55-250IS navodno su ih jako pohvalili u svom cijenovnom razredu, najvise im se zamjera njihova konstrukcija dok su fotke jako dobre kvalitete, te su neusporedivo bolji od svojih prethodnika, tako barem kazu po razno raznim review-ima. Ne sumnjam u kvalitetu L stakla iako i cijena ide uz tu kvalitetu. Nadam se da cu biti zadovljan sa ulozenim dobivenim , pogotovo za nekog tko tek ulazi u svijet DSLR-a...

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #31 u: Svibanj 09, 2008, 07:45:12 prijepodne »
Moram priznati da je vrlo zbunjujuca cijela situacija... Koliko mi se nekad cini jednostavna i mislim si ma uzimam to i to e onda  nesto opet pocinjem kalkulirati i tako... Uglavnom u skorije vrijeme bi trebao nesto uzeti. Dvoumim se izmedju 450D + nesto dodatne opreme, 40D ili eventualno ako izadje D90 ili D80x. Sacekat cu jos malo, dobro razmisliti, u medjuvremenu sakupiti nesto love i odluciti se. U svakom slucaju reko bi da se treba dobro ispraksirati i nauciti sa tom opremom raditi, a ostalo ce doci samo po sebi, valjda.  :)

Citao sam malo o objektivima i sve si razmisljam da uzmem objektiv u kitu EFS18-55IS i mozda EFS55-250IS navodno su ih jako pohvalili u svom cijenovnom razredu, najvise im se zamjera njihova konstrukcija dok su fotke jako dobre kvalitete, te su neusporedivo bolji od svojih prethodnika, tako barem kazu po razno raznim review-ima. Ne sumnjam u kvalitetu L stakla iako i cijena ide uz tu kvalitetu. Nadam se da cu biti zadovljan sa ulozenim dobivenim , pogotovo za nekog tko tek ulazi u svijet DSLR-a...

Ja bi ti preporučio kupnju u USA naročito ako imaš nekoga tko dolazi put Hrvatske ovo lito jer ćeš uštedit hrpu novaca u odnosu na cijene kod nas. Isto tako uvjek bi prije izabrao 40D nego 450D pošto je 40D vrhunski aparat, dok je 450D ipak full amaterski. Isto tako ako gledaš neko L staklo nemoraš kupiti najbolja L stakla. nego nešto tipa 17-40 f4.0L ili 70-200f4.0L koja su dosta jeftinija od svojih 2.8 kolega :) Isto tako ukoliko imaš ograničen iznos novaca koji to sve ne može pokriti bolje kupi 450D i 2 (ili 1) kvalitetan objektiv nego 40D i lošiji objektiv..

Ja sam svoj prvo objektiv kupio prije 5 godina zajedno sa 300D koji je tada izašao (70-200 f2.8L) i još uvjek isti objektiv koristim kod sam 300D već odaaaavno riješio...

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #32 u: Svibanj 23, 2008, 16:52:08 poslijepodne »
U principu plan je to dovuci negdje izvana, jer su kod nas ipak cijene malo pretjerane. Uz to do 30.6. je promotivno razdoblje Canon cash back tako da bi uskoro trebao izrealizirati kupnju. Kako sada stvari stoje mislim da cu uzeti 40D + 17/40 ili mozda neki drugi objektiv, uglavnom jos cu malo razmisliti, zbrojiti dva i dva te se odluciti na nesto.  ;)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #33 u: Svibanj 23, 2008, 17:22:54 poslijepodne »
Canon back cash sto?  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #34 u: Svibanj 23, 2008, 17:37:12 poslijepodne »
To naravno vrijedi za EU, uglavnom na kupljeni recimo 40D moras poslati kopiju racuna, izrezati bar codove ispuniti formular te to sve skupa poslati na odredjenu adresu i nakon mjesec dana ti vracaju 150Eur za doticni aparat, naravno moras imati nekog vani jer ime na racunu mora biti isto kao ono na formularu.

Link na canon.it :  http://www.canon.it/For_Home/promozioni/sconto_EOS.asp

Uglavnom tu mozete vidjeti i ostalu opremu koja je na akciji...

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #35 u: Svibanj 23, 2008, 22:26:59 poslijepodne »
To naravno vrijedi za EU, uglavnom na kupljeni recimo 40D moras poslati kopiju racuna, izrezati bar codove ispuniti formular te to sve skupa poslati na odredjenu adresu i nakon mjesec dana ti vracaju 150Eur za doticni aparat, naravno moras imati nekog vani jer ime na racunu mora biti isto kao ono na formularu.
Uglavnom tu mozete vidjeti i ostalu opremu koja je na akciji...

Ima isto i za USA, te i za Hrvatsku često ima cashback akcije...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #36 u: Svibanj 23, 2008, 22:33:48 poslijepodne »
Super, hvala!  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #37 u: Svibanj 23, 2008, 22:39:46 poslijepodne »
.. pa tako je bilo i kod nas :D
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline TiTech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1178
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Pula
  • North & Central America
    • Akvarij.NET
Odg: Canon EOS 30D ili EOS 450D???
« Odgovori #38 u: Svibanj 26, 2008, 18:28:44 poslijepodne »
Da vidis, nisam znao uglavnom negdje sam naletio da i kod nas do 30.6. postoji canon cash back akcija...