Travanj 30, 2024, 04:28:51 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Više/Manje ugradbeni akvarij od 200-tinjak litara  (Posjeta: 739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Više/Manje ugradbeni akvarij od 200-tinjak litara
« u: Ožujak 24, 2011, 11:10:23 prijepodne »
Admin možeš ovu temu zaključat https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=57929.0 jer selim raspravu ovdje.

Vezano za temu gore i dilemu oko postolja ipak sam se odlučil za željezne profile 4x4cm koje budem obukel u 18mm iveral pa sam miran.
Akvarij bude u ugradbenom ormaru i dimenzije akvarija su 87*57*50cm, akvarij bude imal stakleni poklopac. Najveća financijska dvojba mi je rasvjeta. Zbog vanstandarnih dimenzija poklopac sa rasvjetom je preskup. Ja sam mislil iznad akvarija  (tik iznad staklenog poklopca) stavit ploču od 1cm iverala, koja bi bila na kliznim nosačima, i na ploču zašarafit postojeću rasvjetu iz Ria 125l i dodat 1-2 iste takve lampe.
Obične konzole za takve lampe su oko 70kn (bez reflektora) i nemaju vodonepropusna grla. Jel bi to funkcioniralo?
Imam sličnu rasvjetu iznad staklenog poklopca na akvariju s multićima (doduše akvarij je na otvorenoj polici) i nikad nisam primjetil vlagu na lampi.

Offline bura2

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1128
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: ZG-Dubrava
  • 092 10000 36
Odg: Više/Manje ugradbeni akvarij od 200-tinjak litara
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2011, 22:12:22 poslijepodne »
Ja već godinu i pol imam rasvjetu sa običnim grlima bez stakla i nisam nikad imao problema,a ujutro kad dignem poklopac lampe su totalno mokre