Ožujak 28, 2024, 13:57:31 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Molly & Guppy  (Posjeta: 4259 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline gupygang

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški  
  • Nekada je i riba bolji prijatelj od čovjeka!
Molly & Guppy
« u: Lipanj 10, 2019, 15:57:26 poslijepodne »
Ovako
Tek sam počeo s akvaristikom i trebam pomoć!
Kupio sam akvarij od 30 litara stavio sam biljke,vodu,bakterije,filter,podlogu SVE!
Ciklirao se 3mj neznam zašto sam toliko odugovlačio ali ok
Kupio sam 3 Molly ribice dvije zenske (bijelu i zlatnu) i muskog black molly-a                     
Kupio sam i 3 Guppy ribice 2 zenske i jednog muskog i sve je bilo ok dok nisu pocele krepavat prvo bijela molly jakooooooooo se napuhala i samo je pukla ja nisam mogao vjerovati ali okej izvadio sam ju i nakon toga promijenio vodu i proslo je 2 tjedna.
Nakon 2 tj zlatna se pocela ponasat cudno nakon toga sam izvadio sve van ocistio cijeli akvariji i napunio vodom i stavio sam dobre bakterije cekao 24 sata i stavio ih ponovo i danas je sve super ali zenka guppyja se pocela ponasat cudno ima crnu tocku sto znaci da je trudna ali ja nigdje na vidim mlađ ne zelim ih izgubit akvaristika mi se pocela jako svidat i da usput kupit cu im veci akvarij sad na ljeto.
ko netko zna sto se dogodilo nek mi javi.
Hvala
Pozz! :) :)

Offline kerbi

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Molly & Guppy
« Odgovori #1 u: Lipanj 15, 2019, 08:00:59 prijepodne »
Kalav filter imaš?
Mislim da si previše riba stavio u prekratkom vremenu. Je se on ciklirao 3 mjeseca ali na prazno (isti efekt kao i da si ga 2 tjedna ciklirao). I onda si stavio previše njih na taj mali akvarij odjednom. A dodatno si sve usrao s tom zamjenom sve vode i dodavanjem bakterija.
Sad sve ostavi kakvo je jer na žalost tu ne možeš puno pomoći, da se stabilozira. I onda polako. S malim akvarijim je teže nego velikima. Jedno-dve ribice pa pauza tjedan dva.

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk


Offline gupygang

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški  
  • Nekada je i riba bolji prijatelj od čovjeka!
Odg: Molly & Guppy
« Odgovori #2 u: Lipanj 15, 2019, 12:54:36 poslijepodne »
Imam JK-MIF301
AC230V-50Hz
2.5 W, IPX8

Ribice su sada super!
Normalno se ponašaju i da kote se kao lude,već imam oko 20 malih Guppy i Molly ribica.
Ali sto sada,kako da hranim te male ja ih sada hranim sa obicnom hranom (listicima) samo ih jakooo smrvim ali ne napreduju bas dobro,doslovno nema pomaka.
Hvala na odgovoru!