Ožujak 28, 2024, 17:46:16 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Čišćenje discusa od crijevnih parazita  (Posjeta: 27558 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #50 u: Studeni 09, 2015, 12:58:46 poslijepodne »
puno bi se tu dalo pričati o toj kraljevskoj ribi i nije problem držati diskuse  u zajedničkom kao ukrasnom akvariju ali uzgoj i pogađanje vode, artemija,održavati i pogađati ph i ostale parametre kako za hibride  i wilde pa to je ljudi moji već znanstvenost tako da se ne zavaravate da je to  lako-to je nešto iznad svega po težini akvaristike da ispadne dobra riba -malo to ljudu razumi ko to ne iskusi i doživi tako da je smišno kad neko nekog uzgajivača vrijeđa a sam nije to prošao niti išta zna o tome nego samo bacati hranu ribama i raspravljati o drugima
;)

slažem se i to je bila i pruka i poruka!! :up:
3 različita dobavljača
duštveni akvarij-sa naglaskom na "BIOTOP"-kompromis sa miimalnim "vexationes"
što sličnija prehrana prirodnim resursima
provjereno iskustvo i kvalitea

Sa željom za "razbijanjem mitova" :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #51 u: Studeni 09, 2015, 13:07:40 poslijepodne »
E, sad ovo vec lici na one dobre stare teme o diskusima...  :D :D :D :D :D

Svima koji misle kako je tesko pogadjati parametre vode i ustimavati ih - ajd malo probajte drzati reef akvarij, pa cete vidjeti sto je zezancija s parametrima vode.  :D :D :D

a sto se diskusa tice, osim par ljudi kojima to stvarno uspjeva, koji imaju i znanje,i uvjete i mogucnost, kod vecine plivaju upravo kripl diskusi, kripl diskusi se i prodaju, mjenjaju, sahranjuju....  :D :D :D

Ne se djecica zavaravati da odete kod uzgajivaca i kupite njegove "premium" ribe....puno kakice treba pojesti i ostaviti puno para prije nego sto se dobije prilika za nabaviti premium kvalitetu, ma koliko se sutjelo o tome, i ma koliko se to negiralo.  :D

Cast iznimkama, ali ne vidim puno iskusnih diskusara koji su uskocili da pomognu kolegi s njegovim problemom...

Eto vidiš Damire da nije Fenis mit,već ti koji iskrsneš kad se najmanje NADAŠ :D ;) :up:


Kad si kod mora i species :D

npr.sjetimo se prošlo ljeto kupnje morkih riba od PANDE-St.

svi koji su kupili i za koje ja znam vrlo brzo su Leucosernoni acanturusi podlegli...ich,costia..cripta i sl.

ali gle čuda kod Mize plovi i dan danas čist i sretan ko suza :D :D :D

Pa kako to....gdje je "tajna".....nema tajne samo znanje i obzirnost i razumijevanje,ona minimalna koja je moguća u šumi poslova današnjice:up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #52 u: Studeni 09, 2015, 18:30:25 poslijepodne »
a sto se diskusa tice, osim par ljudi kojima to stvarno uspjeva, koji imaju i znanje,i uvjete i mogucnost, kod vecine plivaju upravo kripl diskusi, kripl diskusi se i prodaju, mjenjaju, sahranjuju....  :D :D :D
Ja sam dobio na poklon prekrasne diskuse od čovjeka koji ih je uzgojio, a koji su prema njegovom mišljenju kriplovi kako vi velite.
Pa gdje je granica između nekog imaginarnog zacrtanog ideala i hobija?
Čovjek mi je objašnjavao kako su škržno poklopci ovakvi i onakvi, da su spigani itd td.
Ja ništa od toga nisam vidio, već samo trud čovjeka koji ih je uzgojio i ima/imao pogrešnu predodžbu o ribama i kako trebaju izgledati.
Npr. manekenke misle da su debele i idu na dijetu!
Oprosti Damire, nemoj zamjeriti, ali ova izjava je čisto preseravanje.
Diskusi od gospodina Mizerka su po mome mišljenju sasvim ok (ali je njegov stav i dalje u qtzu  :'().
 
Ne se djecica zavaravati da odete kod uzgajivaca i kupite njegove "premium" ribe....puno kakice treba pojesti i ostaviti puno para prije nego sto se dobije prilika za nabaviti premium kvalitetu, ma koliko se sutjelo o tome, i ma koliko se to negiralo.  :D

Cast iznimkama, ali ne vidim puno iskusnih diskusara koji su uskocili da pomognu kolegi s njegovim problemom...
Upravo si dao opasku koje se ni ti nisi držao (a ja recimo volim čitati tvoje postove jer iskustvo progovara iz njih)!
Ako mogu ponuditi moje iskustvo (vrlo skromno) - liječio sam ribe medazolom (u Ljekarni uz recept - cca 30tak kn) i eSHA lijekom (60tak kn u zoo shopovima) za Heksamitu.
I jedan i drugi lijek su se pokazali dobrim, ali bez kontinuiranog održavanja akvarija (redovite izmjene i vrhunska filtracija), kao i održavanja parametara vode (kod mene su na pipovači) teško je održavati sustav idealnim.
Jedan od boljih site-ova na kojem je objašnjeno (skupa sa referencama na znanstvene radove) kako liječiti discuse je ovaj:
http://www.cichlid-forum.com/articles/spironucleus.php
Vrlo lijepo je objašnjeno od simptoma, dakle dijagnostike pa do liječenja i doziranja lijekova.
Želim ti sreću s liječenjem i nadam se da sam ti pomogao.

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #53 u: Studeni 09, 2015, 18:35:51 poslijepodne »
Evo citam i nevjerujem....
Necemo se sad svadjat, ali g.Mizerak imas diskuse kriple. Mogu oni tebi bit dragi, zivahni i sve ostalo ali po obliku su kripli(zaostali u razvoju) i nikad od njih nece bit diskus kakav mora bit.
Neznam zasto napadas ljude koji ti to kazu?!
Ali ocito nemamo svi isti ukus za diskuse, neki vole i normalne diskuse...
Inace se ne javljam na ovakve teme ali sam morao jer ne želim da itko iti promisli da su tvoji diskusi, diskusi kakvi moraju bit.

E da, mogu ostavit i ime i prezime, i oib ako treba... ;)
Split / Hrvatska

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #54 u: Studeni 09, 2015, 19:51:53 poslijepodne »
AKo nista drugo..kad ste zadnji put vidjeli ovako "zivu" temu... ;)

Mislim da se ovdje, namjerno ili nenamjerno, ustvari prica o 2 stvari, koje mogu,ali i ne moraju imati ikakve veze.

1. problem kolege Trpimirovicha s konkretnim diskusom.

Neznam dali je cjeneni kolega Thorus (a ja itekako volim njegove postove na temu kemije, koju bas ne kuzim previse) mislio bas na ovaj dio moje izjave, "o malom broju ljudi koji su pomogli", pretpostavljam da je, no ja sam tu napravio sve sto sam mogao, a to je slijedece - gledaj kolega, nisam siguran,necu nagadjati, saljem ti medazol, probaj spasiti sto se spasiti da.... i da, usput, nekako su mi malo cudni ti diskusi, mozda samo tako djeluju na slikama.

Tko, kako, i kada je jednako anonimno dao svoje misljenje i pomoc stvarno neznam, samo sam ustvrdio da se ljudi bas ne otimaju da pomognu, sto mozda i nisam trebao, ali...grebi ga sad.  :D

2. Kripl diskusi i diskusije  :D

Problem s kojim je pocela tema moze ali i ne mora imati nikakve veze s kvalitetom ribe, uvjetima drzanja i svemu o cemu se pricalo ovdje. Svakako mi namjera nije bila preseravanje, ali, ta izjava stvarno nije daleko od istine. Samo neka slika i ideja koja se dobije gledajuci, sto po forumu, sto po akvarijima.

Mozda je samo razlika u tumacenju te rijeci -kripl-. Po meni, i u tom kontekstu je i moja izjava, radi se o ribi kod koje je nesto poslo po zlu. Gjde,kada,kako,kod koga....nebitno. To i dalje je krasna riba, u koju je nesumnjivo ulozeno puno truda, znanja, volje i vremena, ali.... Moze biti lijepa,moze biti draga,moze biti zivahna i zdrava, ne osporavam, niti umanjujem srecu vlasnika takve ribe (jer sam i ja imao bas takve), ali u kontekstu "kad je diskus diskus"..... ipak postoji nekakav sablon kakva bi ta riba trebala biti, a vecina nasih diskusa se bas i ne uklapa u taj sablon. Razlozi nebitni.

Neznam kako i zasto se ova tema pretvorila u "diskuse gosp. mizerka", ali i meni su njegovi diskusi lijepi. Da su zdravi, da jedu, rastu, da pruzaju vizualni uzitak vlasniku, ne sumnjam ni trenutka (iako njegove radove i iskustvo vise znam iz morskog dijela), niti postoji ijedan razlog zasto to nebi bilo tocno tako kako covjek kaze da je.

Ali, to nije, kako se ovdje i pokusava reci, niti ce ikad biti diskus po jus-u.  :D

P.S.
Neznam za masovno krepavanje morskih riba od pande, nisam imao takav slucaj (od svih gluposti koje su me snasle u morskoj, ipak ribe uspjevam drzati na zivotu) ali mislim da uopce ne treba raditi takve usporedbe, previse je toga sto u moru moze poci po zlu i biti uzrok krepavanja, van svakih pravila.
« Zadnja izmjena: Studeni 09, 2015, 19:57:48 poslijepodne od Damir_Sl »

Offline Aquablade

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #55 u: Studeni 09, 2015, 20:03:11 poslijepodne »
Moje ime je Mirko Samardžić, po zanimanju sam profesor, član san udruge ljubitelja diskusa. Živim u Splitu i naravno poznajem TBF. Da, imam malo postova jer sam većinu vremena na ovom forumu proveo čitajući. Nisam imao potrebe išta pitat jer stvarno sve šta me zanimalo naša sam ovdje i ovaj forum mi je puno pomogao. Sada, kada sam načitan, educiran i teoretski, i praktično mislim da mogu komentirat i davat savjete. Dakle, vaši diskusi su zakržljali i tu nema filozofije. Imam i ja jednog zakržljalog i jednog sa greškom (red turquoise - Piwowarski) kojeg od milja zvem Retard, koji je namjerno kupljen takav i kojeg su svi "diskus znalci" pohvalili na facebooku dok je taj diskus prodan pod škart robom (toliko o znalcima). Neke diskuse sam svojom greškom i usmrtio. Nek se javi tko nije? I opet sve te ribe i dobre, i loše volim i ne bi ih da nikom tako da vas razumin. Ali, molim vas, budimo realni i iskreni: vaše ribe su zaostale u razvoju. Ne lažite ljudima da to tako mora bit. Bilo bi lipo kad bi se o ovome očitovala udruga diskusara.
Kako god vi vidili svoje diskuse, ja bi ih volio vidit za 6 miseci, godinu dana. Da vidimo koliko su napredovali? I bome ste puno vrimena posvetili pisajući mi onaj post govoreći kako nećete s menon gubit vrime. A kao mađar, dignite žičanu ogradu i molim vas ostanite iza nje!!
Over and out!

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #56 u: Studeni 09, 2015, 21:03:39 poslijepodne »
Ne znam kako vi mislite, ali mi se čini da u ovom dijelu akvaristike vrijede neka čudna elitistička pravila, a posebice mislim na diskusare.
Prije tjedan dana mi lik šalje slike diskusa evidentno bolesnih, sa vunastom bakterijskom upalom po koži.
Traži me savjet (tajno preko messangera).
I veli nemoj nikom pričati!!!
A liječio bi ih aquatanom.
Sredstvom za kondicioniranje vode (uklanjanje hipoklorita - u klorid).
I to mu je preporučio iskusni diskusar jer uklanja nitrate!!!
Obična otopina tiosulfata koja je slabi reducens uz to nestabilna u kiselom, bi trebala reducirati stabilnu molekulu nitrata.
Eto svašta možete čuti od "iskusnih" diskusara.
Ali svi se boje dijeliti iskustva, i svi se nešto kurče "ja sam taj i taj!", a kad čovjek dođe sa dobro definiranim problemom koji ima, svi su ono "ajme koji kripli, koji si ti luzer, uništio ribe!"
Posljedica tog ponašanja je da nema nikog tu, na forumu, a ljudi "rješavaju probleme", tajno, sa aquatanom  :down:!
Pa nije niti čudno da je prazno, i kad se netko javi, i dobronamjerno (ali i u stilu divljeg zapada kao npr. g. Mizerak), svi se trude tko će više i jače hračnuti na "kriplove" od njegovih diskusa.
Drage kolege isključivo sam se na to refencirao.
Pogledajte malo savjete i komentare.
Od ruganja do savjeta "najbolje da ga eutaniziraš" pa do "a pogledaj moje kako su dobri, čak se i mrijeste...".
I prestanite biti tako prokleto elitistični - "ja sam najpametniji, imam diskuse već x godina, bla bla..."
Budite konstruktivni i pomozite čovjeku ukoliko možete, ukoliko ne radije se suzdržite.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #57 u: Studeni 09, 2015, 22:33:52 poslijepodne »
Jbt... ne otvaram temu par dana i onda me dočeka Miroslav Krleža... ili još gore Matko Pejić i putopis Skitnje...
Nemam trenutno vremena čitati sve što je napisano, odgovor sam dao u jednom, za mene, izuzetnom predugačkom odgovoru na ovom još uvijek mojem postu :)
Jedan drugi dan ću čitati kad se objavi drugi, treći, peti nastavak...

Opet ponavljam. Sve što se piše ovdje nije ne korisno. Ali mislim da nije mjesto za vrijeđanje. Pogotovo kad se ekipa skriva iza nadimaka. Takve ''hrabre'' ne volim a i ova prozivanja pa predstavljanja pa tko zna što sve ne me podsječa na predizbornu politiku :) :) :)

Vezano za diskusa. Kao što sam pisao u ovom ili nekom drugom postu, diskuse sam nabavio prije dva ili tri tjedna. Prije tri nego dva. Kako sam povečao bioload u akvariju normalno da je potrebno neko vrijeme da se i biologija dobrih bakterija u filterima poveća i da se uspostavi ravnoteža. Naravno, kako to uvijek bude, na jednom filteru mi se zaštopala cijev (povukao je cladoforu odnosno komad, kada i kako ne znam) a ja to nisam znao do ovog vikenda kada sam mijenjao vodu. PRvo što sam vidio kada se spustio nivo vode da jedan spraybar kapa a ne šprica. Što se događa u akvariju kada krepa jedan filter? Filtracija je u pola one koja treba biti, bakterije u filteru pokrepavaju i imam je.. nestabilan akvarij što se tiće kemije. U svim tim pretumbavanjima diskus je izgledao kako izgleda no zadfnjih tjedan dana najnormalnije pliva sa svojima i ganja hranu. Da li sam riješio problem ili ne ne znam, ali zadnjih tjedan dana niti jednom nisam vidio da bilo kojem išta visi ili se vuče iz (pazi me sada pristojnog) anusa  :D Veći problem koji imam je što su mi skalari dostigli spolnu zrelost i od sedam komada koji su trenutno veći od diskusa imam barem 4 ili 5 muških što dovodi do totalnog rata u akvariju. U čitavoj toj priči i diskusi se međusobno grickaju i proganjaju pa jedan ima izgriženu repnu peraju. Skalari su se totalno ofucali jer svako malo netko nekog napadne a kad se ugasi svjetlo sve me strah gledati u akvarij. Uz sve to naravno da su i bakterije malo napale peraje, no to sam stavio pod kontrolu. Činjenica je da se hitno moram riješiti dijela riba. Kao što sam prije napisao, bilo bi najbolje maknuti geophaguse no oni su mi jako prirasli srcu. Nekako razmišljam da ostavim dva para skalara, ostale da podijelim...

Sada sam ja pobjegao opet sa vlastite teme. S diskusom ne znam što će biti jer više niti ne mogu prepoznati koji je od njih bio ''bolestan'' a trenutno se niti za jednim ništa ne vuče. Ostale ribe imaju najnormalniji izmet u bojama hrane koju jedu (crvena, smeđa, zelene, svjetlo smeđa...). Konkretno, a već je sam napisao, Damir je poslao medazol i sada još jednom javno hvala.
Eto, mene akvaristika drži čitav moj život, to mi je hobi, zanimacija, nešto što me opušta, nešto što me jako veseli kad ti netko dođe doma pa se čudi kao to uopće može akvarij biti živ i tko zna što sve gosti ne komentiraju a meni je to samo zabava i veselje.... Hoće li mi diskus biti kržljav i sje... ne znam. Možda hoće, a možda će biti ogroman i debeo i izgledati kao Spužva Bob.... Vjerojatno i jesu stariji nego što su izreklamirani (2 mjeseca starosti) no to je moj rizik koji sam preuzeo kada sam ih kupio. Da vam kažem da sam svakog platio 75HRK neki će reći da sam ih preplatio a neki će reći da nije ni čudo da su takvi kada mi je prodano smeće za još manje para. Jednostavno, ne namjeravam davati po 500 i više HRK za neke brendirane s rodovnikom diskuse jer kao prvo, previše je to novaca, a kao drugo, čitam sve i svašta konkretno i na mom postu i dok zaista sam ne isprobam što stvarno od scvega napisanog ima utjecaja na moj akvarij neću niti pomišljati davati pare za ribe koje u konačnici neće postići nivo za koji su uzgojene. Ponavljam, svi diskusi koje sam vidio na ovom mom postu su meni osobno lijepi, i svi akvariji. Svi su nekako posebni i zato i ima toliko varijacija da se može uzgojiti skoro pa bilo koja boja i šara... Za kraj, zamislite da smo svi mi ''reprezentativni'' i iz časopisa i da moramo biti visoko 190cm i imati 100kg od čega 7% masnog tkiva i da ne kažem ki... od 20cm, markantni, gusta kosa, dubok glas i tko zna što sve ne. Pa nitko od nas, čast izuzetcima, nikada ne bi vidio da ne kažem što. Pa tako i te naše, odnosno da vas en uvrijedim, moje ribe su takve kakve jesu i pazim ih na najbolji mogući način uvažavajući komentare i preporuke za koje mislim da su primjenjive u mojem konkretno akvariju. I nek se nitko ne vrijeđa molim... Ovo su samo moja razmišljanja i moj pristup akvaristici.

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #58 u: Studeni 10, 2015, 07:58:50 prijepodne »
Ne znam kako vi mislite, ali mi se čini da u ovom dijelu akvaristike vrijede neka čudna elitistička pravila, a posebice mislim na diskusare.
Prije tjedan dana mi lik šalje slike diskusa evidentno bolesnih, sa vunastom bakterijskom upalom po koži.
Traži me savjet (tajno preko messangera).
I veli nemoj nikom pričati!!!
A liječio bi ih aquatanom.
Sredstvom za kondicioniranje vode (uklanjanje hipoklorita - u klorid).
I to mu je preporučio iskusni diskusar jer uklanja nitrate!!!
Obična otopina tiosulfata koja je slabi reducens uz to nestabilna u kiselom, bi trebala reducirati stabilnu molekulu nitrata.
Eto svašta možete čuti od "iskusnih" diskusara.
Ali svi se boje dijeliti iskustva, i svi se nešto kurče "ja sam taj i taj!", a kad čovjek dođe sa dobro definiranim problemom koji ima, svi su ono "ajme koji kripli, koji si ti luzer, uništio ribe!"
Posljedica tog ponašanja je da nema nikog tu, na forumu, a ljudi "rješavaju probleme", tajno, sa aquatanom  :down:!
Pa nije niti čudno da je prazno, i kad se netko javi, i dobronamjerno (ali i u stilu divljeg zapada kao npr. g. Mizerak), svi se trude tko će više i jače hračnuti na "kriplove" od njegovih diskusa.
Drage kolege isključivo sam se na to refencirao.
Pogledajte malo savjete i komentare.
Od ruganja do savjeta "najbolje da ga eutaniziraš" pa do "a pogledaj moje kako su dobri, čak se i mrijeste...".
I prestanite biti tako prokleto elitistični - "ja sam najpametniji, imam diskuse već x godina, bla bla..."
Budite konstruktivni i pomozite čovjeku ukoliko možete, ukoliko ne radije se suzdržite.
Poštovani Thorus,
ja sam na ovom forumu bio moderator vrlo, vrlo davno.. I tad su moderatori znali nesto i o akvaristici a ne samo s visoka odgovarati na teme.
Sta se tice problema koji bilo koji covjek ima, rjesenje ce pronaci u starim postovima, to ti garantiram, jer nema stvari o kojoj se nije raspravljalo... Ja nemam volje ponavljat i pisat iste stvari 15 godina, ali kad netko uvjerava druge da je nesto normalno a totalno je u krivu tu cu reagirat (u svrhu edukacije drugih).
Sta se tice diskusa i ljudi oko njih tu se skupljaju najveca govna i prevaranti u akvaristici. ;) Uvijek bilo i uvijek ce biti... I to je tako, jer se oko diskusa vrti najveca lova.
Sta se tice diskusara oni su recimo pozitivna prica jer u njima nema takvih zajeba, kad ih bude vise nece postojat...
Inace kad netko kupuje neku ribu treba se educirat o njoj prije nego je kupi, a o diskusima postoji dovoljno literature i tekstova na netu, pa bi se onda i znalo koji diskus valja a koji ne...
I ne, ne hvalim se svojim ribama, jesi kad vidio moj akvarij i moje ribe?
Split / Hrvatska

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #59 u: Studeni 10, 2015, 08:02:51 prijepodne »
I da g.Moderator,
u gornjim postovima pise sto covjek mora koristiti za pokusati ocistiti diskusa... Kusuri...

Ali isto tako i jedna tuzna istina, diskus je takvog stanja i izgleda da se bojim da mu dugorocno nema pomoci. ;)
Split / Hrvatska

Offline thorus

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 505
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zgb, Jarun
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #60 u: Studeni 10, 2015, 11:17:53 prijepodne »
Ja nemam volje ponavljat i pisat iste stvari 15 godina, ali kad netko uvjerava druge da je nesto normalno a totalno je u krivu tu cu reagirat (u svrhu edukacije drugih).
Shvaćam tvoj post i slažem se.
Slična stvar je i sa mnom i kemijom gdje sam moderator.
Ipak se trudim odgovoriti ljudima kad imam vremena, jer da se ponašamo tako forum nam uopće nebi trebao.
A postao je pust, nije li tako?

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #61 u: Studeni 11, 2015, 00:51:26 prijepodne »
Zarad politike je postao takav.....
Nije brate,ali kada vidim "Hasanaginicu"koju neki pišu u ovoj temi,ja ne stignem pročitati,još 5 takvih postova izleti...
jebate takve tipkačice se ne bi posramio ni najbolji soc direktor kombinata "Proleter" iz 73.!
Forum je"slab"jer smo i mi slabi,bit će bolje-kad mi budemo.
Inače sam jedva čekao da se ubacim u ovakve rasprave-nisam stigao od ovih daktilografa.....

Offline Mord

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #62 u: Studeni 11, 2015, 10:46:31 prijepodne »
 :a01o0:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #63 u: Studeni 12, 2015, 20:31:08 poslijepodne »
 :D :D :D :D :up:

Evo što reći ja šumom neki zaista pratili neki otišli drumom :up:

1.POANTA mog ubacivanja u text je pokušati pomoći čovjeku da pokuša izbjeći greške zbog kojih je vjerojatno problem i nastao.....

2. Diskuse sam uzeo SAMO zato da "dokažem" mnogima KAO I MORSKIM IGRAČIMA  ;)da je smrznuta hrana zaista "SMRZNUTA" i puna NO# i PO4 i masti ali ne EFA :D :D :D- I to nije bilo teško-ŠATRO :rol
ali je većina polučila i SPOZNALA ISTINU... :zagrljaj:

3.napisao sam od kuda diskusi potječu NAMJERNO :D :D :D
Jedni su od Ivice-od preprodavača iz KLare ;)
drugi su od Stendker-aqua shop
treći su od .....e neću reći čitajte post od početka :D :D :D

I to uopće nije bila poanta ali svi su se sjatili na slike da su KRIPLI :D :D :D to majstori :up:

E sad ja to neću komentirati ;)

ali poanta je PREHRANA i BOLEŠČINE :D :D
što,zašto,kako i zbog čega !

TO JE TO !

a što se tiče slika vidjet ćete ih kvartalno samo da podignem temu :D :D :D i razbijem mitove-no možda je netko od vas i bio u pravu,ali pustimo da prođe qvartal pa se vidimo u 2.2016 :up:

Do tada i vi ste meni jako dragi ;) :up:

Lp
Miz
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #64 u: Studeni 13, 2015, 13:28:24 poslijepodne »
Nisam uletavao, jer obicno ne narusavam teme u kojima "pocetnici" nesto pitaju ako nemam pametnog odgovora.

No, svaka ti cast za ovaj morski tank. Stvarno si bio i ostao medju jednim kvalitetnijim morskim akvaristima, a akvarij ti tako i vraca. Odlican je. Steta da si se prodao JBL-u i Sicce-u i jedino sto pokusavas je isfurat njihove proizvode, i doslovno izbacit druge. Pritom nisi svjestan da su ti proizvodi vec ionako odavno medju nama, i koriste se.

Ali, nemoj, molim te, ko dugogodisnji akvaristi, iskusni, stavljat ovakve slike na forum, i pritom tvrdit da ovo sto imas je odlicna riba, i stavljat ju  ispred VELIKOG JBL-a. Jebemti, da oni vide cime ih reklamiras u Hrvatskoj, posramili bi se debelo :) Zar ne mislis tako?

Ne velim ja da ti nisu zdrave ribe, mozda jesu. Mozda imaju manje parazita nego sto izgledaju da imaju. Ali da su neuhranjene, mrsave, i spicaste, jesu. Definitivno nisu nikakav primjer ribe koju bi ekipa trebala smatrat dobrim diskusom.

Znam preko nekoliko ljudi koje dugo godina imaju diskuse, i bilo koji od njih ce ti potvrdit ovo gore navedeno.

Napisao si da su ovi diskusi kod tebe 3 mjeseca. Da ih dobro hranis, od 3 cm za tri mjeseca narastu ogromni debeli prasci, a ne spicaste mrsavice.

Evo ti primjer najjeftinijeg diskusa u hrvatskoj, bez ikakvih posebnih sampionskih korijena, bez aditiva, samo 10 puta dnevno hranjenje domacim mesom. Nema JBL-a.

Prve slike, crvene ribe na 2 cm, plave na 3,5 cm.

Druge slike, MJESEC dana kasnije, vise nego duplo vece, debele, zdrave.

Dalje, nesto vise od mjesec i pola na finoj hrani. 3 x vece, vidljivo oblikovane.

Tri mjeseca kasnije, slape. Debele, okrugle, i lijepo oblikovane.

Zadnja slika, plavi na 12 mjeseci, mlada riba koja se tek treba pocet fino debljati, i finalno dobit puniji oblik. Crveni cca 10 mjeseci star.

Lijepi pozdrav,

Jurica Sostar

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #65 u: Studeni 13, 2015, 13:33:31 poslijepodne »
Usporedbe radi, evo ti slike iste ribe, potpuno iste, kupljene odprilike kad i moje, od kolege koji ih je hranio primom, ili cime vec, citiram ga: "dva puta dnevno maksimalno, pa netreba vise"

Skoro ista starost. Zaokruzeno mali (desno), nasuprot velikog 17 cm (lijevo) (iz mojeg akvarija). Starost, priblizno ista, prehrana drugacija. Ribe zdrave i jedne i druge ;)



Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #66 u: Studeni 13, 2015, 16:02:59 poslijepodne »
 :klap: :klap: :klap:
Totalna Steta

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #67 u: Studeni 18, 2015, 16:24:37 poslijepodne »
Nisam uletavao, jer obicno ne narusavam teme u kojima "pocetnici" nesto pitaju ako nemam pametnog odgovora.
:::::::.....................................:::::::::::.....................

Jurica Sostar
Jurica,

da sve ne ponavljam stvarno ko da sam na HDZ-ovoj konferenciji za novinare :up:

Dakle ovdje je riječ o tržištu ovim hibridnim ribama i njihovim navikama,što je sasvim drugo od prirodnih potreba i zdravlja.
Dakle poanta je
1.što se prodaje
2.kako se nešto drži
3.kako se nešto hrani
4.zašto dolazi do oboljenja

Symphysodon je riba ko i sve ostale ništa teža,ništa lakša za držanje,to je običan pompadur iz kojeg se razvio trgovački "el dorado" ;)
A sve je počelo u početku kada su akvaristi bili u začecima i nisu imali niti pribora niti izbora na tom polju,a ribe treba sa načime hraniti!
netko je to iskoristio kao danas u morskoj cianid ;)
Da sad ne ulazimo u patologije masne jetre i trovanja jer nitko ne čita sa razumijevanjem već gleda di mu je "stranka" samo da mi je znati kolko je "težak taj samodoprinos" :D

Ja neću biti polaskan time što mi neko sa foruma kaže super ti je akvarij i sl. šprehe,jer nisam stavio akvarij na net da mi ljudi titraju jaja" već da vide da se može ali se minimum mora dati i pokazati da sa time i time to radi i funkcionira.
Ali u većini slučajeva kada čovjeku daš šniclu on pobjegne kod susjeda na grah jer se boji,jer on je u svojim uskim krugovima čuo samo za to ,makar je to u svijetu minorno,ali na kvartu je bitno ;)

da to rezimiram jedan naš uvaženi kolega je čak toliko ušao u teoriju da je pisao članke i štošta nešto,prodavao te proizvode,a kad je nakon 10 godina pisanja htio složiti REEF za sebe u nadi da pokaže kako je to kako on priča,taj akvarij nije ni zaživio,nekoliko tjedana-i od onda više ništa!!!!
Ko ginekolog Kurjak koji je "stručnu disertaciju" napisao na način da je "popio pamet svojih podređenih" -TAKO JE I NA OVOM FORUMU,tako je i sa Hrvatskom na žalost-zato smo mi prvi u svemu odozdo ;).

Dakle Jurica i svi koji ste tako iskusni i imate što pokazati ja ću pitati gdje ste bili sa svojim ljepotanima kada se na AKTERU održavao DISCUS contest 2013,2014 i možda nikad više!
Zašto niste došli sa svojim divnim primjercima i pokazali što i kako riba izgleda i treba izgledati.
Ja vjerujem da bi bilo sigurno interesantno vidjeti što bi par sudaca koji su se odvažili posjetiti našu veliku zemlju i tržište rekli u svezi glede toga.
Pa valjda Haiko Bleher,Mario Bogdan i dečko iz Mađarske nekog vraga znaju o tom "kralju riba"
Umjesto toga tamo su se uspjele skupit ribe od Marija Bogdana i discusara,Ivica,Talijančić neki frendić od Blehia --I SAD PITAM ŠTO JE SA TIM VAŠIM SILNIM LJEPOTANIMA I ZAŠTO NISU BILI TAMO DA POKUPE NAGRADE ili su možda  suci problem :)-bit će da je tako :up:

Dakle POANTA JE PREHRANA !

Panda umjesto bambusa ne može preživjeti na šašu,
Labidochromis mpanga-ne može jesti meso,pa ni riblje ...
Cyphotilapia frontosa je carnivor iz tanganjike ali ne može probaviti govedinu već mu trebaju bentoni i plankton
Pompadur ili ti ga Symphysodon je omnivor,a ne mesožder isto kao i pas ili vuk,treba mu buraga(iznutrica) nema folne kiseline nema reprodukcije,zato je citiram Stendekerov site napisao da sa njegovom hranom se ribe brže goje i rastu,ali da se mogu mrijestiti punooo kasnije -to care :up:,a da se na komercialnoj hrani puno ranije mrijeste ......kako to?
Goveđe srce NEMA HORMONE RASTA i sl.,ali zato PURETINA IMA pogotovo Pazinska,Zagorska nešto malo manje  :klap: :klap: :D :D
Pa nije dobro davati DRUGA SRCA,inače govedina kad ju usporediš sa svinjetinom je delikatesa :D :D
Kravu probaviš u tili čas ,a bogami sa svinjom ili odojkom se mučiš,a tek ako pojedeš perad onda si gotov,a ribu to da ne pričamo ribu kad pojedeš 5 DANA NE MOŽEŠ SRAT i sit si još 5 danan :up: :up: :up: :D :D :D

tako da zaista ne znam na što gubim vrijeme ali reko ajmo malo kruha i igara da vidimo jesi li u šumi ili su u bunaru!

btw.
nemojte kupovati JBL-ove proizvode i druge marke koje zastupam ja i moja firma ,TAKO ĆETE IMATI VIŠE PROBLEMA i imat ćete o čemu pričati oko vatre 8)
Inače Jurica ti me zasigurno ne poznaješ ali pitaj one koji me dobro poznaju ko je koga kupio i ko Može MIZERAKA KUPIT ! ;) 8)

Mizerak -kupuje,educira,prodaje i prosperira,a ekipa je sretna da nekog ovakvog ima na Balkanu :)

PS. nemojte u Sloveniju da me zaj... jer i tamo smo distributeri svega navedenog,a dragi Slovenci gle čuda,poludili od sreće od kada smo im umjesto 100 artikala JBL-a koje im je distribuirao ,Ja-DDL donijeli 950  :klap: :klap: :klap: :klap:

Interesantno imaju dosta marki pa i svojih uvoza ali JBL ide ko alva,a skuplji od konkurencije --- IZEM TI PAMET  ;)

Inače kupili još 1000 m2 skladišta ,ali ne za smrznutu hranu  ;) :up:


Evo i tako i ja vama želim svima ugodan ostatak dana :up:



život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #68 u: Studeni 18, 2015, 16:43:03 poslijepodne »
 ...zaista ne znam na što gubim vrijeme ...
[/quote]
hrasno napisano :zagrljaj:
Totalna Steta

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #69 u: Studeni 18, 2015, 17:48:03 poslijepodne »
hraniti ribe jbl-om...neprocjenjivo. za sve ostalo, tu je opet jbl....  ;)

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #70 u: Studeni 18, 2015, 18:15:23 poslijepodne »
... hvala na pitanju, moj diskus je i dalje živ i zdrav, za sada, i jede i pliva i veseli se :)

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #71 u: Studeni 18, 2015, 20:50:13 poslijepodne »
...zaista ne znam na što gubim vrijeme ...
krasno napisano :zagrljaj:
[/quote]
Totalna Steta

Offline Zorz

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1890
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #72 u: Studeni 19, 2015, 10:01:19 prijepodne »
Neda mi se citat ovo sve.

No odgovorit cu vezano uz akter. Prvi sam donio svojeg diskusa na prvo natjecanje na akteru. Bio sam tamo i dan prije kad sam donio i svoju opremu, akvarij, filter, grijace, cak i ko budala dovukao 150 litara vode, jer nije bilo dovoljno RO.

Pripremio sam akvarij, i drugi dan kad sam doso s ribom, bio je istekan, voda 22 stupnja, filter mrtav. Otiso sam s ribom doma, i reko sam sebi, tog mi stvarno netreba. 

Tulike.....

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #73 u: Studeni 19, 2015, 13:52:00 poslijepodne »
osnovna ideja i pitanje ove teme je nekako otislo u drugi plan...

sve sto je dalje pisano, pisano je s namjerom da se pokaze i/ili dokaze kako je jbl hrana kvalitetna, te da se s njom moze sve, pa cak i uspjesno hraniti zahtjevnu ribu kao sto je diskus.

Ako se pita pobornike ove teorije, poanta je dokazana, i oni ce hraniti svoje diskuse jbl hranom. Ako se pita oporbu, dokazano je upravo suprotno, jbl nije hrana na kojoj se primarno moze othraniti kvalitetan diskus. Nas ostale ovo u principu ni ne ineresira.

Sve ostalo je nebitno, malo natezanja, malo prepucavanja, malo vrijedjanja, i puno reklame, nema tog argumenta s kojim bi netko promjenio misljenje, tako da ova tema postaje nekako besmislena, odnosno sluzi iskljucivo u svrhu pljuckanja jednih po drugima, i bezocnog reklamiranja, za koji, iako mozda i ima potrebe, ova tema svakako nije mjesto za to.

Trpimirovich>drago mi je da je riba na kraju price dobro, nadam se da vise nece biti problema s diskusima.  :up:

Cisto mojih par lipa, vjerovatno nikog ne zanima, ali... nikad nisam hranio jbl hranom, i nikad nisam imao problema s niti jednom slatkovodnom, a bogami ni morskom ribom (barem ne onih koji se mogu povezati s hranjenjem) , kornjace i gmazove jos nisam probao pa neznam, ali.... mozda sam samo u velikoj zabludi pa ustvari nisam ni svjestan da imam problema zbog toga sto ne hranim jbl-om
« Zadnja izmjena: Studeni 19, 2015, 13:55:45 poslijepodne od Damir_Sl »

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Čišćenje discusa od crijevnih parazita
« Odgovori #74 u: Studeni 19, 2015, 15:48:00 poslijepodne »
Neda mi se citat ovo sve.

No odgovorit cu vezano uz akter. Prvi sam donio svojeg diskusa na prvo natjecanje na akteru. Bio sam tamo i dan prije kad sam donio i svoju opremu, akvarij, filter, grijace, cak i ko budala dovukao 150 litara vode, jer nije bilo dovoljno RO.

Pripremio sam akvarij, i drugi dan kad sam doso s ribom, bio je istekan, voda 22 stupnja, filter mrtav. Otiso sam s ribom doma, i reko sam sebi, tog mi stvarno netreba. 

Tulike.....

Da znam za to 2013.... smetnuo sam s uma ,to je očito bio i argument za 2014 kad sam ja na svoju inicijativu pripremio 4000 RO vode,ali više nije bilo povratka...
No mi smo bili za BIOOP CONTEST i nije na meni da se guram u tuđe dogovore.....
ali ko zna,a znaju svi da sam preuzeo na sebe ono što je bila reklama za "konkurentnu" kuću-TO TREBAJU ZNATI ljudi koji NE ZNAJU 8)

Sad se NUDI ODGOVOR što sam to ja BIOLOG,UZURPATOR ili TROVAC ?! ;)

U svakom slučaju nemoj se zamarati ddugačkim tekstovima,ali kao i uvijek znaš da izađe na moje ,a razlog je jednostavan
Ja se vodim znanošću,znanstvenim dokazima i radovima,svojim znanjem i iskustvom,nutricionizmom,biotopom i TU NEMA MJESTA sumnji :up:

Prirodu se ne smije i ne može silovati,nju moraš podržavati i onda ti se sve vrati i isplati  :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica