Svibanj 22, 2024, 01:34:03 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: razmnozavanje  (Posjeta: 2816 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sdow

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
razmnozavanje
« u: Srpanj 22, 2005, 18:21:00 poslijepodne »


caos svim


poceo sam da se bavim sa ribicama ima 4 godine i sada bi se steo da se bacim na razmnozavanje imam jedan akvarium od 75 L i jedan od 40 za male koje mi ribice vi preporucujete da razmnozavam vec u aqvariumu imam 1 ranmirez i 8 neonki plavi ja sam u canadi ba bas neznam kako ze zovu ribice na jugoslovenskom


da nezaboravim volio bi da razmnozavam koridora i sta jos
 

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
razmnozavanje
« Odgovori #1 u: Srpanj 22, 2005, 19:07:00 poslijepodne »
NaHRVATSKOM nema više jugoslavije već 16godina.A najlakše ti je početi sa živorotkama(gupy,platy,molly....).
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

Offline sdow

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
razmnozavanje
« Odgovori #2 u: Srpanj 22, 2005, 19:09:00 poslijepodne »
nemoj to molim te nakraju nemogu da se kutarisem vec sam imo te ribice
 

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
razmnozavanje
« Odgovori #3 u: Srpanj 22, 2005, 19:31:00 poslijepodne »
ovako mi smo hrvatska i naj lakse ti se razmnozavaju zivorotke ko sto ti je helena rekla a o mrijestu nekih riba imas na prvoj stranici www.akvarij.net s lijeve strane pise ti uzgoj pa pogledaj
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline sdow

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
razmnozavanje
« Odgovori #4 u: Srpanj 22, 2005, 19:40:00 poslijepodne »
a koje je ribice lako razmoziti ali sto ikru izbacivaju ne zive
 

Offline sdow

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
razmnozavanje
« Odgovori #5 u: Srpanj 22, 2005, 19:55:00 poslijepodne »
jeli mi iko uspeo da razmnozi neone ako da kako
 

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
razmnozavanje
« Odgovori #6 u: Srpanj 22, 2005, 20:11:00 poslijepodne »
Od ikrašica definitivno je najlakše razmnožiti Archocentrus Nigrofasciatus ... na Jugoslovenskom "Robijaš", na Hrvatskom "Nigrić" ... i bez brige,nema da omaneš .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
razmnozavanje
« Odgovori #7 u: Srpanj 22, 2005, 20:21:00 poslijepodne »


Imas na pocetnoj strani o mrijestu neonki http://www.akvarij.net/default.asp?id=14&ACT=5&conte nt=199&mnu=14.


BDW vani vas niko nepita jeste li iz hrvatske, bosne, srbije...pita vas jeste li iz juge. A svi jugici recimo u njemackoj funkcioniraju odlicno. Evo jucer bas sam slozio kod jedne (mrsko mi rec) srpske obitelji jedan akvarij od 60litara.A ako se i jugici posvadaju, posvadaju se zato jer su ljudi, a ne srbi, bosanci, hrvati slovenci... i zato nemojte covjeka jbavat jer je napiso jednu krivu rijec. A i ljudi koji su vani 15-20 godina ni nemaju osjecaj da se nesto mjenjalo i pamte svoju domovinu onakvu kakva je bila. A OSIM toga akvaristika nema granica!Edited by: bopacak

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
razmnozavanje
« Odgovori #8 u: Srpanj 22, 2005, 23:39:00 poslijepodne »





Krivo razmisljanje bopacak. Vidis u tome i je problem.


Kad bi "veliki" narodiEurope poceli pokazivati zanimanje za malenarode u svojoj okolini i kad bi poceli uciti suvremenu povijest ne bi bilo ovakvih nebuloznih zabuna o jezikoslovnom nazivlju.


No ako nasi Hrvati koji zive vani ne drze dosebe i svoje blize ili dalje povijesti i sasvim im je svejedno hoce li ih netko nazivati jugoslavenima ili Hrvatimaonda mi je posve jasno da ljudi izvana nikad nece saznati sto se tocno zbivalo na ovim podrucjima u posljednih 15 godina.


A ako je nekom nevazno kako ga se naziva ili deklarira ili gdje ga se svrstava onda samo mogu konstatirati da nije ni zasluzio davati lekcije onima kojima je stalo do sebe, svoje vlastite povijesti, svojeg krvavo branjenog imena i jezikai sto je najvaznije do istine. Ne zamjeri, ali to je tako.


Pa nije ni cudo da nas Europa nece kad ne znaju ni tko smo, a nasi iseljenici sute o tome i dapace odazivaju se na neka davna povijescu zabetonirana imena propalih drzava i politickih sustava.


sdow,zao mi je,ali nemam neki pametan akvaristicki savjet za tebe, osim da su zivorotke idelane za razmnazanje po doma, a neki ciklidi nisu nista manje zanimljivi u tom pogledu, kao sto sam cuo.


bok.





Zagreb

Offline Gungor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 228
razmnozavanje
« Odgovori #9 u: Srpanj 23, 2005, 01:35:00 prijepodne »

Citat: Max....sz
Od ikrašica definitivno je najlakše razmnožiti Archocentrus Nigrofasciatus ... na Jugoslovenskom "Robijaš", na Hrvatskom "Nigriæ" ... i bez brige,nema da omaneš .



Pa Max je poliglot . Luj abla jede lengvidz koji se od njega zahteva :-)

Zagreb/Hrvatska

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
razmnozavanje
« Odgovori #10 u: Srpanj 23, 2005, 01:37:00 prijepodne »
korni uzeo si mi riječ iz usta!
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

Offline Gungor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 228
razmnozavanje
« Odgovori #11 u: Srpanj 23, 2005, 01:42:00 prijepodne »


Citat: HELENA
korni uzeo si mi rijeè iz usta!



Ma ima nas jos koji isto mislimo, ali ovo je ipak akvaristicki forum...
Cuvajmo vatru za mjesta na kojima ce vise doci do izrazaja!



BTW, opet me boli glava od tog avatara :-)

Edited by: Gungor
Zagreb/Hrvatska

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
razmnozavanje
« Odgovori #12 u: Srpanj 23, 2005, 01:50:00 prijepodne »






BTW, opet me boli glava od tog avatara :-)


Edited by: HELENA
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

Offline Gungor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 228
razmnozavanje
« Odgovori #13 u: Srpanj 23, 2005, 01:54:00 prijepodne »
Autocenzura na djelu! Bog zna sto je pisalo prije editiranja, a sad je ostao samo komentar na "BTW" :-(
Zagreb/Hrvatska

Offline lupus

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
razmnozavanje
« Odgovori #14 u: Srpanj 23, 2005, 11:29:00 prijepodne »


Korni : Hear,hear


ali ima i Gungor pravo,ovo je forumoakvaristici.A kad smo vec kod imena riba: nirazliciti autori se ne mogu slozit izmedu sebe kako da nazovu ribe po "naski",pa jedni ovako,drugi onako.Najbolje se drzat latinskog i amen. Edited by: lupus
*lupus in fabula*

Offline bopacak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1058
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Čakovec
razmnozavanje
« Odgovori #15 u: Srpanj 25, 2005, 19:37:00 poslijepodne »
Imate pravo ova je stranica posvecena akvaristici, ne politici. Reci cu samo josjednu stvar. Nije me briga ko si, sta si i sta radis, budi covjek i i nije me briga kako ce mene ljudi zvati i hocemo li ili necemo u europu (dokle god je voda mokra, a moja ruka u vodi bit ce dobro). Imagine there is no countries...znate tu pjesmu?

Offline MAXIMUS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 537
razmnozavanje
« Odgovori #16 u: Srpanj 25, 2005, 20:15:00 poslijepodne »
 
Citat: sdow
 kutarisem
Što to znači      
M

Offline Jasmina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
razmnozavanje
« Odgovori #17 u: Srpanj 25, 2005, 22:45:00 poslijepodne »


Neonke su jako zahtjevne pogotovo što se mlađi tiče i uštedjet ćeš sii vremena i živaca baciš li se na nešto lakše... koridorasi bi bili ok... no aneusi i melanotaenie... ostali su više-manje "tvrdoglavi".


Ipaknajtoplije preporučam zebrice (Brachydanio rerio) jer su po meni to najjednostavnije ikrašice (osim nekih ciklida i WCM kardinalki) za razmnožavanje. Odlične za početak.... sretno!!!!
Okomito plivanje je pola puta do plivanja naopako
Moto

Offline korni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 609
razmnozavanje
« Odgovori #18 u: Srpanj 26, 2005, 01:01:00 prijepodne »





sorry, ljudi znam da je akvaristika u pitanju, ali ovo ne moze ostati bez odgovora. admini, molim lijepo, u interesu istine uvazite moju ispriku na ovom odgovoru.


bopacak to sto ti pises nema blage veze s normalnim zivotom.


onaj tko ne drzido vlastita identiteta ocito ga ili nikad nije ni imao ili nema razuma. jasno mi je da nekome, kome je propala drzava i ne zna kuda bi se smjestio,nije stalo do toga gdje ce i kako ce neka druga, danas suverena i slobodna zemlja zavrsiti. da ne spominjem imena.


takodjer, jasno mi je i da nekome, tko ima visok standard, visoku placu, kucu vani i dvije u bivsoj domovini, nije stalo do nicega osim do zabave, zivotne letargije, rezignacije.


no to jednostavno ne moze biti jedini smisao zivota. covjek je drustveno bice i zivi u zajednici i naziva tu zajednicu imenom s obzirom na zajednicke interese svih clanova kao i povijesne trenutkekoju zajednica posjeduje. na akvaristickom forumu su akvaristi, a u hrvatskoj su hrvati. juge vise nema, osim u snovima i nostalgicnim melankolijama.


btw. john lennon je biodrogirani sanjar, sklon imaginacijama, halucinacijama, i onda je svoje ravnodusje prikazivao kroz pjesme na prefidan nacin kao toboznje zalaganje za nekakav opci svjetski mir. jeah, svakako. uz elesdi na travi.


naravno da svatko zdravog razuma zeli mir, ali ne i gubitak identiteta i sebe samoga. kad izgubis ime sto si? akvarist?ne bih bas rekao...


Zagreb

Offline goran_2711

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 455
  • Spol: Muški   Dob: 39
razmnozavanje
« Odgovori #19 u: Srpanj 26, 2005, 10:27:00 prijepodne »


A ja sam mislio da je ovo forum za akvaristiku, al i ovdje se politika zavukla.


Sdow, jedan od najljepsih rituala parenja sam vidio kod Betta splendes (po hravatski beta borac) riba. Ribe same po sebi su jednostavne za drzanje. Al trebat ces 2 akvarija. U jednom ces ih sparit, a udrugi ces kasmije odvojit odrasle ribe da ti ne pojedu mlade. Ukratko treba ti 1 muska riba i barem 2 zenske. Kad zapocne parenje (traje po nekoliko sati). Drugu zenku (on koja se ne pari) odmah premijestis u drugi akvari. Onu koja se parila premjestis nakon parenja. Parenje zavrsava kad muzjak postane agresivan prema zenki i kad ju pocne tjerati od mejhuricastog gnijezda (koje on sam napravi). Njega odvojis kad malade ribice pocnu slobodno plivat.


Za jos savijeta pogledaj:


http://www.bcbetta.com


http://www.petfish.net/articles.htm#betta

Offline fasciatus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 50
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Samobor
razmnozavanje
« Odgovori #20 u: Srpanj 26, 2005, 12:43:00 poslijepodne »
SVAKA ČAST KORNI!!!

 Slažem se da je ovo forum vezan uz akvaristiku, ali neke stvari i izjave jednostavno ne smiju ostati bez odgovora!

  Tko je čovjek bez identiteta... hoće li jedan Francuz pristat da bude Europljanin, te da svoje francusko podrijetlo staviti u drugi plan?! Malo sutra!!!
 To su i pokazali na nedavnom referendumu!!

  Svi narodi cijene svoje podrijetlo, ime, domovinu... jedino bi se Hrvati trebali odazivati na neka neprikladna i nepostojeća imena (jugosloveni)?!?

  Jedino se Hrvatima njihovo domoljublje i rodoljublje uzima za zlo!!
A to što jedan Njemac, Talijan ili već spomenuti Francuz ne trpi ništa što je protiv njegove zemlje i narodnosti to se uzima kao nešto pozitivno...

  Ako želimo u EU, moramo prvo naučiti svoju povijest, moramo voliti svoju zemlju i ponositi se svojim Hrvatskim imenom i narodnošću, jer jedino ako ćemo sami držati do sebe, do nas će držati i drugi!!!

Pozdrav!
In te, Domine, speravi!

Offline denis.h

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 64
  • Dob: 44
razmnozavanje
« Odgovori #21 u: Kolovoz 03, 2005, 20:26:00 poslijepodne »
mislim da smo svi mi na svim forumima (mislima na one iz susjednih država) i nadam se da (kao i ja) nismo imali nikakvih problema jer svi znamo od kud smo i tko smo, stoga kad bi i drugi znali tko smo, ne bi se ovako skretalo s teme!!

Offline bubica78

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Ženski   Dob: 46
razmnozavanje
« Odgovori #22 u: Kolovoz 03, 2005, 22:40:00 poslijepodne »


kako me je covjek nasmijao sa svojom izjavom.


inace slazem se sa bopacakom


od riba predlazem Cichlasome(ciklice), Danio...
Začin  mora teći.

Rijeka/Kozala

Offline Sheep

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 649
razmnozavanje
« Odgovori #23 u: Kolovoz 03, 2005, 22:53:00 poslijepodne »
 
Citat: korni


 



btw. john lennon je bio drogirani sanjar, sklon imaginacijama, halucinacijama, i onda je svoje ravnodusje prikazivao kroz pjesme na prefidan nacin kao toboznje zalaganje za nekakav opci svjetski mir. jeah, svakako. uz elesdi na travi.
 

             
5 sezona u par dana,viva Torrent
Zadar