Travanj 24, 2024, 07:23:00 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: jeftini discusi?  (Posjeta: 3975 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
jeftini discusi?
« Odgovori #25 u: Listopad 06, 2005, 11:48:00 prijepodne »
Čitam i neću i neću,ali opet nisam izdržao!
Jednom bi zauvjek trebali razriješiti da discus nije discus samo ako su mu roditelji discusi i ako imalo liče na discusa!
Ljudi, vani gdje su to digli na jedan nivo skoro pa do savršenstva NITKO neće prodati discusa za tako mizernu cijenu jer da bi dobili discusa za prodaju koji će poslije u dobrim uvjetima rasti i dalje i postati pravi discus od 15-18 cm.treba savršenu njegu i pažnju i puno ljubavi uložene u cijelu stvar!!!!
Ono što je ispod 2 klase vani PRAVI uzgajivači uništavaju da se spriječi degeneracija vrste,dok kod nas u zadnje vrijeme ispada da se kupuje samo da se kupi i naravno što jeftinije.Ono što se traži po nekim dućanima se i dobiva jer se trgovci prilagođavaju tržištu(NE SVI)i onda se nađu BISERI (nemislim na nikoga određeno) i u svojem totalnom neznanju izvale ima i za 60,70kuna discusa. Neki dučani imaju skupu ribu i lošu kvalitetu,a neki skupu i dobru kvalitetu,no morate sami doći do toga što valja, a što ne.Neželim sada pričati dali neki pretjeruju sa cijenama u dučanu ali se postavite u njihovu kožu i platite sve ono što moraju oni i dodajte faktor rizika+na neki način kreditiranja dok se ne proda riba+troškovi koji postoje dok se ne proda
HALO o čemu pričamo o kojem varijetetu,veličini stanju ribe...Zar se nitko nije zapitao zašto te ribe ne postižu svoju pravu veličinu,zašto su tanke ko FLIS-PAPIR (za tehničko precrtavanje)!!!
Da se razumijemo i ja sam prošao sličnu fazu samo što sam ja totalno zaludio i pokušavam doći na ono što vani nazivaju Discus. Bez uvrede ovdje kod nas sam vidio samo kod par ljudi da im u tankovima plivaju Discusi,ostalo su sve samo varijacije na temu!!!
Pristaša sam da se nabavljaju discusi manje veličine upravo iz dva razloga;
*naša slaba kupovna moć,što ne znaći da ću kupovati discusa za 50 kuna već vrstu koja je specifična,kvalitetna i za svoj uzrast(4-6 cm) prihvatljiva cijena 25-35 eura za svakodnevno dostupne vrste do 50 eura za one koje su rijetke i nedostupne na našim i malo širim susjednim područjima (naravno ta cijena vrijedi samo kod uzgajivača i na veliki broj ribe)!!!!!
*drugi i po meni najvažniji razlog je taj da ZNAŠ kako si ga odhranio i da imaš zdravu ribu koja će dostiči svoj maksimum te postiči svoju punu formu i zadovoljiti sve kriterije svog oblika,a ne da imate ribu sa njuškom štuke,malog tijela ogromnih peraja,velikog oka malog tijela itd.
Dakle, recite mi gdje mogu kupiti discusa do 100 kuna, a da zadovoljava bar neke kriterije (pozitivne) koje sam naveo i da još pomogučnosti bude neka rijeđa vrsta i što bliže 7 cm....
Btw.
Kad bi još mogli biti i divljaci recimo nešto kao Tefe,Hekl,Xingu....Edited by: DUBRAVKO

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
jeftini discusi?
« Odgovori #26 u: Listopad 06, 2005, 12:01:00 poslijepodne »
Dubravko ovo si lijepo rekao
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
jeftini discusi?
« Odgovori #27 u: Listopad 06, 2005, 12:07:00 poslijepodne »
Ukratko to je to.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline robi2578

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
jeftini discusi?
« Odgovori #28 u: Listopad 24, 2005, 22:28:00 poslijepodne »


Dubravko. sorry kaj nisam prije procitao poruku jel radim na tv-u pa sam zauzet 12-16 sati dnevno... al ovo nije prica o meni nego sam bas radi svojeg vremena odlucio da nadjem sto jeftinije da ne bacam lovu ,neg da probam dal bi uopce uspio uz svoje vrijeme drzati ih i uzivati uz njih znam da zvuci pomalo glupo upustiti se u tako nesto bez (DOSTA SLOBODNOG)vremena al posao zelim cuvat a ljubav prema ribama je nekaj drukcije,a ak ima discus po 50kn(ZA PROBU A DOMA IMAS SINA OD 2 GODINE ONDA RADJE KUPIUM



Offline robi2578

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
jeftini discusi?
« Odgovori #29 u: Listopad 24, 2005, 22:32:00 poslijepodne »
NEKAJ NJEMU ZA TU RAZLIKU SAMO ZBOG PROBE) . Vjeruj da nisam pitanje postavio bezveze tak da me ne smatras glupim a bas odmah neke bahate odgovore nisam ocekivao( IPAK SAM MISLIO DA JE OVO STRANICA ZA DRUZENJE A NE BAHATOSTI). PozdraV EKIPI

Offline tema

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
jeftini discusi?
« Odgovori #30 u: Listopad 25, 2005, 08:51:00 prijepodne »


ma gle nije ti ekipa bahata - već je razlika o afinitetima .


ti se ne želiš bavit uzgojem , ne pale te goli akvariji i neke turbo vrste diskusa koje koštaju čudo . pa ako si tek početnik sigurno je pametnije (jeftinije ) da probaš sa malim diskusima koji su dosta jeftiniji i naravno da će diskusi biti jeftiniji ako su smđi i pigeon , a ne red monk ili malboro red .


tako da ako se tebi ribe sviđaju i nađeš i povoljno samo naprijed
malešnica-zg

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
jeftini discusi?
« Odgovori #31 u: Listopad 25, 2005, 09:14:00 prijepodne »
...ne tako davno,dok mnogi od vas nisu ni slutili da će postati akvaristi,bilo je domaćih discusa po cijeni ekvivalentnoj  deset gupija u svakoj boljoj trgovini,ribe su bile vrhunskog zdravlja,ali boje su zaostajale za današnjim ...danas imamo prekrasne boje tako da ih uz prirodne vrste veže jedino oblik,ali imamo problem...sa novijim varijetetom se smanjuje imunitet riba,reproduktivnost,a drastično se povećava cijena,dakle sve negativno...prije se od uhodanog para znalo dobiti preko 300 malih discusa,sada,ako se i dogodi mriijest,možemo biti vrlo sretni ako othranimo 30-tak malih..sve je to žrtva kojekavih trendova i razmaženog akvarističkog tržišta koje nas prati,pa se mnogi razočaraju u akvaristiku i vrlo brzo prazan akvarij odlože na tavan.Iako se rijetki uzgajivači trude nešto postići,to je danas pstalo izuzetno teško,gotovo nemoguće unatoč velikom trudu,znanju i ulaganju,ali nećemo odustati,nadamo se da ćemo jednog dana moći ponuditi vrhunske ribe odličnog zdravalja po cijeni dostupnoj svima kako bi svi mogli uživati  ljepotama akvaristike,a ne samo nizati razočarenja i razmišljati o odustajanju.

Offline Red Monk

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 953
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
jeftini discusi?
« Odgovori #32 u: Listopad 25, 2005, 09:20:00 prijepodne »
Uza sve probleme koji se javljaju s diskusima, mislim da će kod mene u akvariju i dalje ostati riba broj 1. Ne treba se predavati odmah na početku,ne kaže se bez veze "SVAKO ZLO ZA NEKO DOBRO". Ovaj forum mi puno znači, tu sam puno naučio, puno mi je ljudi pomoglo.
Zagreb/Gajnice-Stenjevac

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
jeftini discusi?
« Odgovori #33 u: Listopad 25, 2005, 09:31:00 prijepodne »
..tako treba razmišljati,biti uporan... ja držim discuse više od 15 godina i nakon silnih pomora i razočarenja,potrošenih novaca,i dalje imam veliku volju i želju za njihovim uzgojem...

Offline BOORNA

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 351
jeftini discusi?
« Odgovori #34 u: Listopad 25, 2005, 09:46:00 prijepodne »
Slazem se s Dubravkom

Nije svaki discus discus. Treba imat zdravu i dobru
ribu. Probao sam s discusima iz ducana i nisam bio
zadovoljan. 7 cm za 120 kuna s popustom (6 komada) na
kraju se pretvorilo u jednog malog polukrzljavca. Ziv
je, zdrav je, ali ne raste. Od ekipe s foruma kupovao
sam ribe i jako sam zadovoljan. Crvenog sam kupio za 400
kuna, moze se i vidjeti slike su tu negdje na forumu da
ih sad ne trazim. Rot torquise sam dobio jeftino, bas
kao i smedjeg. Prave ribe nema bez pravih para.

Ali razumijem i kad netko zeli jeftino

To na kraju ispadne skuplje. Naucio na svojoj kozi

Offline Crazy-a3

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2527
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
  • Živim da uživam
jeftini discusi?
« Odgovori #35 u: Listopad 25, 2005, 13:43:00 poslijepodne »
Uvijek mozes nabavit male diskuse po vise nego povoljnoj cijeni,ali treba prekalkulirat koliko se to nakraju isplati ili ne
Bolje biti sam, nego sa budalama.
Zagreb/Dubrava

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
jeftini discusi?
« Odgovori #36 u: Listopad 25, 2005, 15:01:00 poslijepodne »
Citat: robi2578
ljubav prema ribama je nekaj drukcije,a ak ima discus po 50kn(ZA PROBU A DOMA IMAS SINA OD 2 GODINE ONDA RADJE KUPIUM


Ja možda razmišljam drugačije ... rađe kupim malom detetu Gupije pa ga uvedem u čari akvaristike i nekavidi mrijest tj. okot, tenešto nauči o prirodi nego Diskuse... to mi izgleda kao kada bogati otac kupi sinu, koji je jučer dobio vozačku dozvolu,novog BMW-a .


I da, nemoj odmah shvatiti ovo osobno ... ovo je forum, dakle razmjena mišljenja koje ne mora uvijek biti i ispravno
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
jeftini discusi?
« Odgovori #37 u: Listopad 25, 2005, 17:12:00 poslijepodne »
Robi neznam šta da ti kažem ali ako si se ti pronašao u mojem odgovoru ja tu fakat nemogu ništa,ali jedno definitivno znam da nisam bio bahat niti si mi bio ni u primislima dok sam pisao odgovor na razmišljanja drugih pojedinaca koji se nisu uvrijedili ničim što sam napisao!!!  

Offline robi2578

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 133
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
jeftini discusi?
« Odgovori #38 u: Listopad 25, 2005, 21:39:00 poslijepodne »
max nisi me razumio nemogu djetetu od 2 godine objasnjavat nekaj o ribama jel ne razumije ima 2god. to ne kupujem za njega neg za sebe za probu a zal mi je dat puno novaca da probam dal bi ih mogao drzati uz tak malo vremena

Offline Max....sz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2222
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Ex. Roštiljator
    • Max Juhasz - Photography
jeftini discusi?
« Odgovori #39 u: Listopad 25, 2005, 21:54:00 poslijepodne »
Citat: robi2578
to ne kupujem za njega neg za sebe


Ahaaa, sad smo te uvatili ... ma, no frks stari .
Ženski pokret je prava stvar, naročito ako je ritmičan.

Offline Cikliriki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1241
jeftini discusi?
« Odgovori #40 u: Listopad 25, 2005, 21:59:00 poslijepodne »
nemam diskuse ali gledam cijene odraslih diskusa tu u CH i citajuci ove postove slazem se s Dubravkom jer tu nigdje nisam vidio diskusa(odraslog) ispod 800 kuna
switzerland / schaffhausen
nisam vise Cikliriki

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
jeftini discusi?
« Odgovori #41 u: Listopad 25, 2005, 22:00:00 poslijepodne »
hrvoje

onaj tko se misli bavit mrijestom i prodajom neće sigurno pitati na forumu gdje ima jeftinih diskusa.
iskustvo mog prijatelja je da je prije možda dvije godine kupovao u
osijeku od izvjesnog ivice diskuse, male od 2cm, koji su kasnije bili
zdravi i narasli u prave ribetine a plaćao ih je čini mi se 35kn,
uglavnom nije neka bijesna cifra, dakle možda bi to mogli usporediti s
kupovinom automobila.



moj prijatelj kupi citroen sakso, novi, a njegov kum mjesec dana iza
njega u istoj autokući. moj prijatelj je imao kvarova i kvarova, a
njegov kum se vozi i danas bez problema. cijena im je bila
jednaka. mislim da je tako i s ribama. platiš, nosiš, pa tek onda vidiš
s vremenom što imaš( ovdje ne uzimajući u obzir uvjete u akvariju).
robi se po meni s pravom tu našao prozvan, a ti ako si htio nešto o
tome na takav način napisati, možda si trebao otvoriti novu temu


095/907 83 76  [email protected]

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
jeftini discusi?
« Odgovori #42 u: Listopad 26, 2005, 14:06:00 poslijepodne »
 
Citat: cro cop
hrvoje
<span style="color: rgb(255, 0, 0);">onaj tko se misli bavit mrijestom i prodajom neće sigurno pitati na forumu gdje ima jeftinih diskusa.</span>
..ovo nisam ja napisao

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
jeftini discusi?
« Odgovori #43 u: Listopad 26, 2005, 18:30:00 poslijepodne »
cro cop, nemoj se ljutiti ali mislim da nisi izabrao dobar primjer. Isto tako su sve ta malecke ribice mogle uginuti od šoka prilikom transporta (kao i ona za 100E) i šta bi onda rekli čovjek vam uvalio,a nije ako netko nešto o discusima zna onda to Ivica zna!!!
Sigurno da kada kupuješ tako malu (čak premalu)ribu onda nemožeš niti znati ubiti šta kupuješ tj. u kojeg od roditelja ili djeda ili baku će se riba ovdje bi rekli uvrgnuti (na koga će ličiti)! Zato kada kupuješ sve veću ribu plačaš i troškove oko nje od hrane pa do brige i struje,pa njezin izgled jer kao što sam napisao neće sve iz mrijesta biti ko jedna,šta je sa onim drugim ribama koje izgledaju kao nekakav mix.
Sve to poskupljuje, a o kvaliteti i zdravlju ribe neću više već sam to pisao i još jednom napominjem postove treba čitati a ne preskakati pa se nalazit prozvanim ili uvrijeđenim jer kao što je robi napisao nismo zato tu!