Travanj 28, 2024, 02:30:43 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: VTF bez balona=UV-C  (Posjeta: 1767 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dombe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 745
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Bjelovar
VTF bez balona=UV-C
« u: Kolovoz 28, 2011, 18:55:08 poslijepodne »
Sad tek vidim da nisam stavio ovo pitanje na ovaj forum.
Ovako,pošto se u UVC lampi nalazi živa koja po naponom stvara energiju od nekih 250 nanometara što onda ubija alge mislio sam uzeti običnu VTF žarulju(visokotlačna živina žarulja) i samo razbiti balon i onda bi bila kao i ove UVC lampe.Da li vi znate nešto o tome?Da li bi to igralo?Stavio bi žarulju da osvjetljava izlaz vode,na koliko centimetara bi trebala biti žarulja udaljena da bi djelovala?

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: VTF bez balona=UV-C
« Odgovori #1 u: Kolovoz 28, 2011, 20:38:44 poslijepodne »
ja znam sljedece...

ka dmi  je pustala klima na autu.. reko.. idem si sam pogledat to.. razbijem ja jednu vtf-ku od 125W i gledam.. trazim.. nista ne vidim... onda tutnem novcaniccu ispod.. nista.. nikakvi oni UV flekici s ene vid eni nista ( kao pod onim crnim lampama) e sad.. znam da su ljudi pocrnili kad su radili pod razbijenim VTFkama... od uv zraka.....a mozda sam j anest krivo gledao... ili gledao na krivom mjestu...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline SONI 1112

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 18
  • Lokacija: Rijeka
Odg: VTF bez balona=UV-C
« Odgovori #2 u: Siječanj 13, 2012, 19:01:23 poslijepodne »
ja znam sljedece...

ka dmi  je pustala klima na autu.. reko.. idem si sam pogledat to.. razbijem ja jednu vtf-ku od 125W i gledam.. trazim.. nista ne vidim... onda tutnem novcaniccu ispod.. nista.. nikakvi oni UV flekici s ene vid eni nista ( kao pod onim crnim lampama) e sad.. znam da su ljudi pocrnili kad su radili pod razbijenim VTFkama... od uv zraka.....a mozda sam j anest krivo gledao... ili gledao na krivom mjestu...
ne