Ožujak 29, 2024, 00:57:14 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Reef 600 Litara  (Posjeta: 6880 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Reef 600 Litara
« u: Prosinac 24, 2018, 22:50:37 poslijepodne »
akvarijum je 600L dimenzija 130dx76sx61v radjen od stakla 12mm
Sump dimenzija 75x65x40v + 80 Litara auto top off
Od opreme tu je:
Skimmer: ATI 250 IS
Rasveta: Ati  8x 54
Grejac: 300w
Povratna pumpa: Atman 3200 l/h

Evo jedan snimak:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #1 u: Prosinac 25, 2018, 14:52:31 poslijepodne »
odličan  :up:
jel otpočetka bare bottom ili je bio pijesak?

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #2 u: Prosinac 26, 2018, 11:02:09 prijepodne »
Vrlo lijep reef, scape mi se baš sviđa, kamenje je odličnog oblika. Akvarij je pravih dimenzija, posebno širina.  Baš mi je drago da si odlučio predstaviti akvarij na forumu jer zadnjih godina je nestašica morskih akvarija.  :(  Dobar je i video sa detaljima.  :122:

Probaj se riješiti one aiptasie dolje dok se ne proširi. Za moj ukus nedostaje pijesak, bare bottom ti je trajna opcija ili samo faza?

Vidim imaš nešto akropora, tek počinješ s njima, kakva su ti iskustva? Koliko dugo si uopće u morskoj akvaristici?

I da, ajde predstavi i što ima dolje, to je oduvijek poslastica za prave reefere.  :D ;)
« Zadnja izmjena: Prosinac 26, 2018, 11:10:16 prijepodne od Renta »

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #3 u: Prosinac 28, 2018, 15:29:47 poslijepodne »
odličan  :up:
jel otpočetka bare bottom ili je bio pijesak?

Hvala. Jeste bio je pesak, ali sam svatio da mnogo nevolja donosi taj pesak, pa sam ga izbacio.
Ovako je lakse odrzavalje i korali su bolji.  :)

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #4 u: Prosinac 28, 2018, 15:42:09 poslijepodne »
Vrlo lijep reef, scape mi se baš sviđa, kamenje je odličnog oblika. Akvarij je pravih dimenzija, posebno širina.  Baš mi je drago da si odlučio predstaviti akvarij na forumu jer zadnjih godina je nestašica morskih akvarija.  :(  Dobar je i video sa detaljima.  :122:

Probaj se riješiti one aiptasie dolje dok se ne proširi. Za moj ukus nedostaje pijesak, bare bottom ti je trajna opcija ili samo faza?

Vidim imaš nešto akropora, tek počinješ s njima, kakva su ti iskustva? Koliko dugo si uopće u morskoj akvaristici?

I da, ajde predstavi i što ima dolje, to je oduvijek poslastica za prave reefere.  :D ;)
Hvala! Trudiću se da više stavljam video klipove i slika naravno. Znam da je nestašica, nije ovo jedini forum na kojem ljudi vise ne postavljaju svoja iskustva sa akvaristikom, pogotovu morskom. Chelmon treba da stigne pa da reši aptasije. Znam da je lepše sa peskom,  bio ranije ali bolje mi je ovako bez, koralima više prija.

U morskoj akvaristici sam od kraja 2014 prvi reef je bio od 140L pa ubrzo 300L i od marta ove godine 600L
Akropore sve zavisi od vrste, neke napreduju odlično a neke uopšte ne.
Evo jednog snimka sa strane pošto je akvarjum vidljiv sa 3 strane

Mislis na sump ?
Postaviću  ;)


Offline cactus

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 637
  • Neo
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #5 u: Prosinac 28, 2018, 19:23:57 poslijepodne »
super je akvarij, meni je čak i bolji bez pijeska, stvar ukusa jel"te, a šta se tice aiptasia ja sam ih riješavao sa domacim peppermint shrimpovima i to uspiješnije nego neki sa chelmonima, jer ih shrimpovi odmah tamane a chelmon mozda oce možda nece...

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #6 u: Siječanj 13, 2019, 12:13:46 poslijepodne »
Evo snimka sumpa:


Arka dozerka
potrosnja KH:220 ml dnevno
CA: 200 ml dnevno u ovaj rastvor je ukljucen i MG

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #7 u: Siječanj 13, 2019, 12:15:14 poslijepodne »
super je akvarij, meni je čak i bolji bez pijeska, stvar ukusa jel"te, a šta se tice aiptasia ja sam ih riješavao sa domacim peppermint shrimpovima i to uspiješnije nego neki sa chelmonima, jer ih shrimpovi odmah tamane a chelmon mozda oce možda nece...

Nemam gde da nabavim peppermint shrimpove nazalost  -?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #8 u: Siječanj 13, 2019, 12:19:17 poslijepodne »
jako lijep scape..vrh!  :klap:

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #9 u: Siječanj 14, 2019, 19:07:25 poslijepodne »
Kod tebe ima stvarno svega :up:
Kao što su već svi pohvalili, scape ti je ko push up grudnjak. Izgleda napuhnuto, a kad zaviriš, shvatiš da je napola parazan  :D

Vecina SPS-ova ti ima die off od baze, znaš li razlog i dali je bare bottom posljedica tog swinga ?
Zašto je filter usisa skimmera prazan i na njega nataknut predfiler sa vatom ?  -?



Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #10 u: Siječanj 16, 2019, 17:36:14 poslijepodne »
Ima stvarno, nabavljao na sve strane.
I to je ideja da ribe imaju mesta da se kriju a opet da ima vecih povrsina za stavljanje korala.  :)

Jeste dosta SPS-ova je pobelela odozdo, ne znam sta je uzrok. Ali difinitivno nije od swinga na bb jer je to bilo pre, sada su korali bolje nego sto su bili.
"Zašto je filter usisa skimmera prazan" ovo ne razumem, zar nije kod svih prazno? a pred filter sa vatom je za smanjivanje buke.

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #11 u: Siječanj 16, 2019, 20:39:00 poslijepodne »
Nije toliko bitno, samo sam primjetio razliku. Ja sam mislio da je filter usisa, komora u koju se stavlja vata.
Odakle nabavljaš organizme ?

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #12 u: Siječanj 16, 2019, 21:11:46 poslijepodne »
Jeste dosta SPS-ova je pobelela odozdo, ne znam sta je uzrok. Ali difinitivno nije od swinga na bb jer je to bilo pre, sada su korali bolje nego sto su bili.

Nisam mislio da je micanje pijeska bio uzrok odumiranja koralja.
Nego da si npr. prilikom odumiranja promjetio visoke nutriente, pa si se odlučio na bb.

Pitam jer sam i ja imao sličnu fazu STN od nekoliko tjedana sa intervalima RTN-a kada su mi plate veličine dlana otišle doslovce preko noći.
Tada sam panično mjenjao velike količine vode, vadio pjesak i pobacao sve Aquaforest proizvode i vratio se na Fauna Marin.
Kako puno toga promjenio u relativno kratkom vremenu, tako nažalost još dan danas neznam točan razlog odumiranja koralja.

Offline christiaan

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 21
  • Spol: Muški   Lokacija: Beograd
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #13 u: Siječanj 18, 2019, 16:49:49 poslijepodne »
Nije toliko bitno, samo sam primjetio razliku. Ja sam mislio da je filter usisa, komora u koju se stavlja vata.
Odakle nabavljaš organizme ?

Nije mi tako radilo kako treba, ovako se manje cuje.
Vecinu sam nabavio u Reef room-u, ovo ostalo kako ko sta donese...

Jeste dosta SPS-ova je pobelela odozdo, ne znam sta je uzrok. Ali difinitivno nije od swinga na bb jer je to bilo pre, sada su korali bolje nego sto su bili.

Nisam mislio da je micanje pijeska bio uzrok odumiranja koralja.
Nego da si npr. prilikom odumiranja promjetio visoke nutriente, pa si se odlučio na bb.

Pitam jer sam i ja imao sličnu fazu STN od nekoliko tjedana sa intervalima RTN-a kada su mi plate veličine dlana otišle doslovce preko noći.
Tada sam panično mjenjao velike količine vode, vadio pjesak i pobacao sve Aquaforest proizvode i vratio se na Fauna Marin.
Kako puno toga promjenio u relativno kratkom vremenu, tako nažalost još dan danas neznam točan razlog odumiranja koralja.

Nisam primetio visoke nutriente NO3 mi je bio uvek 0, PO4 0,04 ali pesak jeste bio prljav nisam hteo da razmisljam a znam da problema nisam imao dok mi je ak bio bez peska. E sad ja mislim da mi e RTN od aquaforest probiotic soli i od doziranja bakterija u ak imao sam i Brown jelly koji je ubedljivo najgori. Morao sam da uradim 100% zamene vode nisam znao sta cu sve je crkavalo. Sada ne doziram nista sem KH, CA, MG, I, K
Meni su takodje montipore plate (isto kao kod tebe na slici) odumirale u jednom danu imale su sluz koja podigne boju sa ploce i ostane samo bela ploca i bas smrdi kada se izvadi iz vode...uglavnom bile velike muke...

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #14 u: Siječanj 21, 2019, 09:43:17 prijepodne »
Tako je, Aquaforest probiotic sam i ja koristio. Meni su NO3 bili 5, PO4 često nula, kH relativno stabilno.

Odumiranje, upravo kako si opisao.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #15 u: Siječanj 22, 2019, 10:20:00 prijepodne »
AF Probiotic je jako zeznuta metoda jer treba kombinirati sve proizvode koji idu uz to bez iznimke. Ako se ne koristi bilo koji od preporučenih odnosno ''must'' proizvoda za probiotik, tank ostane gladan i ultra low postane exteme ultra low i sve počne krepavati...

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #16 u: Siječanj 27, 2019, 18:58:01 poslijepodne »
Sa korištenjem probiotic soli sam kompetno prešao na AF program i kupio sve što se tada dalo kupiti.
Kapljice, praškovi, ubacivanje smrznute hrane, apsolutno ništa nije pomoglo.
Izbacivanjem AF prestalo je propadanje, ali prekasno.

Sama činjenica da je AF po reklamaciji slao ljudima kante soli na kucnu adresu, govori da su nešto zeznuli.
Recimo da jednom FM-u nešto reklamiraš, zahvalili bi na mailu i oštro demantirali.

Tako da je kod mene AF probiotic ovih dana dobar jedino za posipavanje nogostupa.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #17 u: Siječanj 29, 2019, 13:54:11 poslijepodne »
Očito se nešto predoziralo a drugo poddoziralo... Ja sam koristio probiotic, ali sam ga izbacio no ostao sam kompletno na AF-u.

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #18 u: Siječanj 29, 2019, 17:10:46 poslijepodne »

Recimo da jednom FM-u nešto reklamiraš, zahvalili bi na mailu i oštro demantirali.



Prhsak govoris to iz tvog osobnog iskustva ili samo ovako ?
      Da na početku razjasnimo nisam trgovac  nemam nikakve poslovne veze sa firmom FM !
Ali da ja nebi nabrajao moja iskustva  ( pozitivna od suporta i telefonskog kontakta od strane vlasnika FM kad sam ih porukom kontaktirao )  Dovoljno je pogledati hrpu  vrlo masovnih njemački  foruma  , FB grupa kao i samih portala od FM ! Svugdje su masovno , stručno zastupljeni , aktivni i sa podrškom ! Dovoljno je malo pročitati komentare  na vrhunsko objašnjene fakte od Claude Schumachera ! Čovjek  koji si da i vremena da ljudima osobno napise odgovor ili popric sa njima i rješi  problem ! Tako da citirani navod po meni napije vode ;) !
Neću da tvrdima je bilo možda za nekog i nezadovoljavajući odgovora !Claud nije samo neki trgovac ili vlasnik FM već po meni čovjek sa ogromnim znanjem jedom od “ jačih “ na svijetu  , iskustvom dugačkim preko 30 godina ( profesionalno u morskoj akvaristici ) ! Uz to jako dobar biznismen koji zna od čega živi a to su zadovoljni klijenti i čovjek koji zna koliko su važni digitalni mediji i društvene veze ! Jedino sto ne voli kad ga ljudi počnu muvati ili se ne pridržavaju uputa već kreativno izmišljaju toplu vodu sa njegovim produktima !

 

Offline phrsak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 364
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Pregrada - Zagreb zapad
Odg: Reef 600 Litara
« Odgovori #19 u: Veljača 02, 2019, 14:22:38 poslijepodne »
 :up: Ma ne Josko, nikada nisam imao apsolutno nikakvih problema sa FM-om, pa tako nikada nisam ni istraživao na forumima po tom pitanju. Smatram da je FM jedna renomirana firma, koja čvrsto stoji iza svojih proizvoda.

Kao što i ja osobno, kao proizođač stojim iza svojih. Odnosno ako se tokom proizvodnje poštuju stroga pravila i provode se redovite kontrole, proizvod je top i spreman za plasiranje na tržište, te kao takav zaslužuje biti u visokom cjenovnom rangu.
Ukoliko bi meni bila upučena reklamacija, a ja nemam čvrste argumente za "oštro demantiranje" ispada da nudim poluproizvod koji tada mora ići po nižoj cijeni.
« Zadnja izmjena: Veljača 02, 2019, 14:31:25 poslijepodne od phrsak »