Travanj 28, 2024, 12:11:38 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Mrtvi corydoras...  (Posjeta: 1021 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Mrtvi corydoras...
« u: Kolovoz 31, 2007, 15:06:00 poslijepodne »
Našao sam danas ujutro u akvariju mrtvog albino Corydorasa Aeneus...   Imao je dvije rane na tijelu, jednu na glavi i jednu kod trbušne peraje... Ne mogu shavtit kako je on te rane dobio, pošto su u akvariju samo neagresivne vrste (gupiji, neonke crne i crvene, corydorasi i jedan plecostomus)... Je li moguće da su te rane rezultat neke infekcije?
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline riky&iwa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #1 u: Kolovoz 31, 2007, 15:50:00 poslijepodne »


moguće da su bakterije...


zamjeni bez obzira na sve dio vode, i testiraj vodu pa da vidiš jel ti sve kaj se toga tiče ok?








 

Offline riky&iwa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 108
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #2 u: Kolovoz 31, 2007, 15:52:00 poslijepodne »
i ako primjetiš da ti još koja ribica postane takva, stavi ju u karantenski akvarij
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #3 u: Kolovoz 31, 2007, 16:10:00 poslijepodne »
Dobro ti je kolega rekao... promjeni vode jedno 30% i ako ti opet ribe budu imale ranice najbolje ti stavit ljek širokoga spektra djelovanja... preporučila bih ti medimor... Kod ranica je dobro stavit malo soli ( sera ectopur)da rane prije zacijele i da ne dođe do infekcije... jedino kod corija i ancistrusa ne stavljaj sol jer ju nepodnose... prati dalje situaciju da na vrijeme možeš reagirati...Edited by: duda
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #4 u: Kolovoz 31, 2007, 16:16:00 poslijepodne »
Zaboravih napisati ne znači ako ima ranice da je od bolesti... možda ga je i pleco sredio... prati malo i njegovo ponašanje ( možda on kumuje tome) nije za isključiti...
 

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #5 u: Kolovoz 31, 2007, 17:35:00 poslijepodne »
Evo, promjenio sam sad vodu, pa ću promatrati ribe kak se ponašaju... Osobno, meni nije izgledalo kao nekakva infekcija, ali bolje spriječiti nego...
Duda, misliš da bi pleco mogao to napraviti? Mislim, čini mi se kao totalno neagresivna i indiferentna riba... Samo leži pod panjem i chilla...  
 
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #6 u: Kolovoz 31, 2007, 17:48:00 poslijepodne »


Mogao bi zašto nebi mogao... ljudi nekipomisle čim je ranica da je odmahbolest u pitanju... ne mora biti... kao da ne može doči do fizičkoga obračuna i nastanu ozljede... kao šta može doči i ozljedeako ima kakvih oštrih predmeta u aq... Daj ti malo škicaj toga frajerato se on pred tobom pravi nevinašcea kad tebe nema onda se obračunava po aq... ( stavi kameru) pa češ vidjet tko radi reda po aq...Edited by: duda
 

Offline Jingo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 127
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #7 u: Rujan 06, 2007, 13:22:00 poslijepodne »


Ti najbolje znaš kako održavaš higijenu, slike nisu na odmet, ali ja mislim da će se najprije ispostaviti da je krivac pleco. Kod mene su dva puta ancistrusi imali obracune do smrti, pri cemu su i druge ribe stradale....

Offline wickerman999

  • Član redakcije
  • Trade Count: (+7)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2041
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Rain can't soak what is not there...
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #8 u: Rujan 06, 2007, 19:46:00 poslijepodne »
Hm, promjenio asm onda vodu, promatrao sam plehića, noramlno se ponaša... Nije bilo nikakvih incidenata od onda... Ne znam, bumo još vidjeli...  
Neki od mojih akvarija:
1 2 3 4 5 6 7 8

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Mrtvi corydoras...
« Odgovori #9 u: Rujan 07, 2007, 14:59:00 poslijepodne »


Sumnjam da je plehić! Ancistrusi već možda bi napravili čuda - moj se dečko voli tuć ko blesav, ali plehići su totalno mirni i dobri...


Mislim da je prije neka infekcija, ili stvarno ozljeda na nešto u akvariju! Al, dobro si napravio što si mijenjao vodu, i sad dobro prati stanje...


Ajd, javi!