Travanj 28, 2024, 05:17:16 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Kozice?  (Posjeta: 4561 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« u: Siječanj 12, 2007, 20:41:00 poslijepodne »
Zainteresirao sam se za kupnju kozica, al me malo strah ubaciti ih u akvarij sa scalarima, barbusima, ancistrusom i sl.......jel tko ima kozice u sličnom akvariju pa da podijeli svoja iskustva.
Gdje se u Zagrebu uopće mogu najčešće pronaći kozice?
 

Offline Renata

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 280
  • Lokacija: ZG
Kozice?
« Odgovori #1 u: Siječanj 12, 2007, 22:08:00 poslijepodne »
kod mene ih skalari redovno napadaju, ali nema beda ako imaš dosta trave uvjek su brže i sakriju se

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Kozice?
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2007, 00:15:00 prijepodne »


koje kozice te zanimaju ??

Red Shrimpovi su dosta mali i njih ce popapati i manje ribe ako nisu jako brze ili se imaju gdje sakriti dok Japonica koje narastu preko 3cm kod mene nitko ne dira (imam 5 komada skoro dva mjeseca), cak se usjecaju kao "gazde" i kad im se netko priblizi dok kopkaju po kamenju (uopce se ne skrivaju) udare ga svojim dugim pipcima/rogovima i ribe se odmaknu na sigurnu udaljenost :). A zabavne su za gledat :).
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline Brka

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 279
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Bilje, Osijek
Kozice?
« Odgovori #3 u: Siječanj 13, 2007, 07:55:00 prijepodne »
Ja sam ubacio dvije kozice Japonica u aq sa scalarima, tetrama i ancistrusima. Bile su velike oko 1 cm.Vidio sam ih 2 dana i onda su nestale.Da li su ih pojeli ili su izašle iz aq ( a čuo sam da hoće izaći ako nije aq potpuno zatvoren) ili sujako dobro skrivene to neznam.Probaj.
BILJE,OSIJEK

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« Odgovori #4 u: Siječanj 13, 2007, 17:06:00 poslijepodne »
Citat: Lewis



koje kozice te zanimaju ??

Red Shrimpovi su dosta mali i njih ce popapati i manje ribe ako nisu jako brze ili se imaju gdje sakriti dok Japonica koje narastu preko 3cm kod mene nitko ne dira (imam 5 komada skoro dva mjeseca), cak se usjecaju kao "gazde" i kad im se netko priblizi dok kopkaju po kamenju (uopce se ne skrivaju) udare ga svojim dugim pipcima/rogovima i ribe se odmaknu na sigurnu udaljenost :). A zabavne su za gledat :).








Budući da sam se dosada drržao riba, ne znam puno o kozicama, pa zato sada pitam da li kupiti i što. Dakle moj izbor bi (s obzirom na sadržaj akvarija) vjerovatno trebale bit Japonica!


Od agresivnijih riba još imam i Bettu, al ne znam, čitam da su i scalari i bete loša kombinacija sa npr. neonkicama, dok su kod mene prije dok sam držao neonkebez problema živjeli u istom akvariju (svaka od vrsta riba držala se je svoga dijela akvarija) pa mislim da bi to možda tako funkcioniralo i sa kozicama!?
 

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Kozice?
« Odgovori #5 u: Siječanj 13, 2007, 17:10:00 poslijepodne »
Napisao si i sa barbusima i mislim da to ne bi islo. Pogledaj pod male oglase i imas za kupit red cherry kozicepo 5kn, mislim da je boxer prodavao.

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« Odgovori #6 u: Siječanj 13, 2007, 17:18:00 poslijepodne »


Citat: Karlo.R
Napisao si i sa barbusima i mislim da to ne bi islo. Pogledaj pod male oglase i imas za kupit red cherry kozicepo 5kn, mislim da je boxer prodavao.



Onda možda bolje da pričekam koju godinu i lagano mijenjam sastav akvarija pa da ih onda potražim tu među oglasima i ubacim u akvarij...


A kakva je situacija sa crvenim kraljevskim rakom? Koliko je on pogubanza bilje i ribice ili ribice pogubne za njega? Koliko dugo može živjet u akvariju? Koliko veliki izraste?Edited by: JohnDoe
 

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Kozice?
« Odgovori #7 u: Siječanj 13, 2007, 19:32:00 poslijepodne »


klopa ribe, a za bilje ne znam, a kozica uzmi par komada ako imas dosta bilja postoji sansa da se sakriju i razmnozavaju.

Offline ribovlasnik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 350
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Kozice?
« Odgovori #8 u: Siječanj 13, 2007, 23:29:00 poslijepodne »


Što se tiče raka, imao sam ga i poklonio ubrzo. Razlog - iskopao oko mojem najvećem zlatnom skalaru. Saovime je sve poslije bilo ok, i dalje je "gazda" u sredini aq. Isto tako, niti na dnu čistači nisu baš sigurni, uvijek ih može uštipnuti. Kada sam ga nakon nekoliko dana našao unutar filtera (onog velikog Juwelovog unutarnjeg), rekao sam - stari ideš vanka. Moj zaključak: ako imaš brze ribe koje nisu previše znatiželjne, ako imaš gusto zasađen veliki aq, nabavi ga. Viđati ga nećeš baš u svakom trenutku....


Što se tiče red shrimpova, ja ne bih. Ipak su tu skalari i brzi barbusi. Inače, reci kako se slažu barbusi i skalari? Koji su to barbusi? Znam samo da su Titeya dobroćudni (od svihkoje nude dućani).Koliko ih je u jatu ikoliko dugo su skupa u slozi?


Pozdrav!
Zagreb, Kvatrić

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Kozice?
« Odgovori #9 u: Siječanj 14, 2007, 00:11:00 prijepodne »

Citat: Karlo.R
Napisao si i sa barbusima i mislim da to ne bi islo. Pogledaj pod male oglase i imas za kupit red cherry kozicepo 5kn, mislim da je boxer prodavao.

Kod mene je sva sila raznih barbusa, corya i kozice uredno rastu i ne smanjuje im se broj

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Kozice?
« Odgovori #10 u: Siječanj 14, 2007, 00:13:00 prijepodne »

Citat: ribovlasnik



Što se tiče red shrimpova, ja ne bih. Ipak su tu skalari i brzi barbusi. Inače, reci kako se slažu barbusi i skalari? Koji su to barbusi? Znam samo da su Titeya dobroćudni (od svihkoje nude dućani).Koliko ih je u jatu ikoliko dugo su skupa u slozi?


Pozdrav!

I najozloglaseniji tetrazoni nece nikoga dirati ako ih ima veci broj, barem sest pa na vise. Titeya su dobrocudni, ali se medusobno stalno naganjaju i to bi moglo nervirati skalare. Najdobrocudniji su pentazoni i pande.

Offline XoFoX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 619
  • Spol: Muški   Dob: 34
  • Lokacija: Žminj - Istra
    • Zminj24 web site
Kozice?
« Odgovori #11 u: Siječanj 14, 2007, 10:36:00 prijepodne »
Jedan moj frend je imao dva raka koja su samo rezala biljke, nebi ih jeli nego samo rezali, a kad ih je pregradio jednostavno su se popeli jedan na drugoga i hop preko ograde i natrag na posao...
Žminj/Istra/Hrvatska

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« Odgovori #12 u: Siječanj 14, 2007, 11:58:00 prijepodne »
Citat: ribovlasnik



Inače, reci kako se slažu barbusi i skalari? Koji su to barbusi? Znam samo da su Titeya dobroćudni (od svihkoje nude dućani).Koliko ih je u jatu ikoliko dugo su skupa u slozi?





U akvariju imam ROSY BARB ribice i uglavnom se međusobno ganjaju po akvariju tako da niti su scalari za njih zainteresirani niti barbusi za scalare.


E sad, budući da čitam kako ljudi imaju problema sa agresivnim scalarima,s čimja nisam imao problema u ovih +/- 5 godinakoliko imamakvarijsa scalarima,mogu samo pretpostaviti da je razlog tome taj što kad kupujem scalare, biram što manje ribice, takoda odrastaju sa ostalim vrstama ribica pa su inaviknuti na raznoliki akvarij.....





Evo link vezan uz Rosy Barb ribice


http://www.tropicalresources.net/phpBB2/fish_profiles_concho nius.php


a ima ih i u još jednoj boji (kliknuti na Rosy Barb za sliku):


http://www.mkk.szie.hu/~tejfol/halfajok.html


Imam ih u obje boje. Trenutno ih je 4, a tako neku brojku i držim 4-6 kom (da nađem radije bih ubacivao tu vrstu barbusića u verziji sa dužim perajama ali ih nikada nisam kod nas vidio za kupit), i 2 scalara (muški i ženski). A u tanku su zajedno, ne znam točno, mislim da je već sigurno godinu dana kako sam ih kupio.


Kad smo se bacili već u OFFTOPIC da ja još malo offtopičarim da sad ne otvaram novu temu:


Koliko god ja ne imao problema sa scalarima i barbusima, u zadnje vrijeme nađem svako malo neku prilično ranjenu ribukoja se zatim stisneu kut itamo budecijeli dan osim kad ubacim klopu (momentalno mi je trichogaster u tom stanju), sinoć sam maloviše promatrao akvarij i vidio krivca -sijamacluduje po akvariju i grize na koga god naiđe, čak i scalare koji su višestruko veći od njega. Dal bi se sijamac smirio da mu ubacim kompanjona ili bih s time dobio još jednog krvnika?


Čime da liječim otvorene rane trichogastera?


Edited by: JohnDoe
 

Offline pega777

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 910
    • http://www.google.com
Kozice?
« Odgovori #13 u: Siječanj 14, 2007, 21:34:00 poslijepodne »
eh...stARA PRICA...DA NE OTVARam novu temu () odmah bih ovdje pito dali bi se uz moje ribe bolje slagale cardinie ili red cherry  kozice???&nb sp;&nb sp;&nb sp;&nb sp;  
stanovnici:
4 paracheirodon inessi
  6 acheirodon axelrodi
      2 corydoras paleatus  
   1 corydoras albino
   2 black mollyja
   8 platija
   2 ancitrusa
   5 guppyja
   1 sijamac
pegaC
Prelog

Offline Lewis

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Lewis Design
Kozice?
« Odgovori #14 u: Siječanj 15, 2007, 00:42:00 prijepodne »
Ja imam 5 Japonica od prvog dana i nitko in ne dira (imam Crne udovice, Neonke, Monekice, Crvenoglave tetre, Limun tetre, Cory, Plecho, Flying fox, Botie...). Kad sam donio Red shrimpove (6 komada - bile su dosta male) i pustio ih unutra crne udovice su ih pocele naganjati po AQ. Nisam vidio da su uspjele pojesit nijednu (brze seu te kozice) ali dan danas vidim smao jednu crvenu a proslo je vise od 30ak dana od kad sam ih ubacio dok japonice uzivaju po cijelom AQ bezbrizno. Izgled da je smao jedna prezivjela i sad redovito izlazi jesti alg epo Valisneriji (vidim je svaki dan) ali ostalih NEMA :(.

Mislim da ni skalari nebi dirali odrasle Japonice koje su velicine neonki.
LEWIS
http://www.lewis.tomsoft.hr
Skype - lewis3d , ICQ - 7128177

Offline Shock

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 79
Kozice?
« Odgovori #15 u: Siječanj 15, 2007, 23:17:00 poslijepodne »
da se i ja nadovezhem...kupio dvije u viliju i gledao sam ih samo prvi dan...vishe ni traga ni glasa jedno par dana kada sam nashao pola kozice odluchan u namjeri da ih imam uzeo od boxera 20ak komada i josh ih nisam sve ni ubacio a vech je borac jednu trgao...borac sad dobiva novi apartman a dok se isti ne zaciklira boravi u kotilici i pohlepno gleda kozice kako mu se penju po vanjskim stranicama  
Čovjek je jedina greška prirode

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« Odgovori #16 u: Siječanj 19, 2007, 22:07:00 poslijepodne »
Opet malo o kozicama, prije kupnje........čime se one hrane? Budući da su sitne, koliku opasnost za njih predstavlje usis jednog Tetra tecEX 700 filtera?
 

Offline tciglenecki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
Kozice?
« Odgovori #17 u: Siječanj 19, 2007, 22:18:00 poslijepodne »
bete nece dirati kozice, ali ja ih sa skalarima ne bih stavljao, skalari ih neče pojesti ali če ih ozlijediti.
tomislavc

Offline nikily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1145
  • Spol: Ženski   Lokacija: R'lyeh
  • She's lost control
    • Chaos in motion
Kozice?
« Odgovori #18 u: Ožujak 01, 2007, 18:11:00 poslijepodne »
ako te jos zanimaju red cherry shrimpovi, u zagrebu ih mozes naci u ducanu belugo. ak ne znas di je to, ja nemam pojma! samo znam da je blizu heinzelove jedan parkic, a oko tog parkica ducani. medu tim ducanima je i belugo. znam, ovo je vjerojatno najgore objasnjenje koje si mogo dobit, ali ja ti stvarno ne znam vise od toga. ako netko drugi zna objasnit di je to, nek izvoli.

Offline tciglenecki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
Kozice?
« Odgovori #19 u: Ožujak 01, 2007, 20:22:00 poslijepodne »
usis filtera je opasan pa preko njega navuci najlonsku čarapu ili stavi na usis spužvu, improviziraj, zako sam ja napravio i kozice mi uživaju
tomislavc

Offline pega777

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 910
    • http://www.google.com
Kozice?
« Odgovori #20 u: Ožujak 02, 2007, 17:04:00 poslijepodne »
a zasto je meni crkla kozica c. japonica u aq-u imam coryje,gupije,platije,molije,neonke,sijamca,borcei jos neke...jednostavno je ujutro bila nestabilna...malo je plivala prema gore pa dok je isplivala dole jednostavno srušila.popodne je bila
pegaC
Prelog

Offline pega777

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 910
    • http://www.google.com
Kozice?
« Odgovori #21 u: Ožujak 02, 2007, 17:06:00 poslijepodne »
bila je velika oko 3cm
ja to zove peh jer nakon nekih 5 mj. ovi u zoo-u dobiju kozice...a ona crkne...eh

pegaC
Prelog

Offline JohnDoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 99
Kozice?
« Odgovori #22 u: Ožujak 02, 2007, 17:28:00 poslijepodne »



Citat: tciglenecki
usis filtera je opasan pa preko njega navuci najlonsku èarapu ili stavi na usis spužvu, improviziraj, zako sam ja napravio i kozice mi uživaju

To baš ne volim radit jer filter vuæe prljavštinu koja se onda skuplja na èarapi i filter se sve više muči.....

A kaj se tiće Beluga - znam gdje je-bio sam više puta tamo, al sam u međuvremenu našao nekoliko japonica pa sam njih ubacio.....
Edited by: JohnDoe