Ožujak 28, 2024, 20:29:12 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Jadranski greben 230l  (Posjeta: 12461 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #25 u: Travanj 03, 2014, 10:46:10 prijepodne »
Odlicno, neki od ovih organizama izgledaju puno ljepse nego ono sto vidjamo u tropskim akvarijima.

Kad smo kod karnister filtera, ni meni nikad u potpunosti nije bilo jasno zasto se on nebi mogao koristiti, maltene svi kazu da ne moze, pa sam odustao od toga, bez nekog definitivnog odgovora.

Naravno, ne kao glavna filtracija, ali kao pomocna zasto ne. Uostalom, kako funkcioniraju fish-only tankovi? Sto njih filtrira nego neki klasicni oblik filtracije.

Dali si primjetio kakve negativne posljedice koristenja tog filtera, navodi se povecanje no3 kod koristenja karnistera? Koliko cesto ga cistis i odrzavas?

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #26 u: Travanj 03, 2014, 12:53:12 poslijepodne »
Ovako se može, ali je definitivno puno lakše sa skimerom i još nekim oblikom bio filtracije, recimo alge.  :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #27 u: Travanj 03, 2014, 12:57:51 poslijepodne »
Odlicno, neki od ovih organizama izgledaju puno ljepse nego ono sto vidjamo u tropskim akvarijima.

Kad smo kod karnister filtera, ni meni nikad u potpunosti nije bilo jasno zasto se on nebi mogao koristiti, maltene svi kazu da ne moze, pa sam odustao od toga, bez nekog definitivnog odgovora.

Naravno, ne kao glavna filtracija, ali kao pomocna zasto ne. Uostalom, kako funkcioniraju fish-only tankovi? Sto njih filtrira nego neki klasicni oblik filtracije.

Dali si primjetio kakve negativne posljedice koristenja tog filtera, navodi se povecanje no3 kod koristenja karnistera? Koliko cesto ga cistis i odrzavas?

Pa kad sam sve skužija kako i šta triba bit, prominija bi more jedan put u po godine i to 10-20%, filter bi tribalo čistit kvartalno, ali ja bi skoro svako 6 miseci.

Niti jedna riba mi nikad nije krepala i more nije nikad bilo mutno kao što nekad zna biti kod korištenja skimera bez još nekog oblika filtracije.

Dakle zaključak mi je da se može, a da je najidealnije i nije, ali se MOŽE.  ;)

Definitivno treba staviti odgovarajući filter materijal, jer sa spužvama i bio balsima i sl. definitivno neće ići.  :roll:

Možda bi najbolje bilo kad bi se more sa izlaza skimera direktno provuklo kroz neki takav filter da "pokupi" ono šta skimer nije...
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2014, 13:02:38 poslijepodne od Daimyo »

Offline sterymar

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zadar
    • Nano ZD
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #28 u: Travanj 03, 2014, 13:36:31 poslijepodne »
svakih 6mj? ovdje  čitam ljudi more mjenjaju 20% jednom tjedno i sad ti budi pametan :-) još me nešto zanima jel koristiš RO vodu za nadoljevanje onog što ishlapi?

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2
« Zadnja izmjena: Travanj 03, 2014, 13:40:33 poslijepodne od sterymar »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #29 u: Travanj 03, 2014, 14:46:09 poslijepodne »
kad gledas specifikacije kvalitetnijih filter materijala (lava, keramicki valjcici, zeolit i sl), onda dodjes do zakljucka da je povrsina za naseljavanje bakterija ogromna, dakle, kila-dvije nekog od materijala sasvim uspjesno moze zamjeniti gomilu kamena, zar ne?

Naravno, kvalitetan kamen i dalje ostaje glavni izvor filtracije, ali uz skimmer,ats, sve rekatore i cuda, zasto ne staviti u pogon i jedan vid filtracije baziran na "umjetnim" materijalima poput keramickih valjcica ili lave? Ali, obicno je to veliki ne-ne, kad spomenes nekome.

A izgleda radi bez greske.  :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #30 u: Travanj 03, 2014, 16:25:44 poslijepodne »
svakih 6mj? ovdje  čitam ljudi more mjenjaju 20% jednom tjedno i sad ti budi pametan :-) još me nešto zanima jel koristiš RO vodu za nadoljevanje onog što ishlapi?

Sent from my GT-S5570 using Tapatalk 2

Ljudi ovde većinom drže tropske koralje, ja ih nikad nisam ima (jer me ne zanimaju) pa neznam kakve su njihove potrebe, al na ovom šta sam ja do sad drža kanistri su radili bez greške (osim šta bi digod koja Tetra procurila - to je glavni razlog zašto sam priša na skimere,uz stalno nagovaranje Grofa  :D :D).

Evo san se sad pribacija na skimere i iman ih fala bogu ohoho komada, i nikad više mora nisan doteglija doma. Šta zbog samog skimata, šta zbog overkima zbog nestanaka struje, šta zbog uštimavanja skimera...  :roll:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #31 u: Travanj 03, 2014, 16:28:24 poslijepodne »
kad gledas specifikacije kvalitetnijih filter materijala (lava, keramicki valjcici, zeolit i sl), onda dodjes do zakljucka da je povrsina za naseljavanje bakterija ogromna, dakle, kila-dvije nekog od materijala sasvim uspjesno moze zamjeniti gomilu kamena, zar ne?

Naravno, kvalitetan kamen i dalje ostaje glavni izvor filtracije, ali uz skimmer,ats, sve rekatore i cuda, zasto ne staviti u pogon i jedan vid filtracije baziran na "umjetnim" materijalima poput keramickih valjcica ili lave? Ali, obicno je to veliki ne-ne, kad spomenes nekome.

A izgleda radi bez greske.  :up:

Kad ideš gledat cijene kvalitetnog filtermaterijala i količine koja ti treba za napunit par tih filtera, onda vidiš da se za te novce može uzet dobar skimer ili više njih.  :)

Al ponavljam da se i te kako može napravit jadranski morski sistem od kanistara, u omjeru uloženo dobiveno neću ulazit.  :D

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #32 u: Travanj 04, 2014, 09:27:58 prijepodne »
Pozdrav,
evo čitam ovo vezano za filtraciju vanjskim filterom...sorry Damyo za OT,ali je na neki naćin vezano za temu...upit Damira i nedoumica...
Stvar je vrlo jednostavna ko god da je rekao da vanjski filter nije dobar ili sl.....da to riješimo
Vanjski filter je dobara i može i treba  ga se koristiti ako nemamo više drugih denitratora,.....defosfatora,biodenitratora ,AU denitratora..
sve to možemo koristiti jednako kvalitetn i dobro u vanjskom filteru :)

Razlika između više vrsta denitratora i jednog vanjskog filtera je u tome što kod odvojenih denitratora ne moramo sve otvarat već onaj koji želimo i idemo dalje... ;)
TO je 1 razlika koja ne mora biti razlika i nije.....ovisi kako ko gleda na posao
mediji ne utječu jedan na drugog ni negativno niti pozitivno-neutralni su i inertni jedan prema drugom :up:

Jedino što se ne smije stavljati u vanjski filter i niti jedan denitrator je spužva ;)
Pogotovo ako je akvarij mlad i u fazi cikliranja,
zašto?
jednostavan razlog je nakupljanje organske materije u velikoj količini koje bakterije ne stignu preraditi i količina NO3,N raste i imamo sindrom dejavu ili kako se već piše ....tj.tapkamo u mjestu i akvarij nikako da se pokrene kako treba....
Drugo detritus nije problem ,detritus je blagodat
Problem je organski otpad NDOM kojeg vidim i dalje akvaristi smatraju jednim te istim sa detritusom-detritus je obrađen,mineraliziran i kao takav se ponovo vraća u optok dušika N,koji je prirodni proces i prirodu se ne treba dirati ;)jer onda imamo samo probleme

Dakle vanjski filter da ali u početku pa čak i prvih 6 mj. obavezno skimer da izvlaći DOM-neotopljenu organsku materiju jer će u protivnom ista zaštopavati Vfilter i NO3 nikad kraja i aklgama
SVE TO DA AKO IMA OPTIMUM LR-a u akvariju dobar omjer je 1kg/4-7 lit. vode
Ako to sve ispoštujete uživat ćete u REEF-u već nakon 30 dana,nema algi,nema ciana i ostalih nepodopština ali imitirajte prirodu
NEMOJTE KO AMERI ISTU SILOVATI jer se odbije o glavu prije ili kasnije....u pravilu vrlo brzo :up:

Samo primjer kod mene i na par održavanih morskih akvarija

Skimer kako sam i rekao (koristim Schuran-isključivo) ima posla u startu i narednih nekoliko mjeseci.....kapa se puni i to jako,kako vrijeme odmiće kapa se ne napuni ni 1 dcl i nakon 2-3 tjedna :(

Kod mene je SCH 200 na 600 l-oče manga mrcinu -? to je skimer za 2000 Litara ja ga ne koristim već  cijeli mjesec jer nema što skimati ... :)
samo troši struju jer kad akvarij uđe u zrelu izbalansiranu fazu sve smo odradili kako treba LR i eventulani denitratori/vanjskiF rade svoje

Na održavanom REEF 800 litara cca .2 god. SCH 150 za akvarije do 1000 Litara,riba oko 40-ak , samo tangova cca. 12 kom i to mrcine od 15-25 cm dakle seru ko grlice i jedu naravno-skimer radi ali ga praznim jednom mjesečno i tada bude 1/3 do max 1/2 kapa je 3 litre :)
Da ne zaboravim i Lion fisha koji je unutra,ždere svaki drugi dan papaline :D ali ne pojede jednu već cure moraju baciti i po 5-6 komada jer sve raznesu prije njega hepatusi,acanturusi ;) :D

akle hrane koliko ti srce voli ribe ljepe debele,koralji zdravi i rastu da ne velim da su meki i do 40 cm * 25 cm  itd...

Dakle vanjski da ako sve ispoštujete kako treba,ne morate kako sam ja napisao ;)
ali morate kako treba :up: ma što to značilo ja sam objasnio :)

Fish only ISTA STVAR samo treba više medija PO4,NO3 jer nemamo potrošača drugih -koralja
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #33 u: Travanj 04, 2014, 10:45:11 prijepodne »
Jedino što se ne smije stavljati u vanjski filter i niti jedan denitrator je spužva ;)

Malo ovo moram izvuci iz konteksta, pa postaviti pitanje, koje mozda i nema direktne veze s onim sto citiram (ili na sto se cijeli tekst odnosi), ali eto.

Dakle, spuzva u AU reaktoru. Kolicinski je ima jako malo, dosta je krupne "granulacije", znaci nije fina spuzva, ali opet, nakuplja jako smeca na sebe, prakticki bi je trebalo svakih par dana cistiti.

Koja kolicina stetnog smeca se zadrzava na ta 2 komadica spuzve, treba li oko toga brinuti, ili? Naravno, spuzva je kako sam rekao krupnija, dio smeca neminovno prodje kroz nju, pa se zadrzava medju ugljenom (sto valjda isto nije dobro), drugi dio smeca prodje i ugljen, pa samo u biti cirkulira po akvariju.....

dali staviti sitniju spuzvu, pa redovitije cistiti, da se AU ocuva od prljavstine maksimalno, ili nesto trece?

I isprike na OT, ali mozda pomogne i ovo, meni ili nekome.  ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #34 u: Travanj 04, 2014, 11:04:41 prijepodne »
Pozdrav,
evo čitam ovo vezano za filtraciju vanjskim filterom...sorry Damyo za OT,ali je na neki naćin vezano za temu...upit Damira i nedoumica...
Stvar je vrlo jednostavna ko god da je rekao da vanjski filter nije dobar ili sl.....da to riješimo
Vanjski filter je dobara i može i treba  ga se koristiti ako nemamo više drugih denitratora,.....defosfatora,biodenitratora ,AU denitratora..
sve to možemo koristiti jednako kvalitetn i dobro u vanjskom filteru :)

Razlika između više vrsta denitratora i jednog vanjskog filtera je u tome što kod odvojenih denitratora ne moramo sve otvarat već onaj koji želimo i idemo dalje... ;)
TO je 1 razlika koja ne mora biti razlika i nije.....ovisi kako ko gleda na posao
mediji ne utječu jedan na drugog ni negativno niti pozitivno-neutralni su i inertni jedan prema drugom :up:

Jedino što se ne smije stavljati u vanjski filter i niti jedan denitrator je spužva ;)
Pogotovo ako je akvarij mlad i u fazi cikliranja,
zašto?
jednostavan razlog je nakupljanje organske materije u velikoj količini koje bakterije ne stignu preraditi i količina NO3,N raste i imamo sindrom dejavu ili kako se već piše ....tj.tapkamo u mjestu i akvarij nikako da se pokrene kako treba....
Drugo detritus nije problem ,detritus je blagodat
Problem je organski otpad NDOM kojeg vidim i dalje akvaristi smatraju jednim te istim sa detritusom-detritus je obrađen,mineraliziran i kao takav se ponovo vraća u optok dušika N,koji je prirodni proces i prirodu se ne treba dirati ;)jer onda imamo samo probleme

Dakle vanjski filter da ali u početku pa čak i prvih 6 mj. obavezno skimer da izvlaći DOM-neotopljenu organsku materiju jer će u protivnom ista zaštopavati Vfilter i NO3 nikad kraja i aklgama
SVE TO DA AKO IMA OPTIMUM LR-a u akvariju dobar omjer je 1kg/4-7 lit. vode
Ako to sve ispoštujete uživat ćete u REEF-u već nakon 30 dana,nema algi,nema ciana i ostalih nepodopština ali imitirajte prirodu
NEMOJTE KO AMERI ISTU SILOVATI jer se odbije o glavu prije ili kasnije....u pravilu vrlo brzo :up:

Samo primjer kod mene i na par održavanih morskih akvarija

Skimer kako sam i rekao (koristim Schuran-isključivo) ima posla u startu i narednih nekoliko mjeseci.....kapa se puni i to jako,kako vrijeme odmiće kapa se ne napuni ni 1 dcl i nakon 2-3 tjedna :(

Kod mene je SCH 200 na 600 l-oče manga mrcinu -? to je skimer za 2000 Litara ja ga ne koristim već  cijeli mjesec jer nema što skimati ... :)
samo troši struju jer kad akvarij uđe u zrelu izbalansiranu fazu sve smo odradili kako treba LR i eventulani denitratori/vanjskiF rade svoje

Na održavanom REEF 800 litara cca .2 god. SCH 150 za akvarije do 1000 Litara,riba oko 40-ak , samo tangova cca. 12 kom i to mrcine od 15-25 cm dakle seru ko grlice i jedu naravno-skimer radi ali ga praznim jednom mjesečno i tada bude 1/3 do max 1/2 kapa je 3 litre :)
Da ne zaboravim i Lion fisha koji je unutra,ždere svaki drugi dan papaline :D ali ne pojede jednu već cure moraju baciti i po 5-6 komada jer sve raznesu prije njega hepatusi,acanturusi ;) :D

akle hrane koliko ti srce voli ribe ljepe debele,koralji zdravi i rastu da ne velim da su meki i do 40 cm * 25 cm  itd...

Dakle vanjski da ako sve ispoštujete kako treba,ne morate kako sam ja napisao ;)
ali morate kako treba :up: ma što to značilo ja sam objasnio :)

Fish only ISTA STVAR samo treba više medija PO4,NO3 jer nemamo potrošača drugih -koralja

Kako si lipo ovo literarno obradija...  :) :) :D

Potpisa bi sve šta si napisa.

 :up: :up:

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #35 u: Travanj 04, 2014, 11:37:47 prijepodne »
Jedino što se ne smije stavljati u vanjski filter i niti jedan denitrator je spužva ;)

Malo ovo moram izvuci iz konteksta, pa postaviti pitanje, koje mozda i nema direktne veze s onim sto citiram (ili na sto se cijeli tekst odnosi), ali eto.

Dakle, spuzva u AU reaktoru. Kolicinski je ima jako malo, dosta je krupne "granulacije", znaci nije fina spuzva, ali opet, nakuplja jako smeca na sebe, prakticki bi je trebalo svakih par dana cistiti.

Koja kolicina stetnog smeca se zadrzava na ta 2 komadica spuzve, treba li oko toga brinuti, ili? Naravno, spuzva je kako sam rekao krupnija, dio smeca neminovno prodje kroz nju, pa se zadrzava medju ugljenom (sto valjda isto nije dobro), drugi dio smeca prodje i ugljen, pa samo u biti cirkulira po akvariju.....

dali staviti sitniju spuzvu, pa redovitije cistiti, da se AU ocuva od prljavstine maksimalno, ili nesto trece?

I isprike na OT, ali mozda pomogne i ovo, meni ili nekome.  ;)
Damire u slučaju takvih denitratora se to stavlja da nebi npr. PO4 remover (hrđa otišla u akvarij) pa i ugljen i sl.
Ne taj mali komadić neće bitno utjecati -gotovo ništa na PO4,NO3 u akvariju ,
ali veće količine u vanjskom filteru da ....pazi govorimo isključivo o MORU ;)

ali moj savjet i iskustvo,ai pravilno je lagani protok ..koliki ?
toliki da ne diže remowere...samo voda lagano prolazi kroz njih....
Koliko je to,to je  nebitno,ovisi o kapacitetu reaktora-filtera svejedno
BITNO je da voda lagano ide ODOZDO prema GORE
razlog na taj način pokriva cjelu površinu (tlocrtnu)
da je vodoravan -voda ne bi prolazila kroz cijeli medij možda 20-40%-otpor materijala kad polegneš sila teže remower materijal razvuče po
donjoj strani ,a voda prolazi i gore,ako tu nema spužve (zaštitne) voda će materijal pomalo ispirati u akvarij-sump,a rezultati su polovični.

Evo Damire to je cijela filozofija :zagrljaj:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #36 u: Travanj 04, 2014, 12:03:31 poslijepodne »
Pozdrav,
evo čitam ovo vezano za filtraciju vanjskim filterom...sorry Damyo za OT,ali je na neki naćin vezano za temu...upit Damira i nedoumica...
Stvar je vrlo jednostavna ko god da je rekao da vanjski filter nije dobar ili sl.....da to riješimo
Vanjski filter je dobara i može i treba  ga se koristiti ako nemamo više drugih denitratora,.....defosfatora,biodenitratora ,AU denitratora..
sve to možemo koristiti jednako kvalitetn i dobro u vanjskom filteru :)

Razlika između više vrsta denitratora i jednog vanjskog filtera je u tome što kod odvojenih denitratora ne moramo sve otvarat već onaj koji želimo i idemo dalje... ;)
TO je 1 razlika koja ne mora biti razlika i nije.....ovisi kako ko gleda na posao
mediji ne utječu jedan na drugog ni negativno niti pozitivno-neutralni su i inertni jedan prema drugom :up:

Jedino što se ne smije stavljati u vanjski filter i niti jedan denitrator je spužva ;)
Pogotovo ako je akvarij mlad i u fazi cikliranja,
zašto?
jednostavan razlog je nakupljanje organske materije u velikoj količini koje bakterije ne stignu preraditi i količina NO3,N raste i imamo sindrom dejavu ili kako se već piše ....tj.tapkamo u mjestu i akvarij nikako da se pokrene kako treba....
Drugo detritus nije problem ,detritus je blagodat
Problem je organski otpad NDOM kojeg vidim i dalje akvaristi smatraju jednim te istim sa detritusom-detritus je obrađen,mineraliziran i kao takav se ponovo vraća u optok dušika N,koji je prirodni proces i prirodu se ne treba dirati ;)jer onda imamo samo probleme

Dakle vanjski filter da ali u početku pa čak i prvih 6 mj. obavezno skimer da izvlaći DOM-neotopljenu organsku materiju jer će u protivnom ista zaštopavati Vfilter i NO3 nikad kraja i aklgama
SVE TO DA AKO IMA OPTIMUM LR-a u akvariju dobar omjer je 1kg/4-7 lit. vode
Ako to sve ispoštujete uživat ćete u REEF-u već nakon 30 dana,nema algi,nema ciana i ostalih nepodopština ali imitirajte prirodu
NEMOJTE KO AMERI ISTU SILOVATI jer se odbije o glavu prije ili kasnije....u pravilu vrlo brzo :up:

Samo primjer kod mene i na par održavanih morskih akvarija

Skimer kako sam i rekao (koristim Schuran-isključivo) ima posla u startu i narednih nekoliko mjeseci.....kapa se puni i to jako,kako vrijeme odmiće kapa se ne napuni ni 1 dcl i nakon 2-3 tjedna :(

Kod mene je SCH 200 na 600 l-oče manga mrcinu -? to je skimer za 2000 Litara ja ga ne koristim već  cijeli mjesec jer nema što skimati ... :)
samo troši struju jer kad akvarij uđe u zrelu izbalansiranu fazu sve smo odradili kako treba LR i eventulani denitratori/vanjskiF rade svoje

Na održavanom REEF 800 litara cca .2 god. SCH 150 za akvarije do 1000 Litara,riba oko 40-ak , samo tangova cca. 12 kom i to mrcine od 15-25 cm dakle seru ko grlice i jedu naravno-skimer radi ali ga praznim jednom mjesečno i tada bude 1/3 do max 1/2 kapa je 3 litre :)
Da ne zaboravim i Lion fisha koji je unutra,ždere svaki drugi dan papaline :D ali ne pojede jednu već cure moraju baciti i po 5-6 komada jer sve raznesu prije njega hepatusi,acanturusi ;) :D

akle hrane koliko ti srce voli ribe ljepe debele,koralji zdravi i rastu da ne velim da su meki i do 40 cm * 25 cm  itd...

Dakle vanjski da ako sve ispoštujete kako treba,ne morate kako sam ja napisao ;)
ali morate kako treba :up: ma što to značilo ja sam objasnio :)

Fish only ISTA STVAR samo treba više medija PO4,NO3 jer nemamo potrošača drugih -koralja

Kako si lipo ovo literarno obradija...  :) :) :D

Potpisa bi sve šta si napisa.

 :up: :up:
Zahvaljujem :up:
i lip ti je akvari :up:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #37 u: Travanj 14, 2014, 14:12:21 poslijepodne »
I novi rak...

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #38 u: Travanj 18, 2014, 23:26:29 poslijepodne »
Useljeni su i novi stanovnici...  :)


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #39 u: Travanj 19, 2014, 00:46:09 prijepodne »
Useljeni su i novi stanovnici...  :)



 :up: vladike su vrh :D. Sta je ovo zuto  :) ?

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #40 u: Travanj 19, 2014, 20:53:21 poslijepodne »
Useljeni su i novi stanovnici...  :)



 :up: vladike su vrh :D. Sta je ovo zuto  :) ?

Misliš na ribu ili...?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #41 u: Travanj 19, 2014, 23:23:24 poslijepodne »
Da

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #42 u: Travanj 20, 2014, 09:48:06 prijepodne »
Da

To ti je Symphodus (Crenilabrus) ocellatus, zovu je još i martinka ili pavlinka.

Uglavnom su smeđe, ali ima ih i u žutom i zelenom varijetetu. Žuta može varirati od skroz svijetlo žute, preko narančaste do skoro crvene.  ;)

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #43 u: Listopad 26, 2014, 22:45:37 poslijepodne »
Da malo oživimo temu  :)




Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #44 u: Listopad 27, 2014, 11:12:03 prijepodne »
I par slija...

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #45 u: Listopad 27, 2014, 23:30:49 poslijepodne »
...

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #46 u: Listopad 28, 2014, 08:41:01 prijepodne »
Kolega ovo je jako oku ugodno  :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #47 u: Listopad 28, 2014, 10:37:36 prijepodne »
Kolega ovo je jako oku ugodno  :up:

Hvala kolega...  :D :up:

Offline Daimyo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 336
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #48 u: Listopad 28, 2014, 21:45:13 poslijepodne »
I jedna kreatura s "ghillie suit"-om   :)

Offline Modron_maze

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
Odg: Jadranski greben 230l
« Odgovori #49 u: Listopad 28, 2014, 22:29:53 poslijepodne »
Odličan akvarij  :up: :up: