Travanj 25, 2024, 10:11:11 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Vremenski rok  (Posjeta: 2194 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Vremenski rok
« u: Ožujak 17, 2007, 09:55:00 prijepodne »
Možda glupo pitanje, ali zanima me nakon koliko vremena od početka dodavanja CO2 u akvarij bi se trebali primjetiti prvi rezultati?

Znam da to ovisi od akvarija do akvarija, o podlozi, gnojenju, ali svejedno, vaša iskustva s time... dakle, nakon koliko ste primjetili pomak?


Offline veljo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Lokacija: Rab
Vremenski rok
« Odgovori #1 u: Ožujak 17, 2007, 10:01:00 prijepodne »
Ako je to ograničavajući faktor(ima dosta svijetla mikro, makro-elemenata i dobra podloga) trebao bi vidjet napredak za 2-4 dana.



Offline Kova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Vremenski rok
« Odgovori #2 u: Ožujak 17, 2007, 10:02:00 prijepodne »
Zahvaljujem :)

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Vremenski rok
« Odgovori #3 u: Ožujak 17, 2007, 13:25:00 poslijepodne »
Čim bilje počne perlati, dakle mjeri se minutama,u gorem slučaju satima
 

Offline Kova

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Osijek
Vremenski rok
« Odgovori #4 u: Ožujak 17, 2007, 13:47:00 poslijepodne »
Ma glossa se već širi, i to ne u vis nego ispod podloge, a niču samo listići van :)

Offline veljo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Lokacija: Rab
Vremenski rok
« Odgovori #5 u: Ožujak 17, 2007, 23:27:00 poslijepodne »
Ja sam mislio na mlade listove (koliko im treba da narastu)

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Vremenski rok
« Odgovori #6 u: Ožujak 18, 2007, 01:08:00 prijepodne »
Ja bi rekao da i u najboljem slučaju ipak treba tjedan ,dva da bi se vidio pomak.Ipak biljke ne rastu preko noči,treba nekima i par mjeseci da se prime pa nemožeš očekivat sa dodavanjem co2 pomak preko noči.Bila je negdje tema sa pokusima ,slikama i mjerenjima,...ako valjaju mikro,makro elementi, i sve što ide uz bilje sa co2 pomaka bi trebalo biti al nemremo očekivat niti u tjedan dva pomak od 100%.Imaju negdje mjmerenja i razlika je vidljiva al ne u 2 dana kak se tu spominje,...naravno i drugi faktori moraju bit zadovoljeni...,kod masu bilja čak je gnojenje pravilno sa mikro i makro elementima i važnije od co2 .Sve to  mora biti zadovoljeno inače ni najbolji sustav i masu co2 nema nikakvog učinka.To sam siguran i sam sam se uvjerio u to,..stavi co2 kakav hoćeš ak nisi pružio biljkama sve ostalo što im treba učinio si im samo loše jer če još gore počet propadat nego da im nedaješ ništa.Znači nije to baš sam tak staviš co2 i za 2 dana bum,...nema šanse,.... to garantiram.A ovo o mjerenju napretka nakon par minuta što kaže Aegis netreba ni komentirat.Edited by: Njofra
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline aegis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 409
Vremenski rok
« Odgovori #7 u: Ožujak 18, 2007, 01:37:00 prijepodne »
nofra ne pričam(o) o napretku od 100% ! čim bilje počne perlati vidi se učinak Co2,a dalje ovisi od biljke do biljke
 

Offline veljo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 238
  • Spol: Muški   Lokacija: Rab
Vremenski rok
« Odgovori #8 u: Ožujak 18, 2007, 12:55:00 poslijepodne »
Meni su nitrati i fosfati bili "ograničavajući faktor". Kad sam počeo dodavati NPK gnojivo sve brzorastuće bilje je bacilo mlade listove u roku 2 dana. Znači ako imaš 0.8w svijetla i dobro gnojenje možeš očekivat neki napredak a ispod 0.5w ga nema smisla ni dodavat.

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Vremenski rok
« Odgovori #9 u: Ožujak 18, 2007, 14:02:00 poslijepodne »
Aegis ne pričamo o napredku od 100% ali sam to rekao kao i veljo da čovjek ne pomisli da če se odma vidjet napredak sa samim ubacivanjem co2,a kamoli nakon par minuta.Bez svega ostalog neče bit nekog poboljšanja,a pošto ne dodaje co2 gotovo sam siguran da ne dodaje ni ostalo.Zato mu je bolje reč da pripremi sve u kompletu a ne da če postavljanjem co2 vidjet poboljšanje za par minuta.
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD