Travanj 28, 2024, 22:34:17 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pjeni u novom akvariju  (Posjeta: 11244 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sax

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 426
Pjeni u novom akvariju
« Odgovori #25 u: Siječanj 06, 2004, 19:54:00 poslijepodne »


Evo ja imam jedan neki USIS-intake i stvar sljaka fenomenalno. Nakon par minuta ti pokupi svu masnocu sa povrsine. Moj usis je od Fluvala koji je kostao trecinu od ehiem-a(http://www.hagen.com/uk/aquatic/product.cfm?CAT=1&SUBCAT=107&PROD_ID=01002400030101). Dobra je stvar sto se samo nastimava u odnosu na razinu vode a onda ti jos mozes odredit koliko da vice sa dna a koliko sa povrsine. Po meni dobra investicija, GO FOR IT.
 Ja sam negdje citao da je to pojavljuje od prekomjernog hranjenja. Neki proteini sto se ne raspadaju u vodi ili tako nesto. Bedara je sto se zbog te masnoce smanjuje izmjene plinova izmedju zraka i vode pa ribicama moze ponestat O2. Isto tako blokira svjetlo pa ti biljke budu u hladu. Po meni dobra investicija.
 

Offline SandmanRI

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1668
  • Spol: Muški   Dob: 47
Pjeni u novom akvariju
« Odgovori #26 u: Siječanj 07, 2004, 11:17:00 prijepodne »
Zoki, mislim da sam negdjevidio DIY skimer koji radi na pumpu za zrak. Pogledaj kod Ćire... kad uhvatim vremena pregledaću neke moje linkove...
Rijeka / Hrvatska
><((((º> - previše ljudi premalo misli - <º))))><

Offline boban_nz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 66
    • http://www.beke.co.nz
Pjeni u novom akvariju
« Odgovori #27 u: Siječanj 07, 2004, 11:31:00 prijepodne »
Nema tog skimmera koji ce da odradi posao u slatkoj vodi.
Resenje:
Predjite u morsku akvaristiku  ili kao sto rece sax a moze da se napravi i neki prelivnik mada je to komplikovano u vec napravljenom akvarijumu.

Offline Zoran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1307
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Rijeka
Pjeni u novom akvariju
« Odgovori #28 u: Siječanj 07, 2004, 15:43:00 poslijepodne »
Sax di si to kupio ????  Di tog ima. Ako ima kod tebe kupi i salji ja saljem lovu odmah ako treba.

Iznajmi mi svog na koji dan
Rijeka/Hrvatska