Svibanj 14, 2024, 01:16:35 prijepodneNajnoviji Član: Vena

Autor Tema: kupujem pauka-savjet  (Posjeta: 3250 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline angustum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #25 u: Travanj 14, 2006, 14:55:00 poslijepodne »
ako oces da ti vlaga duze ostane stav mahovinu,lako se prihvati za treset i raste ko luda...a vlagu drzi i previse
Down in the shadows of your deepest secrets

Offline romba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #26 u: Travanj 14, 2006, 17:37:00 poslijepodne »
e a kad je pauk skroz mali do npr 3-4(5 cm ) kako onda vlagu odrzavas?isto prelijevas ili spricas? i jel ta posuda iz koje prlijevas ujedno sluzi kao posuda za vodu ili ju vadis kad prelijes i jel ona mora bit na kontra strani di se pauk zadrzava(cudno bi mi bilo da je na ISTOJ)!!I cime se mjeri vlaga???
vido the beast

Offline romba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #27 u: Travanj 14, 2006, 18:00:00 poslijepodne »
i strichek kak bi otpilike trebo izgledat terarij za malu parahybanu a kak za versicolor (sta sve mora imati i koliko treba bit velik (dok su jos mali)??sorry ljudi al neiskusan sam
vido the beast

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #28 u: Travanj 14, 2006, 19:42:00 poslijepodne »
@ romba... vidim da si me malo krivo shvatio... u svakom terariju treba bit posuda za vodu...sad...ako neke vrste zahtijevaju više vlage..onda se njima zalijeva podloga... špricanje je više za arborealne vrste gdje im se pošprica mrežu....

kod zalijevanja podloge/prelijevanja posude... nije to niš komplicirano...uzmeš vode i izliješ u posudu za vodu i okolo posude...u čošak i tak...u koji dio terarija odrediš da će bit vlažniji...

a vlaga se mjeri hygrometrom... koji imaš za kupit u svakom petšopu... za nekih 30 kuna.... al...to ti po meni ne služi ničem...ako je posuda sa vodom puna..i treset vlažan... nema problema ni sa jednom vrstom...

Offline romba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #29 u: Travanj 14, 2006, 21:31:00 poslijepodne »
a kad su mali de mi na to dolje odg!!jel taj cosak morabit jako mokar ili koliko upije od preljevanja??? DI IMA KUPIT MALA PARAhYBANA ILI VERSICOLOR????
vido the beast

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #30 u: Travanj 14, 2006, 22:27:00 poslijepodne »
Citat: romba
a kad su mali de mi na to dolje odg!!jel taj cosak morabit
jako mokar ili koliko upije od preljevanja??? DI IMA KUPIT MALA
PARAhYBANA ILI VERSICOLOR????





na prvo pitanje... svi pauci...bez obzira na "životnu orijentaciju" dakle dal su arborealni ili terestrialni.... trebaju barem 3 x 2 puta raspona nogu prostora... dakle ako pauk ima 3 cm...da mu je kutija u kojoj se nalazi bude barem 9x6 cm... (ovo je odokativna procjena, normalno da nećeš uzimat točno takvu posudu tih dimenzija, već kupiš neki taperver ili neku plastičnu kutiju koja zadovoljava otprilike te zahtjeve)


drugo pitanje... taj dio "terarija" treba bit vlažan...ne da se voda sad preljeva po cijelom terariju već..onak...vlažan.... daklem...koliko upije od dovoljnog zaljevanja/preljevanja...

treće pitanje... pa pogledaj u terarističke oglase na ovom forumu?!

pozdraf
matija


Offline romba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #31 u: Travanj 14, 2006, 22:54:00 poslijepodne »


ma di su ti oglasi???


vido the beast

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #32 u: Travanj 14, 2006, 23:26:00 poslijepodne »

Offline ozzy osbourne

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2177
    • http://naturalisticki.blog.hr
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #33 u: Travanj 15, 2006, 10:31:00 prijepodne »


ja imam 7 malih pauka koje držim u kutijaicama za sir one bijele okrugle, prozirne. unutra je komad vate al one kao komprimirane za sminku skidanje oni tamponi. prije sams vaki dan svaku posudu otvarao i špricao vatu ja nu natopim jer do navečer sve ispari. no kako je došla maculata nisma htio riskirat da mi zbriše pa sam se sjetio i kupio iglu i špricu. lijepo napraviš jedan ubod na poklopcu i kroz taj otvor vlažiš vatu i nema straha da će pauk zbrisat. otvorim kad hranim!


† BLACK RAIN †

Offline romba

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #34 u: Travanj 15, 2006, 23:43:00 poslijepodne »
ccc jel ima neko iz osijeka da prodaje male tarantule ili zna nekoga...????
vido the beast

Offline dora

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 369
kupujem pauka-savjet
« Odgovori #35 u: Travanj 18, 2006, 13:04:00 poslijepodne »


Citat: romba
ccc jel ima neko iz osijeka da prodaje male tarantule ili zna nekoga...????



Evo, ovdje ti je oglas tipa iz Osijeka koji prodaje tarantule... mozda ih jos ima... iako, preporucam ti da s obzirom na upite jos dobrano posufas netom i nades odgovore na sva pitanja da ti tarantula ne ode prijevremeno u vjecna lovista.


http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=11626
Zagreb