Svibanj 25, 2024, 08:06:25 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: Papiri za gustere  (Posjeta: 1535 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline schoko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 136
  • Spol: Muški   Lokacija: zagreb
Papiri za gustere
« u: Studeni 01, 2011, 14:36:21 poslijepodne »
Znaci moja mala "kolekcija " gustera se sastoji od
Bradate agame
Blue tongue skinka (Tiliqua scincoides chimarea)
Leopard gekon muzjak obicni
Leopard gekon zenka sunglow
 Za godinu dana planiram pariti blue tongue skinka
Znaci pitanje je gdje mogu nabavit papire za njih i koji su preduvijeti za papire

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #1 u: Studeni 01, 2011, 17:45:33 poslijepodne »
Za držanje u zatočeništvu trebaš popuniti obrazac i poslati ga zajedno sa tri slike (jednu terarija, drugu životinje, a treću prepoznatljivog obilježja životinje - ako ga ima) na adresu Ministarstva kulture, sve piše ovdje
http://www.akvarij.net/index.php?option=com_content&task=view&id=115&Itemid=114

Što je sve potrebno za dozvolu za uzgoj, nisam upućena, ali ima nekih obrazaca ovdje
http://www.zastita-prirode.hr/Odrzivo-koristenje-prirode/Upute-obrasci-i-ovlastenja/Uzgoj-drzanje-i-oznacavanje-zasticenih-vrsta

Offline Maja_Rudy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 156
  • Dob: 46 Lokacija: osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #2 u: Studeni 01, 2011, 20:05:18 poslijepodne »
dali je to sve isto i za zmije?
dali se evidentira jedna vrsta(piton regius) ili mora svaka jedinka svoj papir imati?(za evidenciju)
dali se za njih uopće može dobiti dozvola za uzgoj?kako?
« Zadnja izmjena: Studeni 01, 2011, 20:13:22 poslijepodne od Maja_Rudy »
ex.rudios

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #3 u: Studeni 01, 2011, 20:22:25 poslijepodne »
dali je to sve isto i za zmije?
dali se evidentira jedna vrsta(piton regius) ili mora svaka jedinka svoj papir imati?(za evidenciju)
dali se za njih uopće može dobiti dozvola za uzgoj?kako?

Da, isto vrijedi i za zmije (a i za tarantule) te se za svaku jedinku mora popuniti poseban obrazac, bez obzira imate li nekoliko istih. Za uzgoj je potrebno prvo prijaviti životinje (držanje u zatočeništvu), a onda kada stignu ti papiri, zatraži se dozvola za uzgoj. Kao što sam napomenula ranije, ne znam detalje oko tih dozvola za uzgoj, ali koliko sam čula od nekih forumaša, dozvola za uzgoj se naplaćuje (valjda 80ak kuna biljega po dozvoli) dok je upis u evidenciju držanja životinja u zatočeništvu besplatan.

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #4 u: Studeni 01, 2011, 21:54:34 poslijepodne »
Ne znam kako ide oko uzgojnih ali ministarstvu se prijavljuju samo životinje sa CITES liste, bradata agama i l.gekon nisu na njoj, za trećeg nisam sigurna da li je ili nije na listi.

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #5 u: Studeni 01, 2011, 22:34:07 poslijepodne »
Ne znam kako ide oko uzgojnih ali ministarstvu se prijavljuju samo životinje sa CITES liste
Da, na to sam i mislila  ;)

Offline poseidon80

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 768
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
  • Herpeto&Arachno freak
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #6 u: Studeni 02, 2011, 09:21:08 prijepodne »
meni nije jedna stvar jasna

da li  kod prijave CITES zaštićene životinje traže dokaz o legalnom/nelegalnom načinu stjecanja životinje?

Ako traže,kako to dokazati  :D Mogu reć,kupio sam od X,Y, tog i tog datuma,a ako taj XY ne postoji,onda je banana  :D

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #7 u: Studeni 02, 2011, 09:56:23 prijepodne »
U razgovoru sa osobljem iz ministarstva po pitanju prijave zivotinja receno mi je da je potrebno prijavati (upisati u evidenciju) samo ako se zivotinje nalaze na ovom popisu: LINK
Konkretno ja sam pitao za prijavu standardnih vodenih kornjaca (Trachemys) kada ih kupis u pet shopu, do 2009 je bilo obavezno, a sada ih nije niti moguce prijaviti (osim ako nisu drugi rod sa gornje liste tipa Graptemys).

meni nije jedna stvar jasna

da li  kod prijave CITES zaštićene životinje traže dokaz o legalnom/nelegalnom načinu stjecanja životinje?

Ako traže,kako to dokazati  :D Mogu reć,kupio sam od X,Y, tog i tog datuma,a ako taj XY ne postoji,onda je banana  :D

Teoretski trebao bi imati dokaz o legalnom podrijetlu zivotinje za prijavu (rodni list od legalnog uzgajivaca, racun, uvoznu dozvolu), pogotovo ako ides traziti uzgojnu dozvolu (sto je dosta tesko dobiti za CITES vrste cak i ako ispunjavas sve uvjete).
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #8 u: Studeni 02, 2011, 13:22:21 poslijepodne »
Ja sam za tarantule napisala oglasnik kao porijeklo i nije bilo nikakvih problema s prijavom u evidenciju.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #9 u: Studeni 02, 2011, 18:01:06 poslijepodne »
Ja sam za tarantule napisala oglasnik kao porijeklo i nije bilo nikakvih problema s prijavom u evidenciju.

Da, zato sam napisao teoretski...praksa je ocito drugacija i vjerovatno ovisi o vrsti zivotinje. Da to probas napraviti sa cancarom sumnjam da bi proslo. Znaci bas si dobila odgovor od ministarstva nakon sto si im poslala prijavu?
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #10 u: Studeni 02, 2011, 20:32:00 poslijepodne »
Za držanje u zatočeništvu trebaš popuniti obrazac i poslati ga zajedno sa tri slike (jednu terarija, drugu životinje, a treću prepoznatljivog obilježja životinje - ako ga ima)

ovo meni nije jasno... ako sam slikao životinju onda se vide i njena obilježja zar ne? Ili se to odnosi na nešto drugo!?

Offline acidorange

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 718
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Osijek
Odg: Papiri za gustere
« Odgovori #11 u: Studeni 02, 2011, 20:47:50 poslijepodne »
Da, zato sam napisao teoretski...praksa je ocito drugacija i vjerovatno ovisi o vrsti zivotinje. Da to probas napraviti sa cancarom sumnjam da bi proslo. Znaci bas si dobila odgovor od ministarstva nakon sto si im poslala prijavu?

Da, nakon 2 mjeseca su poslali papir da ih uvode u evidenciju i to je to.


Za držanje u zatočeništvu trebaš popuniti obrazac i poslati ga zajedno sa tri slike (jednu terarija, drugu životinje, a treću prepoznatljivog obilježja životinje - ako ga ima)

ovo meni nije jasno... ako sam slikao životinju onda se vide i njena obilježja zar ne? Ili se to odnosi na nešto drugo!?

Ako ima posebnih obilježja, jer većina u ovom hobiju nema (u tom slučaju se šalju samo dvije slike).