Travanj 19, 2024, 21:05:40 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: 400 l za zlatne - u pripremi  (Posjeta: 1655 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gaby919

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
400 l za zlatne - u pripremi
« u: Rujan 11, 2014, 13:17:27 poslijepodne »
Ljudi help! Uskoro nam stize akvarij od 400litara za nase zlatne prasice, sad smo u procesu nabavke svega ostalog potrebnog. Dakle zanima me najvise koji filter da uzmem,procitala sam vec masu informacija, netko preporucuje vanjske kanister filtere, netko unutrasnje, uglavnom svatko vodi svoju politiku, meni se iskreno cini haqos expro 1500 sasvim ok, sto se tice cijene i kolicine vode koju profiltrira. Ali, ali! S obzirom da nemam iskustva apsolutno s takvim filterima, trebam vas blagoslov! Takodjer, trebam li jos kakav filter nabaviti, vidim da ljudi drze i po 3-4-5 razlicitih filtera u velikim akvarijima ,pogotovo sa zlatnim ribicama? I treba li kakva pumpa za areaciju ili haqos filter radi i taj dio posla? Nemojte zamjeriti, trenutno imam nekakav hang-on filter s pumpom koja baca vodu pa pravi mjehurice..zato pitam.. Hvala na odgovorima unaprijed! :) :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: 400 l za zlatne - u pripremi
« Odgovori #1 u: Rujan 11, 2014, 14:42:05 poslijepodne »
Imao sam prilike pomagati kolegi oko stavljanja tog Haqosa 1500 na njegov akv od 300l i mogu ti reci da mi se filter svidja. Pogotovo u smislu omera cena-kvaliteta.
Po meni nikad dosta filtracije na akv sa zlatnim ribicama, tako da za pocetak ce ti on biti OK, ali ako mozes stavi odmah 2 kom, jer zlatne jako prljaju vodu.  :)
Vanjski filteri aeriraju vodu mreskanjem povrsine, a mozes dodati i zracnu pumpu (pogotovo u letnjim mesecima). Zlatne ribice vole jako aeriranu vodu.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline gaby919

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: 400 l za zlatne - u pripremi
« Odgovori #2 u: Rujan 11, 2014, 18:40:54 poslijepodne »
Ja sam mislila uz haqos1500 uzeti kasnije 1200 ili 500l/h hang-on,ali mozda bolje uloziti koju kunu vise za drugi 1500, jer nije velika razlika u cijeni dok u litrazi jest! Dakle, za filtere sam odlucila , sad trebam potraziti nekakvu pumpu za aeraciju, ne znam ima li kakvih koje stoje van akvarija? Npr.da ju zakacim na straznju stranu akvarija, ne zelim nikakve aparatice na vidiku :P Preporuke?

Offline Smilas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
Odg: 400 l za zlatne - u pripremi
« Odgovori #3 u: Rujan 12, 2014, 01:51:51 prijepodne »
Sto se pumpice tice meni su u pogonu vec godinama AquaTerrine pumpice, jeftine su, a rade odlican posao.