Travanj 16, 2024, 23:29:54 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Izgled vode u akvariju  (Posjeta: 1682 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kornelija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Izgled vode u akvariju
« u: Ožujak 25, 2004, 17:32:00 poslijepodne »


U akvarij od 60 litara sam prije 3 tjedna ubacila ribice. 3 corydorasa, 1 ancystrusa, 3 bete i 3 velifere. Primijetila sam da u odnosu na prije stavljanja ribica mi se vizuelno pokvario izgled vode.U cijelom stupcu vode ima puno vidljivih suspendiranih čestica iako redovito mijenjam bijeli filter i vodu.


Vidim da su ribice vrlo aktivne i stalno nešto čeprkaju po dnu, ali mislim da nije normalno da voda tako izgleda.


U čemu bi mogao biti problem? Akvarij je juwelov.
 

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Izgled vode u akvariju
« Odgovori #1 u: Ožujak 25, 2004, 19:13:00 poslijepodne »


normalno je da ima sitnih čestica u vodi i da su one vidljive, pogotovo ako se ideš zagledavati u njih, međutim NIJE normalno ni poželjno mijenjati filterski materijal tako često, jer se time gubi biološka filtracija( u tri tjedna koliko imaš akvarij nisi smjela ni pipnuti filter). Možda previše hraniš ribice pa ostaje puno hrane, probaj malo smanjiti prehranu, pa češ vidjeti da li se voda bistri.


To sve skupa nije problem, osim ako te baš jaaaako živcira, onda postoje sredstva za izbistrivanje vode koja vežu te sitne čestice u malo krupnije koje se onda talože na dnu, a onda ih treba usisavati (nešto tako mi je jednom nudio prodavač u Trstu).
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><