Svibanj 13, 2024, 17:30:39 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: "nestaju" mi ribe!?  (Posjeta: 1491 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kutija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
"nestaju" mi ribe!?
« u: Travanj 06, 2008, 19:47:30 poslijepodne »
Find A Fish!!! (a nije monty python)
well.. novi sam u akvaristici te imam akvarij od 60 l i u njemu puno riba po zeninoj zelji :))
dakle.. imam nekoliko trihogastera, par neonki, par black molly, par silver molly, par malawi ciklida i par nekih manjih ciklida :) te par udovica i 3 cistaca.
do jucer sam imao 2 para guppy i jednu neonku vishe.
oko akvarija ih nema, u filteru nisu.. ispod pijeska nisu. stvar je ocita.. nesto ih je pojelo :(
ko? sta?? kog da vadim van? sumnjam na malawi ciklida, nekako mi se cudno ponasa i stalno ima one crne pruge preko sebe (kazu da je ljut kad je crn)

help! :| ::)

Offline Ribač

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1512
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #1 u: Travanj 06, 2008, 19:55:56 poslijepodne »
Ne znam ništ o ciklidima, ali mislim da neki jesu mesojedi, pa ga je možda zbilja njam. :o

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #2 u: Travanj 06, 2008, 20:36:04 poslijepodne »
Tvoja kombinacija nebi funkcionirala ni uz još jednu nulu na litraži. Ciklidi su izrazito teritorijalne ribe i ako im ne omogučiš puno prostora dolazi do problema. Ili samo Trihogasteri (4 uvrh glave) ili samo sitne. Ciklidi obavezno van jer če Malawci postepeno potuči sve živo. Zar je toliko teško provjeriti kakve uvjete treba koja životinja prije negoli je se bezglavo kupi? Ipak su to živa biča!

Offline Ninina mama

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2055
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Sarajevo, BiH
    • Moja fotogalerija
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #3 u: Travanj 06, 2008, 20:41:09 poslijepodne »
Kutija dobrodosao! ;) Nadam se da ces ovdje naci sve sto te o akvaristici bude interesiralo...

Savjetujem citanje vodica (skines ga sa pocetne stranice)...

Tamo ces vidjeti da se kod formiranja treba odluciti kakav akvarij zelis. Prvo slatkovodni ili morski (to si rijesio :-* ), a potom: biljni ili ciklidni... Kazu pametni ljudi da to ne ide zajedno...

To svakako trebas razdvojiti, ali ja bih predlozila i ukloniti trichogastere... Naime, mislim da u toj litrazi ni oni nisu sretni... Ipak su to povelike ribe...



A da nam das koju slicicu, kako izgleda sad to zivahno drustvance...

Jos jednom dobrodosao i dugo nam ostao! ;D
Tuzlanka u Sarajevu

Offline njezni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 317
  • Spol: Ženski   Dob: 61
  • Lokacija: Zagreb, Dubrava
  • Zagreb, Dubrava
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #4 u: Travanj 06, 2008, 21:03:12 poslijepodne »
 :D :D :D Ovo me podsjeća na nas u početku!
Ko što reče ninina mama - dobro došao. Ovo me stvarno nasmijalo.

Ja sad imam tri akvarija, ali i još uvijek višak ribeka, a neki još i dječicu prave. Al stakla imaaa, vode imaaa, jedino sad već sve manje mjesta za mene u sobi, a i kćer mi kima glavom i povremeno upućuje na psihijatre.

S vremenom naučiš puno o ribekima, biljkama  :nerd: (onim pravim, neee  onim gadnim plastičnim), potrošiš brdo novca za iste te biljke koje svesrdno ubijaš dok ne naučiš održavati vodu i ne osvrčeš  se unazad i ne zbrajaš koliko si potrošio na sve to.

Kad na kraju misliš da je to to, onda vidiš negdje nešto (neku neodoljivu ribu) koju bi baš htio imati i počneš opet mjerkati stakla....
I love ribeki

Offline kutija

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #5 u: Travanj 06, 2008, 21:18:03 poslijepodne »
...Zar je toliko teško provjeriti kakve uvjete treba koja životinja prije negoli je se bezglavo kupi? Ipak su to živa biča!

ribe nisam kupio nego dobio na poklon

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #6 u: Travanj 06, 2008, 21:31:53 poslijepodne »
dobro došao....

ne znam baš nešto o ciklidima, ali kombinacija riba koje si naveo je jako loša....... pa bi bilo dobro da se odlučiš kao što ti je Ninina mama savjetovala......

Ako imas Trichogastera trichopterusa to ti je stvarno i više nego premalo za njih prostora........ ja sam imao 4 (2 mužjaka i 2 ženke)u 120 l i to se pokazalo premalo na 2 mužjaka....... oni su ti dosta velike ribe i uz to su još i teritorijalni i ponekad dosta agresivni........

daj stavi neku sliku da vidimo tu kombinaciju riba.......

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #7 u: Travanj 06, 2008, 21:54:58 poslijepodne »
Nadam se da moj post nisi shvatio kao uvredu nego kao dobronamjeran savjet. U svakom slučaju neodgovorno je nekom kupiti živa biča bez prethodnog informiranja o njihovim potrebama. Zbog takvih su maksimirska jezera prepuna crvenouhih kornjača jer nitko ne razmišlja da ta kornjača naraste i traži veliki terarij i skupi filter. Sad su postale invanzivna vrsta i istiskuju našu barsku kornjaču jer su puno agresivnije u traženju hrane. Zato me takve stvari ljute, a tebi želim da što sretnije riješiš svoj problem. Nadam se da sam ti svojim savjetom bar malo pomogao i još jednom; bez uvrede.

Offline Boby

  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 704
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #8 u: Travanj 06, 2008, 22:08:56 poslijepodne »
možeš nekom pokloniti te ciklide, siguran sam da će ih netko udomiti........ oni mi trenutno nekako najviše odudaraju...... ;)

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #9 u: Travanj 06, 2008, 22:11:13 poslijepodne »
Hojla! Dobro došao k nama! I, da te odmah upozorim - ako netko bude i malo "zločest" to nije iz zlobe već iz želje da ti pomogne!
Dakle, kolege su potpuno u pravu - imaš nemoguću kombinaciju riba uz nemoguće velik broj u tako malom akvariju... I imaš nekoliko rješenja - ili udomi, recimo ciklide (pokloni nekome tko ih želi, recimo, ovdje na netu), ili ostale ribice.... Ili, nabavi jedan veeeeeeliki akvarij za ciklide, pa jedan veeeeeeeeliki za ostalu ekipu, a ovaj ostavi kao karantenu...
I, sretno!
eto, dok sam napisala poruku, Boby je već dao konstruktivan prijedlog!  :)

Offline Agfre

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 97
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: Zagreb , Karlovac
    • Presnimavanje
Odg: "nestaju" mi ribe!?
« Odgovori #10 u: Travanj 10, 2008, 17:05:03 poslijepodne »
A i trichogastera , bas nije pozeljno u tom drustvu , pogotovo ak je veci .......

ne praviti cuspajz od akvarija ..... :angel: