Travanj 29, 2024, 01:41:29 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: The Secret of Nature  (Posjeta: 41608 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #75 u: Studeni 21, 2010, 10:31:18 prijepodne »
Overdose easycarba je meni uvijek pomogao... nemam osjetljivog bilja pa nije bilo nikad problema, kao ni sa ribama. Tako kako Moke kaze, tjedan dana biti uporan i povuku se... s tim da ja kad to radim (mozda dva put godisnje ako slucajno bude problem) ni ne stavim bas svaki dan u tih tjedan dana.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #76 u: Studeni 21, 2010, 10:43:30 prijepodne »
Jesi li pokusao iskljuciti filter pa naspricat sa EC-om, jedno sedmicu dana biti uporan...ali sve u svemu ona meni i nesmeta toliko pogotovo kada se uhvati po kamenju  :D ali ja nisam te srece kod mene sad zasad nema nekih algi ali mi je naj mrza ona po staklu...smdzkaste fleke sto radi uhh....pa krene se onda i po bilju hvatat...

probao i to..ali probati ću opet....ma meni se šiti i po podlozi i po bilju i granju i svugdje.... najviše sumnjam na zemlju iz podloge da možda previše otpušta silikata.....

Offline prodz

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: đakovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #77 u: Studeni 21, 2010, 12:47:51 poslijepodne »
i ja sam imao isto takav problem.
-dva tjedna spricao EC- om svaki dan po najgorim mjestima 10 mililitara.
-malo skratio svijetlo (meni je picilo 12 sati, 60 wati T8 na 120 litara) na 10 sati dnevno.
-smanjio sam za duplo unos KH2PO4 (fosfate).
-mjenjao svakih 3-4 dana vodu jedno 30 litara (jedna kanta)
za dva tjedna se povuklo i ostalo samo par cuperaka na podlozi, ali posto mi je podloga crna ni nevidi se. uglavnom vise se ne pojavljuje. kuc, kuc, kuc.

inace akvarij ti je super!

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #78 u: Studeni 21, 2010, 13:26:48 poslijepodne »
limitiraj sa fosfatima..meni pomaže, sa unošenjem prilično malo co2 uz dodatak easy carby, nitrati su na 30 ppm-a, ali limitiram fosfate na 3 ppm-a..
bilje se lakše privikne na uvjete bez fosfata, koji su , ako nema dovoljno dobre koncentracije co2, uz dosta svijetla, triger za pojavu algi..probaj  ;)

Offline vauvaufish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Rijeka
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #79 u: Studeni 21, 2010, 19:17:00 poslijepodne »
Dobro izgleda, treba složit još prednji plan. Kad se glossa razraste bit će još bolje. Moj prijedlog je da ako možeš zamijeniš pozadinu. Bijela bi bila puno bolja.

Ako može koja fotka s bijelom pozadinom, :up:
Bilo kojeg akvarija,ne mora biti iz ove teme.
« Zadnja izmjena: Studeni 21, 2010, 21:33:07 poslijepodne od vauvaufish »
Draco dormiens nunquam titillandus.
Ne škakljaj zmaja dok spava.

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #80 u: Studeni 25, 2010, 12:51:36 poslijepodne »
Tin, kontam da ti je alga tu u prvom redu zbog CO2 i cirkulacije. Da sam na tvom mjestu, probao bih ubaciti dodatnu pumpu od barem 600 l/h i ako to ne pomaže pokušao bi sa drugom metodom otapanja CO2. Ipak je to akvarij od 200 litara.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #81 u: Studeni 25, 2010, 16:18:35 poslijepodne »
Tin, kontam da ti je alga tu u prvom redu zbog CO2 i cirkulacije. Da sam na tvom mjestu, probao bih ubaciti dodatnu pumpu od barem 600 l/h i ako to ne pomaže pokušao bi sa drugom metodom otapanja CO2. Ipak je to akvarij od 200 litara.

evo sutra bi trebao stići ec pa ću probati s njim....a trebala bi uskoro stići i jača cirkulacijska pumpa....co2 mislim da ima i previše jer sam ga morao smanjivati zbog izvrtanja ribica,e sad filter je jak a probat ću i kao što rekoh s jačom pumpom ali opet i na mjestima gdje je najjači protok ima je...jedino što sam primjetio da se ne pojavljuje na sjenovitim mjestima....

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #82 u: Studeni 25, 2010, 20:58:35 poslijepodne »

Tin, kontam da ti je alga tu u prvom redu zbog CO2 i cirkulacije. Da sam na tvom mjestu, probao bih ubaciti dodatnu pumpu od barem 600 l/h i ako to ne pomaže pokušao bi sa drugom metodom otapanja CO2. Ipak je to akvarij od 200 litara.

S ovim se nebih složio... barem što se tiče ovog dijela oko cirkulacije.
I ja imam aq od 200l i slabiji filter od Tina, i po volumenu i po protoku i još mi filter radi da 30% gasa i nemam nikakve protočne pumpe i nemam čupave niti končaste niti bilo kakve alge (osim zelene po staklu jako malo).
I još imamo obojica lily pipeove  :up:
Kada bi vi vidjeli koliki je protok u tom mom 200litrašu nebi vjerovali svojim očima :nerd: Nečij 30litraš ima veći protok od mog 200litraša.
Tom me podučio maher Zander.  :up: Imate sada odličnu temu na mojbiljniakvarijum.org baš o protoku u biljnom akvariju.  :up: :up: :up:
Bio sam u njegovoj kući, vidio scapeove s takvim protokom i može  bilo tko bilo šta pisati ja sam se u ovo uvjerio svojim očima prvo kod drugog a onda i u svom akvariju. Uostalom pogledajte mog 2chance-a, rezultat je vidljiv.
Eh da sam to znao ranije sada bi imao barem dva gotova scape-a.  :-X
Tinov problem je prevelika zemlja u podlozi. To sam i ja zeznio kad sam prvi puta složio ovog 200litraša i baš sam imao i 600l protočnu pumpu i filter gas do daske. Na kraju sam morao sve opet slagat. Kad pretjeraš sa zemljom nema više povratka.  :dead:
Tin,kao što smo se dogovarali, ako budeš mogao dođi za vikend do mene  :up:
Karas Reef - morski akvarij

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #83 u: Studeni 25, 2010, 22:47:08 poslijepodne »
Karas, u prvom mahu sam ti htio napisati da je to vjerojatno stvar od akvarija do akvarija. Ali kontam da si i ti u pravu, a dijelom i ja. Previše zemlje traži bolju filtraciju, odnosno cirkulaciju i protok kroz filter. Ako ne pretjeraš sa zemljom, očito može i ovo o čemu ti pričaš. Meni tvoja teorija drži vodu, potpuno podržavam.

Nego, koliko je to onda "OK" količina zemlje? 1 cm debljine? Dva?
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #84 u: Studeni 25, 2010, 22:57:29 poslijepodne »
Meni se ipak čini da je to od akvarija do akvarija,sve si mislim kad bi sližili dva potpuno identična postava,da bi rezultati bili različiti.Vidjet ćeš kad budeš ubacivao ec da li će polučiti rezultate.

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #85 u: Studeni 25, 2010, 23:22:08 poslijepodne »
Nego, koliko je to onda "OK" količina zemlje? 1 cm debljine? Dva?

Po meni nijedan centimetar zemlje je najbolje  :D Zemlja više neće u moje akvarije. Ta egzibicija sa zemljom me je koštala oko 400kn (bačen 5kg vulkanita i šljunak prvog postava + 10kg vulkanita i šljunak za drugi).  :-X
Stvarno neznam koliko debelo ići. Možda ne više od centimetar sa "čistom" zemljom koja je prejaka mikroelementima.
Treba radit po nekom provjerenom receptu za mineralnu podlogu sa zemljom, tresetom, glinom i drugim sastojcima.
S tim nemam iskustva ali Zander je to radio sigurno.
Kažem, ja ću "čistu" zemlju zaobilaziti u širokom luku...
« Zadnja izmjena: Studeni 25, 2010, 23:36:46 poslijepodne od Karas »
Karas Reef - morski akvarij

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #86 u: Studeni 26, 2010, 12:10:55 poslijepodne »
mislim da ni kod mene u sljedećem setup-u neče ići zemlja....ubacio sam jaču protočnu ali nažalost u pet centru nema ec tako da će potrajati dok ga ne nabavim....
što se tiče protok: U AKVARIJU JE EFEKTIVNO OKO 140-150L VODE....filter je jačine 1200l/h + protočna pumpa od nekih 500l/h što je mislim sasvim dovoljno pogotovo što nema puno zapreka u akvariju...
imam 3 teorije oko ove alge:
1. zemlja otpušta previše slikata
2.premalo biljne mase koja ne može potrošiti sve elemente
3.dotrajalost t5 lampi koje su stare 2,5-3 godine...

sa svim ostalim algama znam izaći na kraj osim s ovom,ova me izluđuje....nego umjesto ec može poslužiti i vodikov peroksid? zna li netko nešto više o njemu?

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #87 u: Studeni 26, 2010, 12:57:29 poslijepodne »
mislim da ni kod mene u sljedećem setup-u neče ići zemlja....ubacio sam jaču protočnu ali nažalost u pet centru nema ec tako da će potrajati dok ga ne nabavim....
što se tiče protok: U AKVARIJU JE EFEKTIVNO OKO 140-150L VODE....filter je jačine 1200l/h + protočna pumpa od nekih 500l/h što je mislim sasvim dovoljno pogotovo što nema puno zapreka u akvariju...
imam 3 teorije oko ove alge:
1. zemlja otpušta previše slikata
2.premalo biljne mase koja ne može potrošiti sve elemente
3.dotrajalost t5 lampi koje su stare 2,5-3 godine...

sa svim ostalim algama znam izaći na kraj osim s ovom,ova me izluđuje....nego umjesto ec može poslužiti i vodikov peroksid? zna li netko nešto više o njemu?

1. za početak svakako promjeni lampe, mislim da je to među glavnim krivcima
2. redovito precizno gnojenje tako da točno znaš kolko i što dodaješ, nema odokativne metode.
3. svakako makni lily pipe ako ga imaš i vrati original cijevi, poboljšat će ti se značajno protok, ali što je važnije filtracija
4. biljnu masu ćeš dobiti kad riješiš lampe.

ono što je karas rekao za protok i Zenderovu teoriju je zanimljivo. Čitao sam o tome na MBA i aquaartu, ali ja se držim recepta koji meni djeluje, a to je jak protok, što opet govori o tome da je svaki akvarij specifičan.

H2O2 uzmi u ljekarni, mislim da će ti 2 bočice biti dovoljno. Imaš opisan postupak u Orinoco temi u nekom dijelu, pa malo prošnjofaj.

Držim fige za oporavak, nemoj krivit zemlju, zemlja rules  :D :D

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #88 u: Studeni 26, 2010, 16:15:27 poslijepodne »
Svakako zanimljiva tema na MBA i preporučio bih je svakom da pročita, barem zbog različitih iskustava tamo prezentiranih. Kao i Karas sam mišljenja da je puno teže postići balans u akvariju sa debelom zemljanom podlogom i spororastućim biljem kao kod tebe. Ajde da je dutch onda bi još i razmislio o zemlji... Molio bih da me netko uputi na uspješan nature akvarij sa puno microsoruma i bolbitisa i općenito sa ne previše biljne mase, a da kao podlogu koristi zemlju!!
Moja preporuka ti je da skupiš što više brzorastućeg bilja tipa stargras i posadiš grmove i pustiš da se razraste, a kako ti se širi planirano bilje tako ovo brzorastuće postepeno mičeš.

Cigo pitanje: zašto misliš da lily pipe smanjuje protok? Možda misliš na cirkulaciju u akvariju ili baš protok filtera?
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2010, 16:38:24 poslijepodne od Karlo »

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #89 u: Studeni 26, 2010, 16:56:34 poslijepodne »
mislim da ni kod mene u sljedećem setup-u neče ići zemlja....ubacio sam jaču protočnu ali nažalost u pet centru nema ec tako da će potrajati dok ga ne nabavim....
što se tiče protok: U AKVARIJU JE EFEKTIVNO OKO 140-150L VODE....filter je jačine 1200l/h + protočna pumpa od nekih 500l/h što je mislim sasvim dovoljno pogotovo što nema puno zapreka u akvariju...
imam 3 teorije oko ove alge:
1. zemlja otpušta previše slikata
2.premalo biljne mase koja ne može potrošiti sve elemente
3.dotrajalost t5 lampi koje su stare 2,5-3 godine...

sa svim ostalim algama znam izaći na kraj osim s ovom,ova me izluđuje....nego umjesto ec može poslužiti i vodikov peroksid? zna li netko nešto više o njemu?

1. za početak svakako promjeni lampe, mislim da je to među glavnim krivcima
2. redovito precizno gnojenje tako da točno znaš kolko i što dodaješ, nema odokativne metode.
3. svakako makni lily pipe ako ga imaš i vrati original cijevi, poboljšat će ti se značajno protok, ali što je važnije filtracija
4. biljnu masu ćeš dobiti kad riješiš lampe.

ono što je karas rekao za protok i Zenderovu teoriju je zanimljivo. Čitao sam o tome na MBA i aquaartu, ali ja se držim recepta koji meni djeluje, a to je jak protok, što opet govori o tome da je svaki akvarij specifičan.

H2O2 uzmi u ljekarni, mislim da će ti 2 bočice biti dovoljno. Imaš opisan postupak u Orinoco temi u nekom dijelu, pa malo prošnjofaj.

Držim fige za oporavak, nemoj krivit zemlju, zemlja rules  :D :D

1.za promjenu lampi nemogu ništa napraviti pošto ih ovdje nema,a bome mislim ni u Hrv.-zato si ti zadužen kad vidiš t5 od 45w kupuj 2 komada-možda ima u aquashopu!  ;)
2.počeo sam redovito i precizno gnojiti.
3.imam samo izlaz od lily pipe i mislim da on ne smanjuje ni cirkulaciju ni filtraciju a orginal spraybar od eheima sam poklonio...
4.ma ubaciti ću malo brzorastućeg bilja da vidim da li će ono uspjeti sprječiti širenje alge...
5.idem naći to u Orinocu da proučim....
hvala svima na savjetima!  :up:

Offline M23_Vu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 976
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: VUKOVAR
  • AqVu
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #90 u: Studeni 26, 2010, 17:02:18 poslijepodne »
Svakako zanimljiva tema na MBA i preporučio bih je svakom da pročita, barem zbog različitih iskustava tamo prezentiranih. Kao i Karas sam mišljenja da je puno teže postići balans u akvariju sa debelom zemljanom podlogom i spororastućim biljem kao kod tebe. Ajde da je dutch onda bi još i razmislio o zemlji... Molio bih da me netko uputi na uspješan nature akvarij sa puno microsoruma i bolbitisa i općenito sa ne previše biljne mase, a da kao podlogu koristi zemlju!!
Moja preporuka ti je da skupiš što više brzorastućeg bilja tipa stargras i posadiš grmove i pustiš da se razraste, a kako ti se širi planirano bilje tako ovo brzorastuće postepeno mičeš.

Cigo pitanje: zašto misliš da lily pipe smanjuje protok? Možda misliš na cirkulaciju u akvariju ili baš protok filtera?

Karlo imam ja više brzorastućeg bilja nego spororastućeg jer imam nešto malo microsoruma,a većina je staurogyna sp.,imam malo glosse i blyxe japonice koja nešto štrajka jer ona treba ispuniti dobar dio akvarija....planiram ubaciti rotalu dok ne nabavim cyperus helferi..

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #91 u: Studeni 26, 2010, 17:53:19 poslijepodne »
nije problem u zemlji, kod mene je ima u podlozi 7 cm u nano tanku i nema problema..neš drugo tebe hebe

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #92 u: Studeni 26, 2010, 17:53:37 poslijepodne »
ali nemaš biljne mase dovoljno, zato bi treabao pojačati sa nečim što uspiješ nabaviti dok se ovo tvoje ne razraste


Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #93 u: Studeni 26, 2010, 18:15:02 poslijepodne »
nije problem u zemlji, kod mene je ima u podlozi 7 cm u nano tanku i nema problema..neš drugo tebe hebe
ti to onako od oka jel?
po kojoj osnovi možeš usporediti vaša dva akvarija?
ono što je kod vas ogromna i neusporediva razlika je da ti imaš pijesak 0.3-0.6 na zemlji, kroz kojeg nema cirkulacije, gotovo da je anaerobna zona dok je kod njega aquaclay na zemlji, a kroz njega je cirkulacija odlična i na taj način zemlja neometano ispušta u vodeni stup sve što već mora ispuštati

Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #94 u: Studeni 26, 2010, 18:19:31 poslijepodne »
karlo..ne, napisal bi puno više, al bi onda bio u nemilosti (jer sam tak i tak u nemilosti)..
koliko vidim tinu nejde niti jedan akvarij bez zajebancije sa algama, onda pretpostavljam da neš drugo radi krivo, a ne da je zemlja tome kriva, ima ju i crni, sa pijeskom i koliko mi je poznato ispušta se u vodeni stup (hranjive tvari)..
..onda nek digne cirkulaciju u tanku ili nek pojača co2, nije mi jasno kako se mogu pušit alge sa bocom?
uz dodavanje nitrata od 30-40 ppm, fosfate sam digel na 5 ppm-a tjedno, i uz diy co2 nema problema, pa mi onda ovo ovdje nije jasno?
a koliko vidim nikome, jer nitko nije dao neku dobru soluciju..

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #95 u: Studeni 26, 2010, 18:55:51 poslijepodne »
ne kužim te ovo za nemilost...pa forum je da se iznosi neko svoje mišljenje i stajalište, jedino što nisam za je da se nekog savjetuje napravi to i to i rješavaš stvar, mislim da je potrebno puno više iskustva da se nekog može baš savjetovat. pametnije je iznjet svoje mišljenje o uzroku i načinu kako si to isto rješio kod sebe.

soluciju mu nemože nitko dat, mora je sam naći, ali  opet ne može uspoređivati tvoj akvarij, akvarij od crnog i svoj akvarij...

ako pojača cirkulaciju znači da će pojačati i ispuštanje elemenata iz zemlje budući voda kroz aquaclay vrlo dobro struji, nek pojača co2 i biljnu masu pa nek čeka rezultate.


Offline cann

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #96 u: Studeni 26, 2010, 19:03:25 poslijepodne »
pametnije je iznjet svoje mišljenje o uzroku i načinu kako si to isto rješio kod sebe.

onda mu nitko ne može dat savjet po ovome što si napisal, jer se svaki akvarij razlikuje, apsolutno po svemu..
nego svi mogu pisat svoja iskustva, a on nek uzme kaj misli da je najbolje..ne znam, reko bi naglas, al neću :D

edit: kako sam ja to riješio kod sebe, khmmmm..reko sam mu prije, ja sam smanjio fosfate, jer nemam co2 bocu, a koliko vidim on ju ima, i još k tome ga nuče alge, i to crna čupava koja je glavni pokazatelj nedostatka co2 , što bi ja dao da ju imam..
prije sam mislil da je biljna akvaristika zahebana sa svim tim kemijama, al u biti je vrlo vrlo jednostavna, kad znaš što i kako radiš, pisao je već o tome lp, a mogu sad reč da je istina, piece of cake...

i da, iz svojeg akvarija sam vidio da biljna masa niti nije neki oveći problem, jer se da dobro izbalansirat, gnojenje sa potrebama bilja i sa co2 ;)
« Zadnja izmjena: Studeni 26, 2010, 19:08:24 poslijepodne od cann »

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #97 u: Studeni 26, 2010, 21:18:10 poslijepodne »


Lako se vama zezati i prepucavati a Tinu je najgore. Pukao je čovjek lovu na podlogu, malo pretjerao sa zemljom i sad neide pa neide.
I ja sam imao frustracije sa pretjeranom količinom zemlje (kao i Karlo) i znam koje su to muke :cupakosu:
Probao sam i veći protok, i više bilja i više CO2 i češće izmjene vode ali nije išlo. Onda sam složio sve opet sa vulkanitom samo i probao Zanderovu teoriju slabog protoka i zadovoljan sam.  :up:
Tin poslušaj mene, dođi za vikend do mene, pogledaj moj akvarij uživo, dobićeš rotale pa da malo popričamo i popijemo  :a015:
Neću više da pametujem, premlad sam u ovom hobiju da bi moji savjeti imali neku vrijednost, još su mi mnoge stvari mutne ali zato dođi do mene pa vidi uživo ovo o čemu pričam. Eto, neznam šta da ti pametno kažem osim da ubaciš lampe od 39W one će stati. Da se nezezaš s nabavom  :up: E da, mogu ja izvaditi dvije lampe iz svoje rasvjete i dati ti, iovako nekoristim svih 5 a nove su.  :up:
« Zadnja izmjena: Studeni 27, 2010, 13:09:08 poslijepodne od Cigo »
Karas Reef - morski akvarij

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #98 u: Studeni 26, 2010, 21:39:53 poslijepodne »
Ja sam imo velikih problema s crnom čupavom algom, i nakon svega kaj sam pokušo ostavio sam akvarij mjesec dana bez promjene vode i dodavanja icega unutra i alga je sama nestala....samo kaj sam izgubio i na bilju....

e sad je pitanje kaj njoj nije pasalo unutar tih mjesec dana, a to stvarno neznam

Ja se nadam da bude tebi nekaj drugo pomoglo ali na kraju moš pokušat ostavit sve na miru  :D
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline cigo

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2453
Odg: The Secret of Nature
« Odgovori #99 u: Studeni 26, 2010, 21:45:47 poslijepodne »
Ja sam imo velikih problema s crnom čupavom algom, i nakon svega kaj sam pokušo ostavio sam akvarij mjesec dana bez promjene vode i dodavanja icega unutra i alga je sama nestala....samo kaj sam izgubio i na bilju....

e sad je pitanje kaj njoj nije pasalo unutar tih mjesec dana, a to stvarno neznam

Ja se nadam da bude tebi nekaj drugo pomoglo ali na kraju moš pokušat ostavit sve na miru  :D

da obično ta situacija dođe prije ili kasnije. Najčešći oblik riješavanje frustracije kad ti ništa neide za rukom je da jednostavno sve pošalješ kvragu i ostaviš na miru akvarij i ribe i sve.
Nevjerojatno je da to nekad stvarno ima odličan učinak. Ti velikš da je tebi otišla alga. Kad sam bio kod acies ona je imala zarasli akvarij u duch stilu bez algi i ikakvih problema, a rekla mi je da joj je boca za co2 otišla prije više od mjesec dana i da gnoji tu i tam kad se sijeti. Nevjerojatno da sistem u takvom trenutku napravi autoregulaciju i sve štima, a kad hoćemo najbolje i slijedimo abecedu aquascapinga stvari jednostavno ne uspijevaju. Priroda se stvarno zna poigrat.  ;)