Travanj 26, 2024, 14:06:26 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Moj ljepotan me razoearao...  (Posjeta: 1308 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline anamarija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Moj ljepotan me razoearao...
« u: Lipanj 20, 2004, 22:04:00 poslijepodne »


Moj sijamac, mezimac.. je dobio svoju ženku koju sam dugo, dugo tražila...


Me?utim on umjesto da bude sretan što je dobio družicu svoje kategorije, poeinje raditi svinjarije. Prvo se koeoperi, a nakon toga izbaci škrge i napada jadnu damu. Oeerupo joj je nalo doljnju peraju, a ni ostale ribe više nemaju mira stalno dokazuje dominaciju.


Zaista neznam šta se to dešava i kako trebam postupiti zato vas molim da mi netko da savijet šta da radim.
..i ja sam tu..

Offline Buggy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2004, 22:52:00 poslijepodne »
Znaš onu kad je pijevac ganjao koku ali joj svaki put samo otkine po jedno perce.Pita ona njega pa zašto mi to radiš-a on ae šeretski: Tebe volim pa au te zaskoeit golu...
Sve su ribe jednake ali su neke jednakije od drugih...

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #2 u: Lipanj 21, 2004, 00:06:00 prijepodne »
To je normalna reakcija on bi, a njoj se možda on ne svi?a .Sve je ok ako se ona ima gdje sakriti ako ne onda mora biti spremna da ae ju ovaj grubijan oeerupati.
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline banfa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1284
  • Spol: Muški   Lokacija: Velika Gorica
    • http://www.euroart-band.com
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #3 u: Lipanj 21, 2004, 00:09:00 prijepodne »
Imaš sve o bettama i njihovom ponašanju na ovoj adresi http://www.bettatalk.com/breeding_bettas.htmdobro prouei .....
Velika Gorica / Hrvatska Udruga Ciklidofila

Offline shadow_x

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1156
    • http://www.google.com
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #4 u: Lipanj 21, 2004, 00:20:00 prijepodne »


agresivnost kod riba moze biti uzrokovanaonda kad je akvarij prenatrpan ribamakoje se najcesce pokusavaju izborit za neki svoj teritorij.napisi kolki ti je akvarij i kaj sve imas unutra pa cemo vidjet?
 

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #5 u: Lipanj 21, 2004, 00:31:00 prijepodne »


to se on njoj samo udvara!
Rijeka :-)

Offline Keder

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #6 u: Lipanj 21, 2004, 03:18:00 prijepodne »
Pa mora malo. Kazes da je dugo bio sam. Nek sad ocejfi malo.
riba ribi grize rep

Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #7 u: Lipanj 21, 2004, 11:24:00 prijepodne »
da,i ja mislim da je dugo bio samac u vrsti,ja sam svojega pustila samo dva dana samog i onda nabavila ženku.ali mogu ti reei da na mužjaka bar mojega utjeee temp.vode kada se poene kostriješiti,to mi je negdije oko 26-27 c kad je niža ili viša nekako je tromiji.moj ti se kad ju vidi,nakostriješi i zaleti se prema njoj,a kad do?e do nje onda samo stane.ona ga je vea skužila da joj neee ništa pa se više i ne trudi bježati ,jedino kad joj se naterava onda bježi.
 

Offline anamarija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #8 u: Lipanj 21, 2004, 13:33:00 poslijepodne »


Hm... ljudi moji on je poeeo graditi gnjezdo u jednom kutu akvarija. Radi baloneiee na površini vode i ne pušta druge ribe na tu stranu, one ni ne pokušavaju. Evo ona se poeela približavati tom kutu isad se gledaju na udaljenosti od 6cm. Nemogu vjerovat.. Evo sad se trljaju jedno o drugo!!!!


Ovako akvarij je 100l, u njemu su 4 gupia, 3 black molia, bikolor i 3 eistaea. Biljaka ima dosta malo ih moram i prorijediti...


Ljudi moji šta sad. Šta da ja radim sad? Da ih premjestim u drugi akvarij, kako to sve ide? Ako mi netko može detaljnije objasniti bila bi vam zahvalna.


Iskljueila sam proeišeivaa, ali pumpica za zrak radi je li to ok?
..i ja sam tu..

Offline Liquid

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 295
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Bjelovar
    • http://www.akvarij.net
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #9 u: Lipanj 21, 2004, 15:01:00 poslijepodne »


Ako je vec napravio gnijezdo i poceli su se obavijati jedan oko drugoga bolje bi ti bilo izvaditi sve druge ribe a njih ostavit.kada se izmrijeste bilo bi ti dobro izvadit i zenku da je nebi ocerupo nakon cetiri pet dana izvadi i muzijaka tj u tvom slucaju mlade ali bi bilo p'ozeljno da ih stavis u akvarijsku vodu zbog infuzorija koji je mladima hrana prvih nekoliko dana.Nakon tih par dana bilo bi pozeljno da nabavis artemiju te mlade hranis sa njom i ojla to je to.Uzivaj u uzgoju svojih Beta.

Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #10 u: Lipanj 21, 2004, 17:59:00 poslijepodne »
evo,bila si razoearana ,a nije dugo trajalo,postat aes kuma.samo dobro prouei stranicu koju su ti dali ,tamo stvarno ima sve što te zanima.a nebi bilo loše da nas izvještavaš.mene bi to jako veselilo jer i ja imam sijamce.sretno
 

Offline anamarija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 37
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #11 u: Lipanj 21, 2004, 22:19:00 poslijepodne »
Aleksandra reci mi on je odlueio napraviti gnijezdo u kutu bez biljke. Hoae li mu to uspjeti jer baloneiai pucaju. I da vea su jajašca tamo. Kad i kako da ih izvadim i premjestim? Da mu stavim nešto tamo?
..i ja sam tu..

Offline aleksandra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 153
Moj ljepotan me razoearao...
« Odgovori #12 u: Lipanj 23, 2004, 16:27:00 poslijepodne »
mislim da nebi bilo pametno micati ih,ja ti predlažem da sve ostane kako je,jer bi ti se moglo dogoditi da mladi budu tjelesno ošteeeni.betta kad padne jajašce pokupi i opet ga stavi u gnjezdo.ra?e premjesti ostatak riba,ženku zadrži do got ne izbaci sva jajašca,to bi trebala pratiti.ona se bude jako umorila i poeeti ae lagano tonuti,trebala bi je staviti u neku kuglu,da se jadna odmori.a kad mladunci poenu treperiti onda ih smiješ dirati i hraniti sa hranom za bebe.nadam se da ti nisam prekasno to javila,a može ti biti i lažna uzbuna,mužjak kad je sretan i zdrav ispušta baloneiae.jedino to trljanje riba je dobar znak za parenje.dali si uspjela proueiti onu stranicu koju ti je dao banfa.znam da ima puno toga ,ali je jako korisna .