Svibanj 12, 2024, 15:30:36 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: ...evo me i ovdje...  (Posjeta: 820 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tonkica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
...evo me i ovdje...
« u: Siječanj 17, 2014, 14:19:16 poslijepodne »
Bok svima !!
Na preporuku jednog clana otvaram novu temu ovdje...ipak nisam bas totalni pocetnik :D
Od nedavno dom mi krasi akvarij 54 L sa jednim betta borcem...i da stvarno je borac jer je malenog cistaca rjesio u roku par sati kak su bili skupa...od biljkica je samo jedan anubius(ak se tak pise), ovaj tjedan dolazi jos nekih biljcica...
Vec dva dana muku mucim sa zelenim algama koje su se sad opasno prosirile po staklu i kamenju ii svuugdjee jee ima  :angry2: ali se nadam da ce se to rjesiti sa biljkama kad dodu i mislila sam ubaciti kojeg puza ili...??? Hvala svim clanovima na savjetima, puuuno ste mi pomogli  ;)
Nadam se i daljnjem ugodnom druzenju i sigurno cu vas bombardirati sa stotinama pitanja pa se nadam da imate zivce :)
"Ne poštovati jedno jedino živo biće znači ne poštovati Božiju snagu i time ne oštetiti samo ovo jedno biće, nego nanijeti štetu cijelom svijetu."

Offline tonkica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2014, 14:25:31 poslijepodne »
evo i slikica
"Ne poštovati jedno jedino živo biće znači ne poštovati Božiju snagu i time ne oštetiti samo ovo jedno biće, nego nanijeti štetu cijelom svijetu."

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #2 u: Siječanj 17, 2014, 15:29:52 poslijepodne »
A koliko ti se akvarij cikliro ?

Offline jurgen88 & Nija

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1072
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Sweden
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #3 u: Siječanj 17, 2014, 15:36:42 poslijepodne »
to je još i malo algi koliko izgleda da če bit u skorije vrijeme...neznam od kuda krenut... :punch: ajde napiši sve, od opreme, jer ovo mi izgleda turbo jako svijetlo.... i anubijas ti inaće ne ide u podlogu, već na panj ili kamen.

Offline Kulikuli

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 573
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb
  • nikad se nemoj predat osim kad moraš
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #4 u: Siječanj 17, 2014, 15:52:29 poslijepodne »
A možda je i cijano bakterija, u svakom slučaju ne baš dobar početak, kažeš da nisi početnik u akvaristici, -? onda valjda znaš neke osnove, kako kolega kaže anubias van iz podloge jer će počet trulit, nadam se da ti se akvarij ciklirao barem tri tjedna, u svakom slučaju pomoći ćemo koliko možemo ;)

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2014, 16:11:47 poslijepodne »
To ti je prevelik akvarij za bettu, one vole manje i pliće akvarije sa slabijim strujanjem vode i plutajućim biljkama na kojima se mogu odmarati jer nisu baš dobri plivači. Po meni je ovaj akvarij uređen idealno za male ciklide školjkaše npr. Neolamprologus multifasciatus. Dodaš par puževih kućica i par ciklida i uživaš. Za bettu nabavi manji akvarij od 10ak litara sa zračnim filterom, pogledaj malo oglase, možda nađeš nešto jeftino.

Alge ti se javljaju jer nemaš biljke, a imaš rasvjetu. Kao što su ti kolege rekli Anubias se ne smije saditi u podlogu jer inače istruli. Onaj zadebljali dio iz kojeg izlazi lišće prema gore, a korijenje prema dole (rizom) nikada ne smije biti zatrpan podlogom. Ili ga izvuci tako da nije prekriven pijeskom ili ga zaveži za neki kamen. Za biljke je taj pijesak presitan (barem koliko vidim na fotki), nakon nekog vremena će se stisnuti i korijenje biljaka ga više neće moći probiti. Za biljke ti je idealan šljunak granulacije 2-3 mm, po mogućnosti s nekom hranjivom podlogom ispod. Možeš staviti neku kupovnu podlogu namijenjenu za akvarije ili zemlju za cvijeće. Ja bih ti preporučio ovo prvo je manja mogućnost da zezneš. Ako nisi nadograđivala rasvjetu ta lampa koju imaš (neonka od 15 W) ti je dovoljna za nezahtjevne biljke: Cryptocoryne, Ceratophyllum demersum, vodene mahovine, vodene paprati (Microsorum pteropus, Bolbitis heudelotii), Anubias, Bacopa caroliniana, Egeria densa, Hygrophila corymbosa, H. polysperma, H. difformis, Sagittaria subulata, Vallisneria spiralis.

Znači po meni imaš dvije mogućnosti nakon što bettu premjestiš u manji akvarij ili pokloniš: ne diraj podlogu i stavi ciklide ili ako želiš biljke nabavi krupiji šljunak, hranjivu podlogu i posadi ovo kaj sam ti napisao (ako ne želiš pojačati rasvjetu, onda imaš malo više opcija za biljke). :)
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #6 u: Siječanj 17, 2014, 21:10:11 poslijepodne »
Pozdrav od onog jednog člana iz prvog posta. :up:

Offline tomek2412

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: zagreb
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #7 u: Siječanj 21, 2014, 09:37:15 prijepodne »
odma kreni sa ciklidima betu premijesti u kuglu :)

Offline zox0007

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 155
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Opatija-Volosko
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #8 u: Siječanj 21, 2014, 14:32:22 poslijepodne »
odma kreni sa ciklidima betu premijesti u kuglu :)
Kugla je zabranjena u akvaristici!!! >:(
-Borba za mir je isto što i jebanje za nevinost!!!
-Ako želite saznati kako je biti biker,sjednite na motor i nemojte stajat sve dok ne saznate odgovor...
-Tanka kožna jakna dobro izgleda medju zenama,ali vas ne spasava od trenja pri padu sa motora...

Offline tonkica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #9 u: Travanj 06, 2014, 01:26:56 prijepodne »
hm...ispricavam se zbog duzeg nejavljanja...komp je nakon dugo godina otkazao poslusnost...bettan je na moju zalost udomljen kod kolegice kod koje mu je puno ljepse...u akvariju je trenutno samo jabucar koji je zivnuo od kad betana nema, pijesak je izbacen van jer odrzavanje je uzaaaasss...od biljaka jos uvijek samo anubias i rogolist koji se polako ali sigurno sire...alge sam uz tjedno mjenjanje vode (10L) i ciscenja spuzvicom svela na minimum...e sada u planu imam jos malo zabiljavanja i onda krecem na ribice...dvoumim izmedu neonkica i gupica makar me malo strah jer ne bih htjela bas hrpu malih s kojima poslje ne znam kud bih a bacanje u skoljku mi je skroz fuj pa sad sljedi pitanje...koliko je pametno i dal je moguce ubaciti samo muske gupije ??, sto se tice ovih skoljkasa...fora su ali fali mi boje...volim sareno  :-[ na linku pisu da mogu uz kombinaciju s miroljubivim ribama pa da li gore navedene mogu s njima i u kojem omjeru? Unaprijed hvala na pomoci
"Ne poštovati jedno jedino živo biće znači ne poštovati Božiju snagu i time ne oštetiti samo ovo jedno biće, nego nanijeti štetu cijelom svijetu."

Offline Čiča

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1913
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb-Dubrava
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #10 u: Travanj 06, 2014, 11:26:28 prijepodne »
Možeš samo muške gupije.

Offline tonkica

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ...evo me i ovdje...
« Odgovori #11 u: Travanj 10, 2014, 15:22:29 poslijepodne »
Hvala !!
"Ne poštovati jedno jedino živo biće znači ne poštovati Božiju snagu i time ne oštetiti samo ovo jedno biće, nego nanijeti štetu cijelom svijetu."