Svibanj 15, 2024, 16:59:26 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: Odlazak u Australiju.  (Posjeta: 4291 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ifsilon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 847
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb, zap. kolodvor
  • U usta ga vista, bejbe!
    • Ifsilon Exotics
Odlazak u Australiju.
« u: Studeni 15, 2012, 23:00:23 poslijepodne »
Već neko vrijeme razmišljam o tome, ali nikako upregnut konja i krenut. Nedostatak muda, strah od nove sredine i strah od napuštanja svega što ovdje imam mi je cijelo vrijeme bio najveći problem, ali zbog koga da ostanem? Zbog čega da ostanem? Ovdje mi može biti samo još gore. Iz dana u dan, iz godine u godinu samo ću polako propadati, a da ništa nisam promijenio. Sa 4-5 banki ću pogledat u nazad i mislit si "Papčino malojajčana! Nisi imao muda sa 20 i kusur godina, a sad kad si se odlučio u još gorem si sranju i prezireš samog sebe kaj to nisi napravio kad si mogao!"
Do sada mi je bio bed zbog napuštanja obitelji, kompića i osoba do kojih mi je stalo, ali onda sam malo sagledao stvari iz jedne druge perspektive. Zašto bi ja trpio ovakve scenarije koje svaki dan gledam na televiziji, čitam u novinama i viđam vlastitim očima čim otvorim vrata od haustora? Da li meni treba to da radim cijelo proljeće i ljeto i još čekam lovu? Da li mi trebaju sva ova jebena poskupljenja, sve veći porezi i davanja, a sve manja plaća i zakoni koji idu samo meni na štetu? Da li meni treba jedna kučka iz SDP-a koja me zove na telefon i pita me da li sam zadovoljan promjenama koje je SDP do sada napravio i  za koga ću glasat na izborima? Kakvim jebenim izborima? Ma nabijem i tebe i SDP i bandića na sto ku...a! Ne želim ovo! Nisam zadovoljan ni sa kime i ni sa čime u ovoj prljavoj, sjebanoj i pokvarenoj državi! Moram se maknut jer ovaj očaj koji proždire me dovodi do ruba i ako nešto ne napravim, ovdje ću eksplodirat!

Znam da je do sad izgledalo ko da pišem iz čekaonice zračne luke "Pleso", sa kartom u ruci, osmjehom od uha do uha koji govori: "so long suckers, palim odavde!" i prtljagom na putu prema avionu , ali nažalost nije tako. Sjedim pred kompom, pišem po nekoj sirotinjskoj gumenoj tipkovnici na kojoj lomim prste i dalje piljim u prašnjavi monitor. Da li sam idiot? Jesam, priznajem, ali moje trenutne mogućnosti i informiranost mi ne dopuštaju da se vozim večerašnjim letom prema južnoj polutci.

Jučer se dogodila velika promjena i počeo sam najozbiljnije razmišljati o ovome i mislim da ako to ne napravim u sljedećih godinu-dvije da neću nikad. Zato trebam ljude koji imaju bilo kakve informacije, iskustva ili mi mogu preporučiti ljude/agencije koje me mogu poslati tamo. Čitao sam po raznim forumima (kolko sam stigao u ovih dan i pol od kad sam popizdio) i sve mi to izgleda jako nedostižno jer svi pričaju o tome kako je to veliki zajeb i da u Australiju možeš samo ako imaš nekog dole, imaš ziher posao, ako si student sa sponzorstvom ili ako si stvarno jedna od onih osoba visokog obrazovanja koja im stalno treba. Mislim da je to bullshit i da ljudi pričaju gluposti jer pola njih nije Australiju vidjelo ni na globusu, a pišu stvari o kojima nemaju pojma.

Gdje tražiti posao i smještaj? Kome se obratiti? Kako dobiti radnu dozvolu i ako dobijem samo turističku koje su mogućnosti da ostanem dole i nakon isteka turističke vize? Rad na crno? Bijelo? Sivo? Spreman sam raditi sve. Po struci sam elektromehaničar, imam iskustva u ugostiteljstvu, hortikulturi, elektrotehnici i trgovini. Engleski znam, lovu za put i smještaj ću smislit kroz neko vrijeme pa makar davao dupeta preko oglasa. Imam volje za rad, velike ambicije i nikakvu budućnost, ali trebam informacije, kontakte i vaša iskustva.  Molim vas pomozite!

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #1 u: Studeni 15, 2012, 23:12:53 poslijepodne »
demn...još jedan akter dobrovoljac manje...  :punch:

u AUS je jaka iseljenička zajednica, probaj stupiti u kontakt s njima nekako...

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #2 u: Studeni 16, 2012, 06:17:11 prijepodne »
Prouči ovu grupu na facebooku,ima dosta linkova,no morat ćeš malo kopati jer su dosta aktivni pa na zidu ima dosta objava.Uglavnom ima opisa i linkova z asve moguće destinacije i kako do tamo doći.

Mladi Napustimo Hrvatsku

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #3 u: Studeni 16, 2012, 07:49:31 prijepodne »
Eto...ja ti bas i ne mogu pomoci u nakani...ali, uz isprike, napisao bi svoje razmisljanje.
Naime, probao sam 2 godine zivjeti vani..hahaha, u Trstu..iako, netko bi pomislio..pa to je tu...bio si doma....tesko je opisati koliko sam daleko bio. Poucen iskustvom, nebih to nikada ponovio. Naime, mozda sam i bolje zaradjivao...mozda i vozio bolje auto..ali, kada povuces crtu...sa svim novcima u djepu...bio sam daleko..jako jako daleko.
Meni osobno, vise od svega, znaci kada idem prosetati i, tu i tamo me netko pozdravi...tu i tamo nalete dragi ljudi doo mene...jednostavno, to 'vani' neces imati.....A da je zajebano...definitivno je, jako zajebano...ali....kada stavim sve na vagu....ja se nebi odlcio. Eto, sorry ako sam uletio....nekako, doslo mi je samo da....napisem svoje razmisljanje...neznam zasto...pa, eto....jos jednom....sorry! Samo dobre ti stvari zelim!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #4 u: Studeni 16, 2012, 08:45:21 prijepodne »
Moram priznati da te potpuno razumijem i već duže vrijeme sve proučavam šta i kako. Meni je malo veći problem jer imam dvoje djece ali nije nemoguće.
Uglavnom, većinu korisnih savjeta i linkova ćeš naći na forum.hr jer je sve razrađeno do detalja.

Australija je sranje ako nemaš nikog tamo i puno je skuplje sve skupa, cijeli taj postupak. Link:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=599155

Meni je interesantnija bila Kanada i mislim da je tamo puno lakše otići.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=198872
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

delbi, shvaćam tvoje razmišljanje u potpunosti, ali isto tako ti ne možeš shvatiti tu situaciju ako se nisi sam našao u njoj. Od šetanja i pozdravljanja dragih ljudi se ne živi, računi čekaju da se plate, djeca traže svoje, sve cijene idu gore, a plaće miruju godinama, ako ju uopće dobiješ....

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #5 u: Studeni 16, 2012, 08:52:57 prijepodne »
delbi, shvaćam tvoje razmišljanje u potpunosti, ali isto tako ti ne možeš shvatiti tu situaciju ako se nisi sam našao u njoj. Od šetanja i pozdravljanja dragih ljudi se ne živi, računi čekaju da se plate, djeca traže svoje, sve cijene idu gore, a plaće miruju godinama, ako ju uopće dobiješ....
hm......no dobro..ja nemam djecu, nemam kredite....nemam racune i, svakog mjeseca mi je veca placa? :dead:
No dobro...ne zelim polemiku..ja sam, samo od zalosti krenuo napisati ono sto sam napisao....dragi covjek kojio eto...odlazi...jadni smo..jako jako jadni....
Ifsilon, samo puno puno dobrih stvari zelim! :zagrljaj:
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #6 u: Studeni 16, 2012, 09:01:10 prijepodne »
if, razumijem te...

isto tako... prva prilika i fijuuuu
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Therion

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 959
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #7 u: Studeni 16, 2012, 09:06:23 prijepodne »
delbi, shvaćam tvoje razmišljanje u potpunosti, ali isto tako ti ne možeš shvatiti tu situaciju ako se nisi sam našao u njoj. Od šetanja i pozdravljanja dragih ljudi se ne živi, računi čekaju da se plate, djeca traže svoje, sve cijene idu gore, a plaće miruju godinama, ako ju uopće dobiješ....
hm......no dobro..ja nemam djecu, nemam kredite....nemam racune i, svakog mjeseca mi je veca placa? :dead:
No dobro...ne zelim polemiku..ja sam, samo od zalosti krenuo napisati ono sto sam napisao....dragi covjek kojio eto...odlazi...jadni smo..jako jako jadni....
Ifsilon, samo puno puno dobrih stvari zelim! :zagrljaj:

Ne bih želio da me krivo shvatiš, znam da imaš djecu i račune i ne znam jel imaš kredite i kolika ti je plaća, ali znam da je masa ljudi u gadnoj poziciji. Ja trenutno životarim sa jako dobrom plaćom, na posao se švercam u tramvaju dok  mi auto stoji u dvorištu jer mi je preskupo da točim! Životne priče su poprilično različite...

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #8 u: Studeni 16, 2012, 09:52:37 prijepodne »
Ifsilon, vidim da imaš 24 god, ja razmišljam sa 36, a skoro i 37, a  žena dijeli moje mišljenje, u ovoj državi ak si poštenjačina nema opstanka , a za mafijaša i kriminalca nisam jednostavno rođen.
Kad sam sa 19 god vratio se iz vojske ( ročnik )  tetka je staroj poslala pismo ( jer nije bilo telefona u selu i interneta ) da dođem kod njih u Australiju u Melbourne na 6 mj. Ja konj kad to čuo kakva Australija pa to je u pripizdinoj a tuj** auto,cure, društvo, alkohol, mama,tata,djed baba, i ostala rodbina.
E sad žalim oni su tam od 60 i neke god.
Svakih 5 god dolazili tuj,  u Europu, proputovali cijelu kuglu zemaljsku, 2000 god kad su tuj bili njezin muž pričo kako sa par hrvata otvara banku u Melbournu imali su svoj hotel, koji su kasnije iznajmili da mogu putovat, kuča kao 2 doma u mom selu, bazen, garaža  u kojoj meni neshvatljivo da ima poslovni  auto, sportski auto i đipa , dok njihov sin 2 god stariji od mene pred kučom parkiran svoj đip a a na poso ošo motorom.
Kad je poslala slike za godišnjicu joj kupio novog mercedesa, a za 2 mj, neku sportsku mazdu za rođendan.
A ja gledam u svog crvenog jugiča , pa si mislim  i mislim.
Kad su došli u Australiju dobili su poso, kuču i auto, to su za 4 god otplatili  i krenuli sa nekim malim hotelom , za par god nisu znali kud sa lovom, a tuj cijeli život radiš da otplatiš kredit za kuču.

Evo još jedan primjer, ženin stric  živi u Sloveniji, isto imo firmu sad ima drugu, love kao blata,
On i sin su učlanjeni u bowling ,on je bio neki  predsjednik, a sin prvak slovenije, sad zbog posla prestali prestali igrat, i tako oni pred koju god išli u Australiju na svijetsko takmičenje sa slovenskom reprezentacijom, bili tam 1 mj.
Kad su se vrnuli pričali kak je tam drugčiji život, tip ih vozi sa kombijem po autoputu 300 km 3 trake , a lik piči 80 na sat, kaže njemu Franjo, bogara ti ja imam mečku ide 230 pa šta se tak sporo voziš, kombi ti graviran 240 a ti pičiš 80, a nigdje žive duše.
Kaže tip onak smireno**A KUD DA SE ŽURIM **, pa stignemo.
E tak je tam nema kao tuj u Europi samo arbajt i arbajt, za koju god nebudu ni penzije, budu ljudi umirali na poslu u godinama.
Sasvim drukčiji standard tam od plače živiš.
Nema radnih knjižica, ima jako puno radnika koji odu prijave se u agenciju i oni ih pošalju na poso, neki rade par dana dobiju u petak lovu i nema ih na poso dok ne potroše  onda opet traže poso.
nema kao tuj na birou pun klinac ljudi   Svi koji navrše 65 god dobivaju pristojnu penziju od koje možeš normalno živjet,
Mogao bih napisat još par stranica al šta mi to vrijedi.
Ubiti vezu imam , oni bi garantirali za mene, samo treba otič
Sad kad sagledam situaciju  bude to ubrzo, žena mi ima volju otič čak više neg ja , a kčer jedva čeka.
Nevidim tuj neku budučnost , radit (( tko ima sreču ) i otplačivat kredit za stan ili kuču 30 god, i onda ostariš i pitač se ništ nemam osim te kuče

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #9 u: Studeni 16, 2012, 10:05:23 prijepodne »
meni je frend otišao u australiju prije 2 godine nakon kaj je upozano curu od tamo u splitu na plaži... i tako se oni zaljubili živjeli tu neko vrijeme i onda odlučili idemo u australiju... živjeli su prvo kod njezihin dok si nije našao posao, imao je sreće pa je našao posao u roku 2 tjedna (postavlja ukrasni kamen, to je radio i u hrvatskoj pa mu nije bilo teško) nakon 3-4 mjeseca rada (i ona i on su radili) rentali su si kuću i kupili auto... dakle može se :)

jedino kaj veli, isto ko i delbi, da je sam, nema ekipu, nema nikog... svaki dan putuje 280 km na posao i nazad jer živi u Canberri a radi u Sydneyu, tamo nema punih kafića cijele dane, ljudi rade i po dva posla, društveni život je nula bodova gledajući kakav je ovdje i tak...
bio je par puta u onoj hrvatskoj zajednici i kaže da nemre sa tim ljudima ni razgovarat jer nisu normalni, jedni su otišli iz hrvatske za vrijeme juge pa žive u tom vremenu, a drugi za vrijeme domovinskog rata i ti su još luđi... samo prepucavanja tito ili tuđman...odustao je od te zajednice na kraju :)

e sad ja znam da dole ima ludih živina koje bi ti rado vidio u svojim terarijima...  ;) :D

e sad kako otiči kad nemaš pojam di ideš, ne znam, probaj ipak nekako stupiti u kontakt sa hrvatskom zajednicom u Australiji, možda ti netko pruži smještaj u svome domu (provjeri da nisu totalno zatucani hrvatstvom :) ) pa kasnije nađeš nešto svoje...
skupi puno informacija, možda nemoraš ići sam, proguglaj po forumima možda još ekipe sanja isti san.... sretno!


Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #10 u: Studeni 16, 2012, 10:09:12 prijepodne »
Uh dečki lakše malo nije baš tako puno trava zelenija u Australiji

Inače bio sam 2005 sa suprugom turistički kod njezinih u Melbournu i imali opciju da nam srede garanciju za posao itd.

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #11 u: Studeni 16, 2012, 10:09:54 prijepodne »
Vratit ces se kad te "englezi" nebudu htjeli zaposlit zbog akcenta..zbog toga sto si stranac.I zato jer nije kao kod nas da manjine imaju prednost..njihov stav je,vi se morate prilagodit nama a ne mi vama.
Htjeo sam ici kod cure koja je zivila tamo..vratila se u Osk..skoro propali pa se vratila nazad lol..nema posla.
Iako je odrasla tamo..nece ju zaposlit jer ima akcenat iako prica eng bolje nego hrvatski..
U medjuvremenu sam se ozenio..ona udala..muz ima posao ona ne(profesorica je sa zavrsenim fakultetom u Australiji)
Ponekad razmisljam bili se ja uopce tamo uklopio?
Ima puno hrvata i vjerujem da bih kod njih radio ili nesto no..la storia é finita! Moji putevi su krenuli drugdje.
Zelim ti svu srecu i da uspijes...ima puno hrvata iako mladi nece ucit hrvatski jer ih je stid(ne kuzim ih)noo..idi,probaj,vidi..bori se.Inace ces biti kao ja..kajat se sto nisi.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #12 u: Studeni 16, 2012, 10:39:13 prijepodne »
delbi, shvaćam tvoje razmišljanje u potpunosti, ali isto tako ti ne možeš shvatiti tu situaciju ako se nisi sam našao u njoj. Od šetanja i pozdravljanja dragih ljudi se ne živi, računi čekaju da se plate, djeca traže svoje, sve cijene idu gore, a plaće miruju godinama, ako ju uopće dobiješ....

Ne bih želio da me krivo shvatiš, znam da imaš djecu i račune i ne znam jel imaš kredite i kolika ti je plaća, ali znam da je masa ljudi u gadnoj poziciji. Ja trenutno životarim sa jako dobrom plaćom, na posao se švercam u tramvaju dok  mi auto stoji u dvorištu jer mi je preskupo da točim! Životne priče su poprilično različite...
Po svaku sam cijenu zelio izbjeci bilo koji vid polemike...ali, ti jednostavno inzistiras.....skrecem ti paznju da u 2 navrata zakljucujes da je meni dobro...neznam po cemu i neznam kako...ali, jopet, nema veze. Ja sebi nebih dozvolio da o necemu olako donosim zakljucke ili...zakljucujem...
dakle, zavrsavam sa retorickim pitanjem...kako i odakle zakljucujes da se ja nisam nasao u 'takvoj' situaciji????
I opet cu ponoviti...Ifsilon...samo puno puno dobrih stvari zelim :zagrljaj:
Smisao mog posta je, najkrace receno bio...nije sve u novcu....eto, samo toliko!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #13 u: Studeni 16, 2012, 10:51:25 prijepodne »
Imam dosta pozanika i par prijatelja koji su otisli i svima koji su normalni je dobro. Cak je i nenormalnima dobro.
Ima i par primera ljudi koji su imali srece (a imaju i naglasak) i rade po fakultetima kao profesori i savetnici za studente. Oni sami kazu posao za celi zivot. Dolaze kad hoce, putuju kuda hoce...
Stvar je planiranja, a to dugorocno planiranje je kod njih moguce.
Oni su valda jedina zemlja koju ova jebena kriza nije pogodila.

Uglavnom ifsilon, putuj i ne okreci se sine!

Kad odes tamo otvori dnevnik u Bla-bla pa da cujemo iz prve ruke kako to ide.   ;)
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #14 u: Studeni 16, 2012, 10:53:07 prijepodne »
veco, pa šta čekaš, punica ti je tam :D :D
Bar je zrak bolji nek u Brodu.
Ja bih bolje riskiro da budem kod punice  nego tuj

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #15 u: Studeni 16, 2012, 11:03:17 prijepodne »
veco, pa šta čekaš, punica ti je tam :D :D
Bar je zrak bolji nek u Brodu.
Ja bih bolje riskiro da budem kod punice  nego tuj

Bio i vratio se.
Meni dovoljno da zaključim gdje mi je bolje.

Ako ćemo gledati samo kroz $ onda bi se moglo raspravljati kome je šta prioritet u životu...

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #16 u: Studeni 16, 2012, 11:04:54 prijepodne »
a bar odi na koju godinu da se smrad malo razčisti po SB ;)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #17 u: Studeni 16, 2012, 11:15:56 prijepodne »
Da do 2015 kak najavljuju  da bude čist zrak

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #18 u: Studeni 16, 2012, 11:18:19 prijepodne »
Naivan je onaj tko vjeruje u ta obećanja  ;)

Ja ne postoje filteri koji bi mogli filtrirati toliku količinu otrova od te nafte bogate sumporvodikom koju rusi jedinu smiju prerađivati u BiH i zato su to.
Samo gašenjem prerade može biti čist zrak, a to se neće dogoditi nikad.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #19 u: Studeni 16, 2012, 12:12:00 poslijepodne »
Ja sam jedna od onih koja ne želi otići. A izbora imam, konkretno u Australiji mi je bakina sestra i njena obitelj, otac mi američki državljanin i imam pravo na green card, njegov brat živi u Kaliforniji.... Dakle opcija imam, dragi i ja visoko obrazovani (VSS trenutno a idemo dalje s obrazovanjem) a to je ono što se traži na tom tržištu rada. Otac mi je sredinom 90ih htjeo svih nas tamo preseliti, otišao prodati nekretninu i kupiti nam kuću, ali na kraju odustao. Nije želio da mu djeca tamo odrastaju, iako je on tamo rođen i živio do 16te godine. Očev brat se nikad nije prilagodio životu u RH i otišao je nazad, on je sretan tamo, ima nekretnine djece nema. Život su si podredili nekim drugim stvarima i svaka im čast. I oni su sretni sa svojim izborima jednako kao i mi s našima.
Zašto ja ne želim? Nije neko domoljublje već zato što jednostavno volim svoj život ovdje, volim svoju obitelj i prijatelje i ne vidim sebe bez tih ljudi oko mene. S financijske strane bi mi se isplatilo, ali.... valjda sam si priritete drugačije posložila. Radije ću živjeti u iznajmljenom stanu, zarađivati da mogu preživljavati ali biti sretna s ljudima koje volim. Moja djeca će jednog dana imati izbor, iako se nadam da će do tada i ovdje biti bolje. Ja sam odabrala živjeti ovako, vjerojatno nikad neću imati super luksuzni auto, kuću od 200+ kvadrata ali ću preživljavati kako najbolje znam i snalaziti se i dalje....

Offline rus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 148
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Grižane
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #20 u: Studeni 16, 2012, 12:15:48 poslijepodne »
Ja sam jedna od onih koja ne želi otići. A izbora imam, konkretno u Australiji mi je bakina sestra i njena obitelj, otac mi američki državljanin i imam pravo na green card, njegov brat živi u Kaliforniji.... Dakle opcija imam, dragi i ja visoko obrazovani (VSS trenutno a idemo dalje s obrazovanjem) a to je ono što se traži na tom tržištu rada. Otac mi je sredinom 90ih htjeo svih nas tamo preseliti, otišao prodati nekretninu i kupiti nam kuću, ali na kraju odustao. Nije želio da mu djeca tamo odrastaju, iako je on tamo rođen i živio do 16te godine. Očev brat se nikad nije prilagodio životu u RH i otišao je nazad, on je sretan tamo, ima nekretnine djece nema. Život su si podredili nekim drugim stvarima i svaka im čast. I oni su sretni sa svojim izborima jednako kao i mi s našima.
Zašto ja ne želim? Nije neko domoljublje već zato što jednostavno volim svoj život ovdje, volim svoju obitelj i prijatelje i ne vidim sebe bez tih ljudi oko mene. S financijske strane bi mi se isplatilo, ali.... valjda sam si priritete drugačije posložila. Radije ću živjeti u iznajmljenom stanu, zarađivati da mogu preživljavati ali biti sretna s ljudima koje volim. Moja djeca će jednog dana imati izbor, iako se nadam da će do tada i ovdje biti bolje. Ja sam odabrala živjeti ovako, vjerojatno nikad neću imati super luksuzni auto, kuću od 200+ kvadrata ali ću preživljavati kako najbolje znam i snalaziti se i dalje....

 :klap: :klap: :klap:

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #21 u: Studeni 16, 2012, 13:25:22 poslijepodne »
Ne znam uopće otkuda fama da je nama ovdje tako strašno i tako grozno?

Po mojem mišljenju još uvijek živimo debelo iznad svjedskog prosjeka. Nitko u Hrvatskoj, za početak, ne umire od gladi. Usporedbe radi, u svijetu trenutno gladuje preko1,2 milijarde ljudi , a u prosjeku svakih 5 sekundi dijete mlađe od 10godina umire od posljedica pothranjenosti.

Mi smo naprosto razmaženi - eto, to je.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #22 u: Studeni 16, 2012, 13:26:19 poslijepodne »
Ne znam uopće otkuda fama da je nama ovdje tako strašno i tako grozno?

Po mojem mišljenju još uvijek živimo debelo iznad svjedskog prosjeka. Nitko u Hrvatskoj, za početak, ne umire od gladi. Usporedbe radi, u svijetu trenutno gladuje preko1,2 milijarde ljudi , a u prosjeku svakih 5 sekundi dijete mlađe od 10godina umire od posljedica pothranjenosti.

Mi smo naprosto razmaženi - eto, to je.

potpis...samo kmečimo i niš više...nije tako loše, kak bi moglo bit..

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #23 u: Studeni 16, 2012, 13:38:50 poslijepodne »
Ne znam uopće otkuda fama da je nama ovdje tako strašno i tako grozno?

Po mojem mišljenju još uvijek živimo debelo iznad svjedskog prosjeka. Nitko u Hrvatskoj, za početak, ne umire od gladi. Usporedbe radi, u svijetu trenutno gladuje preko1,2 milijarde ljudi , a u prosjeku svakih 5 sekundi dijete mlađe od 10godina umire od posljedica pothranjenosti.

Mi smo naprosto razmaženi - eto, to je.
:up: :up: :up: :up: :up: :up:
ex.rudios

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Odlazak u Australiju.
« Odgovori #24 u: Studeni 16, 2012, 13:42:47 poslijepodne »
Nitko u Hrvatskoj, za početak, ne umire od gladi.
Doci ce i to, vrlo brzo.
Sve više ljudi kopa po kontenjerima nebili našli nešto za obuči ili pojesti.
Dok prevladava večina onih koji imaju šta bacit u kontenjer ljudi neće umirati od gladi i zime.
Kad se omjer okrene bogini smo.