Travanj 28, 2024, 13:22:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Betta mrijest bez jaja?  (Posjeta: 1065 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Danijel-CH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Villeneuve, VD
Betta mrijest bez jaja?
« u: Veljača 20, 2014, 11:46:09 prijepodne »
Dakle pre nekih 7 dana napravio sam mresni akvarijum od cca 20l, ubacio momcica u njega i curu u plasticnoj kotilici. Momcic je napravio gnezdo a cura dobila one pruge po stomaku. Vidim malopre poceo mrijest, motaju se jedno oko drugog, ali ja ne vidim da jaja padaju dole,tako vec par puta....Momcic u pauzama pljucka gnezdo, a zenkica sidje skroz dole i kad se oporavi valjda dodje kod njega i onda opet iznova.

Jel sve ok ?

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Betta mrijest bez jaja?
« Odgovori #1 u: Veljača 21, 2014, 12:53:14 poslijepodne »
Budi strpljiv, sve će oni sami obaviti  ;)....

Offline Danijel-CH

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 337
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Villeneuve, VD
Odg: Betta mrijest bez jaja?
« Odgovori #2 u: Veljača 22, 2014, 21:17:02 poslijepodne »
Muzijak razdrndao gnezdo, propalo sve :(

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Betta mrijest bez jaja?
« Odgovori #3 u: Veljača 23, 2014, 07:29:34 prijepodne »
OK, nije to ništa strašno. Prilikom prvih mrijestova ribe se još na neki način traže, pa dok se ne uigtaju ovakve stvari će biti česte. Jednom kada ih upariš nemoj im mjenjati partnere, jer ćeš onda cijelu proceduru vjerpjatno ponovo prolaziti...

Razdvoji ribe i premjesti ih u akvarije/staklenke koje inače koristiš za njih i daj im da se malo odmore uz vrlo kvalitetnu hranu. Pa probaj opet kroz desetak dana.

Razlog neuspjelog mrijesta može biti u velikoj količini različitih parametara, pa prilikom sljedećeg mrijesta probaj promjeniti barem jedan od parametara (dodavanje blackwather ekstrakta; mješanje gradske vode sa RO/destiliranom vodom; temperatura vode u akvarju; produženje vremena upoznavanja para)...

Meni se nedavno dogodilo da sam ciljano išao na jedan VT mrijest i jednostavno ma što probavao nisam uspjevao. To je trajalo skoro 2 mjeseca. Razdvojio sam ribe, promjenio prehranu, promjenio volumen mrijesnog akvarija i promjenio tvrdoću vode i potom je uspjelo iz prve.Tako da te ne obezhrabruje ako ne uspije iz prve, uspijet će, samo moraš biti uporan.