Ožujak 28, 2024, 22:42:18 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Aquascape helpdesk  (Posjeta: 97571 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #25 u: Ožujak 29, 2010, 20:29:58 poslijepodne »
cannibal tebi čak ni netreba zemlja kao podloga jel ne planiraš ubacivat bilje sa jakim korjenjem, sve te biljke se hrane preko vodenog stupa zato planiraj inertniju podlogu. Možda vulkanit?
:up: isto sam mislio da će vulkanit zadovoljit, jer ne mislim radit izmjene vode uopće, samo nadoljevat koja ishlapi, jer će bit kozice unutra, a ako ću i radit onda jednom mjesečno....

pitanj br.2.
ako se odlučim na plinoviti co2, bez dodavanja makroelemenata (dal da il ne ?), filtracija će bit hang on, a znamo koliko se gubi co2 prilikom takve filtracije, postavljam pitanje, dal uopće ima smisla il da odem na jednostavnije easy carbo?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #26 u: Ožujak 29, 2010, 20:33:16 poslijepodne »
opijum

mogu ti iz iskustva potvrdit da će glossa rast kao tepih i sa manje svijetla, imao sam je u tanku od 60 cm dužine i sa jednom t5 lampom od 24w, dužina 55cm, rasla je u pet slojeva, bez problema i sa ei sistemom gnojenja, isto mogu reć i za eleocharis..
govorim iz iskustva sa ovim biljkama..

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #27 u: Ožujak 29, 2010, 20:37:23 poslijepodne »
onda definitivno bez zemlje.
co2 je bolji od carba, dokazano, a u tvom slučaju malo pojačaš dodavanje co2 uz obavezan drop checker. Igraš se dok ne naštimaš.
Puno je to svjetla tako da bez makroelemenata nisam siguran da će dobro ispasti. Probaj onad PPS pro metodu, tu se ne mijenja voda tako često.

Offline opijum

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 339
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Jarun
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #28 u: Ožujak 29, 2010, 20:39:03 poslijepodne »
opijum

mogu ti iz iskustva potvrdit da će glossa rast kao tepih i sa manje svijetla, imao sam je u tanku od 60 cm dužine i sa jednom t5 lampom od 24w, dužina 55cm, rasla je u pet slojeva, bez problema i sa ei sistemom gnojenja, isto mogu reć i za eleocharis..
govorim iz iskustva sa ovim biljkama..

A spasio si me cannibale HVALA :zagrljaj: :up:. Glossa je rezervirana za prednji plan sada izbor za srednji i zadnji.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #29 u: Ožujak 29, 2010, 20:42:44 poslijepodne »
onda definitivno bez zemlje.
co2 je bolji od carba, dokazano, a u tvom slučaju malo pojačaš dodavanje co2 uz obavezan drop checker. Igraš se dok ne naštimaš.
Puno je to svjetla tako da bez makroelemenata nisam siguran da će dobro ispasti. Probaj onad PPS pro metodu, tu se ne mijenja voda tako često.

hm...
dao sam primjer svijetla, 24 il 18W..
a kad bi smanjio na 13w (čini mi se da je to najmanja štedna), dal bi mogo ostat  bez gnojenja?

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #30 u: Ožujak 29, 2010, 20:47:56 poslijepodne »
Ja bi možda izabrao 18 W, probao bi bez gnojenja, a ako ne ide pređeš na neku light metodu. Mislim da Kizo ima fenomenalne tankove bez dodavanja makroelemenata, znači moguće je, pronašao je nekakav balans sa izmjenama vode i odlično to funkcionira.

Offline ivonahr

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #31 u: Ožujak 29, 2010, 20:51:40 poslijepodne »
hvala :))) a gdje je ima za nabaviti?
U pet centru je nema sto posto .....bila sam tamo neki dan i kupila neku ljubičastu pozadinsku biljkicu.......nemoaju baš puno bilja...a tak su skupi da poludiš :roll:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #32 u: Ožujak 29, 2010, 20:59:14 poslijepodne »
Ja bi možda izabrao 18 W, probao bi bez gnojenja, a ako ne ide pređeš na neku light metodu. Mislim da Kizo ima fenomenalne tankove bez dodavanja makroelemenata, znači moguće je, pronašao je nekakav balans sa izmjenama vode i odlično to funkcionira.

hvala karlo na odgovorima i smjernicama, probat ću tako i sa tjednim izmjenama vode  :up:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #33 u: Ožujak 29, 2010, 21:10:45 poslijepodne »
Možda nekome pomogne.. No, ja sam moj Harmony držao bez makroelemenata, 240 l sa T8 4x40w i tada je to bila jača rasvjeta no sada mislim da je više spadala pod medium do lowlight jer je akvarij bio visok 55 cm a i jer je ipak riječ o T8. Ono što je najvažnije ja u njemu nisam imao nikakvih problema sa algama-jednostavno ih nije bilo, osim zelene točkaste na staklu zbog nedostatka fosfata ali one su bile najmanji problem.. Vrlo je teško izvesti ravnotežu ako počnemo dodavati makroelemente a imamo T5 rasvjetu i šibamo bocom CO2..za takav akvarij uglavnom treba imati puno iskustva i malo sreće.. Zato bih svima koji nisu sigurni što i kako i fali im iskustva preporučio da krenu sa lowlight akvarijem, čak i bez makroelemenata a kad ih i počnu dodavati da to krenu umjereno gledajući svakodnevno situaciju u akvariju i po potrebi pojačaju doziranje. Meni je zaključno najvažniji faktor što se alga tiče bilo uvijek svijetlo - ono je ključna stvar u postizanju ravnoteže. Inače, odlična tema lp! :up:
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2010, 21:31:15 poslijepodne od Renta »

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #34 u: Ožujak 29, 2010, 21:28:22 poslijepodne »
Renta, Harmony je ušao u legendu  :)
Vidiš, 100 akvarija 100 različitih iskustava. Meni je uvijek bilo lakše održavati ravnotežu uz dobro prignojavanje (osim u zadnje vrijeme)

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #35 u: Ožujak 29, 2010, 21:30:17 poslijepodne »
Sta je ovo majko moja  :klap: :klap: :klap: zar ovo moze ovako da se zeleni...

Moze moze i uopce nije tesko...samo moras probat.  ;)

A evo probavam >:( stanje slijedece sta bih trebao izbaciti sta ubaciti u odnosu brzorastuce - spororastuce..itd javlja mi se alga tanka po biljkama ima i cijano po nekim listovima u glavnom nije strasno na prvi pogled, ali se bojim da ne bude boom alge. Dodavao sam co2 i sve lampe na 10 sati overdoziro sam ribe jedva sam ih spasio, i uz to alga se fino pocela sirit u roku dva dana....tako da sada rade dvije lampe t5x18 w...stanje je kao malo doslo sebi pa vidimo...
Akvarij izgleda ovako:

Dim: 98duz, Sir43, Vis62 cm Staklo 8mm bruseno.
Filtracija EX1200 Tetratec
Cirkulacija pumpa protocna 600lit sunsun
Grijac Tetra300W
Pijasak: rijecni granulacija 02 do 06 mm
Podloga: zemlja za cvijece
Rasvjeta: T5 4x18W Philips Master light..
Biljke: Ludwigia repens, Valenserija nana, Anubias barteri, Ludwigia perenis, Cabomba piauhyensis, cabomba aquatica.

Gnojim dva puta u sedmici sa Profito, Ferropol, JBL kugle...Akvarij star  1 Mjesec..izmjena vode 30% svaka 4 dana + Safe start.
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #36 u: Ožujak 29, 2010, 23:14:10 poslijepodne »
konkretno, nano tank, mogu ga gonit sa 24w il sa 18w (20 litara brutto je u pitanju), podloga mislim zemlju za cvijeće, bilje, vesicularia dubyana, anubias, hemianthus micranthemoides, i to je to..?
ajd prvo ovo onda ću te još nešto pitat, hvala na trudu  :up:

Konkretno, isti takav akvarij sam ja imao osim što je 10 litara kapacitet.

Zemlja za cvijeće, 23W štedna phillips 6500K, CO2 DIY, bell reactor, filter hangon 200 l/h. Bila je jedna tema kako je akvarij izgldao, mislim da od bilja sam imao još windelow ostalo sve isto kao i ti. DC je bio žut, kozice su živjele bez problema ALI vodio sam računa prvih 2-3 dana da ne ostavljam upaljen CO2 već sam odvrtao bocu jer me bilo strah za koze.

Morao sam gnojiti, omjer fosfata i nitrata je bio 1:6. Mikroelemente nisam dodavao, niti kalij. Dodavao sam 0,4 ppm fosfata i 2,4 ppm nitrata.

Sad je krenuo novi scape, ne dodajem CO2 (slučajno), i pojavile su se alge. Nema igranja ako se ne prate pravila :)

Vodi računa da staviš filter na bok akvarija, postići ćeš tako najbolju cirkulaciju vode.

Karlo, koliko se sjećam imamo iste probleme u akvariju. Moj se problem JAKO poboljšao otkad sam ubacio tunze 6025 na jednu stranu akvarija. Tu je alga skoro nestala, nakon što sam počupao bilje koje je bilo napadnuto. Podloga više nema ni A od algi. Sad skupljam za još jednu protoka do 1.500 l/h koja će ići na drugu stranu akvarija, i mislim da će tu problem biti riješen.

Lp, respect za temu.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #37 u: Ožujak 29, 2010, 23:28:49 poslijepodne »
Sve pohvale za rubriku! :up:  Mene zanima pravljenje terasa tj.uzvisenja ako ima neki link ili nesto..uskoro cu praviti 2 nova setup-a pa ako može neki prijedlog kako napraviti  a da uzvisenje ostane trajno.hvala!
molio bih savjet,promaklo moje pitanje o terasama! :)  Edit: sorry na mobu sam na netu pa nisam vidio odgovor! Hvala lp!
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2010, 23:51:14 poslijepodne od M23_Vu »

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #38 u: Ožujak 29, 2010, 23:32:50 poslijepodne »
nije promaklo, ajd pročitaj još jednom  ;)

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #39 u: Ožujak 30, 2010, 08:35:41 prijepodne »
Ja bi možda izabrao 18 W, probao bi bez gnojenja, a ako ne ide pređeš na neku light metodu. Mislim da Kizo ima fenomenalne tankove bez dodavanja makroelemenata, znači moguće je, pronašao je nekakav balans sa izmjenama vode i odlično to funkcionira.

hvala karlo na odgovorima i smjernicama, probat ću tako i sa tjednim izmjenama vode  :up:

Ja se bas i ne slazem sa svim tim... :)

Prvo recimo od svjetla da krenemo. Za to sta ti hoces cannibale 13W je puno bolja solucija ako ne mislis puno ruke mocit i zelis imat neradnicki tank. Od svjetla sve pocinje. Ako hoces da biljke sporije rastu, da nemas toliko odrzavanja onda definitivno moras stavit manje svjetla od toga sta si planirao.

Dalje sta se tice zemlje za cvijece...kako sam ja dosta dobar sa Kizom, znam i kako njegovi tankovi funkcioniraju. Covjek u svakom svom tanku ima strasnu podlogu, zemlju za cvijece, pa preko vulkanit i jos preko toga cini mi se jedan sloj hranjive podloge. Pa tek onda sljunak. Sa dodavanjem EC ubrza rast biljaka, al ipak ne toliko kao sa plinovitim, ima jacu rasvjetu i sve je u najboljem redu tako. Redovite promjene vode se podrazumijevaju, jer mu podloga hrani biljke i preko vode i preko korijena i tako drzi parametre pod kontrolom.

Ako se zemlja namace da se izbaci amonijak iz nje, sta se desi ako je ne namacemo? Moramo cesto mjenjat vodu prvo vrijeme jer ispusta amonijak u akvarijsku vodu. Ako ispusta amonijak koji sadrzi, zasto mislis Karlo da ne ispusta i hranjive tvari u vodu?  Znaci nema veze to sta Cannibal zeli drzat uglavnom biljke koje se hrane preko vode, kad ce sa zemljom imati i preko vode gnojenje. Prije da ce jos morat, dok se biljke ne razrastu, mjenjat vodu prvo vrijeme. Pa Gligini i od Desteroprstog (sa aqua-arta) akvariji tako funkcioniraju i oni skoro nista ne gnoje preko vode. Samo podlogom, tresetom i zemljom, 3 godine sam bio s njima non stop i znam kako rade. Mogao bi se ovdje i Tuljan malo ukljucit. Cimnem ga. ;)

Za ovaj co2 i hang-on filter, nije to toliko mreskanje vode da se ne moze nadoknadit...evo recimo pogledaj onaj legendarni akvarij od Felipa Oliveire  Syrah...hang-on i diy co2 na vecem tanku. Znam jer kad ga je napravio bila je to senzacija, pa sam ga detaljno proucio. A i EC ce ti trajat 100 godina na takom malom tanku isto, ako se odlucis za njega.
« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 09:53:59 prijepodne od lp »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #40 u: Ožujak 30, 2010, 08:37:01 prijepodne »
hvala :))) a gdje je ima za nabaviti?
U pet centru je nema sto posto .....bila sam tamo neki dan i kupila neku ljubičastu pozadinsku biljkicu.......nemoaju baš puno bilja...a tak su skupi da poludiš :roll:

Pa ima i drugih shopova osim PC koji je uvjerljivo najlosiji sta se tice ponude biljaka...recimo Zoo Vili je sponzor portala i imas njihovu stranicu na portalu, pa probaj kod njih.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #41 u: Ožujak 30, 2010, 08:54:33 prijepodne »
Možda nekome pomogne.. No, ja sam moj Harmony držao bez makroelemenata, 240 l sa T8 4x40w i tada je to bila jača rasvjeta no sada mislim da je više spadala pod medium do lowlight jer je akvarij bio visok 55 cm a i jer je ipak riječ o T8. Ono što je najvažnije ja u njemu nisam imao nikakvih problema sa algama-jednostavno ih nije bilo, osim zelene točkaste na staklu zbog nedostatka fosfata ali one su bile najmanji problem.. Vrlo je teško izvesti ravnotežu ako počnemo dodavati makroelemente a imamo T5 rasvjetu i šibamo bocom CO2..za takav akvarij uglavnom treba imati puno iskustva i malo sreće.. Zato bih svima koji nisu sigurni što i kako i fali im iskustva preporučio da krenu sa lowlight akvarijem, čak i bez makroelemenata a kad ih i počnu dodavati da to krenu umjereno gledajući svakodnevno situaciju u akvariju i po potrebi pojačaju doziranje. Meni je zaključno najvažniji faktor što se alga tiče bilo uvijek svijetlo - ono je ključna stvar u postizanju ravnoteže. Inače, odlična tema lp! :up:

Je tema je ocito zainteresirala mnoge i bas mi je drago...dosadilo mi citat stalno besmislene rasprave koje nemaju pretjerane veze sa aquascapingom. Pa do otvorimo jednu kako spada.  :D

Ne bi ja srecu bas navodio kao uspjeh tvog akvarija...mislim, moze biti sreca nekom presudna ako ne zna sta radi. Al ti si defintivno znao sta radis, pa je i super ispalo sve na kraju. Kljuc je kao sta i sam kazes samo u malo svjetla, pravilno rasporedenog. T8 slabijeg inteziteta na tu visinu defitivno jest lowlight danas. A u biti to je jedini ispravan put i najlaksi za postic prekrasan akvarij bez algi.

Prije sam koristio T8 pa sad T5, pa mogu reci direktno razliku iz iskustva...nije tesko uopce izvest ravnotezu sa T5 jer se za to korist skraceni period osvjetljenja, pa ti dode na isto. Sa t8 sam mogao frljit 10-11 sati za normalan rast, dok za t5 ako povecam vise od 8 sati, previse mi je. Sad bi vratio zbog toga opet t8. Co2 iz boce je samo plus, a pojavom drop checkera najlakse je nastimat manje mjehurica sa iglicastim ventilom.  ;)


« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 10:48:19 prijepodne od lp »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #42 u: Ožujak 30, 2010, 09:03:51 prijepodne »
Pitanje je da li bi to raslo kao tepih ili bi išlo u visinu?
Ako znaš neku biljku pogodnu za tepih i da ju nije teško nabaviti slobodno predloži. Unaprijed zahvaljujem

Rast glosse u vis je povezan sa prekomjernom kolicinom co2...a ne sa manjkom svjetla. Imas li previse co2 ode u visinu. Kako je co2 povezan sa svjetlom...ako imas puno svjetla a malo co2, popusis alge. Znaci odgovor ti se sam namece, manje svjetla, samim tim i manje co2 je recept za uspjesno drzanje glosse. Pogledaj Rentin Harmony pa ce ti biti sve jasno.

« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 10:52:14 prijepodne od lp »

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #43 u: Ožujak 30, 2010, 09:18:20 prijepodne »
Moke kakve su to T5 lampe od 18W? Neke nestandardne...cuo sam samo za t8 18W.

Dobro si napravio sa smanjenjem rasvjete...na pocetku svakog akvarija se i radi tako, pa se postupno poveca rasvjeta kad se biljke razrastu. Ne stavis odmah da frlji ko ludo.

Otvori temu, ako jos nisi...ubaci kakvu sliku pa ce ti biti lakse pomoc. Ovako na pamet mozemo samo pretpostavljat sta je.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #44 u: Ožujak 30, 2010, 09:29:10 prijepodne »
...molio bih savjet,promaklo moje pitanje o terasama! :)  Edit: sorry na mobu sam na netu pa nisam vidio odgovor! Hvala lp!

Ipak ih nemam sorry, ne rade vise siteovi.  :'( 

Morat ces na google pa stavi ovdje ako nades kakav dobar clanak. Mozda ga i prevedemo da bude na portalu.  ;)  

« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 09:56:01 prijepodne od lp »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #45 u: Ožujak 30, 2010, 11:40:52 prijepodne »

Rast glosse u vis je povezan sa prekomjernom kolicinom co2...a ne sa manjkom svjetla. Imas li previse co2 ode u visinu.


sa ovim se mogu složit, jer je kod mene bilo malo svjetla i dovoljno co2, jer sam išo sa diy co2, al mi je protok bio malo oveći, pa ga je dosta izbijalo  :D :D
ovo drugo, postavljam pitanje: negdje sam čitao u nekom članku da manjak co2 u vodi navodi bilje da idu prema površini u potrazi za njim?

i kaj se mojih pitanja tiče, da podvučemo crtu, znači lp savjetuješ lampu od 13w, zemlju za cvijeće i to bi trebalo biti to, uz eventualno uporabu diy co2 il ec?
a kao što rekoh ne igra mi se više sa makro i mikro el., jer tank radim slučajno, mali želi ostavit kozice, a ujedno da izgleda kak bog zapovjeda..mislim ja sam ipak sad ciklidaš  :D :D

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #46 u: Ožujak 30, 2010, 11:57:51 prijepodne »
Ja napisem da previse co2 uzrokuje glossu da raste u vis...a ti postavis jel uzrokuje premalo? Ne znam sta da ti odgovorim, nisam nikad imao premalo co2, samo previse.   :D

Da sve kao sta sam napisao, nece ti ni co2 trebat vjerojatno, al to ce Tuljan razjasnit vec.


Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #47 u: Ožujak 30, 2010, 11:59:55 prijepodne »
Ja napisem da previse co2 uzrokuje glossu da raste u vis...a ti postavis jel uzrokuj premalo? Ne znam sta da ti odgovorim, nisam nikad imao premalo co2, samo previse.  :D



 :D :D
ne nego sam negdje čital da premalo co2 uzrokuje to da bilje ide u vis, da ga uzme iz atmosfere  ;) :D

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #48 u: Ožujak 30, 2010, 12:02:13 poslijepodne »
Pozdrav! Baš sam se razveselio kad sam vidio da si otvorio ovu temu i zahvaljujem se što odvajaš vrijeme sa veoma korisnim savjetima. :up:

« Zadnja izmjena: Ožujak 30, 2010, 12:22:14 poslijepodne od ibanezfrelon »

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Aquascape helpdesk
« Odgovori #49 u: Ožujak 30, 2010, 12:11:48 poslijepodne »
Nigdje ne mogu naći Rentin Harmony... -?