Travanj 28, 2024, 01:36:15 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: nesto grozno...  (Posjeta: 2627 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
nesto grozno...
« u: Kolovoz 16, 2004, 09:22:00 prijepodne »


farbane ribice, mrtve ribice po akvarijima, neurednost i sve ostalo je super prema onom sto sam jucer vidjela na Trsatu. Kako je bila Vela Gospa, na Trsatu se skupilo brdo ljudi, i brdo štandova sa svakakvim glupostima. Izmedu ostalog i štand sa kucnim ljubimcima! Imali su nekoliko akvarija sa zlatnim ribicama, kornjace, zamorce, hrcke, ptice... Zamislite samo kakav stres te zivotinje dozivljavaju. Prvo transport do trsata, a onda ona hrpa ljudi i djece cijeli danguraju ruke u akvarije i kaveze s pticama i glodavcima. Mislim da je Mrtvi kanal eišai od one vode u akvarijima! Katastrofa!!!
Rijeka :-)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
nesto grozno...
« Odgovori #1 u: Kolovoz 16, 2004, 12:56:00 poslijepodne »


sasvim normalna stvar, niš novo.... ima i puno gorih stvari nego što te ribe tam prožive...


...zamisli samo svaki put kad ti jedva eekaš da do?u male slatke nove ribie u tvoj petshop, one moraju npr. putovat iz singapura u vreeama pune iskemijane vode, normalno nagurane ko u konzervi sardina i taj put tako traje kojih cca 4 dana...

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
nesto grozno...
« Odgovori #2 u: Kolovoz 16, 2004, 15:58:00 poslijepodne »
sve ja to znam, ali isto tako smo mi ljudi jako cudna biaa i ne vjerujemo dok ne vidimo! Cula sam kako se ribe trnsportiraju u nase zoo shopove i znam da je to puno gore od ovog sta sam jucer vidjela, ali zasto ne pokusat onda te ribe malo smirit da dodu k sebi nego ih jos malo maltretirat na ovakav nacin! Ko da nisu dosta propatile dok su dosle do tog akvarija! Pa i ribe su ziva biaa kao i mi pa se prema nama nitko tako ne ponasa!
Rijeka :-)

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
nesto grozno...
« Odgovori #3 u: Kolovoz 16, 2004, 16:00:00 poslijepodne »
svaki akvarista je kriv za maltretiranje riba...htio on to il ne htio.

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
nesto grozno...
« Odgovori #4 u: Kolovoz 16, 2004, 16:14:00 poslijepodne »
da, ali im cijelo vrijeme pokusavamo stvoriti sto prirodniji i ugodniji ambijent u kojem zive!
Rijeka :-)

Offline Ivek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 143
    • http://www.mojklc.com
nesto grozno...
« Odgovori #5 u: Kolovoz 16, 2004, 16:29:00 poslijepodne »
Ma ribe još i dobro prolaze. Da samo vidiš kak se papige transportiraju!
 

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
nesto grozno...
« Odgovori #6 u: Kolovoz 16, 2004, 19:43:00 poslijepodne »


da, ali najprirodniji i ugodniji ambijent im je priroda, a da nema nas, oni bi ostali u toj prirodi...

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
nesto grozno...
« Odgovori #7 u: Kolovoz 16, 2004, 19:52:00 poslijepodne »
da, to stoji. Pa rekla sam ja da smo mi ljudi eudna biaa! Trudimo se koliko-toliko spasiti prirodu, a ipak uzimamo njezina blaga (u ovom slucaju ribice)
Rijeka :-)

Offline adrian ri

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 191
    • http://www.alfisti.hr
nesto grozno...
« Odgovori #8 u: Kolovoz 16, 2004, 20:14:00 poslijepodne »





Jednom sam imo priliku vidjet transport akvarijskih kornjaea iz singapura ulivorno (italija)kontenjerskim brodomneke slike pokazju slieni transport





http://www.aquarium.co.id/ourlocation.html


Edited by: adrian ri
 Rijeka / Hrvatska
http://www.alfisti.hr

Offline perinjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 748
nesto grozno...
« Odgovori #9 u: Kolovoz 20, 2004, 13:09:00 poslijepodne »
ne znam jeste li vidjeli transport i utovar krava na brodove, nešto prekrasno  ako se tada nisam poeeo drogirat ,onda vjerojatno nikada ni neau...
ma stravaaaaa kaj sve radimo tim jadnim životinjama...
...I´m learning all about my life by looking through her eyes...

Offline Max!!

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 235
nesto grozno...
« Odgovori #10 u: Kolovoz 20, 2004, 15:24:00 poslijepodne »
Ima Reea pravo ako smo vea takvi da držimo životinje u ovom sluaaju u akvarijima ( pogledaj Potragu za Nemom crtia )onda im bar trebamo stvoriti najbolji moguaiambijent što bliže prirodi a ne izlagati na ptandove i maltretirati ih zbog zarade = AquaBabiesisti K...
Bolje ja nego neki stranac!!

Offline schox

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 735
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: ZAGREB
nesto grozno...
« Odgovori #11 u: Kolovoz 30, 2004, 21:01:00 poslijepodne »


ljudi vi morate shvatiti da ti ljudi uzgajaju ribe, odnosnodrže ihzbog love i da njima uopee nije bitno kako one to proživljavaju jer da nisu oni takvi bezosjeeajci ne bi bilo ribe za kupiti osim na placu filetirane. Zato mi nije jasno kaj se kog vraga stalno eudite ko pura d..ku. Mi smo tu da tu ribu koja je vee i propatila to sve, smirimo i stvorimo joj mir i blagostanje. Zato se ja više eudim kad eujem od vas akvarista da imate npr. 30 lit akvarij i cca 20 riba tranu. E vidiš to je mrcvarenje jer ti na njima ne zara?uješ nego uživaš gledajuei da se pate. I najbolji mi je onda izgovor kao :"Pa nemaju svi za veliki akvarij". U redu ali onda si kupi maeku ili nekaj drugo, a nemoj se euditi kak ti ribe crkavajua baš si im odlueio upaliti svijetlo jer si odlueio potrošiti malo više struje. Jebiga ja bih na ronjenje, pa nemam za odjelo i zato šutim i uživam u dokumentarcima!



Offline Sarac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 46
nesto grozno...
« Odgovori #12 u: Kolovoz 31, 2004, 03:24:00 prijepodne »
Citat: schox



..... Mi smo tu da tu ribu koja je vee i propatila to sve, smirimo i stvorimo joj mir i blagostanje.....


Aleluja, mir s tobom
Zagrabiensis dotepenikus

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
nesto grozno...
« Odgovori #13 u: Kolovoz 31, 2004, 20:41:00 poslijepodne »
 
Citat: reea


farbane ribice, mrtve ribice po akvarijima, neurednost i sve ostalo je super prema onom sto sam jucer vidjela na Trsatu. Kako je bila Vela Gospa, na Trsatu se skupilo brdo ljudi, i brdo štandova sa svakakvim glupostima. Izmedu ostalog i štand sa kucnim ljubimcima! Imali su nekoliko akvarija sa zlatnim ribicama, kornjace, zamorce, hrcke, ptice... Zamislite samo kakav stres te zivotinje dozivljavaju. Prvo transport do trsata, a onda ona hrpa ljudi i djece cijeli dan guraju ruke u akvarije i kaveze s pticama i glodavcima. Mislim da je Mrtvi kanal eišai od one vode u akvarijima! Katastrofa!!!

Bili su i u Krku na Krekim danima!!!!

Offline reea

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1046
  • Spol: Ženski   Dob: 40
  • Lokacija: Rijeka
nesto grozno...
« Odgovori #14 u: Kolovoz 31, 2004, 20:44:00 poslijepodne »
glupani jedni, ja bi ih tukla!
Rijeka :-)

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
nesto grozno...
« Odgovori #15 u: Rujan 01, 2004, 08:09:00 prijepodne »
Ja sam vidio štand sa kornjaeama, zlatnim ribicama i papigama na Žminjskoj fešti prošlu subotu! Ne znam da li se radi o istim ljudima, ali oeigledno je da im dobro ide eim se pojavljuju na takvim mjestima ?!

Offline Romi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 92
nesto grozno...
« Odgovori #16 u: Rujan 01, 2004, 15:56:00 poslijepodne »


Da,kreo,radi se o istim ljudima.Ja sam ih vidjela sa Reeom na Trsatu i u Žminju na fešti u subotu!!!!


Vjerojatno i žive od odlazaka po takvim fešticama...I mogu ti reci da im dobro ide jer im je štand non-stop krcat ljudima (koji i osim šta ih veaina promatra,dosta ih i KUPUJE)!!!!
Rijeka / Hrvatska

Offline ivica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 243
    • http://yahoo.com
nesto grozno...
« Odgovori #17 u: Rujan 29, 2004, 09:36:00 prijepodne »
ja se slazem s schoxom potpuno prvo mi smo neizravno krivi za te ribice jer tu isto vrijedi ponuda i potraznja pa tako da nema potraznje (nas) nebi bilo ni ponude!!! a i za one koji nemaju novca za veci akvarijSACEKAJTE BOLJA VREMENA neka ribica ne ispasta radi vasih hirova!!! eto !!
Halo Bing...