Travanj 26, 2024, 22:46:52 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zvučnici samogradnja-pomoć  (Posjeta: 10166 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #25 u: Studeni 21, 2013, 14:41:29 poslijepodne »
da zbilja, koji receiver imas? Nadam se da ti moje pojacalo ne smeta, a receiver manje-vise  -?

Hvala na ispravku krivog navoda. Pojačalo je pojačalo jeeee.

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #26 u: Studeni 21, 2013, 16:58:13 poslijepodne »
da zbilja, koji receiver imas? Nadam se da ti moje pojacalo ne smeta, a receiver manje-vise  -?

Hvala na ispravku krivog navoda. Pojačalo je pojačalo jeeee.
Tako i ono sto imas na policama...nisu koralji, vec samo kosturi krepalih zivotinja!
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #27 u: Studeni 22, 2013, 22:43:29 poslijepodne »
Evo mene sa novostima :)
Stigle su mi skretnice pa sam odmah išao u nabavku zvučnika i normalno da sam sklepao jednu kutiju za probu.
Na kraju sam za zadnje zvučnike uzeo Home W4 za srednjotonce  a za visokonce sam uzeo Westra WDT-13-138
 http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/8home/home_w4.htm
http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/westra/visokotonci.htm

Prvo sam samo njega spojio na stereo reciever i prvi dojam je bio bez veze,glasno a kreštavo bez basa :roll:

A onda sam ga spojio na kućno kino gdje imam aktivni woofer i ostao sam ugodno iznenađen :)
Onda sam probao svoje sony zvučnike i na njima pol visikoh tonova fali koje čujem na samogradnji.Ima mi nekako puniji spektar visokih i srednjih tonova od sony zvučnika.
Ovi zvučnici bez nekog woofera su kreštavi i nije ih baš ugodno slušat ali ako bi se radili samostojeći sa basom vjerujem da bi bili za mene odlični.

Evo slike ali kutiju nemojte ni komentrat jer je to samo privremena :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #28 u: Studeni 22, 2013, 22:59:52 poslijepodne »
uh ... nebih ti omalovažavao sreću i ponos ... ali stari moj, radiš sebi, nikud se ne žuriš.. imaš vremena...

moji klinci prave lijepše kutije....  :P

pravim i ja sa klincima za vikendicu neki razglas, pa ću sa staviti slike kad bude gotovo ..... a pravio sam i bratu za auto full razglas za auto.. po obliku i dimenziji gepeka, a da zadržimo potrebne parametre kutija koje diktiraju zvučnici ... itd itd .. da ne nabrajam bezveze ..

pravilne i pod 90° stranice ne možeš dobiti ubodnom pilom, moraš imati cirkular i znati s njim raditi ...  :up:

ali svaka pohvala na trudu i želji ... samo naprijed ....  :up: :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #29 u: Studeni 22, 2013, 23:03:45 poslijepodne »
uh ... nebih ti omalovažavao sreću i ponos ... ali stari moj, radiš sebi, nikud se ne žuriš.. imaš vremena...

moji klinci prave lijepše kutije....  :P

pravim i ja sa klincima za vikendicu neki razglas, pa ću sa staviti slike kad bude gotovo ..... a pravio sam i bratu za auto full razglas za auto.. po obliku i dimenziji gepeka, a da zadržimo potrebne parametre kutija koje diktiraju zvučnici ... itd itd .. da ne nabrajam bezveze ..

pravilne i pod 90° stranice ne možeš dobiti ubodnom pilom, moraš imati cirkular i znati s njim raditi ...  :up:

ali svaka pohvala na trudu i želji ... samo naprijed ....  :up: :up:
A baš si morao komentirat kutiju :D

Ta kutija je sklepana na brzinu samo da čujem kako bude to zvučalo.Kad si pribavim sve drivere i izračunam kutije sve se bude rezalo na mjeru od medijapana u iverpanu ili elgradu :up:

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #30 u: Studeni 22, 2013, 23:05:02 poslijepodne »
A budeš vidio kad završim kutije pa ćeš vidjet ko bolje radi,ja ili tvoji klinci :D

Offline strasilo

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1516
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Pripizdina podravska
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #31 u: Studeni 22, 2013, 23:05:18 poslijepodne »
*ebiga, upalo u oko ... :D

NHF ....   :up: :up:
uvijek dostupan na [email protected]

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #32 u: Studeni 23, 2013, 08:59:36 prijepodne »
bome si brz  :)

za kutiju - dosta ekipe koja se igra ovih igara prvu kutiju radi od prirucnog materijala, odbacenih stranica i vrata ormara i vrata nadjenih "usput" tako da nema straha od dodatnih tweakanja i tuniranja, pa kad sve skupa bude zadovoljavajuci rezultat reze se finalna kutija od MDF-a ili špere... tako da - dobro si ucinio  :D ;)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #33 u: Studeni 27, 2013, 23:02:50 poslijepodne »
u zivo nije lose, da se ta kutija lijepo dotjerat, bitno je da daje dobar zvuk, a u zivo se i osjeti jako dobro da radi, posebno visok ton koji daje.. a za kutiju, jest da se je moglo bolje sloziti, ali ako se kutija obuce i materijal za zvucnicke kutije ili neke preporucene tapete, moglo bi to izgledat puno ljepse.. cak priblizno kao i iz trgovine..  ;)

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #34 u: Studeni 28, 2013, 07:27:12 prijepodne »
Prve su ti kutije pa ajde...ali za ubuduće, bočne stranice se režu tako da im rubovi prelaze preko gornje, donje, prednje i zadnje stranice. Dakle, ovo što si ti učinio s gornjom i donjom stranicom. Na taj način se postiže veća čvrstoća kutije  ;)

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #35 u: Studeni 28, 2013, 08:32:01 prijepodne »
u zivo nije lose, da se ta kutija lijepo dotjerat, bitno je da daje dobar zvuk, a u zivo se i osjeti jako dobro da radi, posebno visok ton koji daje.. a za kutiju, jest da se je moglo bolje sloziti, ali ako se kutija obuce i materijal za zvucnicke kutije ili neke preporucene tapete, moglo bi to izgledat puno ljepse.. cak priblizno kao i iz trgovine..  ;)
Prve su ti kutije pa ajde...ali za ubuduće, bočne stranice se režu tako da im rubovi prelaze preko gornje, donje, prednje i zadnje stranice. Dakle, ovo što si ti učinio s gornjom i donjom stranicom. Na taj način se postiže veća čvrstoća kutije  ;)


Ekipa,malo čitajte postove prije komentiranja :)

uh ... nebih ti omalovažavao sreću i ponos ... ali stari moj, radiš sebi, nikud se ne žuriš.. imaš vremena...

moji klinci prave lijepše kutije....  :P

pravim i ja sa klincima za vikendicu neki razglas, pa ću sa staviti slike kad bude gotovo ..... a pravio sam i bratu za auto full razglas za auto.. po obliku i dimenziji gepeka, a da zadržimo potrebne parametre kutija koje diktiraju zvučnici ... itd itd .. da ne nabrajam bezveze ..

pravilne i pod 90° stranice ne možeš dobiti ubodnom pilom, moraš imati cirkular i znati s njim raditi ...  :up:

ali svaka pohvala na trudu i želji ... samo naprijed ....  :up: :up:
A baš si morao komentirat kutiju :D

Ta kutija je sklepana na brzinu samo da čujem kako bude to zvučalo.Kad si pribavim sve drivere i izračunam kutije sve se bude rezalo na mjeru od medijapana u iverpanu ili elgradu :up:
bome si brz  :)

za kutiju - dosta ekipe koja se igra ovih igara prvu kutiju radi od prirucnog materijala, odbacenih stranica i vrata ormara i vrata nadjenih "usput" tako da nema straha od dodatnih tweakanja i tuniranja, pa kad sve skupa bude zadovoljavajuci rezultat reze se finalna kutija od MDF-a ili špere... tako da - dobro si ucinio  :D ;)

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #36 u: Studeni 28, 2013, 08:36:26 prijepodne »

Ekipa,malo čitajte postove prije komentiranja :)


Sorry, promaknulo mi  :-[

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #37 u: Studeni 29, 2013, 11:47:55 prijepodne »
Počeo sam razmišlti o Visaton kitovima pa preporuci pamooka i mislio sam uzeti ovaj kit
http://www.novelius.eu/wstest/index.php?route=product/product&path=35_58&product_id=403

Onda sam na njuškalu našao ove zvučnike
http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jamo-s606-oglas-9280207

Šta mislite na kojim bi zvuk bio kvalitetniji?
Nije mi problem izrada kutija jer guštam radit takve stvari nego me zanima kvaliteta zvuka.Nisam nikad čuo jamo zvučnike u živo pa neznam kako sviraju :(

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #38 u: Studeni 29, 2013, 15:25:10 poslijepodne »
nemozes pogrijesiti bilo koji da uzmes ..nemoj da te bune svi oni driveri po sebi koji imaju kutije ima na sebi , to u konacnici moze rezultariti losim zvukom .. ja bi isao na ovaj kit, em sto je jeftiniji pa usparas neku lovu a ne nazivaju se bezveze komponete, treba spariti to da ljepo zvuci , posto imas sony reciwer a htjeo bi sastaviti svoju kutiju idi na ovaj kit, kasnije promjenis reciwer a mozda i budes i zadovoljan zvukom ..

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #39 u: Studeni 29, 2013, 16:15:49 poslijepodne »
Imam ja i yamaha stereo receiver RX-570 jačine 2x90W na 4ohma.
Prvo sam mislio radit trosistemske samostojeće zvučnike za sony kućno kino a sony zvučnike sam mislio  ostavit na yamaha receiveru.
Plan se promjenio i za kućno kino radim male dvosistemske zvučnike sa aktivnim wooferom a sony idu na prodaju i za yamaha receiver sam mislio kupit jamo zvučnike ili radit kutije sa visaton driverima.
nemozes pogrijesiti bilo koji da uzmes ..nemoj da te bune svi oni driveri po sebi koji imaju kutije ima na sebi , to u konacnici moze rezultariti losim zvukom .. ja bi isao na ovaj kit, em sto je jeftiniji pa usparas neku lovu a ne nazivaju se bezveze komponete, treba spariti to da ljepo zvuci , posto imas sony reciwer a htjeo bi sastaviti svoju kutiju idi na ovaj kit, kasnije promjenis reciwer a mozda i budes i zadovoljan zvukom ..

Pa ovaj kit košta 1940kn -10% popusta ali nemaš kutije pa izađe skuplje

Offline Kizo 2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 342
  • Spol: Muški   Dob: 61
  • Lokacija: N.Zagreb
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #40 u: Studeni 29, 2013, 16:53:42 poslijepodne »
Da se ja pitam izabrao bih Jamo iz više razloga, - kvalitetniji zvučnici, jači a razlika u cijeni minimalna.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #41 u: Studeni 29, 2013, 20:01:37 poslijepodne »
nisam vidio dobro cijene  :up: btw. yamaha odlicno radi sa jamom ;) , opet prije slusanja treba probati dali pase, ali su kompatibilni  :up:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #42 u: Prosinac 01, 2013, 11:47:53 prijepodne »
...ako bi isao Jamo rutom, vidi ovo:

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/jamo-e-670-oglas-9879382

osjetljivost 90db, laksi za pogon, ako te zainteresira odes pa poslusas... poneses CD ili stick sa necim sto dobro poznajes, pa vidis, a cijena nije pre velika...

ovaj Visaton je dosta niske osjetljivosti (kaze net 86db) pa nisu bas laki za pogon, a ovaj 606 mi izgleda dosta plastik fantastik (ali odmah se ogradim - nemam pojma kako zvuci, niti sam ga u zivo vidio/cuo) pa nema razloga da ga eliminiras zato jer naizgled nekome ne sjeda "na prvu"... pogotovo vizualnu prvu, a ne slušnu  :up:

yamaha je svakako bolji izbor (IMHO) od Fony-a, pa malo kombiniraj...

ako ces ic malo i rutom da ne moraju bit floorstanderi, baci oko na

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/monitor-audio-rs1-oglas-9233795

http://www.njuskalo.hr/zvucnici/zvucnici-acoustic-energy-oglas-9842134

kako god okrenes, na mukama si  :D :zagrljaj:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #43 u: Prosinac 04, 2013, 21:24:27 poslijepodne »
Samogradnja zvučnika malo stala radi većeg obujma posla pa se nema vremena :(

Odlučio sam promjeniti svoj Sony A/V reciever sa nekom Yamahom i našao sam jednu koja mi se čini povoljna pa me zanima jel se isplati mijenjati ili je to skoro isto ko moj Sony
Evo link
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/yamaha-rx-v-457-6.1-oglas-9816645

Ili možda ovaj
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/yamaha-rx-v361-titan-oglas-6993223

Na ovom drugom vjerojatno treba očistit daljinski.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #44 u: Prosinac 05, 2013, 00:21:30 prijepodne »
sta god uzmes od ova dva je bolje od sonya, i neces pogrijesiti.. btw. yamaha ima strasne procesore za vise kanalni zvuk

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #45 u: Prosinac 05, 2013, 18:47:21 poslijepodne »
Samogradnja zvučnika malo stala radi većeg obujma posla pa se nema vremena :(

Odlučio sam promjeniti svoj Sony A/V reciever sa nekom Yamahom i našao sam jednu koja mi se čini povoljna pa me zanima jel se isplati mijenjati ili je to skoro isto ko moj Sony
Evo link
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/yamaha-rx-v-457-6.1-oglas-9816645

Ili možda ovaj
http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/yamaha-rx-v361-titan-oglas-6993223

Na ovom drugom vjerojatno treba očistit daljinski.

ako samo ovlas pogledas straznje stranice, vidis kod kojeg se stedilo a koji je gradjen barem na prvu "kvalitetnije" - ovaj 361 je noviji ali je ocito slabiji model u seriji, pogle samo konektore za zvucnike - gdje god vidis one na feder gdje uguras zicu (a da nije neki vintage uredjaj kod kojih je to bio standard za ono doba) - znas da je okljastreno gdje god je moguce, u svrhu ustede.  Ovaj 457 je stariji model ali nesto "bolji" u rangu... kod polovnjaka ti je sve stvar u kakvom je stanju - ako je bio u bircu i pun je katrana, sigurno ti ne treba kod kuce  :D

kod ovih visekanalnih, i meni se vise svidja Yamaha (i NAD) od ostalih, sve dok ne dodjes u neku visu klasu pa onda tek ide redaljka  :gata:

Kod Sony-a je opcenito problem (bio, vjerujem da je i dalje u tom trendu) tanašan zvuk, i šum... barem koliko znam (a nisam vec dulje vrijeme u visekanalnom svijetu)...

Ako gledas po oglasniku, jedino sto mogu rec je - probaj (ako mozes, psihicki, fizicki i financijski) izbjegavat entry modele i one odmah blisko u nizu... radije uzmes stariju generaciju (a da ima DTS, AC3 ili sta li je vec trenutno u "modi" i treba) nego nesto novije pa nisko na ljestvici. Trend svih trgovaca (i proizvodjaca) je dimenzioniranje uredjaja "na knap" sto se tice dijelova unutra, to na "knap" se poznatiji jos i drze, a oni manje poznati tu granicu uzimaju dosta "slobodno"  X-(  pa nije ni cudo da imamo kvalitativnu situaciju za popee*dit, gdje ugradjeni elementi drze u garantnom roku (vise-manje) a onda  :k035: na opcu radost svih nas potrosaca...

ciljaj sredinu, ako mozes  ;) :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #46 u: Prosinac 05, 2013, 20:35:07 poslijepodne »

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #47 u: Prosinac 05, 2013, 21:11:11 poslijepodne »
aaaa, nes se tako lako izvuc  :D :D ... da je sklopit od 5 komada jedan, ni taj ne bi imao sve sto se trazi, zeli i zadovoljava... takav je to sport  :dead:

ako ti je bitno imat HDMI, jedino ih ima ova Yamaha sto si izlistao...

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/yamaha-htr6130-receiver-oglas-9821344

onaj 595 je ok, ali je star i cak nisam siguran da je Dolby digital nego surround (nisam googlao, ali pripazi na to, da ne bi bio zayeb)...


ovo bi vrijedilo pogledati u rangu cijene:

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/7.1-receiver-denon-avr-1507-oglas-9143281

http://www.njuskalo.hr/hi-fi-komponente/receiver-dolby-digital-6.1-str-db790-oglas-8327279

cak ovaj Fony zadnji, ako je 14 i po kila, mozda i dobitna kombinacija... trebalo bi ga pogledat, poslusat pa vidis da li vrijedi se igrat... denonko je nevelik, ali bi trebao isto bit OK...

otprilike ti je to-to, koliko je vidljivo na njurkalu... nazoves, pogledas, poslusas... teskom mukom odlucis, al na kraju - varietas delectat, ma koliko mi sutjeli o tome  :nuclear: :D
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #48 u: Prosinac 05, 2013, 21:34:36 poslijepodne »
« Zadnja izmjena: Prosinac 05, 2013, 21:47:38 poslijepodne od Pamook »
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline galo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1545
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: virovitica
Odg: Zvučnici samogradnja-pomoć
« Odgovori #49 u: Prosinac 05, 2013, 23:05:01 poslijepodne »
a sta je sa izgradnjom kutija, radis ili kupujes polovne .. od toga trebas poci prvo  :up: