Travanj 28, 2024, 13:31:56 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Guppy!  (Posjeta: 1058 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SaravoliLunu

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
  • Spol: Ženski   Dob: 25
  • Lokacija: Primorsko-goranska županija
Guppy!
« u: Studeni 20, 2011, 14:18:16 poslijepodne »
Pozdrav! Novi sam član i imam jendno pitanje   :D Imam akvarij samo sa Guppiima.. Stalno mi se kote.. Kao ludi.. Imam obične i wild gupie, stvarno su predivni ali neznam kuda više s njime.. Evo opet mi je pred 3-4 dana jedna ženka okotila 15 gupia. Čak imam jednog predivnod. Očito je da obični mužjaci imaju ovakav rep C<((((º>  a moj ima ovako   na repu ima kao wild guppy 3 produžetka.. znači običan guppi sa običnim bojama a ima 3 produžetka. Jako je lijep. ali kuda ću ja sa njima ane želim ih davati? :O
« Zadnja izmjena: Studeni 20, 2011, 15:53:15 poslijepodne od GROF »

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Guppy!
« Odgovori #1 u: Studeni 20, 2011, 15:51:43 poslijepodne »
Ili ih podijeliš ili si središ još jedan akvarij sa nekim predatorima i onda zauvijek riješiš problem viška gupija.
I nije ti potrebno otvarati temu na dva mjesta.

Offline Dany_27

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 196
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Guppy!
« Odgovori #2 u: Ožujak 07, 2012, 23:55:29 poslijepodne »
Ma nemoj stavljati kotilicu ni ništa...Nek se okoti u akvari, pa koji prežive. Najjači opstaju  :D

Offline tanjazd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Guppy!
« Odgovori #3 u: Ožujak 08, 2012, 00:18:14 prijepodne »
Pozdrav ja sam isto nova i ima pitanje oko malih gupya.

U kotilici imam oko 20-tak malih gupija skoro 20 dana , pa me zanima kad ih mogu pustiti a da ne riskiram da ih ne pojedu a opet da mi ne zakržljaju u kotilici kad ih je tako puno ???

Hvala

Offline grgech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Odg: Guppy!
« Odgovori #4 u: Ožujak 08, 2012, 10:52:21 prijepodne »
Pozdrav ja sam isto nova i ima pitanje oko malih gupya.

U kotilici imam oko 20-tak malih gupija skoro 20 dana , pa me zanima kad ih mogu pustiti a da ne riskiram da ih ne pojedu a opet da mi ne zakržljaju u kotilici kad ih je tako puno ???

Hvala

moje iskustvo, s 5 tjedana su ti sigurni, do tad se dogodi da ih odrasli napadaju, ne pojedu ih, nego na žalost "srču" od repa,i tako usmrte....

5 tjedne obično ignoriraju, požele ih švertovi pogledati izbliza, ali ni oni više nisu opasnost...

Offline tanjazd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Guppy!
« Odgovori #5 u: Ožujak 08, 2012, 17:20:45 poslijepodne »
Hvala puno na odgovoru, volila bi ih pustiti što prije ali sam se bojala da mi ih ne pojedu a opet sa druge strane me strah da 20-tak ribica u tako malom prostoru nebi zakržljale pa napravila još veću štetu

Offline gašo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 291
  • Spol: Muški   Dob: 64
  • Lokacija: Ploče
  • Žuja je zakon
Odg: Guppy!
« Odgovori #6 u: Ožujak 08, 2012, 17:35:19 poslijepodne »
Ja sam postao "tata"  :D prije 5 dana. Okotila mi se jedna gupy direktno u akv. Svih 15 kom. od prvog dana su zajedno sa molima , švertovima , neonkama i ostalim gupy ribicama. Nijedna nije pojedena.Biže "trista smista" i ne skrivaju se uopće nego mantaju po vodi , ali uglavnom blizu površine. Očekivao sam da će se zavlačit u biljke ali uopće nisu. Sad doduše ne znam koje sve ribe imaš u akv. ali ja bi ih pustio zajedno.Nek se čeliče! :devil:

Offline tanjazd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Guppy!
« Odgovori #7 u: Ožujak 08, 2012, 19:28:00 poslijepodne »
imam samo gupyje za sad a kako se kote mislim da će tako i ostati  :), jer neznam kud sa njima heheh.  Žao mi ih je pustiti da se čeliče hehe nebi volila da jadne budu nekome hrana

Offline tanjazd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Guppy!
« Odgovori #8 u: Ožujak 08, 2012, 19:33:50 poslijepodne »
Tribaj jedan brzi novisavjet...upravo sam malo gledala po svom akvariju i vidim d mi se ispod kotilice uvatila kao neka slina mutna sa bilim točkicama, što je to i što raditi

Offline grgech

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
Odg: Guppy!
« Odgovori #9 u: Ožujak 08, 2012, 19:41:02 poslijepodne »
Nek se čeliče! :devil:

čeličenje može ako ima dovoljno bilja u akavariju, pogotovo plutajućeg, inače, ostane po jedan, tako ja imam 2-3 "žilavka", šverta i guppyja

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Guppy!
« Odgovori #10 u: Ožujak 09, 2012, 13:32:23 poslijepodne »
Pozdrav ja sam isto nova i ima pitanje oko malih gupya.
U kotilici imam oko 20-tak malih gupija skoro 20 dana , pa me zanima kad ih mogu pustiti a da ne riskiram da ih ne pojedu a opet da mi ne zakržljaju u kotilici kad ih je tako puno ???
Hvala
Nekad je najbolje po slobodnoj procjeni kad vidis da ribica ne moze stati u usta onoj vecoj.

Tribaj jedan brzi novisavjet...upravo sam malo gledala po svom akvariju i vidim d mi se ispod kotilice uvatila kao neka slina mutna sa bilim točkicama, što je to i što raditi
Jel imas jos kojih ribica osim gupija?

Offline tanjazd

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Ženski   Lokacija: zadar
Odg: Guppy!
« Odgovori #11 u: Ožujak 09, 2012, 22:40:07 poslijepodne »
Samo gupy i dva čistača