Ožujak 28, 2024, 09:35:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Vitakraft unutarnji filter 300L/h - prejak ili?  (Posjeta: 1450 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Markec

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški  
Vitakraft unutarnji filter 300L/h - prejak ili?
« u: Svibanj 11, 2019, 16:32:44 poslijepodne »
Prije svega lijep pozdrav svima! Novi sam ovdje!

Naime, kupio sam akvarij od 40L i Vitakraft filter unutarnji (220/240V, 50Hz 4,1W, 300L/h) za kojeg piše da je za akvarije do 50L no meni izgleda da se ribice dosta pate prilikom plivanja i da ih on dosta vuče iako sam smanjio protok na najmanje. U akvariju imam dvije guppy-ce, 2 šverta, 2 platya i 2 neonke. Od bilja još nemam ništa ali razmišljam o tome.

Je li moguće da je filter prejak jer je akvarij poprilično prazan? Filter se nalazi na bočnom staklu.

I još me zanima kako je najbolje da filter stoji i gdje?
« Zadnja izmjena: Svibanj 11, 2019, 16:40:09 poslijepodne od Markec »

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Vitakraft unutarnji filter 300L/h - prejak ili?
« Odgovori #1 u: Svibanj 12, 2019, 20:55:41 poslijepodne »
Ako ti je filter prejak a smanjio si mu protok na maksimum, probaj okrenuti izlaz iz filtera prema bočnoj stranici tako da se izlazna struja vode još malo ublaži udaranjem u staklo. Jesi u filter stavio dovoljno filter materijala (spužve ili keramičke valjčiće)?
Biljke ti svakako budu od pomoći.
Filter staviš na stranu gdje je najmanje vidljiv.
Jesi li stavio na stražnju stranu kakvu neprozirnu foliju?
Stavi koju sliku akvarija.

Offline Markec

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški  
Odg: Vitakraft unutarnji filter 300L/h - prejak ili?
« Odgovori #2 u: Svibanj 13, 2019, 11:25:35 prijepodne »
Filter sam kupio sa filter materijalom i rečeno je da ne treba ništa više u njega. Ima samo crnu neku spuzvu i to je to.

Kako misliš neprozirnu foliju na stražnju stranu i zašto?

Offline VlatkoZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb - Špansko
Odg: Vitakraft unutarnji filter 300L/h - prejak ili?
« Odgovori #3 u: Svibanj 13, 2019, 12:33:02 poslijepodne »
Neki puta se zna dogoditi da je filter materijal u kupljenim filter nedostatan pa se onda dodaje još materijala ili iskuniji zamjene cijeli isporučeni filter materijal sa nekom svojom kombinacijom (keramički valjci plus fina i gruba spuzva).
Ne prozirna folija sa stražnje strane akvarija se stavlja da se bolje vidi flora i fauna u samom alvariju, naravno ako akvarij nije vidljiv sa svih strana. Preporuča se staviti tamnija jednobojan podloga npr. plava. Za probu prisloni komad papira pa pogledaj ribice koje će odmah doći do izrazaja:-)